Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
США ЗАКЛИКАЮТЬ РОС╤Ю ПОВЕРНУТИ ПЦУ ЗАХОПЛЕН╤ У КРИМУ ХРАМИ
Про це заявив п╕д час телефонно╖ пресконференц╕╖ у в╕второк посол США при ОБС╢ Джеймс Г╕лмор


СЕНЦОВ: ПУТ╤Н ЛЕГШЕ В╤ДДАСТЬ КРЕМЛЬ, Н╤Ж КРИМ
╢диною стратег╕╓ю в питанн╕ деокупац╕╖ Криму може бути лише тиск на Рос╕ю з боку Укра╖ни ╕...


ПУНКТИ ПРОПУСКУ «КАЛАНЧАК» ТА «ЧОНГАР» НАДАЮТЬ ПОНАД 100 АДМ╤НПОСЛУГ
Про це розпов╕в голова Херсонсько╖ ОДА Юр╕й Гус╓в


НЕЗАКОННА АНЕКС╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПОРУШУ╢ ПРИНЦИПИ ОБС╢
На цьому наголосив п╕д час телефонно╖ пресконференц╕╖ у в╕второк посол США при ОБС╢ Джеймс Г╕лмор


ЧУБАРОВ: ПОКИ КРИМ ОКУПОВАНИЙ, РФ ПОПОВНЮВАТИМЕ «ОБМ╤ННИЙ ФОНД»
Такими словами голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував у Facebook...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 28.07.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 28.07.2017
СААКАШВ╤Л╤ ОСКАРЖИТЬ ПОЗБАВЛЕННЯ ЙОГО ГРОМАДЯНСТВА УКРА╥НИ

Захист екс-голови Одесько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Михайла Саакашв╕л╕ подасть позов до Президента Укра╖ни Петра Порошенка з приводу позбавлення Саакашв╕л╕ укра╖нського громадянства. Про це заявив адвокат Саакашв╕л╕ Павло Богомазов у коментар╕ журнал╕стам п╕сля проведення на Майдан╕ в Ки╓в╕ в╕че, яке скликав "Рух нових сил Михе╖ла Саакашв╕л╕", пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
За словами захисника, позов буде подано до Вищого адм╕н╕стративного суду Укра╖ни.
"Ми на даний час збира╓мо документи. Як т╕льки будуть документи з╕бран╕... ми зверта╓мося до Вищого адм╕н╕стративного суду оскаржувати указ Президента. Плюс подаватимемо звернення до м╕жнародних консульських установ, р╕зних представництв, тому що це прецедент не т╕льки укра╖нський, це прецедент м╕жнародного масштабу", - заявив Богомазов.
В╕н висловив припущення, що сп╕вроб╕тники м╕грац╕йно╖ служби можуть одразу п╕сля повернення Саакашв╕л╕ до Укра╖ни вилучити в нього укра╖нський паспорт.
Кр╕м того, у ход╕ в╕че народний депутат Юр╕й Дерев'янко п╕д час виступу по╕нформував, що 27 липня разом ╕з адвокатами Саакашв╕л╕ були в ГПУ ╕ розмовляли з генпрокурором Юр╕╓м Луценком, який сказав ╖м, що нараз╕ проти Саакашв╕л╕ в Укра╖н╕ нема╓ в╕дкритих крим╕нальних та екстрадиц╕йних справ.
"У нас одна вимога - в╕дновити чесне ╕м'я Саакашв╕л╕ як громадянина. Саакашв╕л╕ - це громадянин Укра╖ни", - сказав Дерев'янко.
Актив╕сти зазначили, що вноч╕ 28 липня вони будуть зустр╕чати Саакашв╕л╕, тому що мають попередню ╕нформац╕ю, що його можуть не пустити в Укра╖ну.
У в╕че взяли участь б╕льше двох сотень людей. Вони тримали прапори Укра╖ни, б╕ля стели на Майдан╕ накле╖ли плакати "Саакашв╕л╕ - громадянин Укра╖ни", "Громадянство, г╕дн╕сть, свобода" тощо.
На Майдан╕ також перебували близько трьох десятк╕в правоохоронц╕в.
П╕сля завершення в╕че актив╕сти сформували колону ╕ п╕шли до Адм╕н╕страц╕╖ Президента вимагати коп╕ю указу про позбавлення Саакашв╕л╕ громадянства.
Як пов╕домлялося, Президент Петро Порошенко п╕дписав указ про припинення укра╖нського громадянства М╕хе╖ла Саакашв╕л╕.
За даними Адм╕н╕страц╕╖ Президента, причина цього р╕шення - надання Саакашв╕л╕ недостов╕рно╖ ╕нформац╕╖ при оформленн╕ заяви на громадянства
В АП також заявили, що в╕дпов╕дний указ не п╕дляга╓ опубл╕куванню, оск╕льки м╕стить конф╕денц╕йну ╕нформац╕ю, зокрема персональн╕ дан╕.
Саакашв╕л╕ нараз╕ перебува╓ у США. У сво╓му в╕деозверненн╕ в╕н заявив, що позбавити його укра╖нського громадянства "╖м не вдасться".
Саакашв╕л╕ отримав укра╖нське громадянство зг╕дно з указом президента Укра╖ни Петра Порошенка наприк╕нц╕ травня 2015 року. В╕н очолював Одеську обласну державну адм╕н╕страц╕ю п╕втора роки - з 30 травня 2015 року до 9 листопада 2016 року, п╕сля чого оголосив про свою в╕дставку.
www.ukrinform.ua

СААКАШВ╤Л╤: НЕ ВИЙДЕ ПОЗБАВИТИ МЕНЕ УКРА╥НСЬКОГО ГРОМАДЯНСТВА!

Екс-глава Одесько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ М╕хе╖л Саакашв╕л╕ заявив, що у президента Петра Порошенка не вийде позбавити його укра╖нського громадянства. Про це в╕н заявив на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook.
"Я живу в Укра╖н╕ вже понад 13 рок╕в, я брав участь у трьох революц╕ях: революц╕╖ на гран╕т╕ та двох майданах! У мене лише одне ╓дине громадянство - укра╖нське ╕ ╖м не вдасться мене його позбавити!", - заявив Саакшв╕л╕.
В╕н п╕дкреслив, що не отримуватиме статус б╕женця.
"Зараз мене хочуть змусити отримати статус б╕женця. Цього не буде! Я не збираюсь н╕де лишатися та отримувати н╕який статус! Я буду домагатись законного права повернутись в Укра╖ну!", - зазначив в╕н.
Саакашв╕л╕ також заявив, що Порошенко ╖здив до Груз╕╖ "для чергового договорняка"
"Порошенко ╖здив у Груз╕ю не налагоджувати зв'язки м╕ж кра╖нами, в╕н по╖хав туди задля чергового догов╕рняку, цього разу - двох ол╕гарх╕чних режим╕в: укра╖нського Порошенко ╕ найб╕льшого приватного акц╕онера Газпрому, пророс╕йського ╤ван╕шв╕л╕", - йдеться в пов╕домленн╕.
За словами Саакашв╕л╕, "придумали, що начебто надали ГПУ нов╕ докази у мо╖й справ╕ - це чергова брехня". В╕н зазначив, що з тих п╕р, як йому запропонували громадянство Укра╖ни проти нього в Груз╕╖ не було порушено жодно╖ справи.
"Два дн╕ тому президент, на якого колись покладав над╕ю Майдан, зм╕нив склад Ком╕с╕╖ з громадянства. 24 липня в╕н вв╕в до складу Ком╕с╕╖ нових людей, щоб повн╕стю мар╕онеткова ком╕с╕я була здатна п╕ти на будь-яку забаганку Порошенка", - заявив в╕н.
"Цим сво╖м указом ви п╕дписали соб╕ та сво╖й влад╕ неминучу поразку. Причому, якщо ран╕ше ви ще могли спод╕ватися "дотягнути" до вибор╕в, то тепер вам вони можуть т╕льки снитися", - вважа╓ Саакашв╕л╕.
"Сьогодн╕ ви, Петре Олекс╕йовичу, переступили межу. Сьогодн╕ вся кра╖на зрозум╕ла, яка ц╕на вашим об╕цянкам "жити по-новому". Тепер, напевно, у вас, як ╕ у вашого попередника, з'явиться бажання утримати владу будь-якою ц╕ною. Що ж, можете спробувати, т╕льки пам'ятайте, в Рос╕╖ вас не чекають! Укра╖нц╕ вже дв╕ч╕ впоралися з ц╕╓ю чумою ╕ не зупиняться, поки не приведуть до влади справжн╕х нових пол╕тик╕в!", - написав в╕н.
Саакашв╕л╕ також п╕дкреслив, що продовжить боротися за реформи в Укра╖н╕.
Кр╕м того, парт╕я Саакашв╕л╕ "Рух нових сил" заявила, що 27 липня збира╓ в╕че в Ки╓в╕ на Майдан╕ Незалежност╕.
"Не за Саакашв╕л╕! А проти ╖хнього свав╕лля, проти того, що вони цин╕чно плюють нам ус╕м у обличчя ╕ показують, що наш╕ з вами права для них - н╕що! Сьогодн╕ укра╖нська влада остаточно скинула маски. Вони перейшли межу! Ми не можемо це залишити просто так, не ма╓мо морального права…", - йдеться в пов╕домленн╕.
«Укра╖нська правда»

ЧУЖИЙ СЕРЕД ЧУЖИХ, АБО КАЗУС СААКАШВ╤Л╤
«Укра╖нський пер╕од» М╕хо Саакашв╕л╕ не надто багато дав йому особисто, але для Укра╖ни – це прив╕д роз╕братися сам╕й з собою

Саакашв╕л╕ позбавили укра╖нського громадянства. Прив╕д для цього – мовляв, в╕н надав недостов╕рну ╕нформац╕ю, не вказавши, що на нього у Груз╕╖ заведено карну справу – вигляда╓ нав╕ть не см╕шно, а в╕дверто знущальницьки. Можна подумати, що в М╕грац╕йн╕й служб╕ Укра╖ни цього не знали в 2015-му! Але це лише на перший погляд вигляда╓ так, н╕би влада, хот╕ла позбавитись небезпечного конкурента. Н╕, пару-тр╕йку в╕дсотк╕в Саакашв╕л╕ з╕ сво╖м Рухом м╕г би «в╕дгризти» на виборах. Але як серйозного конкурента, схоже, його уже не менше року «нагор╕» не розглядають, бо нема для того жодних привод╕в. Що тод╕? Ймов╕рно, позбавлення Саакашв╕л╕ громадянства пов’язане з недавн╕м в╕зитом Президента Порошенка до Груз╕╖. Там Саакашв╕л╕ для оф╕ц╕йного Тб╕л╕с╕ дос╕ в╕д╕гра╓ роль червоно╖ ганч╕рки. То Укра╖н╕ нащо мати ц╕ непри╓мност╕? Нехай про екс-президента Груз╕╖ в╕дтепер п╕клу╓ться хтось ╕нший, для кого в╕н залиша╓ться символом усп╕шних грузинських реформ ╕ авторитетом у пол╕тиц╕.
Вт╕м, сказати це, можливо, було би достатньо, якщо, з огляду на укра╖нськ╕ реал╕╖, на не╖ не варто було б подивитись ширше.
Михе╖л Саакашв╕л╕ побув у статус╕ громадянина Укра╖ни трохи б╕льше двох рок╕в. Чи достатньо це для того, щоб робити висновки про те, чи сподобались одне одному Укра╖на ╕ колишн╕й президент Груз╕╖? Може, справжнього почуття ╕ не склалося, але користь таки ╓. Принаймн╕ для нас. Нав╕ть б╕льше – Саакашв╕л╕ в╕д╕грав для укра╖нц╕в роль остаточного щеплення в╕д хвороби марних спод╕вань: не при╖де до нас зв╕дк╕лясь ген╕й-реформатор ╕ все за нас не «пор╕ша╓». Приходили ╕ йшли, зв╕сно, також ╕нш╕ - Абрамав╕чус та Яресько (Уляна Супрун, в.о. глави МОЗ, можливо, ще з╕гра╓ свою роль винятку, який п╕дтверджу╓ правило), ╕нш╕ грузини, але екс-президент ╕ екс-глава Одесько╖ ОДА – це остання крапля. Самим треба навчитися, нарешт╕, висувати адекватних л╕дер╕в, самим треба ставати ефективними управл╕нцями. Якщо ми це завдяки йому остаточно зрозум╕ли, то лише тому нам варто щиро подякувати колишньому громадянину Украйни М╕хе╖лу Саакашв╕л╕.
Власне, розчарування тим, що робить Саакашв╕л╕, ╕ яка навколо нього визр╕ва╓ аура, назр╕вало давно. В╕н явно був чужий на укра╖нському пол╕тичному пол╕, в ньому можна було одразу розп╕знати людину, яка тут не приживеться. Його початков╕ спроби в╕ддячити влад╕ за притулок – як ота спроба восени 2015 року аг╕тувати на пром╕жних виборах у Черн╕гов╕ за в╕домого нин╕ депутата БПП – були в╕дверто незграбними. Його перш╕ тижн╕ в Одес╕ вражали розмахом ╕н╕ц╕атив ╕ см╕лив╕стю суджень (пам’ята╓те, як в╕н «розбирався» з Одеською прокуратурою, чи ╕нспектував залишки дороги Одеса-Рен╕?), але дуже швидко все це йшло у п╕сок ╕ ставало не б╕льше, н╕ж ТБ-сюжетом для п╕ару. Йому, колишньому президенту, хот╕лося бути на вершин╕ п╕рам╕ди влади, де самому н╕чого конкретного робити не треба, а треба лише демонструвати суров╕сть до п╕длеглих ╕ саботажник╕в та в╕д╕гравати, як свого часу на батьк╕вщин╕, у Груз╕╖, роль символу радикальних ╕ переможних зм╕н. А в Одес╕ в╕н опинився, якщо не в п╕дн╕жж╕ владно╖ п╕рам╕ди, то не вище ╖╖ не пом╕тно╖ широк╕й публ╕ц╕ середини. Скажете, укра╖нське чиновництво з’╖ло варяга-Саакашв╕л╕? Так, з’╖ло. Але що йому залишалось робити? Людина без укра╖нських зв’язк╕в, не кажучи вже про укра╖нський досв╕д, яким би в╕н не був… Так що «хрум», дорогий генацвале - ╕ все.
Саакашв╕л╕ у якост╕ претендента на м╕сце л╕дера укра╖нсько╖ опозиц╕╖ – то було ще см╕шн╕ше. Спочатку, зимою 2016 року, до нього хитнулась певна частина активно налаштованих укра╖нц╕в, тих, для кого Майдан – то не лише слово тюркського походження ╕ б╕льше н╕ж зас╕б для побудови власно╖ кар’╓рно╖ драбини. Т╕, хто втомився в╕д тупцювання на м╕сц╕ ╕ в╕дчуття непоборност╕ укра╖нсько╖ корупц╕╖, схопилися за нього, як за передостанню над╕ю: М╕хо зможе, М╕хо ╖м покаже! Ох, як же це знову було на╖вно!

…На перш╕ рег╕ональн╕ збори «Руху нових сил» було не пробитися. Але дуже швидко актив╕сти були непри╓мно вражен╕ ╕ в╕дчуттям того, що л╕дер не до к╕нця щирий ╕, насправд╕, в╕н не зна╓, що робити, а спод╕ва╓ться на хвилю, «яка винесе». Злякались тод╕ ╕ того, як дуже «по-диктаторськи» ум╕╓ Саакашв╕л╕ заводити себе на трибун╕, ╕ того, яка саме специф╕чна ╕ давно вс╕м в╕дома публ╕ка стала ст╕ною навколо нього, натреновано не п╕дпускаючи «конкурент╕в» до вождя. М╕хо протид╕яти цьому не став, а скор╕ше не зм╕г, чи не захот╕в. Результат не забарився: за л╕чен╕ м╕сяц╕ РНС з╕йшов спочатку на марг╕нес укра╖нського пол╕тикуму, а пот╕м – зник з поля зору.
Пот╕м – неск╕нченн╕ спроби з ким-небудь об’╓днатися. Численн╕ «зливи» в ЗМ╤: Саакашв╕л╕ домовився з Садовим, якого сильно потр╕пала «см╕тт╓ва криза», з Гриценком, який уже нев╕домо кого представля╓, з Наливайченком, який «роз╕йшовся з Тимошенко». Ф╕нал ц╕╓╖ траг╕комед╕╖ ми вс╕ спостер╕гали буквально к╕лька дн╕в тому, коли М╕нюст перере╓стрував «Рух Саакашв╕л╕» на «Рух М╕хе╖ла Саакашв╕л╕»… Що це було? То укра╖нський пол╕тикум, який досконало засво╖в технолог╕╖ створення «дв╕йник╕в» - кандидат╕в ╕ парт╕й - послав М╕хо св╕й останн╕й знущальницький прив╕т.
Можна тепер прогнозувати, що дв╕ч╕ екс буде оскаржувати у суд╕ позбавлення громадянства. Хоча насправд╕ – йому подякувати треба: такий прекрасний прив╕д умити руки – ну, не вийшло – ╕ якомога хутч╕ше податися дал╕ на Зах╕д, на почесну пол╕тичну пенс╕ю на посад╕ професора пол╕тичних наук якогось з американських ун╕верситет╕в далеко не першого ряду. Чомусь дума╓ться, що так М╕хо ╕ вчинить.
…Siс transit Gloria mundi – Так мина╓ мирська слава.
Серг╕й Тихий
www.ukrinform.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 28.07.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18850

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков