Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤СТОР╤Я КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ МА╢ ШАНС ЗАЗВУЧАТИ УКРА╥НСЬКОЮ
30 липня на платформ╕ “Велика ╤дея” стартувала кампан╕я збору кошт╕в про╓кту...


ФЛЕШМОБ «БУДЕМО РАЗОМ»
У Ки╓в╕ запущено флешмоб «Будемо разом» на п╕дтримку людей, що проживають на...


«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 22.12.2017 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 22.12.2017
ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ

Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада" по всьому Криму

У понед╕лок в окупованому Криму до п╕зньо╖ ноч╕ тривали зас╕дання так званих суд╕в у справах "одиночних п╕кетник╕в", а 19 грудня було розглянуто ще с╕м адм╕н╕стративних справ у "судах" С╕мферополя та Джанкойського району, як╕ з р╕зних причин були перенесен╕.
Напередодн╕ в Криму, був продемонстрований, мабуть, св╕товий рекорд за к╕льк╕стю проведених зас╕дань – 82 фальшивих, швидк╕сних, з заздалег╕дь заготовленими р╕шеннями судових процес╕в, в яких людей звинувачували в тому, що вони наважилися висловити свою думку про д╕╖ окупац╕йно╖ влади, при цьому одиночн╕ п╕кети обвинувачених видавали за несанкц╕онован╕ м╕тинги.

ЗАГАЛЬНА СУМА ШТРАФ╤В – БЛИЗЬКО М╤ЛЬЙОНА РУБЛ╤В
╢диним джерелом ╕нформац╕╖ про под╕╖ вчорашнього "судного" дня були соцмереж╕. "Кримська сол╕дарн╕сть" в╕дстежувала на сво╓му сайт╕ ╕нформац╕ю ╕з зазначенням пр╕звищ, однак для того, щоб вся текстова, ауд╕о- та в╕део╕нформац╕я про ц╕ зас╕дання з особистих стор╕нок акумулювалася на стор╕нц╕ громадсько╖ орган╕зац╕╖, необх╕дно було набирати хештег #крымскиепикеты. Не вс╕ знали про це ╕ не вс╕ розум╕ли важлив╕сть процесу.
Тому дан╕ "Кримсько╖ сол╕дарност╕" про 46 засуджених учасник╕в одиночних п╕кет╕в ╕ загальну суму виставлених ╖м штраф╕в на суму 465 тисяч рубл╕в – лише частина повно╖ картини того, що в╕дбувалося в Криму.
Насправд╕, за даними кримського актив╕ста Гафара Абляк╕мова, 18 грудня в м╕ських ╕ районних "судах" в Б╕лог╕рську, Судаку, Алушт╕, С╕мферопол╕, Джанко╖, а також у Радянському ╕ Красногвард╕йському районах в╕дбулося б╕льше 70-ти судових зас╕дань. У протоколах ф╕гурували пр╕звища 82 людей, ╕ б╕льш н╕ж у 60 випадках були винесен╕ обвинувальн╕ вироки у вигляд╕ штраф╕в у розм╕р╕ 10 тисяч або 15 тисяч рубл╕в. Загальна сума штраф╕в, на яку за один день, завдяки волелюбству кримських татар, змогла "розжитися" рос╕йська скарбниця, становить близько одного м╕льйона рубл╕в.
Звичайно, ц╕ грош╕ не заплатять т╕, хто вийшов на узб╕ччя дор╕г з плакатами "Ми не терористи" ╕ "Свободу – пол╕тв'язням". Десятки тисяч людей в Криму вже п╕дключилися до "кримського марафону" ╕з збору кошт╕в на оплату штраф╕в, призначених окупантами незаконно засудженим кримськотатарським актив╕стам.
Ми пам'ята╓мо, як запускався цей марафон у соцмережах, в╕домий ще п╕д назвою «Монети в╕д народу». Т╕льки за першу добу марафону було з╕брано понад 2,5 тис. грн. Кошти на акц╕ю надходили з усього Криму ╕ з Укра╖ни. При цьому сплата штраф╕в проводилася виключно "в зал╕з╕", що не створювало комфорту та зручност╕ установам окупац╕йно╖ влади в Криму при перерахунку десятк╕в пакет╕в з монетами.
Для народу ж марафон, кр╕м 10 рубл╕в, н╕чого не коштував, навпаки, в╕н згуртову╓ ╕ допомага╓ в╕дчувати плече у боротьб╕ з несправедлив╕стю.

ЦЕ ЧЕРГОВА СПРОБА НАЛЯКАТИ ЛЮДЕЙ – ЧУБАРОВ
Як вважа╓ голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров, призначення на один день ц╕лого конве╓ру "суд╕в" проти "п╕кетник╕в" – це спроба Рос╕╖ налякати людей.
"Вони шукають р╕зн╕ форми боротьби з опором незгодних, ╕ ця чергова спроба "влади" налякати людей", – сказав Чубаров в еф╕р╕ телеканалу ATR, п╕дбиваючи п╕дсумки под╕й в Криму 18 грудня.
Чубаров подякував ус╕м, хто прийшов до буд╕вель суд╕в в Криму, щоб п╕дтримати актив╕ст╕в.
Кр╕м того, голова Меджл╕су п╕дкреслив необх╕дн╕сть оскаржити кожне неправом╕рне р╕шення суду проти учасник╕в "одиночних п╕кет╕в", як╕ "влада" намага╓ться представити як заборонен╕ в Рос╕╖ "несанкц╕онован╕ м╕тинги".
За словами адвоката Ем╕ля Курбед╕нова, свав╕лля з судами в Криму 18 грудня – це спроба уявити, що одиночн╕ п╕кети по всьому п╕вострову проходили "за ╓диним задумом ╕ ╓диною орган╕зац╕╓ю".
"Б╕льше в╕с╕мдесяти суд╕в призначили в один день по всьому Криму – ось це д╕йсно ╓диний задум та орган╕затор", – вважа╓ адвокат.
В╕н упевнений, що окупанти прагнуть "придушити народний рух ╕ загнати вс╕х по кутках, але вони прорахувалися", оск╕льки перешкоди, як╕ вони чинять, т╕льки ще б╕льше об'╓днують народ.
Як вважа╓ один з актив╕ст╕в "Кримсько╖ сол╕дарност╕", для того, щоб вийти ╕ захистити оштрафованих рос╕йською фем╕дою сп╕вв╕тчизник╕в, "не потр╕бно мати юридично╖ осв╕ти або надприродних зд╕бностей, треба просто переживати за майбутн╓ свого народу, боротися, п╕дтримувати один одного ╕ завжди перебувати поруч з тими, хто опинився у важк╕й ситуац╕╖".
Тому, вважа╓ в╕н, судний день у Криму показав, що насправд╕ виграли не суди, а засуджен╕ ними люди, як╕ н╕чого не бояться ╕ впевнен╕, що закон не порушували ╕ мають повне право на одиночний п╕кет.
Як заявив один з п╕кетник╕в з К╕ровського району Рефат Мамбетов, в╕н вийшов на свою "особисту акц╕ю", тому що "всередин╕ себе пережив обурення тим, що в╕дбува╓ться в Криму".
"Я вийшов на одиночний п╕кет, оск╕льки був обурений тим, що в Бахчисара╖ пройшли масов╕ обшуки та арешти шести хлопц╕в, у яких ╓ малол╕тн╕ д╕ти. Я – батько чотирьох д╕тей, ╕ дивлячись на сво╖х д╕тей, думав про те, що довелося пережити тим д╕тям, до будинк╕в яких вдиралися озбро╓н╕ силовики ╕ вели себе брутально, нахабно", – розпов╕в Рефат Мамбетов.
В╕н дода╓, що йому теж присудили 10 тисяч рубл╕в, "але я не вважаю себе винним, бо маю право на свою думку".
Що стосу╓ться "судд╕", то "сам по соб╕ в╕н н╕чого не вир╕шував, в╕н лише озвучив те р╕шення, яке прийняли за нього", – зробив висновок актив╕ст.
Ще один з п╕кетник╕в Д╕лявер Асанов з Джанкоя висловив упевнен╕сть, що не т╕льки був правий, вийшовши на п╕кет, але й ще раз переконався, завдяки "судному дню", що порушення прав людини у Криму тривають.
За його словами, в ход╕ одного з процес╕в у Джанко╖ "судд╕" довелося оголосити недов╕ру п╕сля того, як в╕н зачитав р╕шення, в якому йому оголошувалося покарання, хоча п╕дсудний ще не заходив до зали суду. Кр╕м того, в документах справи ф╕гурувала ╕нформац╕я, що о 14-й годин╕ зателефонував голова с╕льради "правоохоронцям" ╕ пов╕домив про факт одиночного п╕кету, тод╕ як при╖зд до п╕кетувальника самих силовик╕в п╕сля цього дзв╕нка був заф╕ксований о 12-й годин╕.
Адвокати, як╕ брали участь у захист╕ "п╕кетник╕в", також заявляють, що процеси, запланован╕ на 18 грудня, проходили з численними порушеннями. Скр╕зь намагалися заборонити зйомку процесу, забороняли право присутност╕ на "суд╕" родич╕в ╕ друз╕в, намагалися провести справу без захисту.
Прим╕ром, член Меджл╕су кримськотатарського народу Ем╕не Авам╕л╓ва, яка ╓ юристом за осв╕тою, ви╖хала з ╕ншими колегами-захисниками на "суди" в Джанкой, де вона звернула увагу на те, що б╕льша частина вс╕х заявлених адвокатами клопотань не задовольнялася або частково задовольнялися. У кожн╕й справ╕ по кожн╕й людин╕ використовувалася практика неприпустимих доказ╕в. Це грубе порушення, ╕ воно ╓ п╕дставою для того, щоб подавати апеляц╕ю до вищо╖ ╕нстанц╕╖, вважа╓ юрист.
Деяк╕ "судд╕", розум╕ючи абсурдн╕сть ситуац╕╖, просто зачитують заздалег╕дь заготовлене р╕шення, не дов╕вши справу до дебат╕в, ╕ по-хамськи йдуть, розпов╕в захисник Р╕за ╤ззетов, який працював у Красногвард╕йському район╕.

КОЛИ БУДЬ-ЯК╤ РЕПРЕС╤╥ БЕЗСИЛ╤
Сьогодн╕ п╕сля завершення вс╕х "суд╕в" щодо одиночних п╕кет╕в у Криму можна зробити висновок, що людей, притягнених до в╕дпов╕дальност╕, окупац╕йна влада залякати не змогли. Навпаки, людей надихнули п╕дтримкою ╕ вдячн╕стю за см╕лив╕ вчинки. У буд╕вл╕ суд╕в кримчани орган╕зовували для учасник╕в процесу чаювання. Тут же для погашення призначених штраф╕в ╕шов зб╕р кошт╕в. ╤ пост╕йно працювали камери стр╕мер╕в, як╕ в прямому еф╕р╕ розпов╕дають вс╕м, що в╕дбува╓ться в Криму. Ус╕ ц╕ люди з групи п╕дтримки чудово розум╕ють, що наступними, за ким прийдуть силовики, будуть саме вони.
У дн╕, коли в Криму в╕дбувалися п╕кети кримських татар, Укр╕нформ взяв коментар у Мустафи Джем╕л╓ва. Пол╕тик розпов╕в, чи ╓ у кримських п╕кет╕в орган╕затор ╕ чим керуються люди, виходячи на поодинок╕ акц╕╖.
"Ясна р╕ч, що сто ос╕б одночасно не можуть вийти на акц╕ю без будь-яко╖ координац╕╖ д╕й. Те, що в Криму в╕дбуваються ось так╕ п╕кети – це св╕дчення того, що в Криму живе народ, який здатний на самоорган╕зац╕ю ╕ може в╕дстоювати сво╖ права. ╤ як╕ б проти нього не застосовувалися репрес╕╖, а терористичн╕ ╕ окупац╕йн╕ режими тримаються саме на репрес╕╖, вони будуть безсил╕. Слава Богу, що у нас ╓ так╕ люди, як╕ св╕домо йдуть на боротьбу з терористичним режимом. Так, вони знають, що можуть потрапити у в'язницю, але готов╕ до цього ╕ це ╖х не ляка╓. Тобто, вони продовжують кращ╕ традиц╕╖ кримськотатарського нац╕онального руху", – п╕дсумував Джем╕л╓в.
Думка про те, що кримськ╕ татари роблять виклик противнику, п╕дтверджують адвокати.
Об╕знан╕ люди стверджують, що кримськотатарськ╕ процеси в Криму працюють за жорсткою схемою. Наприклад адвокат Дмитро Д╕нзе стверджу╓, що його колеги пом╕тили, що у справ╕ "Х╕зб ут-Тахр╕р" (╕ не т╕льки, – ред.) притягують спочатку "причетних", а пот╕м вс╕х, аж до св╕дк╕в.
"Ц╕каве спостереження знайомого адвоката за "х╕збами" в Криму. Спочатку викошують людей, як╕ так чи ╕накше можуть бути причетн╕. Пот╕м притягають св╕дк╕в у крим╕нальн╕й справ╕, як теж причетних. ╤ так по колу, поки вс╕х не притягнуть. Ось вже точно безпрограшна тема", – пише Д╕нзе.
Його колега Олександр Попков, захисник журнал╕ста Миколи Семени, вважа╓, що кр╕м ╕нших притягнуть "╕ тих, хто приходить на обшуки до св╕дк╕в". Журнал╕ст Антон Наумлюк дода╓ в коментар╕, що "досв╕д Таджикистану змушу╓ побоюватися ╕ за адвокат╕в".
╤ все ж, щоб завершити роздуми в оптим╕стичному русл╕, нагада╓мо, що так зван╕ судд╕, прокурори ╕ чиновники, причетн╕ до порушення прав людини в окупованому Криму, ув╕йдуть у список Магн╕тського "у раз╕ прийняття в╕дпов╕дного акта укра╖нським парламентом цього тижня". Про це нещодавно заявив народний депутат Укра╖ни, ╕н╕ц╕атор законопроекту «Про заходи щодо захисту нац╕ональних ╕нтерес╕в, нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни та покарання ос╕б, винних у порушенн╕ прав людини в РФ ╕ АР Крим» Серг╕й К╕раль.
"Сьогодн╕ вже ╓ ряд судд╕в, як╕ брали участь у справах щодо укра╖нських громадян у Криму. ╤ нав╕ть т╕, хто кожен день проводить обшуки в будинках кримських татар, ╖х арешти та затримання, вс╕ ц╕ люди, як╕ це роблять, вони можуть опинитися в цьому списку", – сказав депутат.
Залиша╓ться т╕льки чекати, що цей законодавчий акт буде прийнятий.

Серг╕й Бобров
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 22.12.2017 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19459

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков