Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3579)
З потоку життя (6822)
Душі криниця (3673)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1576)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФЛЕШМОБ «БУДЕМО РАЗОМ»
У Ки╓в╕ запущено флешмоб «Будемо разом» на п╕дтримку людей, що проживають на...


«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 21.07.2017 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 21.07.2017
КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ

П╕сля анекс╕╖ в Криму з'явилася тенденц╕я до вит╕снення з п╕вострова кор╕нного населення. Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.
"(...) Крим (...) фактично ста╓ позаправовою територ╕╓ю, де безпрецедентне ╕ систематичне порушення закону ╕ прав людини обумовлене в тому числ╕ ╕ в╕дсутн╕стю повноц╕нного доступу для правозахисник╕в ╕ представник╕в ЗМ╤ (в першу чергу, укра╖нських)", - сказано в зв╕т╕.
Зг╕дно з ╕нформац╕╓ю, протягом всього пер╕оду з моменту проведення незаконного референдуму, "ч╕тко простежу╓ться тенденц╕я до вит╕снення з п╕вострова кор╕нного населення, в першу чергу кримських татар ╕ кримськотатарських актив╕ст╕в, формуються несум╕сн╕ з╕ звичайним життям умови ╕снування частини населення, яка зберегла укра╖нське громадянство, в╕дмовившись в╕д прийняття рос╕йського".
За даними громадсько╖ орган╕зац╕╖ "КримSOS", в 2016 роц╕ на п╕востров╕ було заф╕ксовано близько 280 випадк╕в грубих порушень прав людини, включаючи 3 викрадення, було порушено 32 нових крим╕нальних справи, зд╕йснено понад 177 затримань, проведено понад 50 обшук╕в, щонайменше 7 ос╕б було в╕дправлено на примусову псих╕атричну експертизу.
В ц╕лому, починаючи з 2014 року в Криму були викраден╕ або зникли безв╕сти не менше 15 людей, пов╕домля╓ться в допов╕д╕. Переважно, це кримськ╕ татари, а також громадськ╕ актив╕сти та журнал╕сти, як╕ в╕дкрито висловлюють свою незгоду з анекс╕╓ю Криму.
За оц╕нкою правозахисник╕в, список укра╖нських громадян, незаконно позбавлених вол╕ в Рос╕╖ ╕ окупованому Криму, в 2016 роц╕ зб╕льшився майже вдв╕ч╕ - станом на к╕нець листопада 2016 року в ув'язненн╕ на територ╕╖ РФ перебувало 36 укра╖нських громадян (МЗС Укра╖ни вказу╓ цифру 31).
"Звичайною практикою стали незаконн╕ перем╕щення громадян Укра╖ни з Криму на територ╕ю РФ", - заявляють автори допов╕д╕.
Зг╕дно з ╕нформац╕╓ю Кримсько╖ правозахисно╖ групи, протягом трьох останн╕х рок╕в у виправн╕ установи р╕зних рег╕он╕в Рос╕╖ було вивезено не менше 2200 громадян Укра╖ни, як╕ перебували в ув'язненн╕ на територ╕╖ Криму на момент анекс╕╖.
"В╕дтод╕, як Рос╕я анексувала Крим, т╕, хто перебувають при влад╕ використовують широкий арсенал прийом╕в залякування, щоб придушити незгодних; сер╕я викрадень в пер╕од з березня по вересень привела до того, що багато в╕дкритих критик╕в ви╖хали з рег╕ону. Т╕ ж, хто залишився, зазнають пересл╕дувань з боку влади, сповнено╖ р╕шучост╕ змусити мовчати опонент╕в", - говорить Джон Дальх╕зен, директор програми по ╢вроп╕ та Центральн╕й Аз╕╖ Amnesty International.
У допов╕д╕ наголошу╓ться, що пересл╕дуван╕ часто не мають доступу до незалежно╖ та як╕сно╖ юридично╖ допомоги, матер╕али обвинувальних висновк╕в, як ╕ доказова база, часто грунтуються на словах засекречених св╕дк╕в, матер╕али сл╕дства ╓ держта╓мницею, у адвокат╕в беруть п╕дписи про нерозголошення.
╢ численн╕ св╕дчення застосування тортур п╕д час сл╕дчих д╕й.
Також найпоширен╕шим порушенням з боку рос╕йсько╖ влади в Криму ╓ прояв дискрим╕нац╕╖ за нац╕ональною ╕ рел╕г╕йною ознакою, а також у зв'язку з пол╕тичними переконаннями.
"Жител╕ п╕вострова зазнають безп╕дставних затримань ╕ арешт╕в, принцип презумпц╕╖ невинуватост╕ фактично в╕дсутн╕й, кримчани масово притягуються до крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ за сфальсиф╕кованими пол╕тично мотивованими справами, можлив╕сть незалежного ╕ неупередженого судового розгляду, як ╕ реальна змагальн╕сть процесу, в╕дсутн╕", - йдеться в допов╕д╕.
www.pravda.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 21.07.2017 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18817

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков