Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 20.10.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 20.10.2017
СПРАВЖН╤ КОЗАКИ!

У В╕йськово-морському л╕це╖ в╕дбулася 10-та юв╕лейна ╕сторично-спортивна програма "Козацьк╕ ╕гри". Це справжн╓ козацьке свято з п╕снями, танцями, спортивними шоу-програмами, з силовими забавами.
╤ не випадково, що кожного року саме у жовтн╕ проходять ц╕ д╕йства.
Адже 14 жовтня в╕дзначаються одночасно три свята - День захисника Укра╖ни, Покрови Пресвято╖ Богородиц╕ та День Козацтва.
Символ╕чно, що День захисника Укра╖ни встановлено саме на День Козацтва, адже ╕стор╕я козак╕в почина╓ться ще у 1492 роц╕, коли вони вперше оф╕ц╕йно згадуються. В цей р╕к козаки атакували турецьку в╕йськово-морську галеру та визволили полонених укра╖нц╕в, створивши початок л╕топису сво╖х перемог.
А Свято Покрови вважалося у козак╕в особливим днем - саме цього дня в╕дбувалася Козацька Рада. У цей день вибирався Отаман. Пресвяту Богородицю козаки вважали сво╓ю покровителькою ╕ дуже в╕рили в ╖╖ силу. А з часом свято набуло й козацького зм╕сту ╕ отримало ще одну назву - Козацька Покрова.
Нагада╓мо, що "Козацьк╕ ╕гри" були започаткован╕ у В╕йськово-Морських Силах ще у 2006 роц╕, в Севастопол╕. Протягом 2006-2013 рок╕в вихованц╕ В╕йськово-морського л╕цею виборювали призов╕ м╕сця, тому саме у цьому в╕йськовому заклад╕ в╕дновлено змагання юних козак╕в.
– Це свято ма╓ важливе значення для патр╕отичного виховання молод╕, - зазначив начальник в╕дд╕лу ╕нформац╕йно-пропагандистського забезпечення Командування ВМС ЗС Укра╖ни кап╕тан 1 рангу Роман Окружков. - Козацьк╕ змагання – це зв’язок покол╕нь – сучасних во╖н╕в та во╖н╕в минулого. Вони дають нам змогу в╕дчути дух ╕ силу наших пращур╕в, опанувати ╖х звича╖, традиц╕╖ ╕ ритуали, формують самосв╕домость та здоровий спос╕б життя майбутн╕х захисник╕в кра╖ни.
У перегонах "козак╕в" взяли участь ш╕сть команд. Хлопц╕ змагалися за звання найспритн╕ших, найвправн╕ших та найсильн╕ших нащадк╕в запор╕жц╕в.
– Наш╕ ╕гри в╕др╕зняються в╕д под╕бних проект╕в тим, що до них включен╕ не т╕льки спортивн╕ змагання, як╕ побудован╕ на ╕сторично достов╕рних фактах тренувань у козацьких куренях, а й конкурси на знання ╕стор╕╖ та культури укра╖нського козацтва, - розпов╕да╓ орган╕затор заходу, заслужений прац╕вник культури Укра╖ни ╤рина Павл╕щева. До реч╕, саме вона була засновником та режисером перших "Козацьких ╕гор" серед в╕йськовослужбовц╕в нац╕онального флоту у Севастопол╕.
Особлив╕стю цьогор╕чних змагань було використання р╕зноман╕тних природних матер╕ал╕в для багатьох конкурс╕в, що дало змогу учасникам в╕дчути романтику сво╖х пращур╕в. Новинкою було ╕ те, що л╕це╖сти та учн╕ п╕дшефних шк╕л Одеси готували на вогнищ╕ справжн╕й козацький кул╕ш з╕ шкварками. Було складно, адже у юнак╕в практики приготування страв на вогн╕ не було. Тому правильно п╕дсмажити сало вийшло не у вс╕х.
Конкурсанти у дек╕лька тур╕в показували свою силу та влучн╕сть, зокрема, стр╕ляли по "соняшниках", ходили в "пох╕д" за с╕ллю, кидали колоди та боролися з╕ вс╕лякими перешкодами. Особливо ц╕кавим був б╕й м╕шками, бо встояти на нест╕йк╕й колод╕ та ще й скинути м╕шком супротивника виявилося дуже непросто. Тут необх╕дно було мати не т╕льки добру р╕вновагу, а ще й неабияку силу.
В ход╕ ╕нтелектуальних завдань учасники змагань розгадували "козацький" кросворд, перев╕ряючи сво╖ знання з козацько╖ терм╕нолог╕╖.
Переможцем Одеських ╕сторично-спортивних "Козацьких ╕гор - 2017" стала команда другого курсу першо╖ роти В╕йськово-морського л╕цею. 
– Такого роду змагання сприяють вихованню в людин╕ патр╕ота сво╓╖ Батьк╕вщини, а також мотивують нас – майбутн╕х захисник╕в р╕дно╖ земл╕, п╕дтримувати св╕й ф╕зичний стан у добр╕й форм╕  - переконаний кап╕тан команди л╕це╖ст╕в Ст╕вен Ф╕л╕п.
Начальник В╕йськово-морського л╕цею кап╕тан 1 рангу В╕ктор Шмигановський прив╕тав команди з перемогою та нагородив кращих кубком та грамотами.
– Справжн╕й козак повинен пост╕йно загартовувати сво╓ т╕ло та волю. Впевнений, що п╕сля цього в╕йськово-патр╕отичного заходу кожен з вас сво╖ми вчинками та справами ╕ надал╕ пост╕йно доводитиме, що козацькому роду нема переводу! – п╕дсумував кер╕вник л╕цею.
Головною окрасою свята був виступ школи бойового гопака "Шторм". Кр╕м того, в╕йськовослужбовц╕ Морського центру спец╕ального призначення презентували флотському л╕цею книги Бориса Б╕лика «Завжди у бойовому строю».
Саме завдяки таким ╕сторично-спортивним заходам вже сьогодн╕ у юнак╕в вихову╓ться нац╕ональна г╕дн╕сть, найкращ╕ якост╕ захисника кра╖ни, високий р╕вень культури та ╕сторичних знань.

Оксана Карпенко,
спец╕альний кореспондент редакц╕╖ В╕йськово-Морських Сил
м. Одеса

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 20.10.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19156

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков