Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 25.08.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 25.08.2017
ЗАРАНО ПОЧАЛИ ПЕРЕМОВИНИ ВОЛКЕР ╤ СУРКОВ

Рос╕я н╕бито вже згодна п╕ти з Донбасу. Але на яких умовах – питання ключове, а не другорядне

В М╕нську в╕дбулась довгооч╕кувана зустр╕ч спец╕ального представника США по Укра╖н╕ Курта Волкера та пом╕чника президента Рос╕╖ Владислава Суркова. Домовлялися, що зустр╕ч буде без преси, ╖╖ ╕ справд╕ не було. Але п╕сля перемовин рос╕яни миттю поширили сво╖ коментар╕, причому не т╕льки ╤нтрефакс в╕д «неназваного джерела», а й самого Суркова. Волкер промовчав, а Сурков, схоже, ╕ не збирався мовчати: «Ми погодилися, що поточна ситуац╕я на п╕вденному сход╕ Укра╖ни не може влаштовувати н╕ конфл╕ктн╕ сторони, н╕ зовн╕шн╕ сили, що сприяють врегулюванню. Дискус╕я велась в тон╕ вза╓мно╖ поваги та зац╕кавленост╕, чесно, серйозно, без ╕люз╕й ╕ упередження. В╕ддан╕сть М╕нським угодам п╕д сумн╕в не ставилася: обидв╕ сторони запропонували св╕ж╕ ╕де╖ та новаторськ╕ п╕дходи по ╖х реал╕зац╕╖».
Н╕чого б╕льш конкретного Сурков не сказав, формально виконавши попередню домовлен╕сть стор╕н про нерозголошення зм╕сту перемовин. Однак рос╕яни зрадили б сам╕ соб╕, якби не використали нагоду отримати для себе суто пропагандистськ╕ вигоди в╕д загально╖ нетерплячки публ╕ки д╕знатися хоч щось про результати зустр╕ч╕. П’ятирядковий коментар Суркова аж кишить виг╕дними для Рос╕╖ пропагандистськими тезами – «п╕вденний сх╕д Укра╖ни», «зовн╕шн╕ сили» (до яких Сурков явно в╕дносить Рос╕ю), «вза╓мна повага», «без ╕люз╕й», «св╕ж╕ ╕де╖», «в╕ддан╕сть м╕нським угодам». А головне – Сурков явно випром╕нював оптим╕зм.
Сьогодн╕ Волкер, вже у В╕льнюс╕, теж сказав дещо журнал╕стам. Зустр╕ч у М╕нську в╕н прямо не коментував, але про ситуац╕ю на Донбас╕ сказав таке: «Цього не мало статися взагал╕, та тепер ми ма╓мо робити все, щоб припинити людськ╕ страждання, адже в конфл╕кт╕ вже загинуло близько 10 тисяч людей… Це виклик не лише для Укра╖ни, це ризики для ц╕ло╖ ╢вропи». Конкретики, як бачимо, не б╕льше, н╕ж у Суркова.
Ут╕м, розраховувати, що американець чи рос╕янин щось конкретне вибовкають з╕ сво╓╖ зустр╕ч╕, не доводиться. Перемовини т╕льки почалися, тож н╕яко╖ конкретики й бути не може. А ось сам факт, що США ╕ Рос╕я почали перемовини з «укра╖нського питання», вартий нашо╖ уваги.
Оптим╕стична оц╕нка Сурковим зустр╕ч╕ з Волкером у М╕нську зовс╕м не випадкова. Це не просто компл╕ментарн╕ слова, якими зазвичай обм╕нюються дипломати на початку будь-яких перемовин, ╕ за якими, також зазвичай, н╕чого нема, окр╕м вв╕чливост╕. Рос╕я насправд╕ задоволена, що США розпочали прям╕ перемовини по Донбасу саме зараз, коли Рос╕я ще не вичерпала запас м╕цност╕, коли антирос╕йськ╕ санкц╕╖ ще не призвели до справд╕ глибоких кризових явищ у рос╕йськ╕й економ╕ц╕ (а отже ╕ в стаб╕льност╕ рос╕йського пол╕тичного режиму). Саме сьогодн╕ Рос╕я ще може виставляти жорстк╕ умови на перемовинах, завтра, а тим паче п╕слязавтра, ╖й це буде робити набагато важче. Рос╕я зовс╕м не прагне воювати з╕ вс╕м св╕том. ╥╖ мета – налякати св╕т демонстрац╕╓ю готовност╕ воювати ╕ з цього переляку виторгувати на перемовинах якомога б╕льше р╕зних геопол╕тичних та економ╕чних див╕денд╕в.
Учора ж заступник м╕н╕стра Укра╖ни з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Юр╕й Гримчак у веч╕рньому еф╕р╕ «5 каналу» раптом порадував глядач╕в категоричним висновком, що ма╓ в╕дношення до м╕нсько╖ зустр╕ч╕ Волкер – Сурков: «Я думаю, що р╕шення по Донбасу, за великим рахунком, вже ухвалено - вони п╕дуть зв╕дси. ╢дине, що сьогодн╕ обговорю╓ться, як вони п╕дуть, на яких умовах, тощо». Звучить, як наша безумовна перемога.
Не будемо закидати заступнику м╕н╕стра, що в╕н занадто оптим╕стичний, що навряд чи Рос╕я вже однозначно погодилася п╕ти з Донбасу, а головне, що питання «на яких умовах» - то вже щось другорядне.
Уяв╕мо, що це так, що Сурков сказав Волкеру: «О’кей, ми забира╓мося з Донбасу, виводимо сво╖ в╕йська, припиня╓мо матер╕альну п╕дтримку ДНР/ЛНР». Але дал╕ в╕н обов’язково додасть: «А що ми за це отрима╓мо? Ми б хот╕ли те й те». Очевидно, що розм╕р цих кремл╕вських «хот╓лок» буде нараз╕ максимальним. Наша б╕да в тому, що Волкер не може в╕дпов╕сти Суркову: «Н╕чого не отрима╓те. Ще й заплатите. А якщо не заберетеся з Донбасу – в╕дключимо газ…, себто SWIFT». Поки що найр╕шуч╕ше, що ми чу╓мо в╕д США, це: треба «продовжувати тиснути на Рос╕ю стосовно м╕нських зобов'язань… йдеться про негайне припинення вогню, в╕дведення важко╖ збро╖ ╕ безперешкодний доступ в зону конфл╕кту спостер╕гач╕в ОБС╢» (м╕н╕стр оброни США Джеймс Метт╕с). Набагато б╕льшого значення для вир╕шення проблеми Донбасу так, як це в╕дпов╕да╓ нац╕ональним ╕нтересам Укра╖ни, мали б не перемовини Волкера з Сурковим, а поставки укра╖нськ╕й арм╕╖ американсько╖ протитанково╖ збро╖. Якщо м╕н╕стр оборони США у Ки╓в╕ сьогодн╕-завтра дасть на це згоду, то н╕яких б╕льше антирос╕йських заяв в╕д нього нам ╕ не треба.
Оск╕льки про SWIFT США нараз╕ не згадують, тод╕ ми можемо легко уявити ╕ таке. Рос╕я погоджу╓ться забратися з Донбасу в обм╕н на виконання Укра╖ною умов «м╕нських угод» - спец╕альний конституц╕йний статус Донбасу, що означатиме ц╕лковитий пол╕тичний контроль Кремля над ц╕╓ю частиною Укра╖ни. Тобто, фактично ми погоджу╓мося зак╕нчити в╕йну на умовах ворога? ╤ нав╕ть якщо ми цей статус не утвердимо, нав╕ть якщо нам вдасться з часом повн╕стю взяти п╕д контроль Донбас (якщо там не буде рос╕йських в╕йськ, то це не надто складна справа), то й тод╕ що виходить? Рос╕я прийшла на Донбас, вбила тисяч╕ наших громадян, сотн╕ тисяч вигнала з дом╕вок, зруйнувала економ╕ку рег╕ону, вивезла до себе найкраще промислове обладнання, одним словом – залишила п╕сля себе ру╖ну. А тепер просто залишила нам цю ру╖ну, не сплативши н╕ коп╕йки за не╖, мовляв – це тепер справа Укра╖ни тут все в╕дбудовувати, а ми – миротворц╕, «зовн╕шня сила, що сприяла врегулюванню». (До реч╕, збитки в╕д окупац╕╖ Криму Укра╖на оц╕ню╓ в 1 трильйон 80 м╕льярд╕в 352 м╕льйони гривень. Донбас ще не пораховано.)
А про Крим варто згадувати? Прим╕ром, про те, що умовою залишення Донбасу Рос╕я майже напевне вимагатиме воду ╕ електрику для Криму. Мовляв, не хочете юридично визнавати його рос╕йською територ╕╓ю – ╕ не треба, чорт з вами, а ось гуман╕тарно╖ та еколог╕чно╖ катастрофи для мирного населення, яке, до реч╕, ви вважа╓те сво╖ми громадянами, будьте ласкав╕, не допуст╕ть в ╕м’я гуман╕зму ╕ захисту людських прав. Тим б╕льше, що за воду ╕ електрику ми заплатимо за ринковою ц╕ною. «Ми ма╓мо робити все, щоб припинити людськ╕ страждання», - це ж не ми, рос╕яни, це Волкер таке сказав. А ви, укра╖нц╕, не згодн╕ з спец╕альним представником США, котрий, до реч╕, в╕домий жорсткою позиц╕╓ю щодо Рос╕╖?
Хто дасть гарант╕ю, що Укра╖на не змушена буде виконати ус╕ ц╕ вже сп╕льн╕ рос╕йсько-американськ╕ вимоги? ╤ майже напевне Рос╕я виторгу╓ за виведення в╕йськ з Донбасу як м╕н╕мум послаблення санкц╕й. Це буде така перемога Укра╖ни?
А от для США ╕ Заходу це й справд╕ буде перемогою, вони свого досягли – загасили потенц╕йне вогнище велико╖ в╕йни в ╢вроп╕. Вони святкуватимуть, а ми?
Юр╕й Сандул
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 25.08.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18942

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков