Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 15.12.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 15.12.2017
ЧЕРГОВА ВЕРС╤Я ╤СТОР╤╥ УКРА╥НИ ТА МОЖЛИВ╤СТЬ «НОРМАНДСЬКОГО КВ╤НТЕТУ»

Що було важливим у сумовитих сп╕чах Пут╕на на прес-конференц╕╖-2017…

В Укра╖н╕ перш╕ роки п╕сля початку в╕йни уважно в╕дстежували ╕ в╕дписували «прям╕ л╕н╕╖» та «п╕дсумков╕ прес-конференц╕╖» Пут╕на. Однак досить швидко стала зрозум╕лою повна безглузд╕сть, а також шк╕длив╕сть цього для псих╕чного здоров'я. А ось цього разу, сьогодн╕, в╕дразу в╕д к╕лькох гарних знайомих отримав ╕нформац╕ю, що вони, принаймн╕, спробують почати дивитися це д╕йство.
╤ що? Великою м╕рою – н╕чого... Але як╕сь важлив╕ моменти завжди ╓.

ЗНОВУ ПРО ОДИН НАРОД
Сам╕ собою убог╕ пут╕нськ╕ м╕ркування про ╕стор╕ю Укра╖ни не були б важливими, якби не ядерна кнопка, не м╕льйонна арм╕я ╕ енергоресурси, яких вистачить ще на к╕лька десятил╕ть. Якщо ж розглянути уважно, що в╕н говорить, то кожен його виступ п╕дтверджу╓: в Укра╖н╕ н╕коли не буде спокою, поки ВВП сидить на кремл╕вському трон╕. Не факт, що спок╕й буде, коли сид╕ння над троном зм╕ниться, але з Пут╕ним – миру не буде. Це потр╕бно ч╕тко усв╕домлювати, оск╕льки в╕н абсолютно впевнений у неприродност╕ в╕дходу Укра╖ни в╕д Рос╕╖. Говорячи про це, ВВП припиня╓ кхекати, в╕дкашлюватися (тобто – в╕дверто лукавити), пожвавлю╓ться ╕ блищить оченятами.
«В основ╕ сво╖й ми (тобто, рос╕яни та укра╖нц╕, – О. К.) один народ», – повторив Пут╕н ╕ цього разу св╕й старий репертуар. Але пот╕м ми почули ╕ к╕лька нових тез. На продовження теми президент РФ уточнив, що сво╓р╕дн╕сть Укра╖ни, яка розвивалася ближче до кордон╕в ╕з Заходом, у Рос╕╖ «дуже люблять...». Ну, типу, компл╕мент укра╖нцям: все ж визнав, що укра╖нц╕ хоч у чомусь ╕нш╕, що вони ближче до Заходу. Тут би йому ╕ зупинитися. Але н╕!
«Дуже люблять ╕ вважають частиною сво╓╖ культури». Все, крапка. Нав╕ть цю, н╕бито улюблену Рос╕╓ю укра╖нську зах╕дняцьку сво╓р╕дн╕сть в╕н одразу ж ╕нтегру╓ в рос╕йську культуру.
╤ дал╕ – та ж форма подач╕. Пут╕н начебто визна╓, що у Рос╕йськ╕й ╕мпер╕╖ проводилася русиф╕кац╕я. Крапка? ╤ знову н╕. Навздог╕н в╕н каже, мовляв, що ця русиф╕кац╕я «найменш важлива» для Укра╖ни.
Але чому? А тому, за його верс╕╓ю, що у документах графи «нац╕ональн╕сть» не було, т╕льки «в╕роспов╕дання». Прекрасний приклад суто бюрократичного, канцелярського п╕дходу, отаке етнограф╕чне «поручик К╕же». Нема╓ графи – нема╓ й укра╖нц╕в. Тут ще дуже важливо в╕дзначити фактор п╕дмосковського православ'я ╕ церковно-слов'янсько╖ мови на богослуж╕нн╕. Ось, виявля╓ться, яке ще ╓ ╕сторико-╕деолог╕чне обгрунтування цього актуального ╕нструменту впливу.
Але дал╕, особлива увага – лог╕чний виверт: «Взагал╕ н╕чим укра╖нц╕ в╕д рос╕ян не в╕др╕знялися». ╤ щоб п╕дкреслити думку, ще раз емоц╕йно дода╓: «Взагал╕ н╕чим!». Стривай, любий, а як же мова, а як культура? (Але поставити уточнююче запитання нема╓ можливост╕, та, боюся, в т╕й аудитор╕╖ ╕ нема кому).
З ц╕╓╖ заяви також йдуть вельми ц╕кав╕ уточнення пут╕нсько╖ картини св╕ту. Бюрократично укра╖нц╕в у Рос╕йськ╕й ╕мпер╕╖ не ╕снувало, отже, ╖х ╕ не було. При цьому Пут╕ну можна не показувати карти ╢вропи, як╕ складаються етнографами (особливо активно у 1918 роц╕, в час розвалу трьох ╓вропейських ╕мпер╕й та необх╕дност╕ розум╕ння, як облаштовувати територ╕ю, що склада╓ться з ╖хн╕х уламк╕в). ВВП у ц╕ карти все одно не пов╕рить. ╤ не тому, що в╕н так глибоко вивчив питання. А тому що в╕н, як чек╕ст, профес╕йно в╕рить – ╕ дуже емоц╕йно це зображу╓ – лише в те, що йому виг╕дно. Наприклад, в «Одеську Хатинь», про що так любить мусолити Венедиктов. А якщо брати приклади ближче – Медведчука, в те, що «укра╖нц╕ ╕ рос╕яни один народ».
Особливу увагу варто звернути на наступн╕ його пасаж╕. Пут╕н заявив, мовляв, у XVII стол╕тт╕ «╕сторична Укра╖на» ув╕йшла до складу ╕мпер╕╖ так: «У сучасних кордонах це Ки╖в, Черн╕г╕в ╕ Житомир». А решта, за його верс╕╓ю, приросло завдяки Рос╕йськ╕й ╕мпер╕╖, до того ж за рахунок багатьох под╕й. Серед таких в╕н назвав в╕йни ╕ головне – р╕шення б╕льшовик╕в, як╕, н╕бито, «чомусь раптом вир╕шили», що до складу створювано╖ республ╕ки Укра╖ни повинн╕ бути занурен╕» вс╕ територ╕╖, прилегл╕ до «╕сторично╖ Укра╖н╕». Стоп!
Згадаймо початок спецоперац╕╖ «Рос╕йська весна». Тод╕ Пут╕н заявив, що дурненьк╕ ╕ щедр╕ б╕льшовики (ну, х╕ба хтось сумн╕ва╓ться, що вони були саме такими) просто «подарували» Укра╖н╕ величезну територ╕ю, яка назива╓ться «Новорос╕я». Що п╕сля цього почалося, ми зна╓мо. Але зверн╕мо увагу: все, що зах╕дн╕ше тих областей, Пут╕н тод╕ не ч╕пав. Тод╕ про потреби (╕ можливост╕) повного розчленування Укра╖ни голосно кричав якийсь Жириновський.
Сьогодн╕ ж ╕ ВВП ур╕зав Укра╖ну до гетьманату, причому в самому скромному вар╕ант╕. Впевнений, що це не випадков╕сть. Пут╕на на так╕ заяви спонука╓ дипломатична напружен╕сть, що виникла (у тому числ╕, ╕ ╕нсп╕рована ним) в укра╖нсько-польських, укра╖нсько-угорських ╕ укра╖нсько-румунських (менше) в╕дносинах. Нема╓ сумн╕ву, що п╕дривна д╕яльн╕сть рос╕йсько╖ дипломат╕╖, рос╕йсько╖ агентури на цих напрямках п╕сля под╕бних заяв т╕льки посилиться.

ЙОМУ ПРО ХОМУ, А В╤Н ПРО ЯРЕМУ
У Рос╕╖ численн╕ коментатори «Прямо╖ л╕н╕╖» не втомлювалися захоплюватися тим, як спритно Пут╕н в╕дпов╕да╓ на запитання, вивертаючи ╖х навивор╕т, так як йому виг╕дно. У цьому сенс╕ мен╕ особливо сподобався комент ╤рини Хакамади на «Дожде», що вс╕ запитання були дилетантськ╕. А тут потр╕бн╕ крут╕ проф╕, як╕ зможуть навчити запрошених, як ╖х правильно ставити. (Чи треба уточнювати, кого вона ма╓ на уваз╕, коли говорить про таких проф╕?).
Ось ╕ п╕сля традиц╕йно жорсткого запитання Романа Цимбалюка («Провокац╕я!» – кричала з залу холопська масовка), Пут╕н говорив т╕льки те, що хот╕в. Але у цьому нема╓ провини укра╖нського журнал╕ста. Так само, як нема╓ провини Ксен╕╖ Собчак, Тетяни Фельгенгауер, як╕ ставили нормальн╕ сутн╕сн╕ запитання. Н╕хто з них просто не м╕г отримати нормально╖ адекватно╖ в╕дпов╕д╕. По-╕ншому ╕ не може бути в авторитарн╕й кра╖н╕, де нема╓ нормально╖ журнал╕стики ╕ практично не залишилося нормальних журнал╕ст╕в. (Були б нормальн╕ журнал╕сти, вони б дотиснули кер╕вника, змусивши в╕дпов╕дати по сут╕).
А так... Пут╕на питають про обм╕н. В╕н, природно, у першу чергу, рекламу╓ кума Медведчука ╕ розпов╕да╓, як вони на пару намагаються вмовити на цей обм╕н лугандонських вожд╕в (як╕, до реч╕, на 50% вже зм╕нилися). Пут╕на питають про можлив╕сть розм╕щення миротворц╕в, а також про рос╕йських в╕йськових на Донбас╕. ╤ в╕н, який ще нещодавно на так╕й сам╕й зустр╕ч╕ говорив «а ми н╕коли ╕ не приховували, що там ╓ наш╕ в╕йськов╕, питання в ╖хньому статус╕, це не регулярн╕ частини», тепер каже, що «частини, готов╕ дати в╕дс╕ч», в ОРДЛО якось сам╕ сформувалися (наукове в╕дкриття: самозародження арм╕йського життя – з танками, градами, БУКами). ╤ з миротворцями теж все оч╕кувано. Вчергове чу╓мо, що Рос╕я не проти миротворчо╖ м╕с╕╖ ООН нав╕ть на вс╕й територ╕╖ окупованого Донбасу, але Ки╖в повинен домовлятися про це з бойовиками. Тобто та сама стара розводка на кшталт спочатку «почуйте Донбас», а пот╕м «не вплутуйте нас у свою громадянську в╕йну».
Але було на ц╕й, без малого чотиригодинн╕й, зустр╕ч╕ ╕ щось д╕йсно важливе.

«НОРМАНДСЬКИЙ КВ╤НТЕТ»: ПУТ╤Н ПРАГНЕ ПОБАЧЕНЬ З ТРАМПОМ
Пут╕н сказав, що варто включити США в нормандський формат. Якщо досл╕вно: «Можливо, варто включити формально США в Нормандський процес. Це не в╕д нас залежить, але ми не проти». Сл╕дом на п╕дкр╕плення ц╕╓╖ тези в╕н констатував, що «ефективн╕сть нормандського формату низька» (у чому, ясна р╕ч, традиц╕йно звинуватив Укра╖ну).
Щоб зрозум╕ти, про що тут йдеться, потр╕бно згадати, що на самому початку «пресухи» рос╕йський президент довго розливався у компл╕ментах американському. Тобто, незважаючи на вс╕ антирос╕йськ╕ санкц╕╖ США, незважаючи на р╕дк╕сну згуртован╕сть республ╕канц╕в ╕ демократ╕в у прагненн╕ дати в╕дс╕ч рос╕йському втручанню в справи США та рос╕йськ╕й агресивност╕ загалом, Пут╕н все ще в╕рить, що пол╕тичний роман з Трампом може налагодитися. Для цього лише потр╕бн╕ б╕льш част╕ побачення. Саме ця перша мета буде досягнута, якщо нормандський квартет зб╕льшити до нормандського кв╕нтету.
Тут в╕н, ймов╕рно, розрахову╓ ще й на те, що дос╕ незрозум╕лою ╓ ситуац╕я з правлячою коал╕ц╕╓ю у ФРН. А якщо у Н╕меччин╕ наступного року все ж трапляться нов╕ вибори ╕ Ангелу Меркель вдасться посунути, то Пут╕н мр╕╓ про те, що тр╕о Трамп-Пут╕н-П╕сляМеркель докор╕нно зм╕нить сп╕вв╕дношення сил на «укра╖нському фронт╕».
Наск╕льки ц╕ спод╕вання виправдан╕ – ╕нше питання. ╤ Трамп зараз так прихвачений американськими законами, стриманнями, противагами, що кожен зайвий контакт з Пут╕ним для нього хворобливий, ╕ з Н╕меччиною н╕чого не зрозум╕ло. Але треба ж йому в╕рити у щось для нього позитивне кр╕м «укра╖нц╕в ╕ рос╕ян як ╓диного народу».
Начебто, ╕ все. Хоча, н╕... Строго кажучи, пут╕нський кам╕нг-аут про «самовисування» все ж таки мав якийсь сенс. Тепер зрозум╕л╕шою буде нюансировка так званих президентських «Вибор╕в-2018». Але ╕ тут я б звернув увагу скор╕ше на те, як поставив запитання про це найз╕рков╕ший учасник кремл╕вського пулу Андр╕й Колесников з «Комерсанта»: «...ви чи╖х будете?». (У сенс╕, коли з'явитеся, як п╕дете на вибори). Це гарне уточнення, в якому жарту не б╕льше, н╕ж правди. Свита гра╓ не т╕льки короля, а й м╕н╕-диктатора.
У межах сво╓╖ клептократично╖ корпорац╕╖ «РФ Ltd.» Пут╕н, звичайно, дуже сильний, але не всесильний. Тому за його оточенням потр╕бно дивитися не менш уважно, н╕ж за ним. Особливо в оч╕куванн╕ майбутньо╖ допов╕д╕ американсько╖ розв╕дки про кремл╕вських ол╕гарх╕в.
╤ ще трохи позитиву в ф╕нал╕. П╕д час прес-конференц╕╖ Дмитро П╓сков порушив закон РФ. Обираючи, кому ставити запитання, в╕н сказав, дивлячись у зал: «Ось той "Правий сектор"». ╤ при цьому не додав передбачене КК РФ очисне заклинання: «орган╕зац╕я, заборонена у Рос╕╖». Що ж йому тепер буде?! Чи не позбавлять л╕ценз╕╖ прес-секретаря президента РФ? Але вже перше попередження напевно отрима╓.
«Це провал...», – подумав Шт╕рл╕ц.
Олег Кудр╕н
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 15.12.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19440

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков