Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4567)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4254)
Українці мої... (1709)
Резонанс (2313)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1866)
Крим - наш дім (1381)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (255)
Бути чи не бути? (455)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (267)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я В╤ДКИДА╢ ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ ТА ОБИРА╢ ВБИВСТВА
Зеленський вшанував пам'ять загиблих на м╕сц╕ рос╕йського удару по будинку в Ки╓в╕…


МИ МА╢МО ТИСНУТИ ДАЛ╤ НА РОС╤Ю В УС╤Х НАПРЯМАХ, ЩОБ НАРЕШТ╤ ДОСЯГТИ МИРУ
Виступ Президента на спецзас╕данн╕ л╕дер╕в кра╖н G7.


РОС╤Я ╢ ОСНОВНИМ ДЖЕРЕЛОМ ЗАГРОЗ ДЛЯ ВС╤Х КРА╥Н РЕГ╤ОНУ
Зеленський - на сам╕т╕ в Одес╕…


ЖОДНА КРА╥НА НЕ МОЖЕ ДОЗВОЛИТИ СОБ╤ В╤ДСТАВАННЯ В ТЕХНОЛОГ╤ЧНОМУ РОЗВИТКУ
Виступ Президента Укра╖ни на Global Security Forum


ПУТ╤Н В╤ДЧУВА╢ БЕЗКАРН╤СТЬ
П╕сля вс╕х жахливих удар╕в РФ н╕бито готу╓ ще як╕сь «в╕дпов╕д╕»…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 11.08.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 11.08.2017
ОСТАНН╢ СЛОВО АХТЕМА ЧИЙГОЗА

9 серпня у п╕дконтрольному Кремлю Верховному суд╕ окупованного Криму завершилися дебати стор╕н по справ╕ Ахтема Чийгоза, в яких виступили його захисники та в╕н сам, п╕сля чого Ахтем Чийгоз виступив з останн╕м словом. Про це пов╕домив адвокат Микола Полозов на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook, де опубл╕кував ╕ останн╓ слово Ахтема Чийгоза. Наводимо даний пост Миколи Полозова в ФБ повн╕стю.
Сьогодн╕ в суд╕ по справ╕ Ахтема Чийгоза завершилися дебати стор╕н, в яких виступили захисники Ахтема Чийгоза та в╕н сам, п╕сля цього в╕н виступив з останн╕м словом.
Оголошення вироку в╕дбудеться 11 вересня.

Останн╓ слово Ахтема Чийгоза
«Перед смертю мо╓╖ мами я попросив у не╖ пробачення, що як син в останн╕ важк╕ ╖╖ дн╕ не зм╕г бути з нею поруч. З╕бравши сво╖ останн╕ сили, вона сказала: «Я пишаюся тим, що я виховала такого сина!».
Що б я не робив, як би мен╕ не було важко, ╕ не знаючи, чи вийду я взагал╕ живим, я боюся ще б╕льше того, що мо╖ д╕╖, думки, висловлювання можуть зганьбити мене, як людину, як кримського татарина, ╕ мо╓му народов╕ буде соромно за ту дов╕ру ╕ обрання мене в Меджл╕с кримськотатарського народу.
«Ант еткенмен, сез бергенмен м╕ллет ╕чун ольмеге...»
Цю клятву я, як ╕ ╕нш╕ члени Меджл╕су, виголосив, схиливши кол╕но ╕ поц╕лувавши нац╕ональне знамено, у двор╕ Ханського палацу, символ╕ нашого народу, центр╕ багатов╕ково╖ державност╕ кримських татар.
Причиною дек╕лькох депортац╕й, а по сут╕ геноциду було бажання Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖, а згодом СРСР, очистити Крим в╕д кримських татар ╕ назавжди знищити ╕стор╕ю та пам'ять нашого народу.
Кожен кримський татарин вимовля╓ ц╕ слова, да╓ клятву ╕ в╕дчува╓ свою в╕дпов╕дальн╕сть перед майбутн╕м покол╕нням за долю сво╓╖ нац╕╖, за долю сво╓╖ Батьк╕вщини.
Народ сам обира╓ сво╖х л╕дер╕в.
Н╕що не зламало волю народу, н╕що не змогло знищити ╕дентичн╕сть, любов до сво╓╖ Батьк╕вщини, до сво╓╖ земл╕, як╕ передаються з покол╕ння в покол╕ння.
Для кримських татар, як ╕ для багатьох ╕нших народ╕в, поняття «громадянський обов'язок», «патр╕отизм», «нац╕ональна г╕дн╕сть» ╓ особливими ц╕нностями.
26 лютого 2014 року кримськ╕ татари та ╕нш╕ громадяни Укра╖ни вкотре вийшли з протестом проти загроз територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Укра╖ни ╕ з вимогами притягнути до в╕дпов╕дальност╕ авантюрист╕в в╕д влади ╕ пол╕тичних пройдисв╕т╕в.
Надал╕ в пер╕од окупац╕╖ Криму кримськ╕ татари сп╕льно з ╕ншими громадянами Укра╖ни, незважаючи на численн╕ провокац╕╖ з боку цих сил, викрадення, вбивства, обшуки, арешти, заборону на проведення пам'ятних скорботних дат, величезн╕ штрафи за найменший прояв активност╕, незважаючи на застосування широких репресивних метод╕в, продовжували ╕ продовжують виконувати св╕й громадянський обов'язок.
Саме ц╕ обставини дратують ц╕ сили, приводять у гн╕в ╕ змушують влаштовувати судилище над невинними людьми.
Б╕льше 2-х рок╕в трива╓ пол╕тичний процес, який вже ув╕йшов в ╕стор╕ю як «справа 26 лютого». Процес, метою якого, безумовно, ╓ залякати кримських татар, придушити ╕ звести до м╕н╕муму ╖хню активн╕сть, захищаючи сво╖ права, п╕дтримку Укра╖ни та св╕тового сп╕втовариства, як╕ не визнають незаконну анекс╕ю Криму.
Для вс╕х очевидно, що н╕яко╖ крим╕нально╖ справи проти Ахтема Чийгоз нема╓.
╤нциденти, що мали м╕сце 26 лютого 2014 року на мирному м╕тингу, оголошеному Меджл╕сом кримськотатарського народу, були спровокован╕ особами, як╕ сприяли надал╕ в╕йськов╕й окупац╕╖ Криму. Тобто судять не тих, хто зрадив, хто мав ц╕л╕ та нам╕ри, спрямован╕ на зм╕ну територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, хто надал╕ викрадав ╕ вбивав людей, незаконно над╕лив себе повноваженнями управляти, судити. Судять тих, хто в╕дстоював закони кра╖ни, м╕жнародн╕ норми, правила.
Судилище влаштову╓ кра╖на-загарбник, у яко╖ права на це нема╓.
У так╕й ситуац╕╖, знаючи вс╕ справжн╕ нам╕ри замовник╕в цього процесу, н╕ про яку об'╓ктивн╕сть ╕ самост╕йн╕сть суду не доводиться говорити.
Мен╕ судилося прийняти цей вирок, як вирок для всього кримськотатарського народу – в╕д ╕мен╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, яка окупувала мою Батьк╕вщину».
www.ukrinform.ua

***
Верховний суд анексованого Криму винесе вирок одному з л╕дер╕в кримськотатарського нац╕онального руху Ахтему Чийгозу 11 вересня.
Як в╕домо, 7 серпня прокурор Анастас╕я Супряга попросила для звинуваченого покарання у вигляд╕ позбавлення вол╕ на терм╕н 8 рок╕в ╕з в╕дбуванням у колон╕╖ загального режиму.
Ахтема Чийгоза затримали у с╕чн╕ 2015 року за участь у м╕тингу на п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни перед буд╕влею Верховно╖ Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тод╕ м╕тингувальникам протистояли пророс╕йськ╕ актив╕сти, в тому числ╕, з парт╕╖ "Русское единство".
Рос╕йська влада анексованого Криму звинувачу╓ Чийгоза в орган╕зац╕╖ масових заворушень.
"Справу Чийгоза" рос╕йський суд розгляда╓ в рамках "справи 26 лютого", у друг╕й частин╕ справи ф╕гурують Ал╕ Асанов ╕ Мустафа Дегермендж╕.
«Укра╖нська правда»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 11.08.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18891

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков