Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2943)
З потоку життя (6133)
Душі криниця (3379)
Українці мої... (1445)
Резонанс (1466)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1649)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Василь ╤льницький, ╕сторик, досл╕дник ОУН-УПА: НА ПУБЛ╤ЧНУ СТРАТУ УКРА╥НСЬКИХ П╤ДП╤ЛЬНИК╤В РАДЯНСЬК╤ СИЛОВИКИ ЗГАНЯЛИ СТАРШОКЛАСНИК╤В
знайомтесь: ╕нтел╕гентна, легка в сп╕лкуванн╕, симпатична ╕ розумна молода людина, яка глибоко...


ГЕРБ УКРА╥НИ: ДЕЩО З ╤СТОР╤╥
У листопад╕ 1917 року Центральна Рада проголосила Укра╖нську Народну Республ╕ку. Питання про...


«╤ ОЖИВУ, ╤ ДУШУ В╤ЛЬНУ НА ВОЛЮ ╤З ДОМОВИНИ ВОЗЗОВУ»
Б╕льшост╕ народ╕в властивий - в т╕й чи ╕нш╕й форм╕ - культ предк╕в як основа пам'ят╕ роду й...


ВИЗВОЛЕННЯ ДОНБАСУ ╤ КРИМУ СТО РОК╤В ТОМУ
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком книга ╕сторика Серг╕я Коваленка «Пох╕д запорожц╕в на Донбас...


П╤ДЗЕМНИЙ БАТУРИН: МАЗЕПИНСЬК╤ ВАЛИ ТА СХОДИ В ТА╢МНИЦЮ
Археологи досл╕джують «глибинну» ╕стор╕ю Гетьмансько╖ столиц╕
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 24.11.2017 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 24.11.2017
«НЮРНБЕРЗЬКИЙ ПРОЦЕС» НАД РОС╤ЙСЬКИМИ ОКУПАНТАМИ

Прокуратура Автономно╖ Республ╕ки Крим ╕н╕ц╕юватиме м╕жнародний трибунал проти окупац╕йно╖ влади п╕вострова за прикладом Нюрнберзького процесу. Про це пов╕домля╓ться на сайт╕ прокуратури АРК. "20 листопада 1945 року в М╕жнародному в╕йськовому трибунал╕ в Нюрнберз╕ розпочався судовий процес над колишн╕ми кер╕вниками г╕тлер╕всько╖ Н╕меччини. Головн╕ во╓нн╕ злочинц╕ – пол╕тики, в╕йськов╕, ╕деологи нацизму були засудженн╕ за злочини проти миру, проти людяност╕, во╓нн╕ злочини. З того часу минуло 72 роки, проте сьогодн╕ на територ╕╖ окупованого Криму ми майже щодня спостер╕га╓мо факти жорстокого придушення опору наших громадян проти окупац╕╖ п╕вострова, незаконн╕ затримання та обшуки, примусове переселення кор╕нного населення, вит╕снення укра╖нсько╖ мови з ус╕х сфер сусп╕льного життя, перешкоджання проведенню рел╕г╕йних обряд╕в та ╕нш╕ порушення прав людини", - сказано у пов╕домленн╕.
За словами прокурора Автономно╖ Республ╕ки Крим Гюндуза Мамедова, на початку поточного року в╕н поставив завдання перед прац╕вниками прокуратури сформувати доказову базу для розгляду факт╕в, пов'язаних з во╓нними злочинами, а саме злочинами проти людяност╕, геноциду, як╕ вчиняються окупантами на територ╕╖ п╕вострова Крим, в М╕жнародному крим╕нальному суд╕. «Наша мета: ╕н╕ц╕ювати м╕жнародний судовий процес проти окупац╕йно╖ влади за прикладом Нюрнберзького процесу. До в╕дпов╕дальност╕ повинн╕ бути притягнут╕ не лише виконавц╕, а й т╕, хто в╕ддавав злочинн╕ накази», - наголосив Мамедов. В╕н також зазначав, що на сьогодн╕ сп╕льно з неурядовими правозахисними громадськими орган╕зац╕ями п╕дготовлено перше ╕нформац╕йне пов╕домлення, яке невдовз╕ буде направлене до М╕жнародного крим╕нального суду й на завершальн╕й стад╕╖ знаходиться ще одне. «Тобто, можу в╕дверто запевнити, що ми впевнено кроку╓мо до початку розсл╕дування у Гааз╕ злочин╕в, що вчиняються в Криму, та спод╕ваюся на м╕жнародний судовий процес, под╕бний Нюрнберзького процесу», - сказав Мамедов.
www.unian.ua

СБУ З╤БРАЛА ДОКАЗИ ЗЛОЧИН╤В РФ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ДЛЯ ГААЗЬКОГО СУДУ

Служба безпеки Укра╖ни з╕брала доказову базу злочин╕в окупац╕йно╖ влади в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим для М╕жнародного крим╕нального суду. Про це УН╤АН пов╕домили у прес-центр╕ СБ Укра╖ни. «Сп╕вроб╕тники Головного управл╕ння СБ Укра╖ни в АР Крим сп╕льно з Нацпол╕ц╕╓ю п╕д процесуальним кер╕вництвом кримсько╖ прокуратури з╕брали ╜рунтовну доказову базу щодо порушення прав людини, закон╕в та звича╖в в╕йни, що в╕дбуваються на тимчасово анексован╕й територ╕╖ Укра╖ни – Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим», - йдеться у пов╕домленн╕. У СБУ зазначили, що п╕д час досудового розсл╕дування сп╕вроб╕тники спецслужби задокументували вс╕ виявлен╕ обставини порушення основоположних прав та свобод людини, жорстокого поводження з цив╕льним населенням, порушення закон╕в ╕ звича╖в ведення в╕йни, м╕жнародних угод та конвенц╕й. «Також було виявлено обставини дискрим╕нац╕╖ за етн╕чними, рел╕г╕йними ознаками та ╕нш╕ порушення прав громадян Укра╖ни, як╕ перебувають в анексованому Криму», - йдеться у пов╕домленн╕.
«Правоохоронц╕ встановили, що представники так званих «Державно╖ Ради Республ╕ки Крим», «Ради м╕н╕стр╕в Республ╕ки Крим» та ╕нших незаконно створених кра╖ною-агресором окупац╕йних орган╕в влади незаконно захопили та привласнили буд╕вл╕, споруди, земельн╕ д╕лянки, автотранспортн╕ засоби, ╕нше рухоме та нерухоме майно, товарно-матер╕альн╕ ц╕нност╕ тощо. Вони н╕бито прийняли р╕шення про так звану нац╕онал╕зац╕ю майна, що належало Укра╖ни», - наголосили в СБУ. Сл╕дчим п╕дрозд╕лом ГУ СБУ в АР Крим було отримано санкц╕╖ суду на арешт незаконно привласненого майна, яке до анекс╕╖ Криму перебувало на баланс╕ державних орган╕в Укра╖ни. «За матер╕алами, з╕браними СБУ, прокуратура п╕дготувала перше ╕нформац╕йне пов╕домлення, яке буде скеровано до М╕жнародного крим╕нального суду», - сказано у пов╕домленн╕.
www.unian.ua

ВИРОК МЛАДИЧУ ДОВОДИТЬ, ЩО БУДЕ ПОКАРАННЯ ЗА ДОНБАС ╤ КРИМ

Заступник м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Лана Зеркаль вважа╓, що сьогодн╕шн╕й вирок м╕жнародного суду Ратко Младичу доводить, що з часом покарання буде також за агрес╕ю на Донбас╕ та в Криму. Про це вона написала у Facebook.
"Цей тиждень особливий не т╕льки для укра╖нц╕в, а й для тисяч с╕мей постраждалих в╕д во╓нних злочин╕в, вчинених Ратко Младичем, вирок якому винесено сьогодн╕ в Гааз╕. М╕жнародн╕ суди, хоч ╕ пов╕льно, але довели, що можуть карати за во╓нн╕ злочини. А значить будуть покаран╕ ╕ т╕ агресори, як╕ вчиняли ╖х у Криму ╕ на Донбас╕", - заявила Зеркаль.
Вона додала, що "без справедливого суду, як довго в╕н би не тривав, мир ╕ примирення неможлив╕.., без справедливо╖ оц╕нки, без справедливого суду за вс╕ злочини в╕йни не можна в╕дновити мир".
"Неважливо, як складно ╕ як довго добиватися в╕дпов╕дальност╕ за вчинене у М╕жнародному суд╕ ООН, М╕жнародному крим╕нальному суд╕, ╢вропейському суд╕ з прав людини. Це треба робити для того, щоб в пам’ят╕ людства ч╕тко було заф╕ксовано, хто ╕ як╕ злочини вчинив", - переконана заступник глави МЗС.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», М╕жнародний трибунал ООН з в╕йськових злочин╕в у колишн╕й Югослав╕╖ засудив екс-командувача арм╕╖ босн╕йських серб╕в Младича до дов╕чного ув'язнення, визнавши його винним у геноцид╕ ╕ злочинах проти людяност╕.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 24.11.2017 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19323

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков