Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2910)
З потоку життя (6084)
Душі криниця (3366)
Українці мої... (1440)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬКИЙ КУМ ПУТ╤НА ЗНОВУ ЗАЯВИВ, ЩО НЕ ВВАЖА╢ РФ АГРЕСОРОМ ╤ РОЗПОВ╤В ПРО В╤ДПОЧИНОК В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
"Я серед тих 47%, як╕ ставляться до Рос╕╖ добре ╕ дуже добре. Тому терм╕н "агресор" для мене ╓...


УКРА╥НА ОТРИМАЛА Р╤ШЕННЯ ПРО НАДАННЯ ТОМОСА
Також, зг╕дно з документом, Синод задовольнив прохання патр╕арха Ф╕ларета ╕ визнав главу УПЦ...


У КВУ В╤ДЗНАЧАЮТЬ АНОМАЛЬНО ВИСОКУ АКТИВН╤СТЬ МОЖЛИВИХ КАНДИДАТ╤В У ПРЕЗИДЕНТИ УКРА╥НИ
За прогнозами О.Кошеля, на Укра╖ну чека╓ надзвичайно гаряча президентська виборча кампан╕я, яка...


РОС╤Я ПЕРЕТНУЛА ВС╤ МОЖЛИВ╤ ЧЕРВОН╤ Л╤Н╤╥…
Для США ╕ ╢вропейського Союзу важливо продовжувати пол╕тику санкц╕й ╕ тиску на Рос╕ю, переконана...


Роман Сущенко, укра╖нський журнал╕ст, пол╕тв'язень у РФ: ГОЛОВНЕ – В╤РА У МИТЬ, КОЛИ В ОБ╤ЙМАХ Р╤ДНИХ ПРОЦИТУЮ МАРКЕСА
Б╕льш як два роки перебува╓ в ув'язненн╕ наш колега, укра╖нський журнал╕ст, власкор...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 01.12.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 01.12.2017
ДЕРЖК╤НО ЗАБОРОНИЛО «СВАТ╤В»

Держк╕но скасувало державну ре╓страц╕ю ╕ визнало нед╕йсними прокатн╕ посв╕дчення на вс╕ сезони сер╕алу "Свати". Про це пов╕домив у Фейсбуц╕ глава Державного агенства з питань к╕но Пилип ╤лл╓нко.
"Держк╕но скасувало державну ре╓страц╕ю ╕ визнало нед╕йсними прокатн╕ посв╕дчення на вс╕ сезони сер╕алу "Свати", - йдеться у пов╕домленн╕.
Напередодн╕ М╕н╕стерство культури Укра╖ни внесло до перел╕ку ос╕б, як╕ загрожують нацбезпец╕ держави, рос╕йського актора Федора Добронравова, з╕рку сер╕алу "Свати".
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», СБУ заборонила в'╖зд в Укра╖ну Федору Добронравову на три роки. Сп╕вроб╕тники спецслужби задокументували, що Добронравов неодноразово робив антиукра╖нськ╕ публ╕чн╕ заяви, в яких, зокрема, п╕дтримував анекс╕ю Криму Рос╕╓ю. Актор також багато раз╕в в╕дв╕дував окупований п╕востр╕в, що ╓ порушенням законодавства Укра╖ни.
Укра╖нський актор ╕ продюсер Володимир Зеленський, який ╓ одним ╕з творц╕в сер╕алу "Свати", записав емоц╕йне в╕деозвернення до СБУ, в якому розкритикував можливу заборону сер╕алу на територ╕╖ Укра╖ни.

СЕР╤АЛ «СВАТИ» МОЖУТЬ ПОВЕРНУТИ З ╤НШИМ АКТОРОМ

Сер╕ал "Свати", трансляц╕ю якого заборонили в Укра╖н╕, можуть повернути на екрани з ╕ншим актором. Про це заявив заступник м╕н╕стра культури Укра╖ни Юр╕й Рибачук. На запитання, чи зможуть укра╖нськ╕ телеглядач╕ дивитися сер╕ал "Свати", якщо актора Добронравова, якому заборонено в'╖зд до Укра╖ни, зам╕нять на ╕ншого, Рибачук в╕дпов╕в: "Очевидно, так... Якщо творц╕ сер╕алу приймуть р╕шення, що для збереження цього сер╕алу ╕ продовження його трансляц╕╖ вони зможуть зам╕нити одного актора на ╕ншого… Держк╕но виконало норми закону ╕ заборонило прокат цього сер╕алу, дал╕ м'яч на пол╕ творц╕в сер╕алу", - додав в╕н.
www.unian.ua

ЧОМУ В УКРА╥Н╤ СТРАТИЛИ «СВАТ╤В», АЛЕ ПОМИЛУВАЛИ РАЙК╤НА?
Т╕льки посл╕довна влада може вести за собою сусп╕льство з його р╕зними, часто протилежними, позиц╕ями ╕ думками…

СБУ заборонило «Сват╕в», ╕, зв╕сно, одразу проявилися категоричн╕ прихильники ╕ так╕ ж критики цього р╕шення. Ситуац╕я, на жаль, вже звична, сьогодн╕ укра╖нське сусп╕льство запекло спереча╓ться практично з будь-якого б╕льш-менш серйозного питання.
Але чи ╓ «Свати» таким питанням? Зда╓ться, якби в╕домий на всю Укра╖ну Володимир Зеленський промовчав, то полем╕ка навколо «Сват╕в» швидко заглухла б, бо под╕бна заборона вже не перша, та й теми ╓ ориг╕нальн╕ш╕, ╕ з’являються вони мало не щодня. Але Зеленський не промовчав, ╕ ось ма╓мо черговий спалах бурхливих емоц╕й у соц╕альних мережах. Л╕дери громадсько╖ думки, що звуться нин╕ «блогерами», долучилися до суперечки. Л╕дера «95-го кварталу» швидко «вивели на чисту воду», вказавши на його прямий б╕знес-╕нтерес у ц╕й справ╕. З ним ╕ справд╕ все б╕льш-менш зрозум╕ло, та й взагал╕ особист╕ ╕нтереси чи нав╕ть особиста оц╕нка ситуац╕╖ популярного шоумена нас ц╕кавить найменше.
Нас ц╕кавить: у чому суть суперечки за «Сват╕в»? Очевидно, не через те, що укра╖нського телеглядача в╕длучили в╕д культурного шедевра. Про художн╕ ц╕нност╕ сер╕алу н╕хто й не згаду╓, бо таких просто нема – тут учасники полем╕ки одностайн╕. Опоненти мають р╕зн╕ пол╕тичн╕ позиц╕╖ у ставленн╕ до в╕йни з Рос╕╓ю, ╕ «Свати» - лише прив╕д ╖х заявити.
Не будемо брати до уваги позиц╕ю тих наших сп╕вгромадян, котр╕ н╕коли за жодних умов не вважатимуть Рос╕ю сво╖м ворогом через те, що ненавидять незалежну Укра╖ну, або через те, що ╖м все «по барабану». Тим б╕льше, що вони дуже р╕дко беруть участь у под╕бних дискус╕ях, та й то просто висловлюючи сво╓ гостре незадоволення без будь-яких лог╕чних аргумент╕в на його виправдання чи пояснення.
А т╕, хто намага╓ться керуватися лог╕кою, розд╕лилися так.
Перша позиц╕я: якщо Рос╕я – ворог, який загарбав частину тво╓╖ земл╕, який стр╕ля╓ ╕ вбива╓ тво╖х сп╕вгромадян на в╕йн╕, тод╕ п╕д заборону потрапля╓ все, з чого цей ворог може мати хоч м╕зерну користь. Достатньо нав╕ть того, що «Свати» дають зароб╕ток к╕льком акторам - громадянам Рос╕╖, ╕ частина цього зароб╕тку у вигляд╕ сплаченого податку потрапля╓ до державного бюджету Рос╕╖, з якого йде ф╕нансування на в╕йну проти Укра╖ни. Якщо комусь таке лог╕чне об╜рунтування зда╓ться надуманим, що назива╓ться – притягнутим за вуха, то зауважимо, що в╕йни, а тим б╕льше – з сильним ворогом, виграються лише тод╕, коли д╕яти за ц╕╓ю «надуманою» лог╕кою. ╤накше перемога неможлива в принцип╕.
Друга позиц╕я: якщо у тебе нема в╕дчуття Рос╕╖ як ворога, якщо ворогом ти згоден вважати лише особисто Пут╕на, його найближче оточення чи ╕ншу конкретну групу рос╕ян, а решту, тобто – рос╕йський народ, ворогом не вважа╓ш, тод╕, лог╕чно, «Свати» хай живуть. Рос╕йськ╕ актори з цього сер╕алу р╕шення загарбати Крим не ухвалювали, накази рос╕йським в╕йськовим не в╕ддавали, за агрес╕ю в Держдум╕ не голосували ╕ нав╕ть, швидше за все, великого б╕знесу в Криму не мають. За що ж ╖х карати? Зрештою, якщо один з них ╕ сказав «Кримнаш», то не пускайте його до Укра╖ни, нав╕що ж забороняти сер╕ал, який залюбки дивляться м╕льйони укра╖нських телеглядач╕в ╕ в якому жодного слова про Крим, «укра╖нських фашист╕в», «хунту» ╕ «бандер╕вц╕в».
Отже, ма╓мо дв╕ позиц╕╖, два р╕зних ставлення до в╕йни з Рос╕╓ю. Питання зараз не в тому, котре з них правильн╕ше за ╕нше, а в тому, що вони несум╕сн╕. З цих двох позиц╕й неможливо виробити якусь третю сп╕льну, тобто – компром╕сну. В╕йна тим ╕ в╕др╕зня╓ться в╕д ╕нших сфер д╕яльност╕ людини, що вона найжорстк╕ше ставить питання руба: або – або. Той, хто розум╕╓ лог╕ку в╕йни, розум╕╓ ╕ абсурдн╕сть, нереальн╕сть «цив╕льного» п╕дходу: мовляв, давайте обговоримо, вза╓мно поступимося, знайдемо «золоту середину» тощо. Перемога у в╕йн╕ вимага╓ концентрац╕╖ ус╕х зусиль на якусь одному напрям╕, концентрац╕я – це основа будь-яко╖ стратег╕╖.
╤ все-таки не варто робити трагед╕╖ з того, що в укра╖нському сусп╕льств╕, нав╕ть серед щирих, не показних патр╕от╕в ╕снують так╕ несум╕сн╕ ставлення до в╕йни з Рос╕╓ю. Сусп╕льство – занадто чисельна ╕ р╕зношерста людська сп╕льнота, щоб чекати в╕д не╖ одностайност╕. Одну-╓дину думку вона н╕коли не матиме. Нарешт╕, наше сусп╕льство, хоч ╕ повол╕, але йде до того, що позиц╕я абсолютно╖ б╕льшост╕ громадян таки буде адекватна ситуац╕╖. Принаймн╕, над╕я на це не вмерла. Набагато небезпечн╕шим ╓ те, що однозначного ставлення до в╕йни з Рос╕╓ю нема серед нашо╖ влади ╕ – ширше – серед укра╖нсько╖ ел╕ти. Причому, сказати про владу, що вона, як ╕ все сусп╕льство, повол╕, але виробля╓ адекватну пол╕тику щодо Рос╕╖, на жаль, не доводиться. Влада – не сусп╕льство, там дискус╕╖ ╕ полем╕ки, як╕ не зак╕нчуються знайденням ╕стини та ухваленими р╕шеннями, неприпустим╕. Влада ма╓ бути посл╕довною у сво╖х д╕ях, т╕льки тод╕ вона може вести за собою сусп╕льство з його р╕зними, часто протилежними, позиц╕ями ╕ думками. Тим часом посл╕довност╕ у заборон╕ «Сват╕в» та одночасному дозвол╕ гастролей Костянтина Райк╕на неможливо розглед╕ти в принцип╕. Так само як у визначенн╕ Рос╕╖ як агресора ╕ окупанта ╕ зростанн╕ обсяг╕в товарооб╕гу з нею.
Можливо, саме тому, що сусп╕льство бачить зазначену непосл╕довн╕сть влади, ╕ через це нерву╓, суперечки навколо р╕зних «Сват╕в», Райк╕них, Ан╕ Лорак тощо ╕ виходять такими емоц╕йними ╕… беззм╕стовними. На жаль, сусп╕льству самому, без участ╕ влади, н╕коли не знайти ╕стину нав╕ть у найзапекл╕ших суперечках.
Юр╕й Сандул
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 01.12.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19369

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков