Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПЕТЕРБУРЗ╤ ПОМЕР АВТОР КНИГИ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР ВОЗГР╤Н
Вих╕д книги Возгр╕на "╤сторична доля кримських татар" в 1992 роц╕ припав на пер╕од масового...


ТРАГЕД╤Я УКРА╥НСЬКОГО «БО╥НГА»: НЕСПОД╤ВАН╤ НАСЛ╤ДКИ ТА ЗАЦ╤КАВЛЕН╤ СТОРОНИ
Як через збиття укра╖нського л╕така може зм╕нитися режим в ╤ран╕, а пот╕м, дивись, – ╕ в...


СУД ШВЕЙЦАР╤╥ ЗОБОВ'ЯЗАВ РФ ВИПЛАТИТИ УКРА╥НСЬКИМ Ф╤РМАМ ПОНАД $80 М╤ЛЬЙОН╤В ЗА ВТРАТИ У КРИМУ
Наголошу╓ться, що суд в╕дхилив апеляц╕╖ рос╕йсько╖ держави в зв'язку з р╕шеннями, ухваленими...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ П╤ДТВЕРДИЛИ ЗНЯТТЯ СУДИМОСТ╤ З ЖУРНАЛ╤СТА СЕМЕНИ
Р╕шення про це ма╓ набути чинност╕ через 10 календарних д╕б.


ОПИТУВАННЯ: ЗА ПУТ╤НА ГОТОВ╤ ГОЛОСУВАТИ 38% РОС╤ЯН
Якби вибори президента Рос╕╖ проходили в найближчу нед╕лю, за Володимира Пут╕на проголосували б...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 21.07.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 21.07.2017
«К╤ЛОМЕТРОВ╤» ЧЕРГИ В КРИМ – РОС╤ЙСЬКИЙ М╤Ф ЧИ УКРА╥НСЬКА РЕАЛЬН╤СТЬ?

Це – м╕ф, такий самий, як такий же минулор╕чний. Укра╖нц╕ стали б╕льше ╖здити в Туреччину, а не в Крим

Днями рос╕йськ╕ ЗМ╤ поширили черговий ╕нформац╕йний вкид – н╕бито на меж╕ з Кримом утворилися к╕лометров╕ черги з укра╖нсько╖ сторони. Про це пов╕домили «РИА новости» з посиланням на кримське прикордонне управл╕ння ФСБ: «Укра╖нц╕ стоять у к╕лометрових чергах, годинами чекаючи на укра╖нських прикордонних пунктах можливост╕ про╖хати на в╕дпочинок до Криму». Год╕ й казати, що така «новина» зачепила почуття св╕домих укра╖нц╕в, викликавши обурення та бажання поглянути на юрби тих фактично зрадник╕в, як╕ не можуть усв╕домити, що гр╕ти т╕леса на кримських пляжах – це ганьба. В╕дтак «Укр╕нформ» вир╕шив роз╕братися – невже д╕йсно все так погано з╕ св╕дом╕стю багатьох укра╖нських громадян, та й водночас д╕знатися про цьогор╕чну статистику ви╖зду укра╖нц╕в до Криму – з нею точно не поспереча╓шся.
А пересв╕дчитися у тому, що ╕нформац╕я про «к╕лометров╕» черги виявилася фейком, вдалося дуже просто та ще й на власн╕ оч╕. Ще на початку 2016-го на контрольн╕ пункти в’╖зду-ви╖зду (КПВВ) автомоб╕льного сполучення на меж╕ з Кримом встановили веб-камери, аби можна було сл╕дкувати за ситуац╕╓ю в режим╕ он-лайн. Ми ╕ просл╕дкували 19 липня 2017 року в двох часових пром╕жках з 11.15 - до 11.45 ╕ з 16.30-до 17.00: на двох ╕з трьох КПВВ Чаплинка та Каланчак черг нема╓ взагал╕.
На останньому зранку об 11.25 ми пом╕тили, як адм╕н╕стративний кордон перетинала група людей – очевидно, ╖х доправив до меж╕ автобус, який зупинився так, щоб не потрапити в камеру. На третьому КПВВ – Чонгар – завантажен╕сть б╕льша, але там складно порахувати к╕льк╕сть машин, оск╕льки в кадр камери потрапляють лише десь три сус╕дн╕ авто. В╕дтак за детальн╕шою ╕нформац╕╓ю про ситуац╕ю на меж╕ з Кримом «Укр╕нформ» звернувся до речника Азово-Чорноморського рег╕онального управл╕ння (м. Херсон) Державно╖ прикордонно╖ служби Укра╖ни Максима Сороки.
Максим Сорока: «На сьогодн╕ станом на ранок перед Чонгаром на ви╖зд оч╕кували 60 автомоб╕л╕в, а на КПВВ Каланчак та Чаплинка – черги в╕дсутн╕. Взагал╕ ж, пор╕внюючи аналог╕чн╕ часов╕ пер╕оди, ми щороку, починаючи з 2014-го, ф╕ксу╓мо подальше зменшення пасажиро-транспортного потоку через пропускну межу до Криму.
Найсв╕ж╕ша статистика – умовну л╕н╕ю адм╕нкордону в обох напрямках за два тижн╕ липня 2017-го перетнули на 13% громадян менше, пор╕вняно з аналог╕чним пер╕одом 2016-го. Транспортних засоб╕в в╕дпов╕дно поменшало на 27%.
Пот╕к машин в ц╕лому ж упав у 2-4 рази по р╕зних пунктах пропуску. Але не дивлячись зменшення к╕лькост╕ транспорту, який пряму╓ в Крим, рос╕йськ╕ прикордонники умудряються створювати черги з╕ свого боку. У середньому окупанти пропускають десь до 10 авт╕вок за годину. З╕ сл╕в людей, вони пов╕льно проводять огляд чи перев╕рку документ╕в, н╕куди не посп╕шаючи».
До цього варто додати, що зараз значну частку серед укра╖нських в╕дв╕дувач╕в Криму становили ╕ становлять т╕, хто при╖жджають туди або до родич╕в, або ж у справах – б╕льше всього т╕, у кого в Криму залишилась нерухом╕сть, придбана в укра╖нськ╕ часи, ╕ яку не кинеш. Прим╕ром, киянка Марина Корольова, з якою нам вдалося посп╕лкуватися, щороку ╖здить на п╕востр╕в, аби доглядати за будинком поблизу Феодос╕╖.
«Минулого року рос╕яни так само штучно гальмували чергу, щоб створити картинку для свого телебачення», - розпов╕да╓ киянка Марина Корольова, яка народилася у Феодос╕╖ ╕ багато вже рок╕в ма╓ нерухом╕сть в селищ╕ Орджон╕к╕дзе, що на п╕вденно-сх╕дному узбережж╕ п╕вострова, ╕ тому вимушена там бувати щороку.
За ╖╖ словами, минулого року турист╕в з Укра╖ни в селищ╕ практично не було, хоча до окупац╕╖ Криму серед ус╕х турист╕в при╖жджало як м╕н╕мум 70% укра╖нц╕в. Цього року невеличк╕ курортн╕ поселення оч╕ку╓ така ж перспектива. Зв╕сно, про в╕дсутн╕сть турист╕в з Укра╖ни у Ялт╕, Алушт╕, Гурзуф╕ та в ╕нших розкручених дорогих курортах, на жаль, поки що говорити не доводиться, але й там ╖х, п╕дкреслю╓мо, з кожним роком ста╓ менше.
Пан╕ Марина з╕зна╓ться, що виставила св╕й будинок на продаж, як це поступово роблять ╕нш╕ кияни, як╕ за кращих час╕в придбали нерухом╕сть в Криму, – але продати дуже важко: покупц╕ – з Рос╕╖ ╕ м╕сцев╕ - користуються ситуац╕╓ю, в як╕й опинилися укра╖нц╕, ╕ цин╕чно збивають ц╕ну на нерухом╕сть. «Не буду продавати, дочекаюся, поки Крим знову стане укра╖нським, а це станеться скоро!» - емоц╕йно п╕дсумову╓ Марина Корольова.
Тож поки в Криму та Рос╕╖ годують казками про шалений попит на кримський в╕дпочинок, укра╖нськ╕ туристи обирають конкурент╕в. Там за таку ж ц╕ну можна отримати ╕ кращ╕ умови, ╕ кращий серв╕с. Яскравий тому приклад – Туреччина, укра╖нський турпот╕к до яко╖ цього року зр╕с аж на 24,48% у пор╕внянн╕ з минулим роком. Якщо така динам╕ка збер╕гатиметься й надал╕, а укра╖нц╕ вже сповна смакують вс╕ принади в╕дпочинку за кордоном, то кримським туроператорам стане ще важче триматися на плаву, ан╕ж тепер. Х╕ба що ситуац╕ю зм╕нить повернення Криму додому, до Укра╖ни.
Юл╕я Горбань

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 21.07.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18815

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков