Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3165)
З потоку життя (6380)
Душі криниця (3499)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1498)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1670)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СААКАШВ╤Л╤ ПОЯСНИВ, ЧОМУ НЕ ЗАХОТ╤В ОБ'╢ДНУВАТИСЬ ╤З ГРИЦЕНКОМ НА ВИБОРАХ ДО ВР
«Я до нього дуже позитивно ставлюся, але я бачив вчора ╖х з'╖зд»


Рефат Чубаров: РОС╤Я ЛИШЕ ╤М╤ТУ╢ ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ…
Незабаром у ПАР╢ мають розглянути в╕дновлення повноважень рос╕йсько╖ делегац╕╖ в орган╕зац╕╖.


ПОСЛИ ╢С ПОГОДИЛИ ПРОДОВЖЕННЯ САНКЦ╤╥ СТОСОВНО ОКУПОВАНОГО КРИМУ
Про це у м╕кроблоз╕ Twitter пов╕домив пост╕йний представник Укра╖ни при ╢вропейському Союз╕...


ПАРУБ╤Й П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО ТСК ╤З ПРОЦЕДУРОЮ ╤МП╤ЧМЕНТУ ПРЕЗИДЕНТА
Про це йдеться у допис╕ Паруб╕я у Twitter.


ОПРИЛЮДНЕНО ПОДАННЯ У ВР, ДЕ ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗИВА╢ ПРИЧИНУ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ЛУЦЕНКА З ПОСАДИ ГЕНПРОКУРОРА
Як йдеться в оприлюдненому поданн╕, причиною для зв╕льнення Луценка з посади генерального...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 17.11.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 17.11.2017
РАДА ПРИЙНЯЛА В ПЕРШОМУ ЧИТАНН╤ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВИБОРИ З В╤ДКРИТИМИ СПИСКАМИ

Верховна Рада Укра╖ни м╕н╕мальною б╕льш╕стю п╕дтримала за основу проект Виборчого кодексу, який зокрема передбача╓ обрання депутат╕в парламенту за в╕дкритими парт╕йними списками.
Як переда╓ “Новинарня“, на ранковому зас╕данн╕ за законопроект №3112-1 авторства голови ВР Андр╕я Паруб╕я, Леон╕да ╢мця та Олександра Черненка проголосували 226 депутат╕в.
На розгляд ВР було представлено два проекти Виборчого кодексу. Законопроект №3112 був заре╓стрований депутатом Валер╕╓м Писаренком ╕з парт╕╖ “В╕дродження” ще у вересн╕ 2015 року.
Обома проектами – ╕ №3112, ╕ №3112-1 – пропонувалися три вар╕анти виборчих систем для вибор╕в: пропорц╕йна система, система ╓диного неперех╕дного голосу на виборах до районних рад, мажоритарна виборча система. При цьому перший проект  не передбачав в╕дкритих списк╕в.
Альтернативним проектом, який було заре╓стровано в жовтн╕ 2015 року ╕ п╕дтримано сп╕кером Паруб╕╓м, пропону╓ться застосувати виборчу систему, яка дозволя╓ персон╕ф╕кувати голосування (“в╕дкрит╕” списки кандидат╕в), ╕з запровадженням рег╕ональних виборчих округ╕в.
“Наш документ був заре╓стрований б╕льше року тому на основ╕ напрацювань в минул╕ роки. Документ отримав схвальний висновок Венец╕ансько╖ ком╕с╕╖. Опрацьовуючи його, ми ввели низку нововведень, осучаснили його”, – пояснив один з ╕н╕ц╕атор╕в законопроекту Олександр Черненко (фракц╕я БПП, колишн╕й голова Ком╕тету виборц╕в Укра╖ни).
За його словами, проект №3112-1 об’╓днав п’ять виборчих законодавств: закони про вибори Президента, народних депутат╕в, про м╕сцев╕ вибори, про Центральну виборчу ком╕с╕ю та про Державний ре╓стр виборц╕в.
“Система  базу╓ться на рег╕ональних в╕дкритих списках. Передбача╓ться, що п╕д час вибор╕в Укра╖на под╕лититься на 27 виборчих рег╕он╕в. Л╕дер не може вплинути на м╕сце в виборчому списку, т╕льки виборець”, – сказав автор законопроекту.
Черненко пояснив, як╕ правила будуть д╕яти п╕д час голосування на виборах до обласних та великих м╕ських рад.
“Вибори до обласних рад на м╕ст обласних центр╕в також передбачають систему в╕дкритих списк╕в, схожу до парламентських. Тобто територ╕я д╕литься на велик╕ округи, парт╕я висува╓ кандидат╕в, ╕ виборець сам ╖х рейтингу╓”, – пояснив Черненко.
За новим документом пропону╓ться обов’язкове навчання ос╕б, як╕ будуть працювати у виборчих ком╕с╕ях, та ╖х сертиф╕кац╕я. Кр╕м того, плану╓ться зменшити к╕льк╕сть пол╕тично╖ аг╕тац╕╖ на телебаченн╕.
“Головне, що ╓ в нашому документ╕ – в╕дкрит╕ виборч╕ списки, в╕дсутн╕сть можливост╕ куп╕вл╕ м╕сця у виборчому списку чи м╕сця в парламент╕ через голосування за закритими списками. Це те, чого вимагали люди на Майдан╕, що об╕цяв президент у сво╖й передвиборн╕й програм╕ та що ╓ умовою коал╕ц╕йно╖ угоди, яку п╕дписали б╕льше 300 депутат╕в”, – сказав ╕нший автор законопроекту Леон╕д ╢мець (“Народний фронт”).
П╕д час виступ╕в перед початком голосування л╕дери фракц╕й та народн╕ депутати висловили думку, що запропонован╕ документи треба доопрацьовувати, але варто п╕дтримати напрацювання в першому читанн╕.
Проти обох документ╕в виступив депутат в╕д БПП, колишн╕й член ЦВК Руслан Князевич, який зауважив, що автори закон╕в пропонують повн╕стю зм╕нити виборче законодавство, в тому числ╕ ╕ про вибори президента, що ╓ неприпустимим.
За законопроект №3112 проголосувало 102 народн╕ обранц╕.
П╕сля того, як за проект №3112-1 в╕ддали голови 226 голос╕в, його мають доопрацювати в ком╕тету, ймов╕рно, створивши для цього робочу групу з представник╕в р╕зних фракц╕й. Адже, як визнала нардеп в╕д “НФ” В╕ктор╕я Сюмар, у фракц╕й нема╓ сп╕льного бачення деталей виборчо╖ системи за в╕дкритими списками.
Нараз╕ в проект╕ записано, що у розпод╕л╕ мандат╕в депутат╕в братимуть участь виборч╕ списки кандидат╕в, як╕ за п╕дсумками голосування на виборах депутат╕в набрали не менше чотирьох в╕дсотк╕в д╕йсних голос╕в виборц╕в у загальнодержавному виборчому окруз╕.
Як в╕домо, 19 жовтня нардепи не проголосували за жоден ╕з трьох законопроект╕в про нову систему вибор╕в до Верховно╖ Ради.
Ухвалення виборчого законодавства з в╕дкритими списками ╓ одн╕╓ю з вимог “Всеукра╖нського збору” п╕д парламентом, що почався 17 жовтня.
На м╕тингу 7 листопада сп╕ворган╕затор протест╕в, нардеп в╕д “Самопомоч╕” Семен Семенченко зазначив, що ухвалений в першому читанн╕ законопроект про вибори був третьою вимогою ╖хньо╖ акц╕╖ – кр╕м скасування депутатсько╖ недоторканност╕ (ц╕ законопроекти ВР в╕дправила до Конституц╕йного Суду 19 жовтня) та створенн╕ Антикорупц╕йного суду.
novynarnia.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 17.11.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19276

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков