Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2788)
З потоку життя (5915)
Душі криниця (3315)
Українці мої... (1431)
Резонанс (1445)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1629)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БОЛ╤СН╤ КОРЕН╤ ПРОБЛЕМИ: ЯК ╥Х ВИТЯГТИ?
Ш╕стдесят восьмий день голодування Володимира Балуха, дванадцятий – Олега Сенцова…...


РОЗДУМИ НА ТЕМАТ ДЕПОРТАЦ╤╥ ╤ НАШИХ КРИМСЬКИХ ПЕРСПЕКТИВ
Сьогодн╕, в день пам’ят╕ жертв депортац╕╖ 1944 року, ми згаду╓мо те пекло, у яке...


ВИКУВАТИ ГОЛКУ ДЛЯ КОЩ╤Я
перше, що ма╓мо зробити – це в╕дновити дов╕ру до влади.


ПРО ДУРНОГО ЯСЬКА, МИРШАВИХ КРИМСЬКИХ ОВЕЦЬ ╤ КРЕЙСЕР «УКРА╥НА»
Туп-туп, туп-туп, туп-туп – ╕де товариство. Дол╕ шука╓. Омр╕яно╖. Щастям в╕нчано╖. Тихою...


ХТО В╤ДСТОЮ╢ УКРА╥НСЬКИЙ КРИМ
А що ж моя влада? Спершу, застосувавши сумнов╕домий ще з Майдану лозунг «Стояти ╕ не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 03.11.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 03.11.2017
ДЕ БРАТ ТВ╤Й, КА╥НЕ?

Цю статтю було надруковано в останньому числ╕ тижневика «Кримська св╕тлиця» за 2016 р╕к. На той час газет╕, заснован╕й в останн╕ дн╕ 1992 року, виповнилось 24 роки, ╕ не було над╕╖, що маленький редакц╕йний колектив зможе вистояти ще один р╕к. Не лише через окупац╕ю. Хоча, в╕дмовившись дати драла з Криму, залишити свого читача, ризикували познайомитись дуже близько з московськими спецслужбами.
Б╕да прийшла зв╕дти, зв╕дки не чекали. Кажуть, не так т╕╖ вороги, як добр╕╖ люди. Видавши пере╖зд до Ки╓ва лише одн╕╓╖ особи за переведення ц╕ло╖ редакц╕╖, генеральний директор Газетно-журнального видавництва, недавн╕й герой Криму пан Щекун п╕д р╕зними приводами, здеб╕льшого досить п╕длими, на початку л╕та 2016 року зв╕льнив член╕в редакц╕╖ ╕ витворив в Ки╓в╕ газетку, яку вида╓… за «Кримську св╕тлицю». Класичне рейдерство, скажете. Щось таке. Але освячене владними повноваженнями.
Одначе, “недолго музыка играла”. В середин╕ вересня цього року пан Щекун заявив (https://ua.krymr.com/a/news/28745835.html), що на нарад╕ 20 вересня “редакц╕я газети «Кримська св╕тлиця» розгляне вар╕ант припинення виходу видання ╕ закриття редакц╕╖”. Причина? Ось як ╖╖ виклада╓ пан Щекун: «Ми зазнали поразки. У бюджет╕ Укра╖ни на 2018 р╕к ми не побачили того, чого хот╕ли вс╕м колективом почути ╕ побачити. Колективом тих журнал╕ст╕в редакц╕╖, як╕ змушен╕ були ви╖хати з окуповано╖ територ╕╖ ╕ продовжити боротьбу за територ╕альну ц╕л╕сн╕сть нашо╖ кра╖ни вже в Ки╓в╕».
Нев╕домо, чого саме не побачили в бюджет╕ зароб╕тчани з╕ збитого паном Щекуном “колективу”. Проте впадають в око, принаймн╕, дек╕лька обставин:
1. В╕дверта брехня пана гендиректора щодо “колективу журнал╕ст╕в редакц╕╖”, який н╕бито змушений був ви╖хати з окупованого Криму. До Ки╓ва перебралась, нагадаю, лише одна особа. Весь колектив якраз залишився в Криму ╕ продовжу╓ працювати, нав╕ть п╕сля свого зв╕льнення, щотижня готу╓ ╕ публ╕ку╓ на сво╓му оф╕ц╕йному, добре в╕домому читачам упродовж вже п╕втора десятка рок╕в сайт╕ - http://svitlytsia.crimea.ua/ - нове число «Кримсько╖ св╕тлиц╕». 
2. На в╕дм╕ну в╕д належно заре╓стровано╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», “колектив” самопального ки╖вського клона пана Щекуна публ╕ку╓ свою газетку в Мереж╕ (а лише в Мереж╕ матер╕али доступн╕ для кримського читача) раз на к╕лька м╕сяц╕в, паками по по в╕с╕м-ш╕стнадцять номер╕в. Так, на сьогодн╕ на сайт╕ клона найсв╕ж╕шим ╓ 24 число за вересень м╕сяць. Може, комусь ╕ ц╕каво читати матер╕али “времен очаковских”, але точно не кримчанам. То, може, на материку, в паперовому вар╕ант╕, клон ма╓ усп╕х? Суд╕ть сам╕:
3. Маючи в сво╓му розпорядженн╕ читацьку аудитор╕ю вс╕╓╖ Укра╖ни, Газетно-журнальне видавництво бездарно провалило п╕дписну кампан╕ю 2015, 2016, 2017 рок╕в. Так, за даними самого ж видавництва, в 2016 роц╕ клон видавався в паперовому вар╕ант╕ тиражем в… 25 екземпляр╕в, а з тисячного цьогор╕чного тиражу на с╕чень 2017 року передплачено лише 221 екземпляр. Нагадаю, що в тотально зрусиф╕кованому дово╓нному Криму «Кримську св╕тлицю» передплачувало в╕д двох до трьох тисяч читач╕в.
4. Може клон б╕льш зубастий за КРИМСЬКУ «Св╕тлицю»? Аж н╕як. За словами його “головного редактора”, газета зам╕сть пол╕тики ма╓ зосередитись на культур╕, спорт╕… Але ╕ з культурою не надто. На в╕дм╕ну в╕д «Кримсько╖ св╕тлиц╕», де сво╖ твори публ╕кують сучасн╕ письменники, поети не лише з Укра╖ни, а й з д╕аспори – з ╤спан╕╖, США, Тун╕су, клон може похвалитися лише к╕лькома непоганими публ╕кац╕ями, решта ж ╓ в╕двертою графоман╕╓ю.
5. На в╕дм╕ну в╕д “суперехвективного” клона, «Кримська св╕тлиця» нав╕ть з окупац╕╖ вже вдруге проводить всеукра╖нський л╕тературний конкурс для д╕тей та юнацтва “Ми - д╕ти тво╖, Укра╖но!”, заснованого кримським поетом Данилом Кононенком. Вже вдруге церемон╕я нагородження переможц╕в конкурсу в╕дбулася в кв╕тн╕ цього року в Театр╕ на Подол╕.
Споглядаючи все це, мимовол╕ згадалась ця минулор╕чна стаття… Прочитав ╕ стало ще сумн╕ше. Куди ж ми правимось, панове?

Валентин БУТ

Читайте - http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=17895

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 03.11.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19217

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков