Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНИХ Ц╤ННОСТЕЙ У МУЗЕЯХ ДОНБАСУ ТА КРИМУ
Документ визнача╓ ╖хн╓ призначення за спрощеною процедурою, а також передачу Укра╖н╕ культурних...


ПРЕДСТАВНИК ЗЕЛЕНСЬКОГО ОБГОВОРИВ ╤З Л╤ДЕРАМИ МЕДЖЛ╤СУ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР
Одним з майбутн╕х напрямк╕в сп╕впрац╕ також визначили п╕дтримку, зокрема ╕ на державному р╕вн╕,...


МЗС УКРА╥НИ В╤ДПОВ╤ЛО ╤ЗРА╥ЛЮ НА ЗАЯВУ ЩОДО «ВШАНУВАННЯ ВБИВЦЬ ╢ВРЕ╥В»
У МЗС наголосили, що збереження ╕сторично╖ пам'ят╕ та в╕дновлення справедливост╕, зокрема, щодо...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗВЕРНУВСЯ ДО УКРА╥НЦ╤В: УС╤ ВИНН╤ В КАТАСТРОФ╤ МАУ БУДУТЬ ПОКАРАН╤
Оф╕с Президента наводить повний текст звернення


ЗАКОНОПРО╢КТ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛ╤ЗАЦ╤╥: КОМ╤ТЕТ РАДИ ВРАХУВАВ СТАТУС СЕВАСТОПОЛЯ
Зг╕дно з законопро╓ктом, громада ╓ первинною одиницею у систем╕ адм╕н╕стративно-територ╕ального...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 28.07.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 28.07.2017
«СУД» У КРИМУ ЗА Н╤Ч ПЕРЕДУМАВ В╤ДКЛАДАТИ СЛУХАННЯ СПРАВИ УМЕРОВА

КРИМОСУДДЯ

С╕мферопольський суд раптово передумав в╕дкладати слухання справи заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу ╤льм╕ Умерова до 30 серпня, пов╕домивши телефоном, що наступне зас╕дання призначено на 2 серпня. Про це на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook пов╕домила Айше Умерова.
"Зараз ╤льм╕ Умерову зателефонували з С╕мферопольського районного суду ╕ пов╕домили, що наступне зас╕дання в╕дбудеться не 30-го серпня, як вчора було оголошено суддею Кулешовим, а 2-го, тобто за звичайним граф╕ком наступно╖ середи", - написала Умерова.
За ╖╖ словами, адвокати батька поки не пов╕домлен╕ про зм╕ни, а на сайт╕ суду в розклад╕ на цей день зас╕дання у справ╕ Умерова теж нема╓.
"Взагал╕ под╕бн╕ р╕шення можуть бути озвучен╕ т╕льки в зал╕ суду, а вс╕ учасники процесу мають бути пов╕домлен╕ як м╕н╕мум пов╕сткою. А тут - просто телефонний дзв╕нок секретаря суду. Дивна ситуац╕я, звичайно. Переносять, пот╕м передумують за одну н╕ч", - прокоментувала Умерова.
Нагада╓мо, напередодн╕ в так званому С╕мферопольському райсуд╕ як св╕док у справ╕ Умерова виступав сл╕дчий ФСБ ╤гор Скрипка, який, за словами громадського захисника Умерова Олександра Подрабинека, практично на вс╕ запитання в╕дпов╕дав "не знаю", "не пам'ятаю", "не упевнений".
"Але боже, як же п╕тн╕в, нервував ╕ метушився сл╕дчий ФСБ, старший лейтенант юстиц╕╖ ╤гор Скрипка, св╕дчивши в С╕мферопол╕ на восьмому зас╕данн╕ суду у справ╕ ╤льм╕ Умерова! Сл╕дчий все ж в╕дчув р╕зницю м╕ж тим, коли допиту╓ш сам ╕ коли допитують тебе. На велику частину запитань захисту в╕н в╕дпов╕дав «не знаю», «не пам'ятаю», «не упевнений» ╕ «можу з'ясувати додатково», - написав Подрабинек.
За його словами, в╕дпов╕даючи на запитання, чому судово-л╕нгв╕стична експертиза досл╕джувала текст виступу Умерова рос╕йською мовою, тобто в переклад╕, а не кримськотатарською, якою в╕н говорив, Скрипка в╕дпов╕в, що "експертизи з ╕ноземними мовами (тобто, кримськотатарська, яка ном╕нально, як ╕ укра╖нська, за законами РФ вважа╓ться в анексованому Криму державною мовою - ред.) вони не проводять".
"╤ншим разом, не знайшовши в╕дпов╕д╕ на запитання, в╕н кинув мен╕: «Це вам легко тут мудрувати». «У кожного своя робота», – заперечив я йому. Д╕йсно, одним у суд╕ призначено мудрувати, ╕ншим – тупити. Десь вже ближче до к╕нця допиту суддя Кулешов раптом спохопився, що адвокати зовс╕м «заклювали» чек╕ста, ╕ почав в╕дводити запитання захисник╕в. Не вс╕ п╕дряд, але значну частину. Проте ворог був вже переможений, роздавлений, деморал╕зований ╕ вичавлений як ганч╕рка. В╕н був вже н╕кому не потр╕бний, ╕ його в╕дпустили", - п╕дсумував попередн╓ зас╕дання "суду" громадський адвокат Умерова.
Нагада╓мо, в 2016 роц╕ сл╕дч╕ ФСБ порушили проти заступника голови Меджл╕су ╤льм╕ Умерова крим╕нальну справу за статтею про екстрем╕зм. Затримання, обшук ╕ порушення крим╕нально╖ справи, тримання в псих╕атричн╕й л╕карн╕ для проведення примусово╖ судово-псих╕атрично╖ експертизи в╕домого учасника нац╕онально-визвольного руху кримських татар Умерова викликав сусп╕льний ╕ м╕жнародний резонанс. Сам Умеров вважа╓ суд у його справ╕ замовним, а його результат вир╕шеним, ╕ стверджу╓, що сл╕дство зробило п╕дм╕ну понять, надавши л╕нгв╕стичну експертизу, зроблену з "перекладу" його сл╕в ╕ названу стенограмою.
www.ukrinform.ua

СПРАВА Х╤ЗБ УТ-ТАХР╤Р: РОС╤ЙСЬКА «ФЕМ╤ДА» ЗБ╤ЛЬШИЛА ВИРОК ЗЕЙТУЛЛА╢ВУ ДО 15 РОК╤В

У Верховному суд╕ РФ п╕д час розгляду апеляц╕╖ у справ╕ Руслана Зейтулла╓ва, обвинуваченого в створенн╕ орган╕зац╕╖ Х╕зб ут-Тахр╕р у Севастопол╕, йому ухвалили вирок - 15 рок╕в позбавлення вол╕.
Про це на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook написав його адвокат Ем╕ль Курбед╕нов.
"15 рок╕в Зейтулла╓ву!!! Ганьба!!!", - написав в╕н.
За словами адвоката, перед тим, як суд п╕шов у дорадчу к╕мнату ухвалювати р╕шення, Зейтулла╓в виступив з промовою, в як╕й заявив, що влада спотворила саме поняття тероризм, саджаючи на лаву п╕дсудних безневинних людей.
"Руслан виступив з досить об'╓мною промовою, де було сказано про багато важливих речей ╕ под╕й. Один з важливих вислов╕в Руслана про поняття терм╕ну "тероризм", який з моменту сво╓╖ появи наст╕льки мутований ╕ спотворений владою, що на лав╕ п╕дсудних за тероризм опиняються люди, як╕ н╕коли н╕чого не п╕дривали, не п╕дпалювали, н╕чого не готували ╕ н╕кого не захоплювали в заручники", - написав Курбед╕нов.
Нагада╓мо, спочатку "суд" у Криму присудив Руслану Зейтулла╓ву 7 рок╕в позбавлення вол╕, проте обвинувачення вимагало перегляду справи з метою сувор╕шого покарання - 17 рок╕в позбавлення вол╕.
Другий вирок - 12 рок╕в - держобвинувачення теж не задовольнив. За верс╕╓ю сл╕дства, що сфабрикувало справу про так звану севастопольську орган╕зац╕ю Х╕зб ут-Тахр╕р, Руслан Зейтулла╓в ╓ орган╕затором дано╖ групи.
www.ukrinform.ua

РЕПРЕС╤╥ ТА ПОРУШЕННЯ ПРАВ:
МЗС Укра╖ни висловило Рос╕╖ протест через зб╕льшення тюремного терм╕ну Зейтулла╓ву

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ р╕шучий протест у зв’язку з р╕шенням Верховного суду Рос╕╖ зб╕льшити до 15 рок╕в терм╕н ув’язнення громадянина Укра╖ни, кримського татарина Руслана Зейтулла╓ва, незаконно засудженого за сфабрикованими обвинуваченнями в орган╕зац╕╖ терористично╖ орган╕зац╕╖ та зд╕йсненн╕ терористично╖ д╕яльност╕ на територ╕╖ тимчасово окуповано╖ АР Крим. Про це йдеться у коментар╕, оприлюдненому прес-службою МЗС Укра╖ни.
«Влаштоване рос╕йською стороною судилище над Русланом Зейтулла╓вим ╓ яскравим прикладом застосування окупац╕йною владою репрес╕й проти кримськотатарського народу та порушення основоположних прав людини ╕ свобод», - заявили у зовн╕шьопол╕тичному в╕домств╕. У зв’язку з цим МЗС вимага╓ в╕д рос╕йсько╖ сторони негайно припинити пересл╕дування мирних громадян Укра╖ни, а також виконувати наказ М╕жнародного суду ООН стосовно припинення протиправних д╕й щодо представник╕в кримськотатарського народу. «Заклика╓мо св╕тове сп╕втовариство засудити антигуманну ╕ протиправну д╕яльн╕сть судових орган╕в Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ та посилити пол╕тико-дипломатичний тиск на державу-агресора з метою зв╕льнення вс╕х громадян Укра╖ни, як╕ незаконно утримуються в Рос╕╖ та на територ╕╖ тимчасово окуповано╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим», - йдеться у коментар╕.
www.unian.ua

ЧИЙГОЗ РОЗПОВ╤В ПРО СТОСУНКИ З ╢ДИНИМ СВ╤ДКОМ, ЯКИЙ ЙОГО ОБМОВИВ

У четвер в Криму продовжився допит заступника голови Меджл╕су Ахтема Чийгоза, проте через неяк╕сний в╕деозв'язок в╕н встиг в╕дпов╕сти лише на одне запитання щодо особистост╕ Ейваза Умерова - ╓диного св╕дка, який обмовив його в "суд╕". Про це у сво╓му в╕деозв╕т╕, розм╕щеному в Facebook, пов╕домив адвокат Микола Полозов.
"Сьогодн╕ трет╕й день допиту самого Ахтема Чийгоза. По сут╕ йому вдалося в╕дпов╕сти лише на одне запитання, воно стосувалося особистост╕ Ейваза Умерова. Це ╓диний реальний св╕док, я не маю на уваз╕ засекречених св╕дк╕в, допитаних у цьому процес╕, який дав св╕дчення проти Ахтема Чийгоза. Ахтем Чийгоз пояснив, чому Ейваз Умеров св╕дчив проти нього, обмовив його. Це обумовлено давньою ╕стор╕╓ю вза╓мин Ейваза Умерова ╕ Меджл╕су кримськотатарського народу", – пов╕домив Полозов.
В╕н нав╕в слова Чийгоза про те, що в 2005 роц╕ Умеров балотувався кандидатом у Курултай - нац╕ональний з'╖зд кримських татар, проте його д╕яльн╕сть, а також д╕яльн╕сть Руслана Бальбека (нин╕ депутат Держдуми РФ - ред.) була пов'язана з мах╕нац╕ями ╕з земельними д╕лянками в Судаку.
"В╕дносно нього ╕ в╕дносно Руслана Бальбека порушувалася крим╕нальна справа. Тод╕ Меджл╕с кримськотатарського народу зд╕йснював його п╕дтримку, допомогу, юридичний в╕дд╕л Меджл╕су його фактично витягнув з в'язниц╕. Однак згодом ╕ Бальбек, ╕ Ейваз Умеров зайняли непримиренну позиц╕ю антогон╕ст╕в Меджл╕су. Вони брали участь у брудних акц╕ях з дискредитац╕╖ член╕в Меджл╕су, спалювали опудало Мустафи Джем╕л╓ва, обливали фарбою член╕в Меджл╕су, в тому числ╕ Ескендера Бар╕╓ва, ╕ Ейваз Умеров в╕дчував явну неприязнь як до Меджл╕су в ц╕лому, так ╕ до його представник╕в, включаючи заступника голови Меджл╕су Ахтема Чийгоза", – розпов╕в Полозов.
Як заявив на допит╕ Чийгоз, слова Умерова про нього, сказан╕ в суд╕, ╓ брехнею ╕ обмовою.
Кр╕м того, в╕н зазначив, що Умеров не брав участ╕ у м╕тингу 26 лютого.
Дану ╕нформац╕ю, за словами Миколи Полозова, ран╕ше в якост╕ св╕дка на допит╕ п╕дтвердив ╕ голова Судацького рег╕онального меджл╕су ╤львер Аметов.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», Ейваз Умеров, в грудн╕ 2016 року виступаючи в "суд╕" в якост╕ св╕дка звинувачення, заявив, що Чийгоз на м╕тингу 26 лютого давав команду кримськотатарською мовою, вимовляючи слова "бас" ╕ "ур" ("дави" ╕ "бий" - ред.), закликаючи, таким чином, до масових заворушень. За словами Миколи Полозова, тод╕ Умеров став першим з допитаних 77 потерп╕лих ╕ 48 св╕дк╕в звинувачення, хто в╕дкрито дав св╕дчення проти Чийгоза.
Чийгоз був затриманий в с╕чн╕ 2015 року за участь у м╕тингу на п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни перед буд╕влею ВР АРК 26 лютого 2014 року. Тод╕ м╕тингувальникам протистояли пророс╕йськ╕ актив╕сти, у тому числ╕ з парт╕╖ "Русское единство", кер╕вництво якою зд╕йснював нин╕шн╕й "голова" Криму Серг╕й Аксьонов. Рос╕йськ╕ власт╕ анексованого Криму звинувачують Чийгоза в орган╕зац╕╖ масових заворушень п╕д час м╕тингу.
www.ukrinform.ua

ОДНОМУ З «УКРА╥НСЬКИХ ДИВЕРСАНТ╤В» В КРИМУ ВИНЕСЛИ ВИРОК

П╕дконтрольний Кремлю кримський суд засудив одного з ф╕гурант╕в "справи укра╖нських диверсант╕в" Олекс╕я Стогн╕я до трьох з половиною рок╕в позбавлення вол╕. Про це пов╕домля╓ Кримська правозахисна група.
За словами правозахисник╕в, 17 липня Ки╖вський районний суд С╕мферополя засудив Стогн╕я за Крим╕нальним кодексом Рос╕╖ за "незаконне придбання, передачу, збут, збер╕гання, перевезення або нос╕ння збро╖ ╕ бо╓припас╕в) ╕ за "незаконне виготовлення, переробку чи ремонт вогнепально╖ збро╖ та бо╓припас╕в".
"Крим╕нальн╕ статт╕, за якими засудили ф╕гуранта так звано╖ "справи укра╖нських диверсант╕в" Олекс╕я Стогн╕я, не мають н╕чого сп╕льного з╕ шпигунством ╕ диверс╕ями, в яких спочатку ФСБ звинувачувала укра╖нця. При цьому в телесюжет╕ рос╕йського державного телеканалу "Рос╕я 1" в листопад╕ 2016 року було опубл╕ковано в╕део, на якому Стогн╕й в ход╕ постановочного допиту да╓ "св╕дчення" в шпигунств╕ на користь Укра╖ни", - йдеться в пов╕домленн╕.
Як в╕домо, в листопад╕ 2016 року окупац╕йний суд Криму заарештував двох ос╕б, яких вже охрестили "укра╖нськими диверсантами". Один з них - Олекс╕й Стогн╕й, якого рос╕йськ╕ ЗМ╤ називають "полковником Головного розв╕дуправл╕ння Укра╖ни". Другий - Гл╕б Шабл╕й, якого називають "укра╖нським оф╕цером".
«Укра╖нська правда»


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 28.07.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18840

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков