Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРЕЗ ВИБУХ НА РОС╤ЙСЬКОМУ В╤ЙСЬКОВОМУ ПОЛ╤ГОН╤ ЗАГИНУЛИ П'ЯТЬ ПРАЦ╤ВНИК╤В «РОСАТОМУ»
П'ять сп╕вроб╕тник╕в держкорпорац╕╖ "Росатом" загинули, ще тро╓ отримали травми в результат╕...


РОС╤Я. НА ЩОТИЖНЕВ╤ АКЦ╤╥ ОПОЗИЦ╤╥ - ЩОДЕНН╤ РЕПРЕС╤╥ ВЛАДИ
Майбутн╓ рос╕йського протесту “в╕д суботи до суботи” поки непередбачуване…


У ХЕРСОН╤ В╤ДБУВСЯ ФЛЕШМОБ ПРОТИ РЕПРЕС╤Й У КРИМУ ТА НА П╤ДТРИМКУ ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
«Ми не повинн╕ забувати н╕ на одну хвилину про наших бранц╕в», - прокоментувала...


ПЕРШЕ ЗАС╤ДАННЯ «ДЕВ'ЯТО╥» РАДИ В╤ДБУДЕТЬСЯ 29 СЕРПНЯ
Таке р╕шення було ухвалене п╕д час першого зас╕дання п╕дготовчо╖ депутатсько╖ групи у парламент╕


ОРГАН╤ЗАТОРИ АЛЬТЕРНАТИВНОГО МАРШУ ЗАХИСНИК╤В 24 СЕРПНЯ НАЗВАЛИ «╢ДИНУ МЕТУ» СВОГО ЗАХОДУ
Орган╕затори альтернативного Маршу захисник╕в Укра╖ни 24 серпня у Ки╓в╕ оч╕кують близько 9 тис....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 10.11.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 10.11.2017
КРИМ – УКРА╥НСЬКИЙ!

31 жовтня 2017 року у Льв╕вському ╕сторичному музе╖ в╕дбулась презентац╕я науково-популярно╖ наст╕нно╖ мапи “Укра╖нський Крим”.
Мапу видав Благод╕йний фонд “Укра╖на-Русь” у сп╕впрац╕ з НВФ “Карти ╕ Атласи”. Автори видання у доступн╕й, конспективн╕й та наочн╕й формах доводять, що територ╕я Кримського п╕вострова з покон в╕к╕в була заселена укра╖нцями та ╖хн╕ми пращурами, належала Укра╖н╕, нерозривно з нею пов'язана ╕ справедливо повинна входити до складу Укра╖нсько╖ держави.
Карта склада╓ться з дек╕лькох блок╕в – сучасного, ╕сторичного та юридичного. Окремо подан╕ д╕аграми з нац╕ональним складом населення, портрети визначних ос╕б та зображення пам'яток.
На презентац╕╖ виступили представники м╕сцево╖ влади, зокрема, заступник голови Льв╕всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ Оксана Стоколос-Ворончук та заступник м╕ського голови Львова Андр╕й Москаленко, як╕ прив╕тили автор╕в з чудовим ╕ актуальним виданням мапи “Укра╖нський Крим”.
Презентуючи карту, президент БФ “Укра╖на-Русь” Ростислав Новоженець наголосив, що по праву ╕ справедливост╕ Крим повинен належати виключно Укра╖н╕ ╕ укра╖нцям. П╕востр╕в ф╕зично, економ╕чно, ╕сторично, як пуповиною, по╓днаний з Укра╖ною.
Десять тисяч рок╕в тому, ще до танення льодовика ╕ утворення Чорного моря, п╕вострова взагал╕ не ╕снувало, а його територ╕я була частиною материково╖ Укра╖ни.
Сьогодн╕ ж автомоб╕льне ╕ зал╕зничне сполучення, газо- ╕ нафтопроводи, л╕н╕╖ електропередач, вода ╕ продукти харчування й ╕нш╕ житт╓во важлив╕ реч╕ у Крим йдуть майже винятково з Укра╖ни – перер╕ж цей зв'язок, будь пол╕тична воля у влади в Укра╖н╕, ╕ Крим блискавично повернеться у лоно матер╕-Укра╖ни.
Укра╖нц╕ в Криму проживаюють принайм╕ з VII ст. до н.е. (Велика Ск╕ф╕я), а зокрема, татари – лише з XV ст. (Кримське ханство), рос╕яни з XVIII ст. (Рос╕йська ╕мпер╕я). Укра╖нц╕, часто втрачаючи Крим, н╕коли не полишали думки повернути його назад - про що св╕дчать державн╕ проукра╖нськ╕ утворення Боспорського царства (тризуб на монетах) ╕ Тавроск╕ф╕╖ (V cт. до н.е. – ╤╤╤ ст. н.е.), Тмутороканського княз╕вства давньорусько╖ держави (Х-Х╤╤ ст.ст.). У часи Кримського ханства укра╖нськ╕ козаки безупину стол╕ттями вели визвольну боротьбу проти татар (бусурман), зокрема, за зв╕льнення 2 млн. бранц╕в ясиру. Саме за планом козацько╖ старшини разом з рос╕йським царськими в╕йськами було в╕двойовано Крим у татар, водночас, потрапивши у залежн╕сть до Рос╕╖. А полковник Д╕ючо╖ Арм╕╖ УНР П.Болбочан у кв╕тн╕ 1918 року зв╕льнив Крим в╕д рос╕йських б╕льшовик╕в ╕ встановив там укра╖нську владу. З 1943 по 1945 рр. в Криму д╕яли п╕дрозд╕ли УПА – укра╖нськ╕ революц╕йн╕ ком╕тети ╕ мережа ОУН.
Поштовхом до видання карти, за словами Р.Новоженця, послужили провокац╕йн╕ щодо укра╖нц╕в Криму кроки ╕ висловлювання влади в Укра╖н╕: бездарна здача Криму Рос╕╖ в лютому-березн╕ 2014 року, безп╕дставне надання кримським татарам статусу кор╕нного народу Криму, зам╕на назв декомун╕зованих населених пункт╕в в Криму виключно на кримськотатарськ╕, реагування на порушення Рос╕╓ю в анексованому Криму прав лише кримських татар, нам╕р надати кримським татарам у Криму нац╕онально-територ╕альну автоном╕ю тощо. ╤ це при тому, що кримських татар в Криму лише 10 %, а укра╖нц╕в - 25% населення.
 На презентац╕╖ також виступили: ╤гор Дикий, директор НВФ ”Карти ╕ Атласи”; ╤ван Ровенчак, професор Льв╕вського нац╕онального ун╕верситету; Володимир Грицеляк, науковець, упорядник карти.
Особливо ц╕нним був виступ кор╕нного кримчанина з Ялти, колишнього пол╕тв'язня (2014-2015 рр.) Юр╕я ╤вченка, який нав╕в неспростовн╕ факти репрес╕й рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ влади проти укра╖нц╕в п╕вострова.
В обговоренн╕ взяли участь громадськ╕ д╕яч╕ Мирослав Ревть, Теодор Гривул, Богдан Горбовий, Дзв╕нка Чабан-Левус, ╤гор Щур, Василь Щеглюк, Всеволод ╤ськ╕в.
За пов╕домленням орган╕затор╕в, “Укра╖нський Крим” - це вже 32-й реал╕зований проект БФ “Укра╖на-Русь” ╕ 12-та за порядком мапа.
Карта “Укра╖нський Крим” вийшла накладом в 1 тисячу прим╕рник╕в, зокрема, ╕ за ф╕нансово╖ п╕дтримки ЛОДА.
Мапа розповсюджуватиметься у б╕бл╕отеках област╕, серед учн╕в, студент╕в та широко╖ громадськост╕.
Видання мапи “Укра╖нський Крим” приурочене до 99-╖ р╕чниц╕ Листопадового чину у Львов╕, коли укра╖нц╕ 1 листопада 1918 року в╕йськовим шляхом взяли владу у проголошен╕й 19 жовтня Зах╕дно-Укра╖нськ╕й Народн╕й Республ╕ц╕.

Ростислав Новоженець,
Президент БФ “Укра╖на-Русь”

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 10.11.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19265

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков