Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ ПОВ╤ДОМИВ ПРО ПЕРЕНЕСЕННЯ "МАРШУ НА КРИМ" ЧЕРЕЗ КОРОНАВ╤РУС
Дата проведення м╕жнародно╖ ненасильницько╖ акц╕╖ "Св╕т проти насильства ╕ окупац╕╖. Марш...


НЕЗВАЖАЮЧИ НА МАСШТАБ ДЕЗ╤НФОРМАЦ╤╥, МА╢МО ВЕЛИКУ ДОВ╤РУ ДО СЛ╤ДСТВА
Про атмосферу довкола «справи МН17» у Н╕дерландах та можлив╕ прогнози на ╖╖...


ОКУПАНТИ ЗАКРИВАЮТЬ КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ
Так звана "влада" в окупованому Криму прийняла р╕шення про встановлення блокпосту на Керченському...


ОКУПАНТИ ЗАБОРОНИЛИ КРИМЧАНАМ ВИ╥ЗД НА МАТЕРИКОВУ УКРА╥НУ ЧЕРЕЗ КОРОНАВ╤РУС
Як запевня╓ окупац╕йна влада, жител╕ з кримською ре╓страц╕╓ю зможуть в'╖хати на територ╕ю...


╢ВРОСОЮЗ НАЗВАВ ПОРУШЕННЯМ М╤ЖНАРОДНОГО ПРАВА УКАЗ ПУТ╤НА ЩОДО ЗЕМЛ╤ В КРИМУ
Про це йдеться у заяв╕ речника ╕з закордонних справ ╕ пол╕тики безпеки у ╢вропейськ╕й служб╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 10.11.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 10.11.2017
╤гор Горд╕йчук, начальник Ки╖вського в╕йськового л╕цею ╕м. ╤.Богуна: ОПЕРАЦ╤Я «АНАКОНДА» ТРИВА╢, ТОЖ РОС╤Я П╤ДЕ СЛ╤ДОМ ЗА СРСР

Легендарний «Сумрак», Герой Укра╖ни генерал-майор ╤гор Горд╕йчук очолю╓ Ки╖вський в╕йськовий л╕цей ╕м. ╤.Богуна вже п╕втора року. Його в╕йськова б╕ограф╕я н╕би спец╕ально створена, щоб слугувати вз╕рцем ст╕йкост╕ та в╕рност╕ в╕йськовому обов'язку для майбутн╕х захисник╕в В╕тчизни.
- Я хочу бути корисним Збройним Силам ╕ держав╕ й роблю те, що можу, – каже  Горд╕йчук. – Звичайно, за осв╕тою ╕ досв╕дом мен╕ б краще бути десь ближче до передово╖. Слава богу, я вижив ╕ морально в╕дновився, але ф╕зично я ще не в т╕й форм╕, ╕ мен╕ соромно з каб╕нету ставити задач╕, пов'язан╕ з високим ризиком для життя. Тому я попросив таку посаду, щоб не у в╕йськкомат╕ папери перекладати, а працювати безпосередньо з людьми.
Кожний публ╕чний виступ генерал почина╓ з╕ сл╕в пам'ят╕ про тих, хто в╕ддав сво╓ життя, щоб ми жили мирно. Я бачила, як члени нац╕онально╖ зб╕рно╖ Укра╖ни «╤гор нескорених» слухали Горд╕йчука стоячи – вагу кожного його слова вони могли оц╕нити, спираючись на власний досв╕д.
Проте у звичайному сп╕лкуванн╕ генерал дуже позитивний ╕ оптим╕стичний, а через мо╖ журнал╕стськ╕ намагання глибше з'ясувати, на чому грунту╓ться його тверда в╕ра, що «ворог буде розбитий, перемога буде за нами», Горд╕йчук зап╕дозрив мене у зрадоф╕льств╕ й песим╕зм╕.
В ╕нтерв'ю «Укр╕нформу» начальник Ки╖вського в╕йськового л╕цею ╕м. ╤.Богуна розпов╕в, чому пам'ятник Суворову дос╕ знаходиться на територ╕╖ навчального закладу, як в╕н ставиться до заклик╕в ура-патр╕от╕в про в╕йськовий наступ, коли завершиться конфл╕кт на Донбас╕, й хто команду╓ у нього вдома.

УЯВЛЯЮ, ЯК ТИСНУЛИ НА ТИХ, ХТО ОЧОЛЮВАВ Л╤ЦЕЙ ДО МЕНЕ
- ╤горе Володимировичу, р╕к тому ви започаткували в л╕це╖ дв╕ програми – «Стоп, корупц╕я», ╕ «Стоп, мажор». Якщо з першою все зрозум╕ло, то  друга виклика╓ певний подив – чим може привабити мажор╕в в╕йськовий л╕цей?
- Йдеться здеб╕льшого про д╕тей заможних батьк╕в. Вони прекрасно п╕дготовлен╕ до вступу, оск╕льки зак╕нчили г╕мназ╕╖, колег╕уми, школи з посиленою п╕дготовкою, тож складають ус╕ ╕спити на в╕дм╕нно ╕ мають законне право на вступ. ╤нша справа, коли л╕цей обрав не сам хлопець, а його батьки, в яких, як правило, нема╓ часу на д╕тей, тож в╕н ма╓ або проблеми з дисципл╕ною, або з мотивац╕╓ю стати в╕йськовим. Оце головне, бо «мажор» може нав╕ть здобути в╕йськову осв╕ту, а коли треба буде захищати Батьк╕вщину, в╕н утече.
Мен╕ довелось докласти зусиль, аби внести зм╕ни у правила прийому в л╕цей. Ми запровадили профес╕йне психолог╕чне тестування, яке визнача╓ справжню мотивац╕ю вступник╕в, а також готовн╕сть у майбутньому стати захисником р╕дно╖ неньки Укра╖ни. ╤ нав╕ть якщо п╕д час вступних ╕спит╕в ми припустимося помилки ╕ когось зараху╓мо, н╕чого страшного, ми виявимо  в╕дсутн╕сть мотивац╕╖ на першому ж повторному тестуванн╕ й в╕драху╓мо.
Тому я кажу майбутн╕м л╕це╖стам: «Шановн╕, не намагайтесь нас обдурити! Л╕це╖в зараз дуже багато яких хочеш – математичних, л╕нгв╕стичних, юридичних, вибирайте!»
- Наск╕льки гострою була проблема «мажор╕в»? Який ╖х в╕дсоток прагнув до вас вступити?
- Приблизно третина наших вихованц╕в – це д╕ти, скаж╕мо так, сильних св╕ту цього. Вони вступили законно, але не хочуть вчитися самост╕йно, а прагнуть усе вир╕шувати по дзв╕нку. Та я кажу, що ми цю «лавочку» все одно закри╓мо, хто б що не робив!
Я розум╕ю, наск╕льки важко було тим, хто очолював л╕цей ран╕ше, якщо на мене так тиснуть зв╕дус╕ль, щоб полегшити таким д╕тям навчання! Але я питаю: «Який сенс п╕двищувати ╖м оц╕нки?  А як же ЗНО – це ж незалежне оц╕нювання! А як йому пот╕м у виш╕ вчитися? А в академ╕╖? Усе життя по дзв╕нках? Н╕, кажу, так не буде! Тому, шановн╕ батьки, давайте зробимо так, щоб ви не заважали сво╖м д╕тям учитися!».
- Чи актуальний зараз анекдот, що «у генерала сво╖ онуки»?
- В╕йна зруйнувала ц╕ корупц╕йн╕ схеми. Я ран╕ше знав значну б╕льш╕сть нашого генерал╕тету, а зараз виросло багато нових, набагато кращих, до реч╕, б╕льш п╕дготовлених ╕ мотивованих, як╕ показали себе на практиц╕. Тому, думаю, цей анекдот уже втратив актуальн╕сть.
- А який соц╕альний зр╕з решти ваших вихованц╕в – з яких вони рег╕он╕в, з яких с╕мей?
- У нас ╓ представники вс╕х рег╕он╕в, включно з Кримом ╕ Севастополем. Зокрема, 5 хлопц╕в ╕з Криму, 21 ╕з зв╕льнених територ╕й з Лугансько╖ ╕ близько 30-ти з Донецько╖ областей.
Приблизно третина наших вихованц╕в належать до п╕льгово╖ категор╕╖ – у л╕це╖ зараз навча╓ться 13 д╕тей загиблих в╕йськовослужбовц╕в, одна дитина Героя Небесно╖ сотн╕, 28 д╕тей-сир╕т ╕ близько 40 д╕тей, чи╖ батьки були позбавлен╕ батьк╕вських прав.
- Ви особисто знайом╕ з кимось ╕з л╕це╖ст╕в? Можливо, ма╓те серед них друз╕в?
- По-перше, я персонально займаюсь д╕тьми загиблих, бо вони потребують пост╕йно╖ психолог╕чно╖ реаб╕л╕тац╕╖. Я ╖м запропонував: давайте ближче познайомимося, обм╕ня╓мося телефонами ╕ будемо дружити.
Ще я дружу з в╕дм╕нниками – тими, хто мотиву╓ ╕ тягне за собою.
Ну й доводиться «дружити» з порушниками. У нас ╓ один такий хлопчина, чий тато, на превеликий жаль, в╕ддав сво╓ життя, а в╕н зрива╓ уроки, бо йому важко. Тож мало не через день доводиться з ним сп╕лкуватися.
Я йому кажу: «Сину, якби тв╕й батько був живий, в╕н не був би проти, щоб я зав╕в тебе у к╕мнату ╕ дав морально прочухана за те, що ти зрива╓ш уроки, поводишся, як мала дитина – хова╓шся п╕д л╕жко, п╕д парту. Так не можна, бо у навчальному взвод╕ 25 чолов╕к, ╕ вони переважно хочуть учитися, а ти ╖м не да╓ш!»
- Чи ╓ в л╕це╖ «д╕д╕вщина»?
- За минулий р╕к було два таких випадки, я обох в╕драхував, хто там мене за них не просив!
Я ╖хн╕м захисникам сказав: «╤ не пиш╕ть, ╕ не дзвон╕ть, бо через те, що ви ╖х «кришу╓те», мен╕ доведеться вигнати ╕ виховател╕в, ╕ командир╕в, ╕ психолог╕в, тобто буде б╕льше кров╕. Давайте об╕йдемося малою кров'ю: хто зганьбився – за вухо ╕ з речами на вих╕д!»
Хочу, щоб люди розум╕ли, що слово набагато б╕льш уразливе, н╕ж куля чи м╕на. Це дуже потужна зброя! Особливо в ╕нформац╕йн╕й в╕йн╕
- Я проглянула коментар╕ на сайт╕ вашого л╕цею, р╕зне пишуть... Ви це чита╓те?
- Н╕, я не збираю пл╕тки ╕ фейки.
- А чому ви вважа╓те те, що пишуть на вашому сайт╕, фейками?
- Коли пост анон╕мний, то 99,9 в╕дсотка, що це все вигадано. А якщо брати до уваги фейки, то вийде, що на всю Укра╖ну не залишиться жодно╖ чесно╖ людини!
Ви набер╕ть у пошуковику пр╕звище будь-якого в╕йськового, починаючи в╕д майора ╕ зак╕нчуючи м╕н╕стром оборони або начальником Генштабу, – чого ви там т╕льки не прочита╓те! Я знаю, хто, як ╕ нав╕що це робить, бо коли вчився ц╕лий р╕к у США, у нас був окремий предмет – ╕нформац╕йна в╕йна. Я тому й погоджуюсь зустр╕чатися з журнал╕стами, щоб люди розум╕ли, що слово набагато б╕льш уразливе, н╕ж куля чи м╕на. Це дуже потужна зброя!

РОС╤Я БРЕШЕ ПРО СУВОРОВА ТАК САМО, ЯК ╤ ПРО «КОЛОРАДСЬКУ» СТР╤ЧКУ
- ЗМ╤ навесн╕ пов╕домили, що адм╕н╕страц╕я л╕цею ╕м. Богуна ма╓ нам╕р демонтувати пам'ятник Суворову, проте в╕н ╕ дос╕ там. У чому затримка?
- Ми його локал╕зували ╕ чека╓мо дозволу в╕д м╕сько╖ влади. Я вчора (╕нтерв'ю записувалося 26 жовтня. – авт.) домовився нарешт╕ зустр╕тися з нашим мером В╕тал╕╓м Кличком. Хочу розкрити йому всю агентуру Кремля в КМДА ╕ назвати пр╕звища тих, хто не п╕дпису╓ погодження на демонтаж пам'ятника.
- А ╕стор╕ю в╕йськових поход╕в Суворова у л╕це╖ вивчатимуть?
У нас ╓ своя ╕стор╕я незалежно╖ Укра╖ни, ╕ ми на н╕й будемо виховувати майбутн╕х захисник╕в. Нам не потр╕бн╕ сов╓цьк╕ м╕фи
- У нас ╓ своя ╕стор╕я незалежно╖ неньки Укра╖ни, ╕ ми на н╕й будемо виховувати майбутн╕х захисник╕в. Нам не потр╕бн╕ сов╓цьк╕ м╕фи. Адже вс╕ рос╕йськ╕ розпов╕д╕ про в╕йськов╕ операц╕╖, починаючи ще в╕д Москов╕╖, побудован╕ на брехн╕. А про Суворова Рос╕я бреше так само, як ╕ про «колорадську» стр╕чку.

Зараз в╕йськовим ╕сторикам треба з документами ╕ фактами виявляти правду ╕ по-новому все описати.
Якщо у рос╕йських чи сов╓цьких во╓начальник╕в були як╕сь талановит╕ операц╕╖, то у вищих в╕йськових навчальних закладах, коли йдеться про стратег╕ю чи оперативне мистецтво, ╖х можна розглянути. А в л╕це╖ ми вивча╓мо в╕йськову ╕стор╕ю на початковому р╕вн╕, у нас ╓ сво╖ укра╖нськ╕ во╓начальники, нам не треба сов╓цьких чи рос╕йських.

У ВС╤Х КРА╥НАХ, ДЕ Я НАВЧАВСЯ, ПОСТ╤ЙНО ПРОХОДИЛИ ЯК╤СЬ ВУЛИЧН╤ АКЦ╤╥
- Ви навчалися у Коледж╕ сухопутних в╕йськ Збройних сил США. Чи ╓ в╕дм╕нност╕ у п╕дготовц╕ в╕йськових у США та Укра╖н╕, окр╕м техн╕чно╖ бази?
- Так. Принципова в╕дм╕нн╕сть – там учать, як думати, а в нас – як воювати.
Тобто нашим в╕йськовим кажуть, що воювати треба отак ╕ отак, ось вам шаблон, за яким ви повинн╕ д╕яти. А в США кажуть, що шаблону нема╓, що в╕йськовий повинен думати в рамках виконання завдання. Але, боронь Боже, це не повинно бути за всяку ц╕ну!
«Мы за ценой не постоим» – це якраз там, де Пут╕н, де Кадиров, для яких людина – це гарматне м'ясо, нуль. Н╕-н╕, стоп, стояти! Давайте я вам намалюю вар╕анти «а», «в», «с», ми докладемо зусиль, завдання буде виконано, але, як ран╕ше – до ранку ╕ «любой ценой», – так не буде!
- Але ж, на жаль, з вами так було на Савур-Могил╕ – у вас був наказ будь-що триматися...
- Розум╕╓те, там було таке завдання, тому що, поки ми ч╕плялися за кожний метр, кожний шматочок, за все, що можна, тут, у глибокому тилу, в Укра╖н╕ щодня, щогодини пробуджувався населений пункт, св╕дом╕сть людей, ╕ народ п╕дн╕мався.
Адже Майдан пробудив значну частину сусп╕льства, але не вс╕х. Треба було також в╕дновлювати арм╕ю – ╕ к╕льк╕сно, ╕ як╕сно. При цьому найб╕льшою загрозою була не ╖╖ низька техн╕чна оснащен╕сть, а деморал╕зован╕сть ╕ заражен╕сть «русским миром» – Крим ╕ Донбас це показали.
- Ви особисто бачили ознаки розвалу арм╕╖?
- Звичайно! Мен╕ з с╕м'╓ю через це кожних два-три роки доводилося зм╕нювати гарн╕зон: т╕льки при╖хав – на скорочення! Це були одн╕ з найкращих бригад, але ╖х скорочували ╕ розформовували.
- Чи можна було якось цьому протид╕яти?
- Н╕, тому що це пр╕оритет вищого не в╕йськового, а в╕йськово-пол╕тичного командування. Нав╕ть м╕н╕стр оборони у цьому сенс╕ дуже мало може зробити.
- Ви вступали на навчання до Омського вищого танкового ╕нженерного училища, а пот╕м перевелися до Ки╖вського ╕нституту сухопутних в╕йськ. А чому в╕дразу туди не вступали?
- Бо тод╕ була така пол╕тика: ти укра╖нець, тому вчитися будеш де завгодно, т╕льки не в Укра╖н╕!
Мен╕ у в╕йськкомат╕ дали на виб╕р ш╕сть чи с╕м в╕йськових училищ – Алма-Ата, Омськ, Новосиб╕рськ, Баку, Ташкент, Владикавказ. Слов'янських було два, Омськ ближче, туди й по╖хав. А щоб укра╖нцю учитися в Укра╖н╕, треба було мати дуже великий блат!
- В╕д декого з в╕йськових доводилося чути, що у них попервах був певний психолог╕чний бар'╓р, який заважав стр╕ляти у б╕к рос╕ян, бо, можливо, вони разом з ними училися. Ви в╕дчували щось под╕бне?
- Не було в мене абсолютно н╕якого бар'╓ра! Я перестав п╕дтримувати будь-як╕ зв'язки з мо╖ми однокашниками ще п╕сля Помаранчево╖ революц╕╖, тому що вже тод╕ було зрозум╕ло, що Пут╕н ╕ Рос╕я присутн╕ в Укра╖н╕ безпосередньо, а не в╕ртуально, що Рос╕я скр╕зь ставить сво╖х агент╕в, у тому числ╕ у Збройних Силах.
- Як ви оц╕ню╓те протестну акц╕ю, яка зараз в╕дбува╓ться п╕д Радою?
- Мирн╕ протести – це ознака цив╕л╕зовано╖ демократично╖ держави. У вс╕х кра╖нах, де я навчався або був на стажуванн╕, – в Канад╕, США, Британ╕╖, Н╕меччин╕, – пост╕йно проходять як╕сь акц╕╖, чи то на захист прав ЛГБТ, чи антиглобал╕ст╕в, чи проти Трампа або ще когось. Це прояв демократ╕╖.

Якщо хтось ╕з чимось не погоджу╓ться, будь ласка, орган╕зовуйтеся ╕ виходьте. Т╕льки однозначно протестувати треба без збро╖, без насильства, без радикальних д╕й ╕ без погром╕в.
Я патр╕от р╕дно╖ неньки Укра╖ни, як ╕ м╕льйони нас, але я не вважаю, що зараз сл╕д висловлювати свою позиц╕ю штурмом. Слава богу, в нас головна революц╕я вже в╕дбулась, думаю, точка неповернення вже пройдена, просто ╓ так╕, хто хоче бачити ╖╖ результати б╕льш швидко – до ранку,  як у казц╕.
Я, наприклад, противник в╕льного об╕гу збро╖ в Укра╖н╕, бо Пут╕н ╕ так вже заполонив нею кра╖ну. У нього ╓ к╕лька стратег╕чних напрямк╕в, ╕ один ╕з них – пересварити нас, щоб ми тут один одного перестр╕ляли.
Тому я кажу: «Хлопц╕, я теж укра╖нець ╕ патр╕от, але давайте протестувати без радикальних д╕й, у рамках генерально╖ ╕де╖».

ЦЕ «╤МПЕР╤Я ЗЛА» НЕХТУ╢ ЛЮДСЬКИМ ЖИТТЯМ, А МИ БЕРЕЖЕМО КОЖНУ ЛЮДИНУ
- В╕домо, що л╕кар╕ заборонили вам згадувати пережите на Савур-Могил╕. А чи стежите ви за нин╕шн╕ми под╕ями в зон╕ АТО? Якщо так, то з яких джерел берете ╕нформац╕ю?
- Я стараюся виконувати рекомендац╕ю л╕кар╕в. У мене перш╕ к╕лька м╕сяц╕в взагал╕ була не так ф╕зична, як психолог╕чна травма, через яку я не м╕г спати. Ще й зараз м╕й стан, скаж╕мо, не такий, як хот╕лося б, але, слава богу, все потихеньку в╕дновлю╓ться.
А про АТО дружина мен╕ розпов╕да╓, що там як. Там же багато хлопц╕в, командир╕в частин, з якими я разом навчався або починав на в╕йн╕, то вона в першу чергу каже мен╕ про тих, кого ми зна╓мо.
Якщо хлопц╕ мен╕ дзвонять або при╖жджають, я з ними сп╕лкуюсь, але сам таких розмов не ╕н╕ц╕юю.
- Зараз конфл╕кт на Донбас╕ переходить у заморожену стад╕ю. Ви под╕ля╓те спод╕вання кер╕вництва нашо╖ держави на м╕жнародну допомогу в його розв'язанн╕?
- Та ми ж теж не спимо ╕ не сачку╓мо! Ми в╕дновлю╓мо ╕ нарощу╓мо й по к╕лькост╕, ╕ по якост╕ Збройн╕ Сили по вс╕х напрямках – Сухопутн╕ в╕йська, В╕йськово-Морськ╕ сили, Пов╕трян╕. Створили Сили спецоперац╕й, а подив╕ться, як╕ ВДВ зараз!
Зв╕сно, «╕мпер╕я зла» теж не спить. Кр╕м того, у не╖ ╓ ресурси, ╕ найголовн╕ше – вона нехту╓ людськими життями.
Якщо у нас, прим╕ром, днями четверо во╖н╕в загинуло, то багато хто вже кричить «Зрада!» ╕ ладен виходити з вилами. Я ╖м кажу: «Хлопц╕, ну це ж в╕йна, на превеликий  жаль, втрати неминуч╕. Треба вчитися, нам потр╕бна не т╕льки б╕льш як╕сна п╕дготовка особового складу, а й сучасн╕ озбро╓ння ╕ техн╕ка». ╤ якраз у цьому ми потребу╓мо м╕жнародно╖ п╕дтримки на пол╕тико-дипломатичному р╕вн╕.
Бо операц╕я «Анаконда» – поступове ослаблення Рос╕╖ шляхом економ╕чних санкц╕й – трива╓ ╕ щодня да╓ сво╖ результати. ╥╖ не видно – це не так, що, прим╕ром, зробив постр╕л ╕ знищив противника, але т╕, кого це стосу╓ться, або хто цим ц╕кавиться, все в╕дчувають ╕ бачать.
Радянський Союз розвалився, тому що в його економ╕ки не стало грошей, точно так само розвалиться режим Пут╕на.
- Але дехто вважа╓, що у нього ще досить великий запас м╕цност╕. До того ж, Рос╕я веде г╕бридну в╕йну з ус╕м св╕том.
- Щодо запасу м╕цност╕, я так не думаю. Як би там Китай не допомагав, санкц╕╖ д╕ють. Рос╕я просто блефу╓, вида╓ бажане за д╕йсне.
А Радянський Союз теж в╕в в╕йну з ус╕м св╕том, ╕ де в╕н зараз? Там ╕ Рос╕я буде!
- Тобто ви в╕рите, що ми повернемо Донбас мирним шляхом завдяки м╕жнародн╕й допомоз╕?
- Так. Звичайно, ми будемо проводити деяк╕ в╕йськов╕ операц╕╖ обмеженими силами на обмежених д╕лянках – як булавочн╕ уколи в серце. Головне, що у нас стратег╕я правильна. Але ми не готов╕, не готу╓мося та й не ма╓мо права готуватися ╕ти в атаку на Москву чи куди там закликають ц╕ псевдопатр╕оти.
Тим, хто кричить: «Ура-ура, давай на Москву!» я в╕дпов╕даю: «Шановний, якби ти хоч раз сходив в атаку або реально, а не десь поблизу, побув в окоп╕, коли пост╕йно луплять «Гради» чи «Урагани», дуже сумн╕ваюсь, що ти пот╕м говорив би щось под╕бне!»
Ми, на в╕дм╕ну в╕д «╕мпер╕╖ зла», бережемо кожну людину. Нав╕що нам втрачати наших кращих син╕в? Ми й так уже ст╕лькох втратили! Ви подив╕ться, ск╕льки вже мемор╕альних табличок на вход╕ до нашого л╕цею, а мен╕ продовжують дзвонити ╕ пов╕домляти, що загинув такий-то ваш випускник, який служив у такому-то батальйон╕. А вс╕ мо╖ загибл╕, кого я втратив... Мен╕ дуже важко зараз сп╕лкуватися з ╖хн╕ми дружинами, батьками, д╕тьми.
- Ск╕льки ще, за вашим в╕дчуттям, триватиме цей конфл╕кт?
- Я не вважаю, що в╕н на роки, думаю, це питання найближчого року. Адже Рос╕я кожного дня деграду╓, а ми кожного дня розвива╓мося. Зараз ми набагато сильн╕ш╕. ╤ от коли настане ця точка перетину – ми на розвитку, а вони на спад╕, – тод╕ й буде перемога!
- ╤ насамк╕нець, про особисте. У вас дружина – старший солдат. А вдома ви генерал?
- Н╕, я солдат, а вона генерал! А донька – Верховний Головнокомандувач (см╕╓ться). Ми в не╖ спитали: «Може, теж хочеш у в╕йськов╕?» А вона каже: «Н╕-н╕, дякую!». Донька мр╕╓ бути осв╕тянином, ╖й подоба╓ться займатися наукою.
- Якою ви бачите вашу подальшу кар'╓ру?
- Це залежатиме в╕д стану здоров'я. Слава богу, воно вже краще, але над цим ще треба працювати – я продовжую л╕кування ╕ тренування. У перший р╕к в╕дновлювальне тренування забирало п╕вдня, а п╕вдня залишалося на роботу. Зараз уже година-дв╕-три на в╕дновлення, ╕ б╕льше часу на роботу.

Дов╕дка. ╤гор Горд╕йчук народився 12 листопада 1972 року у сел╕ Зал╕зниця Корецького району Р╕вненсько╖ област╕. 1989 року, п╕сля зак╕нчення Корецько╖ загальноосв╕тньо╖ середньо╖ школи №1, вступив до Омського вищого танкового ╕нженерного училища, але згодом перев╕вся до Ки╖вського ╕нституту Сухопутних в╕йськ Нац╕онально╖ академ╕╖ оборони Укра╖ни, зак╕нчив з в╕дзнакою факультет п╕дготовки оф╕цер╕в оперативно-тактичного р╕вня. Навчався в Коледж╕ сухопутних в╕йськ Збройних сил США. Волод╕╓ англ╕йською, н╕мецькою, польською мовами.
Учасник бойових д╕й на Сход╕ Укра╖ни у 2014 роц╕. Позивний «Сумрак» отримав, коли був призначений на посаду пом╕чника начальника розв╕дки з╕ спец╕альних операц╕й. Також мав позивний «Гордей».
Полковник Збройних Сил Укра╖ни, оф╕цер Головного командного центру Генерального штабу ╤гор Горд╕йчук очолював заг╕н спецназу п╕д час виконання завдань у тилу противника, протягом 12 д╕б у серпн╕ 2014 року розв╕дники Горд╕йчука утримували контроль над Савур-Могилою, в╕дбиваючи н╕чн╕ штурми бойовик╕в. Полковник був неодноразово контужений, але позиц╕й не покинув. Горд╕йчук останн╕м п╕шов з висоти та рейдовими д╕ями по тилах противника вив╕в особовий склад з-п╕д вогню. У ход╕ стримування атак терорист╕в отримав тяжке поранення голови ╕ 30 серпня у непритомному стан╕ був доставлений до л╕карн╕ Дн╕пропетровська. Перен╕с к╕лька операц╕й.
Указом Президента Укра╖ни Петра Порошенка  в╕д 21 жовтня 2014 року Горд╕йчуку було присво╓но звання Герой Укра╖ни з формулюванням «За виняткову мужн╕сть ╕ геро╖зм, виявлен╕ у захист╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ ╕ незалежност╕ Укра╖ни, жертовне служ╕ння Укра╖нському народов╕».

Над╕я ЮРЧЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 10.11.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19250

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков