Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2910)
З потоку життя (6084)
Душі криниця (3366)
Українці мої... (1440)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРИВОЖНЕ В╤ДЛУННЯ ╤ЧН╤
...слово “збер╕галися” тут явно нев╕дпов╕дне. Адже тримали ╖х здеб╕льшого п╕д...


ПРАГНЕННЯ СПРАВЕДЛИВОСТ╤
там, де вбивають в╕ру у справедливий суд, рано чи п╕зно приходить суд Л╕нча.


ЕРОСТАМ╤Н ╤ ПЕРСПЕКТИВИ УКРА╥НСЬКО╥ ЗАЛ╤ЗНИЦ╤
Мо', пора вибиратися з то╖ багнюки, доки ще зовс╕м не п╕зно? Вибиратися та вказати нашим щурам ╖х...


ЯК "КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ" ЦЬКУ╢ ГЕРО╥В ╤ ДИСКРЕДИТУ╢ УКРА╥НСЬКУ ПРЕСУ
18 вересня у виданн╕ Детектор Мед╕а було опубл╕коване ╕нтерв'ю пан╕ Олени Холоденко з в╕домими...


УКРА╥НА ПОКАЗУ╢ США, ЩО НЕ ХОЧЕ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ТЕРИТОР╤Ю
"У Ки╓в╕ мають швидко визначитися з╕ стратег╕╓ю в Азовському мор╕"
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 01.12.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 01.12.2017
ЛЮДИ ДОБР╤, Д╤АСПОРА, УКРА╥НСЬКИЙ НАРОДЕ – Б’╢МО У ДЗВОНИ: ТРИВОГА!

ЗВЕРНЕННЯ
До Президента Укра╖ни Петра Порошенка, Прем’╓р-м╕н╕стра Володимира Гройсмана

Петро Олекс╕йович, уважно слухав Ваш виступ при церемон╕╖ вручення Нац╕онально╖ прем╕╖ ╕мен╕ Тараса Шевченка, ось ц╕ слова: «Саме Шевченка з любов’ю ╕ пошаною вже не одна генерац╕я назива╓, ╕ ц╕лком заслужено, батьком укра╖нсько╖ нац╕╖. Сила й велич Шевченка не лише в його поез╕╖. В╕н повернув нам, укра╖нцям, ╕сторичну пам’ять, розбудив нац╕ональну св╕дом╕сть ╕ примусив згадати про г╕дн╕сть, надихнув на боротьбу». Правда, ц╕ пафосн╕ акорди мовлен╕ тут, у Ки╓в╕, а не б╕ля могили Кобзаря, б╕ля поховання «батька укра╖нсько╖ нац╕╖», ╕ тод╕ Ваш╕ слова звучали б возвеличено, правильно. Можу здогадуватися, чому не в Канев╕ - а там, Петре Олекс╕йовичу, в авар╕йному стан╕ музей – п╕сля так званого «оперативного ремонту», виявлено, що по периметру прим╕щення не прокладена г╕дро╕золяц╕я, музей затоплю╓ться водою, тому орган╕затори церемон╕╖, певно, побоялися показати його Вам, щоб не «розбудити» гн╕в.
Свого часу, коли я готував матер╕али для енциклопед╕╖ «Черкащина», паралельно писав ╕ журнал╕стську книгу «Спов╕дь розп’ято╖ душ╕», де криком кричав про стан ремонтних справ у музе╖:
«Мен╕ вдалося проникнути в прим╕щення Кан╕вського музею. Корисну його площу розширено майже вдв╕ч╕. Але вт╕хи в╕д того мало. Ось перед очима лежить гора дощок - «реставратори» настелили п╕длогу, т╕льки не встигли (темпи ж!) покласти паркет. Але дошки, виявилося, сир╕, ╕ паркетник╕в випередив грибок, нав╕ть у лаги у╖вся. Тож треба повторно виконувати т╕ сам╕ роботи - а це кошти. ╤ тако╖ безгосподарност╕ - на кожному кроц╕».
Нагадаю, переломним часом для реставрац╕йних роб╕т став березень 2010 року, коли В╕ктор Янукович вир╕шив в╕дв╕дати музей, щоб вручити там Шевченк╕вськ╕ прем╕╖ укра╖нським митцям. Ремонт видався президенту надто тривалим, тому в╕н вир╕шив рубати з плеча та зв╕льнив директора запов╕дника ╕ губернатора Черкасько╖ област╕. Головним проектувальником обрано «УкрНД╤проектреставрац╕ю», а головним арх╕тектором призначено члена гуман╕тарно╖ ради при президент╕ Ларису Скорик, яка запропонувала власну концепц╕ю майбутнього вигляду музею. До реч╕, реставратори зазначали, що пан╕ Скорик призначено арх╕тектором експозиц╕╖ без в╕дкритого конкурсу, а лише р╕шенням Науково-методично╖ ради з питань охорони культурно╖ спадщини М╕н╕стерства культури ╕ туризму. Журнал╕стка Катерина Каплюк у статт╕ «Музей Шевченка в Канев╕ - практика для подруги В╕ктора Януковича» (УП, 2 серпня 2010) написала: «Хоча оф╕ц╕йно Лариса Скорик мала займатись лише експозиц╕╓ю, вона керувала заразом ╕ реставрац╕йними роботами в музе╖. Реконструкц╕я мала зак╕нчитись за м╕сяць, тому стахан╕вськими темпами вкладали гран╕тну п╕длогу, б╕лили фасади та закупляють скло для в╕трин» - ╕ "урочисто" в╕дкрили.
Яка сьогодн╕ ситуац╕я в Музе╖ – катастроф╕чна! Через в╕дсутн╕сть г╕дро╕золяц╕╖ цокольне прим╕щення, а саме виставков╕ зали пост╕йно страждають: п╕сля опад╕в заповнюються водою, по ст╕нах поширився грибок ╕ пл╕снява, а дорога та сучасна апаратура, яка призначена для проведення виставок, залиша╓ться незатребуваною. Уже к╕лька рок╕в п╕дряд у зв’язку ╕з в╕дсутн╕стю г╕дро╕золяц╕╖ цокольне прим╕щення музею потерпа╓. Про це в коментар╕ до видання «Вичерпно» (стаття «Г╕дро╕золяц╕╖ просто нема╓ - музей Кобзаря у Канев╕ потребу╓ негайного ремонту», 21 листопада 2017 року, та «Укра╖на молода», 24 листопада 2017 року) розпов╕ла заступник директора Шевченк╕вського нац╕онального запов╕дника з науково╖ роботи, кандидат ╕сторичних наук Брижицька Св╕тлана Анатол╕╖вна. За ╖╖ словами, «…виставковий зал уже давно перестав виконувати свою безпосередню функц╕ю, а перетворю╓ться на склад, у якому поцв╕ли ст╕ни та всюди грибок, п╕сля дощу заходиш, а там води по к╕сточки. У свою чергу, фондовики також стурбован╕, адже бояться, що через вентиляц╕ю грибок рознесеться на все прим╕щення, а фонди внасл╕док цього можуть постраждати. Щодо ц╕╓╖ проблеми, то ми зверталися до голови Черкасько╖ ОДА, ╕ на р╕вн╕ центральних орган╕в, на р╕вн╕ М╕н╕стерства культури Укра╖ни, на р╕вн╕ Кабм╕ну – у в╕дпов╕дь тиша».
Володимир Гройсман вм╕╓ сказати пафосно ╕ правильно, ось його слова про Тараса Григоровича Шевченка: «Впевнений, що найкращим подарунком для Кобзаря стала б не лише незалежна Укра╖на, на як╕й «врага не буде, супостата», але й в╕чна пам'ять сл╕в «Бор╕теся – поборете», як╕ повинен згадувати кожен, хто розбудову╓ нашу кра╖ну».
Петре Олекс╕йовичу ╕ Володимире Борисовичу: якщо не вряту╓мо Музей – то т╕льки пам’ять ╕ залишиться, «пишатися» не буде чим. Бо, як написав шевченкознавець ╤ван Михайлович Дзюба: «Шевченко – це не т╕льки те, що вивчають, а й те, чим живуть».

В╕ктор Жадько,
доктор ф╕лософських наук, професор, письменник, лауреат М╕жнародного культурно-наукового фонду Т. Шевченка «В сво╖й хат╕ своя й правда, ╕ сила, ╕ воля»
***
Б╕льше фото до теми – на ФБ-стор╕нц╕ «КС»:
https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia/

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 01.12.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19350

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков