Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 08.12.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 08.12.2017
СЮРПРИЗ ДЛЯ ПУТ╤НА: НОВ╤ САНКЦ╤╥ США П╤Д ПРЕЗИДЕНТСЬК╤ ВИБОРИ В РОС╤╥

У лютому на «безальтернативного» кандидата в╕д Кремля оч╕ку╓ невт╕шний подарунок…

Одне з найб╕льш уразливих м╕сць для пол╕тично╖ парт╕╖ або кандидата на найвищу посаду в кра╖н╕ – це виборча кампан╕я. У Рос╕╖ вибори президента призначен╕ на 18 березня наступного року. Вт╕м, у лютому американська адм╕н╕страц╕я ма╓ поповнити "чорний список" новими пр╕звищами й компан╕ями, серед яких ризикують опинитися ф╕гуранти з близького оточення Володимира Пут╕на. Причиною всьому – п╕дписаний Трампом закон ╕з санкц╕ями проти трьох кра╖н, у тому числ╕ Рос╕╖, яких в╕дкрито називають "противниками Америки".

ПОВОРОТНИЙ МОМЕНТ
Ст╕йке прагнення президента Трампа зблизитись ╕з Рос╕╓ю не п╕дтриму╓ться нав╕ть його найближчим оточенням у Б╕лому дом╕, а також – кер╕вництвом Держдепартаменту й Пентагону. Не кажучи вже про Конгрес, який ще к╕лька м╕сяц╕в тому затвердив закон H.R.3364 "Акт щодо протид╕╖ противникам Америки шляхом запровадження санкц╕й" (CAATSA). Американський президент був вимушений його п╕дписати, оск╕льки майже одностайна п╕дтримка в обох палатах Конгресу не залишала шанс╕в повернути законопроект на переголосування.
Чим важливий цей закон? Без переб╕льшення можна сказати, що саме в╕н став "поворотним моментом" у сучасних в╕дносинах США та Рос╕╖. П╕сля того, як американський Конгрес його затвердив, у рос╕йськ╕й Держдум╕ довго обурювалися й не могли збагнути, як парламент взагал╕ може ослухатися президента?
Зв╕сно, розум╕ння демократ╕╖ в Рос╕╖ ╕ в Сполучених Штатах кардинально р╕зниться, але тут важливо пояснити одну особлив╕сть. Ран╕ше санкц╕╖ Вашингтона проти РФ, пов'язан╕ з ╖╖ зовн╕шньою агрес╕╓ю, вводилися президентськими указами. Зазвичай, вони д╕ють р╕вно р╕к ╕ втрачають чинн╕сть, якщо президент ╖х не продовжу╓ новим розпорядженням. Санкц╕╖ ж, прописан╕ в закон╕ в╕д Конгресу, не потребують процедури продовження. Аби ╖х зняти, потр╕бна не менш складна законодавча тяганина, через що вони залишаються актуальними на десятил╕ття. У якост╕ прикладу достатньо згадати поправку Джексона-Вен╕ка в╕д 1974 року до Закону про торг╕влю. Вона значно ускладнювала торговельн╕ операц╕╖ для СРСР, ╕ була знята з РФ лише в 2012 роц╕ – через 38 рок╕в п╕сля введення в д╕ю.
Окр╕м введення додаткових обмежень, CAATSA закр╕плю╓ на законодавчому р╕вн╕ попередн╕ санкц╕╖ проти Рос╕╖, введен╕ указами президента. Тобто, якщо Дональд Трамп захоче послабити або скасувати деяк╕ санкц╕╖ проти РФ, закон вимага╓ обов’язкового погодження цих питань ╕з Конгресом Сполучених Штат╕в Америки.

У ЧОМУ СУТЬ?
У пол╕тичному план╕ показово, що новий закон США щодо санкц╕й, п╕дписаний Трампом, поставив Рос╕ю в один ряд з ╤раном ╕ П╕вн╕чною Коре╓ю в загальному списку "противник╕в Америки". Що в ньому прописано?
CAATSA, зокрема, передбача╓ запровадження додаткових санкц╕й у ф╕нансовому й енергетичному секторах Рос╕╖, проти державних рос╕йських п╕дпри╓мств металург╕йно╖ та г╕рничо-видобувно╖ галузей, а також – зал╕зничного транспорту. Кр╕м того, визнача╓ться покарання Рос╕╖ через ╖╖ злочинн╕ д╕╖ в ╕нформац╕йному простор╕, зокрема – к╕берзломи та хакерськ╕ атаки. Окремо в закон╕ визнача╓ться необх╕дн╕сть введення санкц╕й проти ос╕б, в╕дпов╕дальних за порушення прав людини на окупованих Рос╕╓ю територ╕ях. Стосу╓ться це ╕ тих, хто д╕╓ в ╕нтересах оборонного та розв╕дувального сектор╕в уряду РФ. Закон передбача╓ протид╕ю рос╕йському проекту "П╕вн╕чний пот╕к - 2".

Паралельно законодавство п╕дтверджу╓ п╕дтримку суверен╕тету й територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, не визна╓ спробу Рос╕╖ анексувати Крим та засуджу╓ окупац╕ю територ╕й на сход╕ Укра╖ни.
Це все – серйозний фактор стримування для Б╕лого дому, включаючи й президента, який дос╕ бачить у Рос╕╖ можливого партнера. Вт╕м, цей важ╕ль ╕ще не запрацював на повну, в╕н передбача╓ поетапну посл╕довн╕сть д╕й. Запровадження нового пакету санкц╕й передбача╓ться в лютому, в розпал президентсько╖ виборчо╖ кампан╕╖ в Рос╕╖. Гарний подарунок Пут╕ну.

ПОЗИЦ╤Я ДЕРЖДЕПАРТАМЕНТУ
Водночас, кожен наступний крок у цьому алгоритм╕ ╓ не менш важливим. Так, першим етапом мало бути визначення Державним департаментом списку ф╕зичних та юридичних ос╕б в Рос╕╖, причетних до порушень ╕ загроз, перел╕чених у закон╕. В╕домство оприлюднило перел╕к, до якого ув╕йшли 39 орган╕зац╕й, у тому числ╕ й п╕дпри╓мства ВПК Рос╕╖, спецслужби – ФСБ, СВР, ГРУ. Варто зазначити, що Держдеп тод╕ "не вписався" у встановлен╕ законом терм╕ни та спром╕гся це зробити п╕сля публ╕чно╖ критики з боку сенатор╕в, зокрема Джона Маккейна й Бена Кард╕на. Проте в Держдепартамент╕ в╕дкинули будь-як╕ п╕дозри щодо спроби затягнути процес виконання закону, виправдавшись складнощами перех╕дного пер╕оду й кадровим деф╕цитом.
П╕сля цього ╕ Держдеп, ╕ м╕н╕стерство ф╕нанс╕в США просто не давали привод╕в для критики, зайнявши безкомпром╕сну позиц╕ю щодо вимог по в╕дношенню до Рос╕╖ та посилення санкц╕й проти не╖.
Важливу заяву з цього приводу у в╕второк зробив держсекретар США Рекс Т╕ллерсон. "По Укра╖н╕ – те, що я сказав рос╕янам, – ми н╕коли не повернемо ц╕ в╕дносини (з РФ – ред.) до нормального стану, допоки не вир╕шимо питання Укра╖ни", – заявив глава Держдепу. В╕н п╕дкреслив, що в Москв╕ можуть не спод╕ватися на послаблення санкц╕й, пов'язаних з М╕нськими домовленостями, поки РФ не викона╓ ╖х повн╕стю.
"Ми неодноразово закликали Рос╕ю стати на шлях миру через виконання ╖╖ зобов'язань, визначених М╕нськими домовленостями. Будь-яке р╕шення ц╕╓╖ в╕йни, яке не приведе до повно╖ незалежност╕, суверен╕тету й територ╕ально ц╕л╕сно╖ Укра╖ни, ╓ неприйнятним", – наголосив Т╕ллерсон.
Так╕ р╕шуч╕ заяви з боку держсекретаря, якому ще донедавна дор╕кали старими зв'язками з Рос╕╓ю та Орденом Дружби в╕д Пут╕на, мали остаточно розв╕яти сумн╕ви щодо "дипломатичного" ставлення до рос╕ян зараз.

М╤НФ╤Н ПОСИЛЮ╢ ТИСК
Тим часом, американський М╕нф╕н лише п╕дтвердив серйозн╕сть нам╕р╕в США дотиснути кремл╕вськ╕ амб╕ц╕╖ додатковими ф╕нансовими та економ╕чними обмеженнями. Запровадження поправок до двох санкц╕йних директив у межах того ж поетапного виконання закону CAATSA завдали в╕дчутного удару по ф╕нансовому та енергетичному секторам рос╕йсько╖ економ╕ки. Так, рос╕йським банкам удв╕ч╕ скорочено терм╕н погашення нових боргових зобов'язань ╕з 30 до 14 дн╕в. Для компан╕й енергетичного сектору, зокрема ╕ ВАТ "Газпром" та АТ "Роснефть", цей пер╕од також скоротили з 90 до 60 дн╕в. Це означа╓ сутт╓ве обмеження доступу найб╕льш прибуткових для рос╕йського бюджету компан╕й до грошей на зовн╕шньому ф╕нансовому ринку.
Ще б╕льш р╕шучу позиц╕ю М╕нф╕ну висловив у четвер Джон См╕тт, директор Оф╕су з питань контролю за ╕ноземними активами (OFAC). Саме ця структура в американському м╕н╕стерств╕ ф╕нанс╕в в╕дпов╕да╓ за впровадження санкц╕й з боку Сполучених Штат╕в.
"Я хочу ч╕тко заявити та п╕дкреслити, що м╕н╕стерство ф╕нанс╕в повн╕стю виконало вимоги закону CAATSA в межах установлених документом терм╕н╕в на цей час. Ми налаштован╕ повною м╕рою виконувати закон надал╕, ╕ ми повн╕стю п╕дтриму╓мо ц╕л╕ Конгресу у в╕дпов╕дь на серйозн╕ загрози з боку ╤рану, П╕вн╕чн╕й Коре╖ ╕ Рос╕╖", – зауважив См╕тт.
Отже, як би не хот╕ли того в Кремл╕, але у Вашингтон╕ нараз╕ склалася зовс╕м несприятлива для РФ ситуац╕я ╕з санкц╕ями – тими що д╕ють уже та набудуть чинност╕ незабаром. Причому, з кожним етапом ╕мплементац╕╖ Акту щодо протид╕╖ противникам Америки риторика оф╕ц╕йного Вашингтона лише загострю╓ться. Закон готу╓ подарунок у вигляд╕ оновленого списку санкц╕й в пер╕од найб╕льш гарячо╖ фази президентських перегон╕в в Рос╕╖. Це удар, насамперед, по кандидату в╕д нин╕шньо╖ кремл╕всько╖ влади, який дос╕ затягу╓ з оф╕ц╕йним оголошенням сво╓╖ участ╕, вт╕м його амб╕ц╕╖ давно вс╕м в╕дом╕.
У Рос╕╖ також знають про закон, але н╕як не зможуть вплинути на ситуац╕ю, в тому числ╕ зусиллями кращих лоб╕ст╕в чи завдяки "прив'язаност╕" самого президента Трампа до ╕де╖ зближення з Кремлем.
Так чи ╕накше, розплачуватися за пол╕тику свого л╕дера та подальше пог╕ршення р╕вня життя доведеться перес╕чним рос╕янам. Але саме в╕д них ╕ залежить виб╕р достойного президента.
Ярослав Довгопол, Вашингтон
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 08.12.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19406

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков