Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 21.07.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 21.07.2017
ПСИХОЛОГА НА В╤ЙН╤ НЕ ЗАМ╤НИТЬ ЖОДЕН Л╤КАР

Укра╖нц╕ добре знають, що таке в╕йна та як╕ траг╕чн╕ насл╕дки вона несе. На жаль, вже не з ф╕льм╕в чи книжок, а з реал╕й сьогодення
Бойов╕ д╕╖ на Сход╕ нашо╖ кра╖ни зм╕нили уявлення про ветеран╕в. Тепер це не стареньк╕ д╕дус╕ з безл╕ччю орден╕в та медалей на грудях. Нин╕ – це молод╕ хлопц╕, б╕льшост╕ з яких нема╓ нав╕ть й тридцяти. В╕йна зм╕нила ╖хн╓ життя, розд╕ливши його на дв╕ частини - «до» та «п╕сля».
Та чи зможуть вони п╕сля свисту куль, вибух╕в, поранень та втрати друз╕в адаптуватися у мирному житт╕? Чи зможуть т╕, хто не бачив пекла в╕йни, зрозум╕ти ╖хн╕ погляди, прийняти та п╕дтримати?
Напевно, вс╕ чули про поняття посттравматичного синдрому, тобто, стресового розладу, якого зазнають учасники АТО. Як розпов╕дають сам╕ б╕йц╕, що потрапили до медичних заклад╕в, здеб╕льшого л╕кар╕ таке захворювання намагаються вил╕кувати заспок╕йливими засобами, зокрема, антидепресантами, зам╕сть того, щоб роз╕братися з проблемами його виникнення або в╕дправити до психолога. Насамперед, хлопцям необх╕дно л╕кувати душу, а не т╕ло.
Саме таким «л╕карем душ» ╓ в╕йськовий психолог Альона Сидоренко, яка в╕д початку антитерористично╖ операц╕╖ п╕дтриму╓ наших захисник╕в на передов╕й, у шпиталях та у повсякденному житт╕. Тож вона завжди у вир╕ под╕й та у пост╕йному рус╕. До реч╕, Альону визнано кращим психологом оперативного командування «П╕вн╕ч», у не╖ великий багаж знань та безл╕ч сертиф╕кат╕в ╕ нагород.
З 2001 року д╕вчина працювала в Черн╕г╕вськ╕й обласн╕й психоневролог╕чн╕й л╕карн╕ практичним психологом у Центр╕ л╕кування психосоматичних розлад╕в, невроз╕в межових та кризових стан╕в. Коли почалася в╕йна, у 2014 роц╕ на баз╕ ╖хньо╖ л╕карн╕ в╕дкрили службу психолог╕чно-соц╕ального в╕дновлення, де Альона вперше стала працювати з в╕йськовослужбовцями, як╕ потребували психолог╕чно╖ допомоги п╕сля бойових д╕й. ╥х чисельн╕сть значно зросла п╕сля ╤ловайського котла та Дебальцевого.
- Ще дек╕лька рок╕в тому досв╕ду роботи з такою категор╕╓ю пац╕╓нт╕в майже не було, адже наша кра╖на не вела бойових д╕й. Кр╕м того, ╓ певна специф╕ка в робот╕ з в╕йськовими, а знань не вистачало, практики також. Почалось активне навчання, трен╕нги, обм╕н досв╕дом з ╕ноземними фах╕вцями, - розпов╕да╓ Альона Сидоренко.
На одному з трен╕нг╕в д╕вчина познайомилася з представниками кризово╖ психолог╕чно╖ служби Майдану та при╓дналась до ГО «Укра╖нська асоц╕ац╕я фах╕вц╕в з подолання насл╕дк╕в психотравмуючих под╕й», а вже вл╕тку 2015 року сама очолила Черн╕г╕вський в╕дд╕л громадського об’╓днання. Разом з╕ сво╖ми колегами-психологами вона почала надавати психолог╕чну допомогу с╕м’ям загиблих, чисельн╕сть яких зростала щодня. Була орган╕затором ╕ тренером психолог╕чних груп, орган╕зованих для людей, як╕ втратили сво╖х близьких. Кр╕м того, щом╕сяця ходила до обласного ком╕сар╕ату за оновленими списками родин. А згодом прийшла до висновку, що для того, щоб менше в╕йськовослужбовц╕в потрапляло до псих╕атрично╖ л╕карн╕, починати треба з психолог╕чно╖ п╕дготовки в╕йськовослужбовц╕в за частковою моб╕л╕зац╕╓ю в Навчальних центрах ╕ на пол╕гонах. Створила групу з волонтер╕в-психолог╕в, зустр╕лася з кер╕вництвом найближчого до Черн╕гова 169-го Навчального центру, розпов╕ла про сво╖ можливост╕ та бажання. Так щонед╕л╕ почалася ╖╖ робота з в╕йськовослужбовцями безпосередньо у навчальному центр╕.
- З колегами проводили ряд трен╕нг╕в з першо╖ психолог╕чно╖ допомоги при бойовому стрес╕, навчали техн╕кам самоконтролю та саморегуляц╕╖, техн╕кам в╕дновлення. В процес╕ роботи з в╕йськовослужбовцям трен╕нги в╕дшл╕фовувались, додали психоедукац╕ю з проф╕лактики алкогольно╖ залежност╕, су╖циду та венеричних захворювань, - д╕литься специф╕кою роботи Альона.
- В 2015 роц╕ групу екстреного реагування, так в подальшому нас називали, покликали до 41-го окремого територ╕ального батальйону для надання психолог╕чно╖ допомоги в район╕ проведення антитерористично╖ операц╕╖. Там, на л╕н╕╖ розмежування, в бойових умовах ми вчили наших захисник╕в техн╕кам в╕дновлення п╕сля бою, техн╕кам самоконтролю, використовували арт-терап╕ю та музико-терап╕ю, як способи психосоц╕ального в╕дновлення. Все це дуже позитивно вплива╓ на во╖н╕в, ми бачили добр╕ зм╕ни. Командири задоволен╕ отриманим результатом.
У цьому ж роц╕ в╕дбулася зустр╕ч з волонтерами-психологами, капеланами та представниками Головного управл╕ння морально-психолог╕чного забезпечення Збройних Сил Укра╖ни, де психолог презентувала свою програму психолог╕чного супроводу в╕йськовослужбовц╕в у район╕ проведення АТО. Присутня на заход╕ речниця мн╕стра оборони Укра╖ни Тетяна Ричкова запропонувала Альон╕ п╕ти на в╕йськову службу.
- Працюючи в Черн╕г╕вськ╕й обласн╕й психоневролог╕чн╕й л╕карн╕, волонтером у 169-му Навчальному центр╕, в 95-й бригад╕ в район╕ проведення антитерористично╖ операц╕╖, з родинами загиблих, я добре розум╕ла, бачила ╕ в╕дчувала ╖х психолог╕чний стан. Бо сама чекала свого сина, який також був на в╕йн╕. Тому не вагаючись прийняла р╕шення п╕дписати контракт з╕ Збройними Силами Укра╖ни, бо життя в╕йськовослужбовц╕в стало мо╖м життям.
Почалась в╕йськова служба оф╕цера-психолога в навчальному центр╕ «Десна». К╕льк╕сть в╕йськовослужбовц╕в служби за контрактом зб╕льшувалась, Альона проводила психолог╕чний в╕дб╕р хлопц╕в, розробила та прописала програму для створення бази як новоприбулого поповнення, так ╕ в╕йськовослужбовц╕в в╕йськово╖ служби за контрактом. Нею й дос╕ користуються в 169-му Навчальному центр╕.
Пройшла навчання ╕ тренерську програму та отримала сертиф╕кат як ╕нструктор ╕з запоб╕гання та л╕кування посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
Згодом Альону перевели до в╕дд╕лу психолог╕чно╖ роботи оперативного командування “П╕вн╕ч”.
За досить короткий час вона розробила та впровадила «╤нструкц╕ю з орган╕зац╕╖ та проведення соц╕ально-психолог╕чного вивчення кандидат╕в на строкову в╕йськову службу, до вищих в╕йськових навчальних заклад╕в Укра╖ни п╕д час проведення заход╕в профес╕йно-психолог╕чного в╕дбору у в╕йськових ком╕сар╕атах та психолог╕чного супроводження ╕ психокорекц╕йних заход╕в для пол╕пшення процес╕в адаптац╕╖ новоприбулого поповнення до служби у в╕йськових частинах». За цим наказом у п╕дпорядкованих в╕йськових ком╕сар╕атах проведено наб╕р громадян на строкову в╕йськову службу «Ос╕нь 2016» та «Весна 2017».
Незабаром над╕йшла пропозиц╕я з Головного управл╕ння морально-психолог╕чного забезпечення ЗС Укра╖ни провести апробац╕ю названого вище наказу та прийняти його на р╕вн╕ М╕н╕стерства оборони Укра╖ни.
Значною заслугою Альони ╓ те, що при ОК “П╕вн╕ч” створена моб╕льна група з оф╕цер╕в-психолог╕в, яких вона особисто в╕дбирала, та на рахунку яко╖ за п╕вроку вже чотири ви╖зди до в╕йськових частин оперативного командування в район проведення антитерористично╖ операц╕╖, а також тривала робота на пол╕гон╕ у п╕длегл╕й в╕йськов╕й частин╕ п╕д час в╕дновлення бо╓здатност╕ перед виходом в зону проведення АТО.
В район╕ бойових д╕й ця група нада╓ психолог╕чну допомогу в╕йськовослужбовцям, проводить психоф╕з╕олог╕чну реаб╕л╕тац╕ю особового складу, ╕ндив╕дуальн╕ консультац╕╖, дебриф╕нги та психолог╕чн╕ трен╕нги, зокрема, вир╕шу╓ основн╕ проблемн╕ питання, як╕ негативно впливають на морально-психолог╕чний стан б╕йц╕в.
За словами психолога Альони Сидоренко, група нада╓ рекомендац╕╖ кер╕вному складу в╕йськово╖ частини, п╕дрозд╕лу щодо в╕дновлення стану психоф╕з╕олог╕чно╖ спроможност╕ та готовност╕ в╕йськовослужбовц╕в продовжувати виконання службових обов’язк╕в. Форму╓ список в╕йськовослужбовц╕в, як╕ першочергово потребують психолог╕чно╖ реаб╕л╕тац╕╖ та п╕двищено╖ психолог╕чно╖ уваги.
Весною цього року вс╕ оф╕цери-психологи, як╕ працюють в моб╕льн╕й груп╕, пройшли курс навчань «Психолог╕чна ст╕йк╕сть во╖на», орган╕зований Головним управл╕ння морально-психолог╕чного забезпечення з ╕ноземними фах╕вцями Збройних Сил Республ╕ки Хорват╕╖ та Польщ╕.
- Особисто я, для п╕дтримання високого р╕вня квал╕ф╕кац╕╖, пост╕йно займаюсь п╕двищенням бази сво╖х знань. Нещодавно брала участь в 43-й Конференц╕╖ ╢вропейсько╖ асоц╕ац╕╖ нейро-л╕нгв╕стично╖ терап╕╖. Зараз продовжую модульне навчання на категор╕ю «НЛП-практик» в рамках проекту Френка Пьюсел╕ка «Попередження посттравматичного стресового розладу (ПТСР) в Укра╖н╕», - говорить Альона. – Кр╕м того, у в╕льний час в╕д в╕йськово╖ служби координую роботу психолог╕в Черн╕г╕вського в╕докремленого в╕дд╕лення ГО «Укра╖нська асоц╕ац╕я фах╕вц╕в з подолання насл╕дк╕в психотравмуючих под╕й», залучаю до проведення занять психолог╕в ГО «Л╕га оф╕цер╕в», сп╕впрацюю з Державною службою в справах ветеран╕в в╕йни та учасник╕в АТО, громадськими орган╕зац╕ями «Родина во╖на», «MART», «Епоха св╕домост╕». Кр╕м того, надаю психолог╕чну консультативну допомогу родинам в╕йськовослужбовц╕в, д╕тям та молод╕, - дода╓ в╕йськовий психолог.

Оксана Карпенко,
спец╕альний кореспондент редакц╕╖ В╕йськово-Морських Сил
м. Одеса

На фото: Альона Сидоренко проводить психолог╕чний трен╕нг «Перша психолог╕чна допомога при бойовому стрес╕» в╕йськовослужбовцям у зон╕ АТО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 21.07.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18805

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков