Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2877)
З потоку життя (6045)
Душі криниця (3351)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1456)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1643)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЯКА «КРАПЛИНА» В╤Д КРЕМЛЯ ПЕРЕПОВНИЛА ЧАШУ ТЕРП╤ННЯ ЗАХОДУ
Зашморг на ши╖ Рос╕╖ може бути знятий т╕льки в раз╕ принципово╖ зм╕ни рос╕йсько╖ зовн╕шньо╖...


ЧИ В╤ДМОВЛЯТЬСЯ РОС╤ЯНИ БУТИ «НОВОЮ НАФТОЮ» ДЛЯ СВО╥Х ПАН╤В?
Що б не казала з цього приводу рос╕йська влада, Навальному ╕ його команд╕ вда╓ться проводити в...


ВЕРХОВНИЙ СУД РФ ВИЗНАВ ЗАКОННИМ Р╤ШЕННЯ ПРО 12 РОК╤В УВ'ЯЗНЕННЯ ДЛЯ ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЩЕНКА
В╕дтак суд в╕дхилив у повному обсяз╕ апеляц╕ю захисник╕в.


СЕНЦОВ НАПИСАВ ЗАПОВ╤Т НА ТВОРЧ╤СТЬ НА ВИПАДОК СМЕРТ╤…
Сенцов голоду╓ у рос╕йськ╕й колон╕╖ понад 120 дн╕в.


«СПРАВА РЮКЗАК╤В»: ЛИТВИН ПОГОДИВСЯ «ВИКРИТИ» ПОМЕРЛОГО ТА СПЛАТИТИ ЗБИТКИ
Прокуратура просить засудити до одного року умовного покарання ╓диного обвинуваченого у так...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 06.10.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 06.10.2017
СТР╤ЛЯНИНА В ЛАС-ВЕГАС╤: 59 ОС╤Б УБИТ╤, 45 ЗНАХОДЯТЬСЯ В КРИТИЧНОМУ СТАН╤

Щонайменше 45 людей перебувають у критичному стан╕ через поранень, отриманих п╕д час стр╕лянини в Лас-Вегас╕. Про це пов╕домля╓ агентство Associated Press.
За даними агентства, постраждал╕ перебувають у л╕карн╕ "Санрайз", а також в Ун╕верситетському госп╕тал╕. Спочатку в ц╕ л╕карн╕ були доставлен╕ понад 300 ос╕б.
В результат╕ стр╕лянини в Лас-Вегас╕ в н╕ч на понед╕лок загинули 59 ос╕б, ще 527 отримали поранення.
Зг╕дно з даними пол╕ц╕╖, п╕дозрюваний - 64-р╕чний Ст╕вен Педдок - в╕дкрив вогонь по в╕дв╕дувачах концерту, який проходив п╕д в╕дкритим небом, з в╕кна 32-го поверху готелю в розважальному комплекс╕ Мандалай Бей. Педдок, за пов╕домленням пол╕ц╕╖, застрелився до того, як правоохоронц╕ ув╕рвалася в його номер.
Стр╕лянина в Лас-Вегас╕ стала найб╕льшим збройним нападом за всю ╕стор╕ю США.

ТРАМП ОГОЛОСИВ У США ТРАУР П╤СЛЯ СТР╤ЛЯНИНИ В ЛАС-ВЕГАС╤

Президент США Дональд Трамп разом ╕з дружиною Мелан╕╓ю та в компан╕╖ в╕це-президента Майкла Пенса з дружиною Карен звернувся до сп╕вгромадян через стр╕лянину в Лас-Вегас╕.
Кер╕вництво США вшанувало пам'ять загиблих хвилиною мовчання п╕сля чого президент Дональд Трамп заявив, що в кра╖н╕ оголошено п'ятиденний траур.
Про це пов╕домля╓ прес-служба Б╕лого дому.
"На знак поваги до жертв безглуздого насильства, вчиненого 1 жовтня 2017 року, оголошую, що прапор США буде приспущено в штаб-квартир╕ Б╕лого дому та на вс╕х громадських буд╕влях федерального уряду в Колумб╕╖ ╕ по вс╕й територ╕╖ США до заходу сонця 6 жовтня 2017 року", - заявив Трамп.
http://nv.ua

ТРАГЕД╤Я В ЛАС-ВЕГАС╤: ЩО БУДЕ З В╤ЛЬНИМ ОБ╤ГОМ ЗБРО╥ У США?
В╕льний об╕г збро╖ - одне з виборчих гасел Трампа, в╕дтак оч╕ку╓ться спротив посиленню контролю над озбро╓нням

Масовий розстр╕л 22-тисячного концерту в Лас-Вегас╕ в н╕ч на понед╕лок став одн╕╓ю з найкривав╕ших трагед╕й у сучасн╕й ╕стор╕╖ Сполучених Штат╕в. Масштабн╕шим називають лише теракт 9/11 2001 року, але нин╕шня ситуац╕я, за верс╕╓ю ФБР, не ма╓ н╕чого сп╕льного з м╕жнародним тероризмом. Що рухало нападником, пол╕ц╕я поки з'ясову╓, складаючи картину еп╕зод за еп╕зодом.
Водночас, трагед╕я в Лас-Вегас╕ вкотре загострю╓ проблему в╕льного об╕гу збро╖ в Штатах, ╕ цього разу, схоже, серйозно. Наст╕льки серйозно, що нав╕ть може в╕дчутно зашкодити й без того непростому президентству Дональда Трампа.

ПЕКЕЛЬНИЙ ПЛАН ПЕДДОКА
Заселення 64-р╕чного пенс╕онера Ст╕вена Педдока в номер-люкс 32-135 готелю-казино Mandalay Bay в Лас-Вегас╕ не викликало жодних п╕дозр у персоналу ╕ служби охорони. Чолов╕к, який ран╕ше працював бухгалтером, при╖хав ще минулого четверга та ззовн╕ був як ╕нш╕ тисяч╕ американц╕в-любител╕в азартних ╕гор. В╕кна його номеру на 32 поверс╕ виходили на м╕сце проведення фестивалю кантр╕-музики, який тривав з п'ятниц╕ по нед╕лю. В останн╕й день, коли перед в╕дкритою сценою з╕брався 22-тисячний натовп, Педдок обладнав позиц╕╖ для стр╕льби прямо в сво╓му "люкс╕", розбив два в╕кна та нав╕в свою рушницю на натовп.
Божев╕льного стр╕льця й глядач╕в на концертному майданчику розд╕ляли лише 400 метр╕в. Це середня дистанц╕я для приц╕льно╖ стр╕льби з автоматично╖ збро╖. Нев╕домо, чи вагався Педдок перед першим постр╕лом, але в╕н зд╕йснив св╕й кривавий задум, вбивши 59 людей та поранивши понад п╕втисяч╕.
Спец╕альний п╕дрозд╕л пол╕ц╕╖ SWAT, який прибув до готелю за л╕чен╕ хвилини, не одразу визначив точну позиц╕ю нападника, оск╕льки готель ма╓ понад 3 тисяч╕ прим╕щень. Першим до к╕мнати 32-135 приб╕г охоронець готелю, який перебував на поверс╕. Педдок вистр╕лив через двер╕ та поранив його в ногу, не смертельно. Згодом до к╕мнати ув╕рвався п╕дрозд╕л SWAT, п╕д╕рвавши вибух╕вкою двер╕, але нападник на той момент був уже мертвим.
У номер╕ були знайден╕ 23 одиниц╕ стр╕лецько╖ збро╖ та молотки, очевидно використан╕ для того, щоб розбити в╕кна, а також багато магазин╕в з набоями. За ╕нформац╕╓ю пол╕ц╕╖, Педдок використав к╕лька рушниць п╕д час стр╕льби по мирних людях, деяк╕ з яких були переобладнан╕ для автоматично╖ стр╕льби.
П╕зн╕ше пол╕ц╕я оприлюднила додатков╕ детал╕ ╕нциденту. Як виявилося, Педдок мав дуже ретельний план нападу. В╕н обрав найкращу позиц╕ю для ведення приц╕льно╖ стр╕льби (зверху), два розбитих в╕кна в р╕зних к╕мнатах забезпечили йому р╕зн╕ ракурси, а сус╕дство з ╕ншими номерами не дозволяло пол╕ц╕╖ в╕дкрити вогонь у в╕дпов╕дь по готелю. Педдок нав╕ть встановив власн╕ камери спостереження в готел╕, щоб в╕дстежувати ситуац╕ю. Зброю в╕н заносив у св╕й номер власноруч, протягом к╕лькох дн╕в, ретельно приховуючи сво╖ нам╕ри в╕д охорони та персоналу готелю.
Мотивац╕я нападника поки остаточно не встановлена, однак в╕домо, що в╕н р╕с у родин╕ без батька з двома ╕ншими братами. Його мати розпов╕дала д╕тям, що ╖хн╕й батько загинув, але насправд╕ в╕н в╕дбував покарання у в'язниц╕ за сер╕ю збройних пограбувань банк╕в у 1961 роц╕.

ТЕРОРИЗМ НЕ ПРОЙДЕ
Вже наступного дня п╕сля ╕нциденту, в понед╕лок, терористична орган╕зац╕я "╤сламська держава" посп╕шила заявити про свою в╕дпов╕дальн╕сть за атаку в Лас-Вегас╕, назвавши Педдока "солдатом ╤Д╤Л". Однак при цьому терористи не навели жодних доказ╕в зв'язку з нападником у Лас-Вегас╕.
Водночас ФБР, яке займа╓ться розсл╕дуванням справи, заявило, що не виявило жодного зв'язку з м╕жнародними терористичними орган╕зац╕ями, ╕ це дуже важливо.
Правоохоронн╕ органи й спецслужби США неодноразово наголошували, що найскладн╕ше вести роботу з виявлення та попередження атак з боку терорист╕в-одинак╕в, як╕ не мають прямих зв'язк╕в з екстрем╕стськими осередками. Так╕ люди, в основному, п╕ддаються впливу пропагандистських заклик╕в терористичних орган╕зац╕й, як╕ виступають проти зах╕дно╖ цив╕л╕зац╕╖ та п╕дбурюють до масових вбивств мирних громадян.
Терористи обирають головною ц╕ллю кра╖ни м╕жнародно╖ коал╕ц╕╖, що протисто╖ть ╤Д╤Л у ╤раку й Сир╕╖. ╥х головна мета – залякати населення, пос╕яти страх ╕ пан╕ку серед людей, показати, що можливост╕ орган╕зованих радикал╕в-збоченц╕в ╓ неосяжними.
╤ в цьому випадку приписування терористами на власний рахунок в╕дпов╕дальност╕ за будь-як╕ масов╕ ╕нциденти, незалежно в╕д мотив╕в нападник╕в, ма╓ на мет╕ саме поширення страху й пан╕ки серед мирних громадян.

ВИКЛИК ДЛЯ ЗБРОЙОВОГО ЛОБ╤
Тим часом, стр╕лянина в Лас-Вегас╕ стала наймасштабн╕шою за к╕льк╕стю розстр╕ляних жертв у сучасн╕й ╕стор╕╖ США. Лише в червн╕ минулого року так казали про напад у гей-клуб╕ "Пульс" в Орландо, коли загинули 49 людей.
Останн╕ми роками под╕бн╕ атаки траплялися регулярно. Зокрема, в грудн╕ 2015-го трагед╕я в Сан-Бернард╕но забрала життя 14 ос╕б у реаб╕л╕тац╕йному центр╕. К╕лькома м╕сяцями ран╕ше того ж року нападник убив 9 мирних мешканц╕в у церкв╕ в П╕вденн╕й Карол╕н╕. У вересн╕ 2013-го чолов╕к застрелив 12 людей на об'╓кт╕ ВМС США. В грудн╕ 2012-го трагед╕я сталася в штат╕ Конектикут, де загинуло 26 дорослих ╕ д╕тей в початков╕й школ╕. У липн╕ 2012 року чолов╕к застрелив 12 глядач╕в п╕д час показу ф╕льму в штат╕ Колорадо. В листопад╕ 2009-го у в╕йськов╕й частин╕ сухопутних в╕йськ США в штат╕ Техас в╕йськовий псих╕атр вбив 13 людей. Одне з найб╕льш масових убивств сталося у кв╕тн╕ 2007-го в ун╕верситет╕ штату В╕рджин╕я, коли студент убив 32 людей. ╤ це лише за останн╕ к╕лька рок╕в!
П╕сля кожного з ╕нцидент╕в порушувалося питання щодо введення обмежень на в╕льний об╕г збро╖ в США, де право на ╖╖ волод╕ння прописане в конституц╕╖ кра╖ни. Про це згадали й зараз. Одне з перших запитань було адресоване на бриф╕нгу в Б╕лому дом╕ речниц╕ адм╕н╕страц╕╖ Трампа Сар╕ Сандерс.
"Саро, щоразу коли виникають под╕бн╕ масов╕ розстр╕ли, поста╓ питання про контроль над озбро╓нням. Чи змусила ця конкретна кривава розправа (в Лас-Вегас╕) президента Трампа замислитися над тим, щоб прийняти б╕льш жорстке законодавство по збро╖?" – запитав у понед╕лок один ╕з журнал╕ст╕в.
Речниця Б╕лого дому спробувала уникнути в╕дпов╕д╕, заявивши, що йдеться про "немислиму трагед╕ю", коли треба проводити розсл╕дування та шанувати пам'ять загиблих. "Зараз не час ╕ не м╕сце для пол╕тичних дебат╕в, але час для того, щоб об'╓днатися як кра╖на", – сформулювала позиц╕ю Сандерс.
╥╖ в╕дпов╕дь не стала новиною для сусп╕льства, яке вже давно розд╕лилося на дв╕ частини: одна вимага╓ зберегти конституц╕йне право на в╕льне волод╕ння збро╓ю, ╕нша виступа╓ за сувор╕ обмеження ╖╖ в╕льного продажу. Так зване "збройове лоб╕", яке ма╓ потужн╕ позиц╕╖ в Конгрес╕, блоку╓ вс╕ спроби зм╕нити ╕снуючу ситуац╕ю на законодавчому р╕вн╕.
Чи зрушиться щось ╕з м╕сця при нин╕шньому каб╕нет╕? Дональд Трамп ще п╕д час виборчо╖ кампан╕╖ обрав платформу б╕льшост╕ республ╕канц╕в на п╕дтримку в╕льного об╕гу збро╖. Це було одним ╕з його виборчих гасел, тому сл╕д оч╕кувати, що в╕н разом ╕з республ╕канцями в Конгрес╕ намагатиметься стримати под╕бн╕ ╕н╕ц╕ативи з боку опонент╕в. Все залежатиме в╕д того, наск╕льки демократи "п╕дхоплять" ситуац╕ю, ╕ наск╕льки гучною буде кампан╕я за посилення контролю над озбро╓нням в Америц╕.

УДАР ПО РЕЙТИНГАХ ПРЕЗИДЕНТА
Трагед╕я в Лас-Вегас╕ вкотре сколихнула американське сусп╕льство, знову змусила приспустити в кра╖н╕ державн╕ прапори, також внесла сутт╓в╕ корективи в граф╕к президента США. Дональд Трамп у в╕второк збирався в масштабне м╕жнародне турнемайже на п╕вм╕сяця. Натом╕сть у середу в╕н летить до Лас-Вегаса, де зустр╕неться з правоохоронцями та р╕дними жертв, загиблих п╕д час масово╖ стр╕лянини.
Очевидно, що президент-республ╕канець намагатиметься уникати дискус╕╖ про законодавч╕ зм╕ни щодо об╕гу збро╖ в кра╖н╕ п╕д час цього в╕зиту, однак це лише початок, ╕ в самих Сполучених Штатах все гучн╕ше чутно голоси його опонент╕в. Не виключено, що стр╕лянина в Лас-Вегас╕ стане новим викликом для й без того складного президентства колишнього магната нерухомост╕. На тл╕ "рос╕йського" сл╕дства, скандальних тв╕т╕в та в╕йни з л╕беральними ЗМ╤ в╕н ризику╓ рекордною втратою рейтинг╕в та, як насл╕док, втратою п╕дтримки серед виборц╕в та нав╕ть однопарт╕йц╕в.
Ярослав Довгопол, Вашингтон
«Укр╕нформ»

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 06.10.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19119

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков