Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2910)
З потоку життя (6084)
Душі криниця (3366)
Українці мої... (1440)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРИВОЖНЕ В╤ДЛУННЯ ╤ЧН╤
...слово “збер╕галися” тут явно нев╕дпов╕дне. Адже тримали ╖х здеб╕льшого п╕д...


ПРАГНЕННЯ СПРАВЕДЛИВОСТ╤
там, де вбивають в╕ру у справедливий суд, рано чи п╕зно приходить суд Л╕нча.


ЕРОСТАМ╤Н ╤ ПЕРСПЕКТИВИ УКРА╥НСЬКО╥ ЗАЛ╤ЗНИЦ╤
Мо', пора вибиратися з то╖ багнюки, доки ще зовс╕м не п╕зно? Вибиратися та вказати нашим щурам ╖х...


ЯК "КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ" ЦЬКУ╢ ГЕРО╥В ╤ ДИСКРЕДИТУ╢ УКРА╥НСЬКУ ПРЕСУ
18 вересня у виданн╕ Детектор Мед╕а було опубл╕коване ╕нтерв'ю пан╕ Олени Холоденко з в╕домими...


УКРА╥НА ПОКАЗУ╢ США, ЩО НЕ ХОЧЕ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ТЕРИТОР╤Ю
"У Ки╓в╕ мають швидко визначитися з╕ стратег╕╓ю в Азовському мор╕"
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 01.12.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 01.12.2017
ШАШ╤ЛЬ - ЯК ГАЛЬМО УКРА╥НСЬКОГО ПРОГРЕСУ

Хиталко-Гойдалко сид╕в на ст╕н╕,
Хиталко-Гойдалко упав ув╕ сн╕;
Уся Корол╕вська к╕ннота, уся Його св╕тлост╕ рать
Не можуть Хиталка, не можуть Гойдалка
До ц╕ло╖ купи з╕брать.

Лог╕ка життя поляга╓ у зм╕нах. Причому, у таких зм╕нах, як╕ ╓ кроком уперед, пор╕вняно з╕ зм╕нами кроку попереднього. Хтось назива╓ те еволюц╕╓ю, хтось прогресом. Треба розум╕ти при тому, що у людському сусп╕льств╕ цей невпинний поступ часом не обходиться без пригальмовувань, в╕раж╕в, тяглих блукань ман╕вцями, а то й зависань у таких соб╕ мертвих петлях часу. Таке трапля╓ться, скаж╕мо, коли н╕жно плекаючи застряглу у минулому св╕дом╕сть жорстко переформатованого, п╕дсл╕пуватого сусп╕льства, цин╕чн╕ ляльководи роками, а бува╓ й десятил╕ттями водять його колами Полем Чудес в Кра╖н╕ сам╕ зна╓те кого..
╤нтерполюючи те на сучасн╕ укра╖нськ╕ реал╕╖, можна припустити, що причинами того збоченння ╓, з одного боку, ще густ╕ с╕р╕ випари ╕дейного рабства минуло╖ епохи уперем╕ш з рожевим туманом ╕деал╕стичних ╕люз╕й в головах ╕нертно╖ б╕льшост╕, а з ╕ншого - пан╕чний страх перем╕н купки злод╕йкувато╖ шашел╕, яка т╕льки те й ум╕╓, що паразитувати на безволл╕, та комплексах п╕ддатливого, ╕нертного загалу. Та якщо для перших вих╕д з то╖ мертво╖ петл╕ — порятунок, перспективи, про як╕ лише можна мр╕яти, то для паразитуючих ляльковод╕в — катастрофа. Адже не пристосован╕ до конкурентного середовища Великого Театру Життя, втрачають вс╕ вигоди ситого, безтурботного ╕снування за рахунок керованого племен╕ дов╕рливих, п╕ддатливих ляльок. Не дивно, в╕дтак, що наш╕ ляльководи роблять все можливе, аби ╕ надал╕ забезпечити status quo, а з ним ╕ вс╕ вигоди свого паразитування на т╕л╕ нац╕╖, яка в мас╕ сво╖й, на жаль, не надто посп╕ша╓ ставати громадянським суп╕льством.
Але ж, коли оч╕льники держави головною сво╓ю метою бачать не пл╕дну працю на благо сусп╕льства, яке, власне, ╕ винайняло ╖х для того, а утримання при влад╕ за будь-яку ц╕ну, коли наша привладна маф╕я ладна переступити через будь-як╕ перепони, включно з законами ╕ Конституц╕╓ю, тод╕ приходить б╕да. Саме вузьколоба некомпетентн╕сть, помножена на безмежну зарозум╕л╕сть тод╕шнього виконуючого обов’язки головнокомандувача, злочинне невиконання ним припис╕в Конституц╕╖, закону «Про оборону Укра╖ни», а також злочинна безд╕яльность новоспечених оч╕льник╕в силових та безпекових в╕домств, зокрема, тод╕шнього секретаря РНБО, привели в 2014 роц╕ до деморал╕зац╕╖ кримського угрупування ЗС, до втрати загальнов╕йськових, в╕йськово-пов╕тряних та в╕йськово-морських баз, до втрати майже всього в╕йськово-морського флоту, зрештою, до здач╕ Криму ╕ в╕йни на Донбас╕. За такого, з дозволу сказати, св╕тогляду про мораль нав╕ть не йдеться. Винищення московитами наших добробат╕в, вояк╕в ЗС в ╤ловайському котл╕, вчинене фактично з в╕дома наших найвищих владц╕в, як╕ в той самий час п╕д бравурн╕ марш╕ влаштовували в╕йськов╕ променади на Хрещатику, ╓ очевидним св╕дченням ╖х геть деградовано╖ системи ц╕нностей. ╤ то ж лише один приклад. А чого варте призначення на ключов╕ пости у воююч╕й держав╕ кум╕в, васал╕в та мажор╕в…
Результат того – безграмотний генпрокурор, який в╕дверто гальму╓ розсл╕дування злочин╕в, вчинених на Майдан╕, який зам╕сть заявленого реформування прокуратури, зам╕сть боротьби з маф╕╓ю у влад╕, натом╕сть, бореться з добровольцями, бо ж зупиняють прикривану тою маф╕╓ю контрабанду, ╖╖ ганебну торг╕влю з ворогом. При тому, в╕н вс╕ма можливими засобами шкодить розсл╕дуванням НАБ, САП Укра╖ни, як те було з╕ зривом операц╕╖ НАБ проти корупц╕онер╕в ДМС на цьому тижн╕ (http://www.replika.in.ua/politika/skandal-shhoyno-sitnik-z-holodnitskim-vistupili-z-prigolomshlivoyu-zayavoyu-voni-stverdzhuyut-shho/), збира╓ матер╕али на представник╕в громадських орган╕зац╕й, що не на словах, а на д╕л╕ борються з корупц╕╓ю.
Результат того – н╕кчемний парламент, годний лише на те, аби лоб╕ювати ╕нтереси маф╕╖. Пам’ята╓мо – ц╕лий ком╕тет парламенту, а пот╕м ╕ сес╕йна зала к╕стьми лягли, аби не допустити розсл╕дування ╕ притягнення до в╕дпов╕дальност╕ сп╕йманих на гарячому парламентар╕в-корупц╕онер╕в?
Результат того – в╕йськовий прокурор, який зам╕сть розсл╕дувати реальн╕ во╓нн╕ злочини вищого кер╕вництва держави, бездарних генерал╕в, насл╕дком яких стали вже тисяч╕ вбитих, десятки тисяч покал╕чених, зам╕сть того, щоб розсл╕дувати корупц╕йн╕ злочини сво╖х прямих п╕длеглих, розгорта╓, натом╕сть, справжн╓ полювання на добровольц╕в, засаджуючи до буцегарень тих, хто сво╖ми життями прикривав Край в╕д навали заблукалих зелених марс╕ян (http://person.org.ua/atoshnik-zvernuvsya-do-ukra%D1%97nciv-sidit-i-divitsya-novini-shho-mi-pogani-shho-mi-agyenti-kryemlya-chi-shhe-kogos-sidit-v-chekajte-koli-prijdut-za-kozhnim-z-vas/ http://ukr-biz.com.ua/editor/79951/).
А про яку мораль йдеться, коли справжн╕м учасникам бойових д╕й в╕дмовляють у видач╕ посв╕дчення УБД, в той самий час, як ними хизуються тисяч╕ тих, хто в кращому випадку посид╕в день-два за десяток к╕лометр╕в в╕д л╕н╕╖ фронту у штабному намет╕, як ото нардеп Олекс╕й Порошенко.
На цьому тижн╕ в╕дбувся суд за позовом в╕домо╖ аеророзв╕дниц╕ Мар╕╖ Берл╕нсько╖, яка на фронт╕ з 1 вересня 2014 року. Позов був не про домагання посв╕дки УБД, не про п╕льги, належн╕ учасникам бойових д╕й – лише про визнання юридичного факту участ╕ в бойових д╕ях. Доказ╕в було б╕льш н╕ж достатньо. Сво╖ св╕дчення, в тому числ╕ й нотар╕альн╕, подали волонтери, б╕йц╕ п╕дрозд╕л╕в, для яких виконувала аеророзв╕дку пан╕ Мар╕я, командири частин, як╕ ту розв╕дку замовляли. Суд в цьому випадку не мав ╕ншо╖ ради, як визнати факт участ╕ громадянки Мар╕╖ Берл╕нсько╖ в бойових д╕ях. Здавалося б, все добре, але тут… Ось як опису╓ те сама пан╕ Мар╕я в сво╓му допис╕ у ФБ (https://www.facebook.com/masher.berlinska/posts/1933943359964181?pnref=story): «Суд все розглянув ╕ прийняв р╕шення - визнати це як юридичний факт. ╤ що ви дума╓те в╕дбулося дал╕? Правильно. М╕н╕стерство оборони подало апеляц╕ю. Мовляв, н╕чого не зна╓мо, по наших наказах не проходила, значить, не було. ╤ взагал╕ треба ще правоохороним органам роз╕братися, хто це така, намага╓ться шахрайством соб╕ як╕сь п╕льги отримати. Я не жартую, так ╕ написали».
Пот╕м, щоправда, було запрошення зустр╕тися в╕д самого м╕н╕стра оборони, його запевнення, що то, мовляв, «…помилка юридичного в╕дд╕лу», була ╕ сама зустр╕ч, з «легким» побутово-чиновничим хамством ╕ поставленням хама на м╕сце. Зрештою, зда╓ться, все стало на сво╖ м╕сця. У цьому випадку. Але то – Мар╕я Берл╕нська: особист╕сть, людина в╕дома вс╕й Укра╖н╕. А ск╕льки хлопц╕в, як╕ в 2014 – дехто прямо з Майдану – не чекаючи пов╕сток з неповоротких, замш╕лих, корумпованих в╕йськкомат╕в п╕шли на фронт ╕ через той св╕й посп╕х не можуть отримати тепер ан╕ посв╕дки УБД, н╕ нав╕ть визнання того факту, що вони захищали Батьк╕вщину? А ск╕льки вд╕в оббивають нин╕ пороги МО у спод╕ванн╕, що держава, за яку поклали голови батьки ╖х посирот╕лих д╕ток, зглянеться на них?
╤ те в╕дбува╓ться в Укра╖н╕. В Укра╖н╕, яка н╕бито прагне в ╢вропу, под╕ляючи устален╕ моральн╕ принципи старих ╓вропейських демократ╕й. А що ж казати про тих, кого моя люба влада кинула на ласку ворога в Криму, на Донбас╕?
Четвертий р╕к в Криму, в окупац╕╖, продовжу╓ виходити державницька всеукра╖нська газета – громадсько-пол╕тичний, л╕тературний тижневик «Кримська св╕тлиця». З шостого лютого 2015 року, щоправда, лише в електронному вигляд╕. Але те ц╕лком прийнятно, особливо ж для сьогодн╕шнього Криму, куди друкованим виданням з материка – зась. Здавалося, за таких обставин моя держава мала б бути кревно зац╕кавленою у збереженн╕ патр╕отичного державницького видання з досв╕дченим редактором, усталеним колективом, з давньою, згуртованою читацькою аудитор╕╓ю (за даними адм╕н╕стратора сайту М. Владз╕м╕рського, наведеними на стор╕нц╕ ДП Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво 15 лютого 2015 року тод╕шн╕м гендиректором паном Ратушним, на сайт «Кримсько╖ св╕тлиц╕ щоденно заходило близько тисяч╕ двохсот в╕дв╕дувач╕в (http://cultua.media/nternet-vidannja-krimska-svtlicja). В травн╕ 2016 року л╕чильник сайту заф╕ксував трим╕льйонного в╕дв╕дувача).
Призначення нового гендиректора – героя кримського Майдану пана Щекуна – вселяло тверд╕ над╕╖ на те. Та не тут то було. Саме пан Щекун зробив все, аби переформатувати та знищити ╓дину за вс╕ роки Незалежност╕ укра╖номовну газету Криму. Облудно видавши за переведення редакц╕╖ газети до Ки╓ва пере╖зд лише одн╕╓╖ особи, в╕н зв╕льня╓ з роботи член╕в редакц╕╖, зв╕льня╓ – за прогули! - багатол╕тнього головреда ╕ витворю╓ в Ки╓в╕ незаконного, незаре╓строваного бастарда, причепивши йому Св╕тличчине ╕м’я. Справжня «Кримська св╕тлиця», м╕ж тим, залишилася в Криму не лише без ф╕нансово╖ п╕дтримки (хай ╕ жебрацьки-кволо╖ у вс╕ роки), але, що важлив╕ше, без п╕дтримки морально╖. Прикметно, що намагання знищити КС в╕дбулося за байдуже-мовчазного схвалення одного «сп╕взасновника» ╕ безпосередньо╖ участ╕ ╕ншого, нав╕ть не чекаючи, доки до не╖ доберуться пут╕нськ╕ спецслужби. Чи думали наш╕ «рехворматори», що назавжди вкривають себе незмивною ганьбою? Ганьба не лише у банальн╕й зрад╕, за яку треба буде, рано чи п╕зно, давати в╕дпов╕дь. Ганьба ще й у тому, що зв╕льнена п╕втора роки тому кримська редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕», не отримуючи жодно╖ коп╕йки в╕д держави, яку в╕дстою╓, по сьогодн╕ продовжу╓ безпереб╕йно, щотижня публ╕кувативати чергов╕ числа КС, на в╕дм╕ну в╕д ки╖вського бастарда з вкраденим у не╖ ╕м’ям (не зна╓мо як щодо паперового вар╕анту на материку з╕ вс╕ма його двомастами десятьма передплатниками – до Криму н╕чого з того тиражу, ясна р╕ч, не надходить), але в Мереж╕, на сво╓му сайт╕, та газетка з’явля╓ться украй нерегулярно. Так, двадцять чотири цьогор╕чн╕ його числа були викладен╕ в Мережу всього за три подач╕ – паками в березн╕, кв╕тн╕ та вересн╕ м╕сяц╕. Пот╕м, в середин╕ вересня, не добившись в╕д свого покровителя – М╕н╕стерства культури – н╕ заявлених ним двох з половиною м╕льйон╕в гривень, н╕ нав╕ть м╕льйона семисот тисяч, пан Щекун пригрозив л╕кв╕дувати «Кримську св╕тлицю». Може, вже й л╕кв╕дував. Адже на сайт╕ клона ╕ дос╕ все той самий 24-й випуск в╕д 14 вересня.
На щастя, до ╕стинно╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» накази зацного пана гендиректора вже жодного стосунку не мають. «Кримська св╕тлиця» ╕ дал╕ живе, гуртуючи укра╖нство Криму, борючись за укра╖нську Укра╖ну на материку, готуючи, м╕ж ╕ншим, вже трет╕й щор╕чний всеукра╖нський л╕тературний конкурс для д╕тей та молод╕, ну й, зв╕сно ж, висв╕тлюючи непрост╕ сьогоденн╕ реал╕╖ як Криму, так ╕ материково╖ Укра╖ни.
А все ж сумно, що в╕дстоюючи в цей загрозливий час свою кра╖ну, свою державу в╕д п╕дступного зовн╕шнього ворога, ми так ╕ не зум╕ли згуртуватися, не усв╕домлю╓мо, що безжальна в╕йна проти нас ╕де ще й всередин╕ само╖ кра╖ни ╕ веде ╖╖, розказуючи байки про «шатун╕в», наша привладна маф╕я. Задумаймось: на четвертому роц╕ в╕йни з Москов╕╓ю, п╕сля анекс╕╖ Криму, п╕сля окупац╕╖ семи в╕дсотк╕в територ╕╖ кра╖ни, п╕сля втрати десятк╕в тисяч житт╕в наших громадян, наша влада, попри весь ╖╖ псевдопатр╕отичний лемент, в юридичн╕й площин╕ вперто не визна╓ факту агрес╕╖ Москов╕╖. Б╕льше того – до сьогодн╕ безсоромно сп╕впрацю╓ з ворогом. Зам'ятий шкандаль з поставками деталей ав╕адвигун╕в Мотор-С╕ч для транспортно╖ ав╕ац╕╖ Москов╕╖, вчорашн╓ пов╕домлення Служби безпеки про спробу поставки з Запор╕жжя умформер╕в для бойового п╕дводного човна Москов╕╖. ╤ це ж лише те, що виплива╓ на поверхню. А ск╕льки ще того колаборантства хова╓ться в т╕н╕!
Власне, а чого чекати, коли верх╕вка влади ма╓ не лише д╕лов╕ ╕нтереси в Москов╕╖, але й сво╖ приватн╕ б╕знеси на ворож╕й територ╕╖, з яких сплачу╓ м╕льйонн╕ податки до бюджету агресора, п╕дтримуючи таким чином його во╓нну машину?
А ви кажете: "Не розхитуйте човна". Наша привладна шаш╕ль так поточила днище того човна, що вектор його руху сьогодн╕, схоже, б╕льше "вниз", ан╕ж "уперед". Не зупинивши теч╕, не в╕дремонтувавши днище, не ма╓мо шанс╕в утримати його на плаву. Варто лиш пам’ятати, що жоден ремонт в цьому випадку не ма╓ сенсу, якщо не звести перше саму шаш╕ль.
╤ ще одне: скотивши за двадцять ш╕сть рок╕в Незалежност╕ долю нашого Краю на край ц╕╓╖ пр╕рви, часу на подальше хитання-гойдання не ма╓мо.

Валентин БУТ

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 01.12.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19360

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков