Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2825)
З потоку життя (5960)
Душі криниця (3330)
Українці мої... (1435)
Резонанс (1446)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1635)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРЕЗ ╤НЦИДЕНТИ Б╤ЛЯ НАБУ ╤ САП В╤ДКРИЛИ ДВ╤ КРИМ╤НАЛЬН╤ СПРАВИ
За фактами под╕й, що сталися б╕ля прим╕щень НАБУ та САП у в╕второк, 17 липня, заре╓стровано два...


ЦУКЕРБЕРГ П╤ДТВЕРДИВ ФАКТ ВТРУЧАННЯ РФ У ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА США ЧЕРЕЗ FACEBOOK
За словами кер╕вника Facebook, кер╕вництво компан╕╖ передало всю ╕нформац╕ю сп╕вроб╕тникам ФБР.


РОС╤Я ПОС╤ЛА ДРУГУ СХОДИНКУ У РЕЙТИНГУ ЗАГРОЗ ╢С
╢врорада з м╕жнародних в╕дносин (ECFR) п╕дготувала рейтинг головних загрози безпеки ╢С.


ПРАЦ╤ВНИЦЯ КОМ╤ТЕТУ РАДИ ЗАЯВИЛА ПРО ПОГРОЗИ ВБИВСТВОМ В╤Д ПАШИНСЬКОГО
Генпрокурор Юр╕й Луценко п╕д час бриф╕нгу в понед╕лок зазначив, що "йдеться про достатньо...


ПОСЛИ ╢С СХВАЛИЛИ САНКЦ╤╥ ПРОТИ ПРИЧЕТНИХ ДО НЕЗАКОННОГО БУД╤ВНИЦТВА КЕРЧЕНСЬКОГО МОСТУ
Посли держав-член╕в ╢С схвалили р╕шення щодо запровадження ╕ндив╕дуальних санкц╕й проти шести...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 14.07.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 14.07.2017
СКАСУВАННЯ НЕДОТОРКАННОСТ╤: «ЖЕРТВАМ» МАСАЖУВАЛИ ШИ╥ Й ТИСЛИ РУЧКИ

ОБЛИЧЧЯ ВЛАДИ

Депутати злилися в ╓диному порив╕ кругово╖ поруки, помножено╖ на парламентську корупц╕ю…

"Ми не бачимо сенсу боротися за т╕ло Укра╖ни, якщо ╖╖ душа буде втрачена через корупц╕ю", – слова заступника держсекретаря США В╕льяма Браунф╕лда чомусь вс╕ адресували Порошенку.
Але на парад╕ зняття недоторканност╕ (я б сказала – хода цин╕зму), здавалося, н╕хто з парламентар╕╖в не сп╕вв╕дносив ╕з собою ц╕ слова американського топ-чиновника. Дв╕ з половиною сотн╕ парламентських душ злилися в ╓диному порив╕ кругово╖ поруки, помножено╖ на парламентську корупц╕ю.
Весь парламентський зал висловлював сп╕вчуття сво╖м од╕озним колегам-"позбавленцям". Олесю Довгому (з якого зняли недоторканн╕сть) сп╕вчутливо тиснули руки, Андр╕ю Лозовому Олег Ляшко п╕д час розгляду буквально що масажував шию. Мен╕ здавалося, що я нав╕ть чула побажання Олега – Андр╕ю: розслабитися.
Регулярну психотерап╕ю "позбавленцям" робив голова Регламентного ком╕тету Павло Пинзеник – практично новий «магнат впливу» в парламент╕. В╕н, з виразом втомлено╖ знаменитост╕, п╕д╕гравав сво╖м колегам ╕ звинувачував ГПУ й НАБУ, й раз у раз говорив, що подання необгрунтоване.
Виправдовуючи кожного з нардеп╕в, в╕н г╕рко проголошував: "Нас ус╕х слухають, вс╕х прослуховують. З цим треба якось жити, ╕ щось робити".
У в╕второк укра╖нський парламент розглядав подання генерального прокурора на зняття депутатсько╖ недоторканност╕ з п'яти народних депутат╕в Укра╖ни. Ран╕ше я вважала головним ганебним днем укра╖нського парламентаризму – день ратиф╕кац╕╖ Харк╕вських угод, але нин╕шн╕ народн╕ обранц╕ переплюнули сво╖х "пап╓р╓дн╕ков". Точн╕ше, вони утворили з ними ширку, вони разом рятували в╕д НАБУ св╕жовилуплених м╕льйонер╕в, як╕, ан╕ дня не працюючи в б╕знес╕, продемонстрували м╕льйонн╕ статки.
Спочатку зас╕дання об╕цяло бути безпроблемним. Глава БПП Артур Герасимов заявив: "Ми будемо п╕дтримувати вс╕ подання на зняття недоторканност╕". Народнофронтовець Максим Бурбак запевнив: "Ми повинн╕ г╕дно пройти очищення. Дейдей та Поляков чесно повинн╕ пройти до суду, не захищаючи себе ╕мун╕тетом". Те ж саме повторив Серг╕й Собол╓в ╕з «Батьк╕вщини» ╕ п╕зн╕ше повторив ╢гор Собол╓в з «Самопомоч╕».
Юр╕й Луценко, якому в╕дмовили в демонстрац╕╖ матер╕ал╕в на табло, закликав п╕дтримати зняття недоторканност╕: "Тут ╓ люди, як╕ були на Майдан╕, нав╕ть коли там залишалося всього к╕лька сотень людей. Але ми об╕цяли перед могилами загиблих виконати вимоги. Об╕цяли усунути маф╕ю. Зняти пострадянський рудимент – недоторканн╕сть. Люди ╖дуть з нашо╖ кра╖ни, тому що втрачають в╕ру. Це очищення парламенту. Не можна триматися, як воша за кожух, за свою недоторканн╕сть".
Вт╕м, у подальшому парламент не був одностайним.
Але давайте – по порядку.
Першим розглядали подання на народнофронт╕вця ╢вгена Дейдея. 
Про нього говорять, як про колишнього хул╕гана, який раптово вип╕рнув на хвил╕ Майдану. Так само раптово в╕н ╕ розбагат╕в, ставши народним депутатом. (За його верс╕╓ю, це не багатство, а всього лише «кредити»). Стаття, за якою його звинувачували – незаконне збагачення. Гадаю, що ╕нтерес НАБУ п╕д╕гр╕вався ще й в╕двертими фактами парламентсько╖ корупц╕╖, коли, наприклад, Дейдей н╕бито пропонував п╕втори тисяч╕ долар╕в у тверд╕й американськ╕й пал╕турц╕ за те, щоб його колега озвучив питання тод╕шньому генпрокуроров╕ Ярем╕.
Перед розглядом питання спливла ╕нформац╕я, що ╢вген Дейдей, якого ГПУ звинувачу╓ в несплат╕ податк╕в, неодноразово л╕тав на приватних л╕таках разом ╕з колегою Денисом Дзензерським, пом╕чник якого й надавав кредити с╕м'╖ Дейдея.
Але фракц╕я «Народного фронту» все заперечувала, ╕ обрала для рол╕ ображено╖ невинност╕ Максима Бурбака. Взагал╕-то л╕н╕я повед╕нки «фронтовик╕в» така: так, ми голосу╓мо за зняття недоторканност╕ (вони дали т╕льки частину голос╕в, щоб дати право однопарт╕йцям захиститися в судах), але при цьому звучали звинувачення в навмисн╕й дискредитац╕╖ НФ, звинувачення на адресу Лещенка (подив╕ться, в╕н теж незрозум╕ло як квартиру купив), ╕ шпильки на адресу генпрокурора.
Дейдей «проскочив», для його де╕мун╕зац╕╖ не вистачило 28 голос╕в. Не голосувала частина «Народного фронту» ╕ частина БПП. Не голосували Опоблок ╕ колишн╕ рег╕онали, перейменован╕ у "В╕дродження" й "Воля народу".
Наступним ╕шло подання на Олеся Довгого, фактично друга особа при Черновецькому, якого за багатьма наявними фактами можна вважати головним граб╕жником ки╖вських земель.
Верховна Рада Укра╖ни п╕дтримала зняття недоторканност╕ з позафракц╕йного народного депутата Олеся Довгого. За в╕дпов╕дне р╕шення проголосував 251 депутат.
Довгий – ф╕гурант крим╕нально╖ справи за фактом незаконного вид╕лення земельних д╕лянок на територ╕╖ запов╕дника "Жук╕в остр╕в", його звинувачували в зловживанн╕ владою ╕ службовим становищем.
Як не дивно, але журнал╕сти час╕в Черновецького добре пам'ятають те голосування, коли в Ки╖врад╕ з голосу було внесено питання про дерибан конкретно 1700 га земл╕ запов╕дника "Жук╕в остр╕в" ╕ заказника "Пирог╕в". Дв╕ особи були засновниками 9-ти так званих кооператив╕в, як╕ фактично вкрали землю у киян. Це було зроблено, тому що секретар м╕ськради скликав у невстановленому порядку сес╕ю, не роздав матер╕али, через що депутати були змушен╕ голосувати наосл╕п...
Пер╕од Черновецького для Ки╓ва був жахливим пер╕одом, але, здавалося, нардепи втратили пам'ять, тому що продовжували в╕дпускати шпильки на адресу Луценка й нар╕кати на необгрунтован╕сть звинувачень. «Лесик» цитував в╕рш свого д╕да, картинно кланявся, каявся, що свого часу голосував за Луценка, як за генпрокурора. А коли отримав результат, то пройшовся по рядах, роздавши рукостискання однопартйцам. У кулуарах в╕н сказав, що вс╕м все проща╓.
Дал╕ був розгляд подання на радикала Андр╕я Лозового. В╕н нервував. А йому ззаду, стоячи за спиною, його л╕дер масажував шию.
Юр╕й Луценко з властивою йому образн╕стю пожартував, що якщо Лозовий заробив, продаючи ялинки, то щоб з╕брати 80 000 долар╕в, 150 000 ╓вро ╕ 800 000 гривень, треба було вир╕зати л╕с десь в╕д Р╕вного до Костополя.
"Друге, що в╕н показав, що в╕н мав спадок в╕д свого родича в Р╕вненськ╕й област╕ – земля ╕ будинок. По вс╕х базах даних н╕ у цього родича, н╕ у нього самого ан╕ земл╕, ан╕ будинку не було, – продовжив Луценко, – ╤ трет╓, в╕н показав про те, що у нього ╓ московський д╕д-композитор, який мав квартиру, а також п╕ан╕но, котре пан Лозовий, як в╕н заявив на допит╕, продав за тисячу гривень. Щодо самого прим╕щення в╕н н╕чого не сказав. Вже п╕сля того, як я вн╕с подання, очевидно, захист пана народного депутата пояснив, що його проблема в тому, що тут об'╓ктивно – можна ╕ потр╕бно сплатити податки. Або добров╕льно, або через суд, Крим╕нальний кодекс передбача╓ за це в╕дпов╕дне покарання. Але щоб пройти цей шлях – мен╕ потр╕бна згода Верховно╖ Ради..."
Закликавши Андр╕я Лозового доплатити до державного бюджету майже 2 м╕льйони гривень, Луценко п╕шов з трибуни.
╤ тут на нас звалився вал демонстративного благочестя радикала. Андр╕й Лозовий розпов╕в – де саме в╕н поставив св╕чку за генпрокурора, де саме в╕н молився, пригадав йому, що той був сином секретаря обкому.
П╕дтримати його вийшов АТО-шник Тимошенко з «Народного фронту». В╕н звертався до залу, закликаючи заарештовувати багатих людей (легальних, що мають б╕знес), ╕ говорив, що не в╕ддасть свого побратима, з яким вони в╕дстоювали ╕нших побратим╕в.
Шарикови в камуфляжах в╕дчайдушно в╕дстоювали сво╓ право багат╕ти.
За зняття недоторканност╕ з Лозового проголосувало 177 ос╕б.
Все це супроводжувалося см╕шним ╕ г╕рким обм╕ном люб'язностями. Олекс╕й Гончаренко (одесит з БПП) з ╕рон╕╓ю запитував: "Та що ж це в╕дбува╓ться. Один ╕з ваших депутат╕в не так давно на в╕део розпов╕дав – ск╕льки грошей кошту╓ запит, озвучував розц╕нки на послуги, другий каже, що у нього дар отримати 9 м╕льйон╕в в╕д д╕дуся й купити мощ╕. Може, ми вс╕ створимо церкву святого Андр╕я Лозового, якому будемо молитися про зб╕льшення багатства у чудод╕йний спос╕б?"
Радикали огризалися.
"Це найб╕льший виклик для укра╖нського парламенту. Але незняття вбива╓ парламентаризм. Ви вбива╓те парламентаризм", – повторював Луценко.
╤ це було правдою. Абсолютно огидна картинка кругово╖ поруки була очевидна вс╕м, окр╕м володар╕в мандат╕в.
Наступною парою на зняття ╕мун╕тету були Максим Поляков та Борислав Розенблат.
Обидва ц╕ нардепи були героями ф╕льму НАБУ про «бурштинову маф╕ю». Яскраве в╕део, в якому перший виконував роль посередника м╕ж н╕бито представником б╕знесу з Ем╕рат╕в, а другий був прямим лоб╕стом створення ф╕рм по нелегальному видобутку бурштину. У цьому ф╕льм╕ було все. ╤ схема бурштинового б╕знесу, де нел╕ценз╕йний видобуток пода╓ться, як рекультивац╕я, ╕ до╖ння ╕нвестора – з вимаганням грошей то на суди, то на поправки.
Максим Поляков, судячи з ф╕льму, був посередником, який цин╕чно оголошував агентов╕ НАБУ, що вс╕ поправки проходять т╕льки через Розенблата, в╕н, мовляв, у нас, на щастя, корупц╕онер.
Люди з м╕н╕мальною г╕дн╕стю зрозум╕ли б, що крити н╕чим, ╕ сам╕ в╕дмовилися б виступати. Але пан Поляков зробив спробу "зберегти обличчя". Поскаржився, що дружина, яка году╓ грудьми, втратила молоко, сказав, що це помста Ситника, й на╖вно запитував: "Де я, а де бурштин?".
250 голос╕в – за зняття недоторканност╕, а трохи б╕льше сотн╕ – за затримання й арешт. Такий п╕дсумок захисту.
П╕сенька Розенблата була вже в╕дсп╕вана. Тому його "де╕мун╕зац╕я" проходила безбол╕сно. 296 – за.
В╕н, звичайно, спробував виправдатися, заявляв про провокац╕╖: "Для мене сьогодн╕шн╕й день це трагед╕я... Це провокац╕я, я готовий захищатися в судах". Юр╕й Луценко просив: "Багатоеп╕зодна цин╕чна нахабна демонстрац╕я сво╓╖ переваги над законом. Ви станете сильн╕шими, якщо проголосу╓те за зняття недоторканност╕, затримання ╕ арешт. Зроб╕ть Розенблата звичайним укра╖нцем".
"Я хочу, щоб ви зняли з мене депутатську недоторканн╕сть, ╕ я мав би право довести свою правоту в суд╕ неупередженому, з ус╕ма сво╖ми насл╕дками. ╤ готовий за це в╕дпов╕дати", – оголошував Розенблат. Недоторканн╕сть ╕з нього зняли. Але почуття тр╕умфу в глядач╕в не було. Занадто важко це далося, занадто швидко нов╕ ел╕ти захот╕ли жити по-старому.
╤ дуже сумний ╕з ц╕╓╖ ╕стор╕╖ висновок. Що геро╖ Майдану часто виявляються нег╕дниками. Що хвиля революц╕╖ п╕дн╕ма╓ покидьк╕в, що для новомодних д╕лк╕в ╕нод╕ важлив╕ше рука нового господаря (сусп╕льним благом тут нав╕ть не пахло). Що охоронц╕ парламентсько╖ конституц╕╖ (члени Регламентного ком╕тету) – просто гутаперчев╕ хлопчики. Що люди в камуфляж╕ з мандатом перетворюються на шарикових-пустодзвон╕в. Що ╕нод╕ стара ел╕та (Луценко) вигляда╓ куди пристойн╕ше, н╕ж нов╕ революц╕онери. Що м╕жпарт╕йна ненависть сильн╕ша за бажання справедливост╕. Що св╕жовилуплен╕ м╕льйонери н╕чого не зрозум╕ли про революц╕ю, хоча люто цитували старих ╕ нових поет╕в, щохвилини згадуючи Бога, клялися, що вони не бояться в'язниц╕ й страждають за народ.
А кр╕м того, це п╕дн╕ма╓ питання: що робити з е-декларац╕ями? ╥х пробачити? Кого з декларант╕в садити? Чи просто зобов'язати, що вс╕ сплатять разовий внесок, ╕ ми про те все забува╓мо до наступного року?
╤ друге питання: що робити з парламентом? Вони занадто швидко стають колишн╕ми.

Лана Самохвалова
www.ukrinform.ua

ПРЕЗИДЕНТ П╤ДГОТУВАВ ЗМ╤НИ ДО КОНСТИТУЦ╤╥ ПРО ЗНЯТТЯ ДЕПУТАТСЬКО╥ НЕДОТОРКАННОСТ╤

Президент Укра╖ни Петро Порошенко п╕дготував проект зм╕н до Конституц╕╖ щодо скасування депутатсько╖ недоторканност╕. Про це пише у Фейсбуц╕.
"Депутатська недоторканн╕сть - анахрон╕зм. М╕й проект зм╕н до Конституц╕╖ готовий ╕ вимага╓ пол╕тично╖ вол╕ в╕д депутат╕в", - зазначив Глава держави.
Як в╕домо, в парламент╕ в╕дбува╓ться зб╕р п╕дпис╕в для ╕н╕ц╕ювання скасування депутатсько╖ недоторканност╕. Зокрема, народний депутат -"свобод╕вець" Юр╕й Левченко з╕брав вже близько 60 п╕дпис╕в на п╕дтримку в╕дпов╕дних зм╕н до Конституц╕╖.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 14.07.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18797

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков