Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«Cв╕тлицю» читайте — ноутбук вигравайте!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс,...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ «св╕тличани»! Ми продовжу╓мо наш газетний...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ читач╕, потенц╕йн╕ конкурсанти ╕ майбутн╕ переможц╕ нашого ун╕кального (а де ще такий ╓?)...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Доброго дня, шановна редакц╕╓! Ми, учн╕ 6 класу Славн╕всько╖ ЗОШ Роздольненського району,...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 16.04.2004 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 16.04.2004
МІНІСТРИ КАЖУТЬ: ГРАЙТЕ Й ВИГРАВАЙТЕ!
КС

 Днями з Міністерства освіти Криму до редакції надійшов лист, якого ми із задоволенням процитуємо для тих, хто ще сумнівається, чи варто брати участь у мовно-комп'ютерному змаганні, яке проводиться на сторінках "Кримської світлиці":
 "...Дозвольте висловити Вам щиру подяку за ту велику, на наш погляд, справу, яку Ви робите, проводячи мовно-літературно-історично-пісенно-комп'ютерний конкурс серед школярів Автономної Республіки Крим - і не тільки, бо ми знаємо, що в цьому змаганні беруть участь учні шкіл із деяких областей України.
 Безумовно, участь учнів у такому багатоплановому, цікавому конкурсі сприяє поширенню їхніх знань з багатьох напрямків науки, культури, освіти, допомагає педагогам виховувати у дітей всіх національностей любов до Батьківщини, рідної мови, культурної спадщини на засадах педагогіки толерантності, співпраці.
 Міністерство освіти підтримувало, підтримує та надалі буде підтримувати всі добрі починання, які впроваджуватиме колектив "Кримської світлиці" щодо роботи з дітьми та молоддю. Ми гарантуємо всебічну організаційно-методичну підтримку у проведенні виховних заходів.
 На жаль, Міністерство освіти не має коштів для матеріальної підтримки проведення вищеозначеного конкурсу. В той же час, нами відправлено Ваші листи у Верховну Раду та Раду міністрів Автономної Республіки Крим, стосовно яких, ми впевнені, ще відбудеться окрема розмова, при якій ми висловимо своє ставлення до нього.
З повагою -
міністр освіти Автономної Республіки Крим О. Д. БОРИСОВ".

* * *

А цього листа редакція ще раніше отримала з Києва:
 "Шановні учасники конкурсу!
 Міністерство освіти і науки України щиро вітає учасників і переможців мовно-літературно-історично-пісенно-комп'ютерного конкурсу серед шкільних команд!
 Започатковано прекрасну традицію - залучення до вітчизняної історії, культури, народної спадщини найширших верств населення республіки. Особливо знаковим є прилучення до національних надбань юних жителів півострова, сьогоднішніх школярів.
 Завдання конкурсу тісно пов'язані зі знанням української мови, літератури, історії, народних традицій - серцевинної суті, духу і ментальності українського народу.
 Важливим є і те, що проведенням конкурсу опікувалася громадсько-політична та літературна газета "Кримська світлиця", яка була не тільки організатором цього конкурсу, але й вела супровід відповідних його етапів.
 Висловлюю щиру вдячність всім учасникам та переможцям конкурсу! Хай здійсняться всі ваші мрії і сподівання!
 З повагою -
 міністр освіти і науки України
 В. Г. КРЕМЕНЬ".

 Тож не підводьте своє високе начальство і самих себе, шановні освітяни: приєднуйтеся до нашого змагання і виборіть у чесній інтелектуальній боротьбі комп'ютер для своєї школи! Чи він вам зайвий?

 ХТО "СВІТЛИЦЮ" НЕ ЧИТАЄ - ТОЙ КОМП'ЮТЕРА НЕ МАЄ!
 Для тих читачів, які вперше довідалися про можливість вибороти з допомогою газети комп'ютер, повідомляємо, що умови нашого конкурсу були опубліковані у №14 "Кримської світлиці" за 2 квітня 2004 р., на 14-й стор. (Ще й так сталося, що разом з ними мимоволі "проскочила" майже повна відповідь на одне із конкурсних запитань, тож це число газети таки варто відшукати!). Крім того, довідатися все про міжшкільний мовно-комп'ютерний турнір можна по редакційному телефону (0652) 51-13-24.
 Нагадуємо, що приєднатися до нашого змагання команди можуть на будь-якому його етапі, але чим раніше вони це зроблять, тим більше матимуть можливості набрати максимальну кількість призових очок, за кількістю яких в кінці року буде визначена група фіналістів, які розіграють між собою ГОЛОВНІ ПРИЗИ - СУЧАСНІ КОМП'ЮТЕРИ (а їх в призовому фонді - уже два!).
 Поки сформується група команд-учасниць (а на це організатори відводять увесь квітень), для того, щоб шанси на комп'ютер у всіх залишалися рівними, ми ще раз повторюємо ВСІ ЗАВДАННЯ, відповідати на які можна до кінця місяця.

Отже, ПЕРШЕ завдання. Почнемо з історії. Назвіть усіх переможців конкурсу "Аладдін", які комп'ютеризувалися з допомогою "Кримської світлиці" за останні 4 роки (саме стільки триває наше мовно-комп'ютерне змагання). По одному очку буде нараховано за кожного вірно названого комп'ютерного адресата (не забувайте, що у нас отримували комп'ютери не лише шкільні команди, але й окремі гравці).

ДРУГЕ завдання. Торік ми запитували у конкурсантів, яка з партій чи громадських організацій "забула" про свою обіцянку надати дітям один з головних призів (до речі, на думку Аладдіна, саме це запитання й допомогло-таки отримати обіцяний комп'ютер!). Тепер запитання звучатиме так: яка з партій чи громадських організацій першою відгукнулася на наш заклик і надала для переможців "Аладдіна-2004" ПЕРШИЙ головний приз? 10 очок - за правильне розуміння політичної ситуації в країні! (Список 96 політичних партій, які на сьогодні зареєстровані в Україні, надрукований на 6-й сторінці в "КС" № 10. Але це не означає, що слід обмежуватися лише цим списком!).

ТРЕТЄ завдання. Минулого року Аладдін у пошуках кращої долі для нашої рубрики і всієї газети вибрався у відрядження до Києва і надибав там відому співачку, яку й попросив сфотографуватися з "Кримською світлицею". Як її звати? (У "КС" № 9 публікувалися ще й інші фото співачки). Традиційні 10 очок отримають знавці сучасної української естради і за це завдання. (Маленька підказка: торік наша невпізнана героїня виступала і в Криму, зокрема в Ялті, Севастополі, "Артеку". На УТ-1 вона веде одну з передач. Крім того, у співачки є свій сайт в Інтернеті).
 Наступні завдання - від письменника Василя Скуратівського, який у грудні минулого року спеціально приїхав до Сімферополя, щоб очолити роботу журі на фіналі "Аладдіна-2003". Отож, ЗАВДАННЯ № 4 -
 "Усе про пости".
 1. Скільки тижнів триває Великий піст?
 2. Як називається останній пістянський тиждень перед Великоднем?
 3. Які пости припадають на літо?
 4. Чому до Спаса жінки, у яких помирали діти, остерігалися їсти яблука?
 5. Яке призначення постів?
 По 5 балів присудить Василь Тимофійович за вичерпну відповідь на кожне з цих запитань. (За недовичерпну, самі розумієте, буде менше...).
 І вибачте за легеньке П'ЯТЕ запитання, але напишіть, кому споруджено у Києві цей пам'ятник, що за спиною у В. Скуратівського? Дамо за це лише 5 балів, бо дуже вже воно "дитяче".

За ШОСТИМ завданням Аладдін звернувся до головного редактора кримськотатарської газети "Къырым" Бекіра МАМУТОВА, для того, щоб ще раз нагадати нашим читачам про трагічну сторінку в історії кримськотатарського народу - депортацію, від здійснення якої 18 травня цього року минає вже 60 років. Слово Бекіру-ефенді:
 1. В 60-ті роки минулого століття Кримськотатарським національним рухом була проведена масштабна робота з виявлення кількості жертв депортації. Ці дані потім широко використовувались в різних документах та наукових працях. Про яку кількість жертв депортації йдеться, або скільки відсотків кримських татар загинули в депортації?
 2. В які регіони СРСР був депортований кримськотатарський народ?
 3. Коли був скасований комендантський режим, що діяв по відношенню до кримських татар з початку їхнього заслання?
 Бекір Мамутов оцінюватиме кожне із трьох своїх запитань за п'ятибальною шкалою, тобто навіть приблизні відповіді братимуться до уваги, але максимальні 15 очок отримають ті команди, які не помиляться. Де брати потрібну інформацію, напевне, не треба пояснювати: кожному кримському татарину ці криваві подробиці навічно запеклися в пам'ять...
 Два наступні запитання - від Івана Федоровича Драча. УВАГА - це вже СЬОМЕ! У минулому номері "КС" були опубліковані віршовані педагогічні роздуми І. Драча, які починаються рядками:
 Чому ми нікчемні такі, Песталоцці?
 Чому я ридаю -
 сльоза кипить в оці...
 А що ви знаєте про Песталоцці? П'ять балів - за вичерпну відповідь (повне ім'я, роки життя, звідки, чим займався і т. ін.).

ВОСЬМЕ запитання - також поетичне:
 Син мужицький. Золоте коріння.
 Одчайдушна блискавка брови,
 Спалах - і холуйське павутиння
 Запалив пожаром голови.
 На пожежі - стільки тих пожежників,
 Стільки обережних обережників,
 Стільки безголосої води,
 Смерте, чорну руку одведи!
 Пахне сонцем наше грішне небо,
 В сонці - твоє полум'я руде.
 Всі ми прийдем на той світ, до тебе,
 Тільки Україна хай не йде!
 Хай на думи завжди стільки попиту,
 Завжди стільки тупоту та й потопту,
 Та не згіркнуть молоді меди,
 Вічно пахнуть золоті меди,
 Смерте, чорну руку одведи!
 Кому присвятив ці рядки Іван Драч? Що ви знаєте про долю цієї людини? Допишіть строфи, яких не вистачає у вірші.
 Максимальна оцінка - 10 балів - присуджуватиметься за стислу (не більше аркуша з учнівського зошита), але вичерпну відповідь.

Ще одне "монументальне" запитання - ДЕВ'ЯТЕ. І ще п'ять балів отримає той, хто впізнає знаменитого українського театрального діяча (бачите, ми навіть трішки підказуємо), біля чийого пам'ятника сфотографувалися у столиці нашої держави також поки що невпізнані героїні останнього на сьогодні - ДЕСЯТОГО завдання. Підказуємо, що це - ведучі популярної мовно-ігрової радіопередачі "Чорним по білому". Вона транслюється на 1-му каналі Українського національного радіо щосуботи, поч. о 14-й год. До слова, минулого року одним з переможців цієї радіогри став наш земляк з Євпаторії, який, завдяки своїм добрим знанням української мови, за якихось п'ять хвилин заробив аж 200 гривень! Ми ж запишемо на рахунок конкурсантів по п'ять очок за кожну впізнану радіоведучу (треба назвати прізвище та ім'я). І майте на увазі, що це заочне знайомство відгукнеться у майбутньому новими запитаннями від близької нам за духом та спрямуванням мовної радіогри "Чорним по білому". Слідкуйте за газетою... і за радіоефіром!

P. S. Нагадуємо, що за результатами конкурсу у 2003 році школярі отримали в нагороду П'ЯТЬ персональних комп'ютерів.
 Листи із заявками про участь у конкурсі
 та відповіді на запитання надсилайте до редакції "Кримської світлиці" (95006, м. Сімферополь, вул. Гагаріна, 5, к. 19) з позначкою "Аладдіну".
 Контактний телефон (0652) 51-13-24.

ЯК ПОВІДОМИВ редакції єпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент, всі учасники мовно-комп'ютерного конкурсу 2003 року за поданими торік списками команд можуть отримати в кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира та Ольги (Сімферополь, вул. Севастопольська, 17-а) Закон Божий. Причому очікується, що 25 квітня Богослужіння в соборі правитиме Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (на фото), з чиїх рук комусь пощастить отримати цю чудово видану книгу. (До Кримської єпархії УПЦ КП можна зателефонувати за номером у Сімферополі: 52-12-27).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 16.04.2004 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1919

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков