Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 08.09.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 08.09.2017
ЦЕ ПУТ╤Н РОЗМАХУ╢ БОМБОЮ, А ИН – ЛИШЕ ЙОГО МАР╤ОНЕТКА

США нин╕ розплачуються за всю свою короткозору пол╕тику щодо Рос╕╖ п╕сля серпня 1991 року…

Сполучен╕ Штати п╕дготували проект резолюц╕╖ Ради безпеки ООН про нов╕ санкц╕╖ проти КНДР. Найсутт╓в╕ш╕ моменти – пропозиц╕я ембарго на поставки нафти в П╕вн╕чну Корею, заборона експорту текстильних вироб╕в з П╕вн╕чно╖ Коре╖ (а це друга стаття доход╕в КНДР п╕сля продажу вуг╕лля), а також блокування виплат кошт╕в десяткам тисяч п╕вн╕чнокорейц╕в, як╕ працюють за межами кра╖ни, ╕ чию платню забира╓ уряд КНДР. Безумовно, це дуже жорстк╕ санкц╕╖, ут╕м, обговорювати ╖х зараз нема сенсу, оск╕льки шанси на те, що такий проект резолюц╕╖ п╕дтримають Китай та Рос╕я, практично нульов╕.
Але варто подивитися на ситуац╕ю трохи ╕накше, маючи на уваз╕, що швидк╕сть, нахабн╕сть ╕ вперт╕сть, з якою режим К╕м Чен Ина пряму╓ до оволод╕ння збро╓ю масового знищення, причому тако╖, яка потенц╕йно може вражати територ╕ю США, поясню╓ться негласною п╕дтримких цих д╕й з боку ╕нших держав (зрозум╕ло, яких). П╕вн╕чно-корейський режим – мар╕онетка, самост╕йно зважитися на такий високий градус протистояння з╕ США, тобто – на такий надвеликий ризик ц╕лковитого краху, в╕н не може.
У США було достатньо часу ╕ факт╕в, аби зрозум╕ти усю зовн╕шню залежн╕сть Пхеньяна, коли в╕н всупереч погрозам США продовжу╓ розробляти ядерну та ракетну зброю. Нема п╕дстав п╕дозрювати американський ╕стебл╕шмент у аж так╕й пол╕тичн╕й на╖вност╕. Власне, з самого початку кризи, ще навесн╕, у Вашингтон╕ наголошували, що саме Китай, як найб╕льший пол╕тичний та торговельний партнер КНДР, ма╓ зробити найб╕льше, щоб зупинити К╕м Чен Ина. ╤нша справа, що тод╕ у США, можливо, переоц╕нювали можливост╕ свого впливу на пол╕тику Китаю, недооц╕нювали ступ╕нь зац╕кавленост╕ Рос╕╖ в розпалюванн╕ кризи, не передбачали, що справа д╕йде до п╕дриву воднево╖ бомби, ╕ взагал╕, що безпосередня загроза самим США настане так швидко. Але вс╕ ц╕ можлив╕ помилки вже в минулому, хоча розплачуватися за них доведеться ще довго.
Сьогодн╕ США вже розум╕ють, що головним супротивником у ц╕й криз╕ для них ╓ не «божев╕льний» л╕дер КНДР, а цин╕чн╕ й тверез╕ пол╕тики в ╕нших столицях. В╕дпов╕дно, варто дивитися на ц╕ санкц╕╖ проти КНДР – д╕юч╕ й пропонован╕ – як на д╕╖, як╕ можуть чи не можуть вплинути в бажаному для США напрям╕ на Китай та Рос╕ю. Причому, оц╕нювати ╖х в якомусь матер╕альному (грошовому) план╕ нема жодного сенсу. Зрозум╕ло, що заборона експорту п╕вн╕чно-корейського текстилю не позначиться сутт╓во на державному бюджет╕ згаданих кра╖н. Х╕ба що змусить Пек╕н негласно зб╕льшити «п╕дгодовування» КНДР, як нин╕ Рос╕я змушена витрачатися на утримання ДНР/ЛНР. Але справа ще не д╕йшла до того, аби США (╕ Зах╕д) вводили санкц╕╖ проти Китаю та Рос╕╖ саме через ╖хню п╕дтримку КНДР, як, прим╕ром, санкц╕╖ проти Рос╕╖ за ╖хню п╕дтримку сир╕йського диктатора. Ут╕м, «перша ласт╕вка» вже ╓: нагада╓мо, що США к╕лька м╕сяц╕в тому ввели обмеження проти к╕лькох китайських банк╕в ╕ ф╕рм, як╕ т╕сно працюють з КНДР.
Мабуть, це найсутт╓в╕ша характеристика нин╕шньо╖ ситуац╕╖ навколо корейсько╖ кризи – США знаходяться на переход╕ в╕д санкц╕й щодо Пхеньяна до санкц╕й щодо Москви та Пек╕на. Ось Пут╕н каже, що, мовляв, не варто заганяти КНДР у глухий кут, а тим часом у такий кут фактично заганяють США. У американц╕в невеселий виб╕р: або змиритися з тим, що ядерна та ракетна зброя з’явиться ще в одн╕╓╖ кра╖ни св╕ту (прив╕т М╕жнародному договору про нерозповсюдження ядерно╖ збро╖, гарантом якого ╓ США!), або мовчки в╕дступити на св╕й континент, покинувши Япон╕ю та П╕вденну Корею на поталу ╕ншим наддержавам. Пут╕н, можливо, не вважа╓, що такий в╕дступ, який правильн╕ше буде назвати пан╕чною втечею чи повною кап╕туляц╕╓ю, ╓ неприйнятним для США, але навряд чи сам╕ США так думають. Оце ╕ ╓ глухий кут американц╕в. Вони пропустили той момент, коли по КНДР можна було вдарити неспод╕вано для Китаю ╕ Рос╕╖ (щоправда, схоже, що американська система ухвалення р╕шень у принцип╕ не дозволя╓ робити так╕ реч╕ неспод╕вано; це т╕льки у Кремл╕ така «технолог╕я» в╕дпрацьована ╕деально), тепер вже п╕зно, тепер Китай вже готовий вступитися, якщо хтось нападе на КНДР першим, про що й заявив публ╕чно. Та й Рос╕╖ – це з особливим цин╕змом розрахований «мед на рани».
Отже, якщо США не можуть в╕дступити ╕ не можуть змиритися, ╖м залиша╓ться трет╕й шлях – воювати. Т╕льки йдеться вже не про блискавичний ╕ потужний в╕йськовий удар по ядерних об’╓ктах КНДР, а про затяжне ╕ виснажливе протистояння з Кита╓м та Рос╕╓ю. Причому, США буде важче вести цю нову «холодну» в╕йну пор╕вняно з попередньою, адже тод╕ у них був один головний противник, а Китай, за великим рахунком був ╕ нейтральним, ╕ ще не наст╕льки потужним. Що ж, це ╕ ╓ для американц╕в розплатою за те, що вчасно не розглед╕ли в╕дсутн╕сть сутт╓вих в╕дм╕нностей м╕ж СРСР ╕ новою, «некомун╕стичною» Рос╕╓ю. Розплатою за всю короткозору пол╕тику США щодо Рос╕╖ п╕сля серпня 1991 року, ╕ нав╕ть трохи ран╕ше, коли робили «кумира» з Михайла Горбачова та його «перестройки».
Американський проект нових санкц╕й Рада Безпеки ООН в╕дхилить, ╕ США, хоч-не-хоч, шукатимуть вар╕ант д╕╓вих, а не символ╕чних, санкц╕й (тих, як╕ не потребують формального ухвалення ООН) вже не проти КНДР, а проти його «спонсор╕в», як╕ ╕ ╓, нараз╕ це очевидно, головними супротивниками США ╕ головною загрозою миру ╕ м╕жнародному праву. Чи «витягнуть» таке США? Нев╕домо, але, з ╕ншого боку, б╕льше н╕кому.
Юр╕й Сандул
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 08.09.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19008

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков