Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНИХ Ц╤ННОСТЕЙ У МУЗЕЯХ ДОНБАСУ ТА КРИМУ
Документ визнача╓ ╖хн╓ призначення за спрощеною процедурою, а також передачу Укра╖н╕ культурних...


ПРЕДСТАВНИК ЗЕЛЕНСЬКОГО ОБГОВОРИВ ╤З Л╤ДЕРАМИ МЕДЖЛ╤СУ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР
Одним з майбутн╕х напрямк╕в сп╕впрац╕ також визначили п╕дтримку, зокрема ╕ на державному р╕вн╕,...


МЗС УКРА╥НИ В╤ДПОВ╤ЛО ╤ЗРА╥ЛЮ НА ЗАЯВУ ЩОДО «ВШАНУВАННЯ ВБИВЦЬ ╢ВРЕ╥В»
У МЗС наголосили, що збереження ╕сторично╖ пам'ят╕ та в╕дновлення справедливост╕, зокрема, щодо...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗВЕРНУВСЯ ДО УКРА╥НЦ╤В: УС╤ ВИНН╤ В КАТАСТРОФ╤ МАУ БУДУТЬ ПОКАРАН╤
Оф╕с Президента наводить повний текст звернення


ЗАКОНОПРО╢КТ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛ╤ЗАЦ╤╥: КОМ╤ТЕТ РАДИ ВРАХУВАВ СТАТУС СЕВАСТОПОЛЯ
Зг╕дно з законопро╓ктом, громада ╓ первинною одиницею у систем╕ адм╕н╕стративно-територ╕ального...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 21.07.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 21.07.2017
«МАЛОРОС╤Я»: РОС╤Я П╤ШЛА В ЛОБОВУ АТАКУ

М╕ж Укра╖ною та ╖╖ союзниками з одного боку ╕ Рос╕йською федерац╕╓ю з ╕ншого почина╓ться в╕йна нерв╕в

Весь цей сьогодн╕шн╕й цирк з «Малорос╕╓ю» поданий таким чином, щоби дошкульн╕ше зачепити – починаючи в╕д само╖ назви, яка давно стала символом ╕мперського приниження укра╖нства ╕ зак╕нчуючи «л╕кв╕дац╕╓ю» держави Укра╖на, одн╕╓╖ з засновниць ООН, визнано╖ ус╕м м╕жнародним сп╕втовариством. Ясно, що насправд╕ це з точн╕стю до навпаки, остаточно ставить бандитськ╕ формування Сходу Укра╖ни поза законом – ╕ в держав╕, яку вони «перезаснували», ╕ на м╕жнародному р╕вн╕. А поза законом – це, якщо додати трохи емоц╕й, - означа╓ вогонь на знищення за першо╖ л╕пшо╖ нагоди.
Якщо спок╕йн╕ше. Повторимо очевидне до банальност╕: Захарченко сам такого б не сказав би за жодних обставин. Все придумано ╕ вмотивовано у Кремл╕, аж до конкретних формулювань. Це для Москви – ╕нструмент ескалац╕╖. Мовляв, на наш╕ умови ╕ посл╕довн╕сть реал╕зац╕╖ м╕нсько╖ угоди не погоджу╓тесь? Санкц╕╖ не зн╕ма╓те? Збира╓тесь оф╕ц╕йно визнати РФ агресором ╕ окупантом? Ну так – от вам, тримайте! Те, що загнаний в кут Пут╕н, рано чи п╕зно п╕де вабанк прогнозувалося давно. Треба в╕ддати належне: те, як пацюк перейшов в атаку безвиход╕, придумано досить «ориг╕нально». Але це не зм╕ню╓ сут╕. Схоже на те, що це останн╕й акт донбасько╖ трагед╕╖, за яким ма╓ статися розв’язка: або Донбас буле повернуто Укра╖н╕ без усяких там «зм╕н до Конституц╕╖», тобто, можливо ╕ з якимось вар╕антом особливого статусу, але без власних силових орган╕в ╕ строго обмежено в час╕, або на ОРДЛО чека╓ довга заморозка по придн╕стровському сценар╕ю, зак╕нчувати яку доведеться якомусь з наступних покол╕нь пол╕тик╕в. Отже, якими ╓ «вих╕дн╕ дан╕» ново╖ ситуац╕╖?
1. М╕нськ╕ угоди остаточно зведен╕ нан╕вець. Це доконаний факт, з якого боку не п╕дходь. З юридичного – в╕дтепер можна сказати: зник сам список учасник╕в перемовин – то про що говорити ╕ що виконувати? А з практичного боку – останн╕ крапл╕ дов╕ри до московсько-донбасько╖ сторони остаточно випарувались: там нема б╕льше з ким говорити ╕ домовлятися. Щоб там тепер не наш╕птували бандюкам з Москви це не ма╓ жодного значення: М╕нськ╕ угоди торпедують саме вони.
2. Москва ще може «умовити» Захарченка «забрати сво╖ слова». Але це н╕чого не означатиме. ╤н╕ц╕атива походить зв╕дти ╕ Укра╖н╕ на не╖ треба погодитись, попри вс╕ слова про «безальтернативн╕сть М╕нських угод», як╕, безперечно будуть сказан╕ дипломатами. Укра╖н╕, якщо роз╕братися, вони теж не потр╕бн╕, про що Укр╕нформ нещодавно писав.
3. Саме слова «Малорос╕я» - це приниження Укра╖ни. Можливо, цього не розум╕ють на Заход╕, але нам потр╕бно пояснити. У ньому, як у дзеркал╕, в╕дбилося реальне ставлення Рос╕╖ до Укра╖нсько╖ державност╕. Так, це емоц╕╖, але саме той випадок, коли такого не пробачають з ус╕ма в╕дпов╕дними насл╕дками.
4. Для Заходу ситуац╕я створена теж б╕льш н╕ж незручна. Треба реагувати, можливо ╕ за лаштунками, але теж р╕шуче, ╕накше з Рос╕╓ю не можна. ╤нформац╕йно-ментальна атака Пут╕на розрахована ╕ на те, щоб перев╕рити, чи позбавилися ╢вропа ╕ США свого традиц╕йного, як в рос╕йськ╕й уяв╕, «шмарклежуйства». Вар╕ант в╕дпов╕д╕ у США, принаймн╕, уже готовий – закон про нов╕ санкц╕╖ лежить у Конгрес╕, готовий для прийняття.
5. Заява про «в╕йськов╕й вар╕ант» вир╕шення проблеми – це теж «перев╕рка на вошив╕сть». Лякатися не треба: це очевидний шантаж, зараз уже 2017-й, а не 2014-й р╕к, у Пут╕на ╕ близько нема╓ ресурсу для повномасштабно╖ в╕йни.
У п╕дсумку. У в╕йськових льотчик╕в ╓ такий терм╕н – лобова атака. Це коли два л╕таки ╕дуть одне на одного «в лоб», тут основа зброя – нерви. Той, хто не витрима╓ ╕ в╕дверне, отрима╓ з допом╕жно╖ в цьому вар╕ант╕ збро╖ – автоматично╖ гармати - чергу в «пузо». Зараз а укра╖но-рос╕йськ╕й в╕йн╕ – саме лобова атака. ╤ перевагу в н╕й ма╓ Укра╖на – ╕ психолог╕чну, ╕ моральну, ╕ дипломатичну. Схоже на те, що саме Укра╖на сво╖ми нам╕рами щодо прийняття Закону про окупован╕ територ╕╖, спровокувала Пут╕на на цей крок в╕дчаю.
Перемоги нам!
Серг╕й Тихий
www.ukrinform.ua

МАЛОРОС╤Я ЗАХАРЧЕНКА ЯК ПРОЯВ «ШИЗОФРЕН╤╥» КРЕМЛЯ
Рос╕я знову погрожу╓ в╕йною ╕ знову не наважу╓ться сказати про це в╕дкрито

Олександр Захарченко, той, що очолю╓ «ДНР», оголосив про заснування ново╖ держави — Малорос╕╖. Кордони – в межах «колишньо╖» Укра╖ни, але без Криму, столиця – Донецьк.
Покепкували з претенз╕й Захарченка вже вдосталь. Пора ставити питання: яка тут практична (п╕дкреслимо) мета Кремля, без в╕дома якого Захарченко не в╕дкрив би й рота, в╕д тако╖ заяви?
Зустр╕ч з Трампом у Гамбурз╕ зак╕нчилася для Пут╕на провалом. Президент США не захот╕в д╕лити з ним св╕т, не захот╕в в╕ддати Укра╖ну. ╤ взагал╕ – не захот╕в визнати Рос╕ю державою, р╕вною США за геопол╕тичною вагою. Санкц╕╖ посилюються, останн╕ заяви, вже п╕сля Гамбургу, Трампа, Т╕ллерсона, Макрона однозначно св╕дчать, що США ╕ Зах╕д взяли курс на примушування Рос╕╖ до миру (припинення агрес╕╖) з позиц╕╖ сили. Якщо цей курс буде реал╕зований, Кремль ╕, можливо, всю Рос╕ю чека╓ гранд╕озний крах у зовс╕м недалекому майбутньому. Пут╕н з компан╕╓ю мають якось реагувати на це.
Кремлю фактично запропонували почесну кап╕туляц╕ю, яку той в╕дхилив. В╕дпов╕дь Кремля все та ж, що й три, два, р╕к тому: або ми с╕да╓мо за ст╕л переговор╕в, де д╕лимо св╕т, а Укра╖на – наша здобич, або будемо воювати. Крапка. У яких формах триватиме ця в╕йна – питання окреме. Очевидно лише, що прям╕ в╕йськов╕ д╕╖ теж будуть, ╕ саме в Укра╖н╕, тобто в ╢вроп╕. Адже що таке заява про скасування одн╕╓╖ держави – Укра╖ни, ╕ проголошення ╕ншо╖ – Малорос╕╖ у тих самих кордонах? Це – в╕йна! З якого боку – формального чи неформального – на це не глянь.
Кремль демонстру╓: щодо Укра╖ни в╕н не заспоко╖ться, ╕ хай у Заходу зникнуть ус╕ ╕люз╕╖ з цього приводу, у нього ╓ маса вар╕ант╕в дестаб╕л╕зац╕╖ ц╕╓╖ кра╖ни (один з них ╕ озвучив Захарченко) аж до знищення ╖╖ в╕йною. Усл╕д за заявою «глави ДНР» на московському «╤нтерфакс╕» з’явилося «пояснення» якогось Тимофе╓ва, в╕це-прем’╓ра «ДНР», що утворення Малорос╕╖ не суперечить м╕нським угодам. Наведемо цитату цього д╕яча, бо у н╕й схована, на нашу думку, суть вс╕╓╖ ц╕╓╖ ╕н╕ц╕ативи Кремля: «Зника╓ Укра╖на. У М╕нську нема визначення, як ╕ що там ма╓ називатися, там ╓ ц╕л╕сн╕сть кордон╕в, суверен╕тет. Так ось, ми проголосили ц╕л╕сн╕сть кордон╕в Малорос╕╖ ╕ суверен╕тет. Тому М╕нську ми не протир╕чимо. Але якщо нас не почують мирним шляхом, ми п╕демо во╓нним шляхом».
Останн╓ речення ╕ ╓ в╕дпов╕ддю Кремля Заходу. Кремль виставля╓ ╓дине, що може, на думку кремл╕вських, змусити Зах╕д в╕дступити: погроза в╕йни. Зауважимо, що вона б╕льш сутт╓ва для ╓вропейц╕в, тобто для Н╕меччини та Франц╕╖. Вони бояться масштабно╖ в╕йни в ╢вроп╕ б╕льше, н╕ж США, котр╕, зрозум╕ло, так сильно цим не переймаються. Тому Кремль розрахову╓ на поглиблення конфл╕кту м╕ж США ╕ ╢вропою в «укра╖нському» питанн╕.
Однак ╓ дуже сутт╓вий момент, який фактично н╕велю╓ вс╕ погрози Кремля: в╕н не наважу╓ться в╕дкрито, в╕д свого ╕мен╕ оголосити Заходу в╕йну. В╕н хитру╓, хова╓ться за спину якогось н╕кчеми Захарченка, залишаючи соб╕ свободу маневру, тобто, можлив╕сть у будь-який момент в╕дступити. Публ╕чно Кремль теж хитру╓, як-от коментар Голови ком╕тету Держдуми у справах СНД Леон╕да Калашникова: «Як голова ком╕тету я цього п╕дтримати не можу. Але як людина, як комун╕ст, як депутат я давно закликаю Рос╕ю визнати ц╕ держави – ДНР та ЛНР». ╤ представник «ЛНР» теж в╕дхрещу╓ться в╕д «Малорос╕╖» Захарченка, мовляв, нам н╕чого не казали, але, водночас, каже, що готов╕ обговорювати це питання. Тобто, можлив╕сть «включити задню» для Кремля так само важлива, як ╕ продемонструвати Заходу свою непоступлив╕сть.
Чи розум╕╓ цю Зах╕д? Безумовно. Ця сво╓р╕дна «шизофрен╕я» Кремля показу╓ його слабк╕сть, його нездатн╕сть ╕ страх в╕дкрито протистояти Заходу. Парадокс: вс╕ – ╕ Зах╕д, ╕ Рос╕я - все розум╕ють: ╕ слабк╕сть Кремля, ╕ породжену нею «г╕бридну» хитр╕сть, але у Кремля просто нема ╕ншого шляху, н╕ж хитрувати ╕ «грати на нервах» ╓вропейц╕в та американц╕в (╕ укра╖нц╕в також). Виходить, запорука нашо╖ сп╕льно╖ – Укра╖ни ╕ Заходу – перемоги всього лише у м╕цност╕ наших нерв╕в.
Юр╕й Сандул
www.ukrinform.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 21.07.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18819

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков