Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2687)
З потоку життя (5758)
Душі криниця (3246)
Українці мої... (1421)
Резонанс (1429)
Урок української (984)
"Білі плями" історії (1619)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МЗС РОЗПОВ╤ЛИ, КОЛИ УКРА╥НА П╤ДРАХУ╢ ЗАВДАН╤ РОС╤╢Ю ЗБИТКИ ЗА ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ
У МЗС оч╕кують остаточного р╕шення м╕жнародного трибуналу щодо порушення Рос╕╓ю Конвенц╕╖ ООН з...


ГЛАВА ДЕРЖАВИ: КРИМ – ЛАКМУСОВЕ ПИТАННЯ ДЛЯ КОЖНОГО УКРА╥НСЬКОГО ГРОМАДЯНИНА, ДЛЯ КОЖНОГО ПОЛ╤ТИКА СВ╤ТУ, НА ЯКЕ В╤Н СОБ╤ МА╢ В╤ДПОВ╤СТИ
Президент Петро Порошенко взяв участь у судовому зас╕данн╕ ╕з розгляду крим╕нального провадження...


ШУШКЕВИЧ: РОС╤Я ╤З 20-ма М╤ЛЬЙОНАМИ ЖЕБРАК╤В НЕ МОЖЕ СТАТИ ВЕЛИКОЮ ДЕРЖАВОЮ
Головною помилкою Пут╕на стало захоплення Криму. Це був «хул╕ганський вчинок», не...


Н╤ АРМ╤Я, Н╤ ПОЛ╤ТИКИ В КРИМУ НЕ ВИХОВУВАЛИСЯ В АСПЕКТ╤ ТОГО, ЩО УКРА╥НА – ╥ХНЯ ДЕРЖАВА…
Нав╕ть якби кримським в╕йськовим над╕йшов наказ ╕з Ки╓ва в╕дбивати наступ рос╕ян, то його все...


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О НЕ ДАВ ДОЗВОЛУ НА ВВЕЗЕННЯ АНТИУКРА╥НСЬКИХ КНИГ З ТЕРИТОР╤╥ ДЕРЖАВИ-АГРЕСОРА
Наказ про в╕дмову видано на п╕дстав╕ р╕шення експертно╖ ради Держкомтелерад╕о з питань анал╕зу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 14.07.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 14.07.2017
РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО КОНСТИТУЦ╤ЙНИЙ СУД УКРА╥НИ

Верховна Рада ухвалила закон «Про Конституц╕йний Суд Укра╖ни» (№6427-д). Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за це р╕шення проголосували 245 ╕з 364 народних депутат╕в, заре╓строваних в сес╕йн╕ зал╕.
Законом передбачено, що до складу Конституц╕йного суду входять 18 судд╕в. Президент Укра╖ни, Верховна Рада Укра╖ни та З'╖зд судд╕в Укра╖ни призначають по ш╕сть судд╕в Конституц╕йного суду. Законом передбачено, що у склад╕ суду д╕ють Велика палата, два сенати та ш╕сть колег╕й. Велика палата д╕╓ у склад╕ вс╕х судд╕в Конституц╕йного суду. Також законом визначено питання, як╕ перебуватимуть в ╖╖ компетенц╕╖.
Законом передбачено, що посадовий оклад судд╕ Конституц╕йного суду встановлю╓ться у розм╕р╕ посадового окладу судд╕ Верховного суду. Як зазначив п╕д час обговорення народний депутат в╕д «Батьк╕вщини» Юр╕й Одарченко, оклад судд╕ КС становитиме 120 тис. грн. на м╕сяць. Суддям Конституц╕йного суду, як╕ об╕ймають посади секретаря Колег╕╖, виплачу╓ться щом╕сячна доплата у розм╕р╕ 5% посадового окладу судд╕; заступника голови суду – 10% посадового окладу судд╕; голови суду – 15% посадового окладу судд╕. Законом визначено, що суддя Конституц╕йного суду у в╕дставц╕ отриму╓ щом╕сячне дов╕чне грошове утримання, яке виплачу╓ться у розм╕р╕ 50% винагороди судд╕ Конституц╕йного суду. В╕дпов╕дно до закону, щом╕сячне дов╕чне грошове утримання судд╕ Конституц╕йного суду у в╕дставц╕ виплачу╓ться безв╕дносно до зароб╕тку (прибутку), що його суддя одержав п╕сля виходу у в╕дставку. Щом╕сячне дов╕чне грошове утримання судд╕ Конституц╕йного суду у в╕дставц╕ виплачують органи Пенс╕йного фонду Укра╖ни за рахунок кошт╕в державного бюджету.
Законом визначено, що в╕дб╕р кандидатур на посаду судд╕ Конституц╕йного суду на конкурсних засадах зд╕йснюють конкурсн╕ ком╕с╕╖, як╕ створюють в╕дпов╕дно президент Укра╖ни, Верховна Рада, З'╖зд судд╕в Укра╖ни, а в пер╕од м╕ж з'╖здами судд╕в – Рада судд╕в Укра╖ни. В╕дпов╕дно до законопроекту, суддя Конституц╕йного суду признача╓ться на дев'ять рок╕в без права бути призначеним повторно. Також законом визначен╕ п╕дстави для зв╕льнення судд╕ Конституц╕йного суду. Передбачено, що суддю без згоди суду не може бути затримано або утримувано п╕д вартою чи арештом до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання судд╕ п╕д час або в╕дразу ж п╕сля вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Законом передбачено, що сенат д╕╓ у склад╕ дев'яти судд╕в Конституц╕йного суду. Персональний склад сенат╕в затверджу╓ться постановою Конституц╕йного суду. Сенат розгляда╓ питання щодо в╕дпов╕дност╕ Конституц╕╖ Укра╖ни (конституц╕йност╕) закон╕в Укра╖ни (╖х окремих положень) за конституц╕йними скаргами, а також ╕нш╕ питання, визначен╕ цим Законом. Разом з тим законом передбачено нову форму звернення до КС - конституц╕йна скарга, яку може подати громадянин. Конституц╕йною скаргою ╓ подане до суду письмове клопотання щодо перев╕рки на в╕дпов╕дн╕сть Конституц╕╖ Укра╖ни (конституц╕йн╕сть) закону Укра╖ни (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому р╕шенн╕ у справ╕ суб'╓кта права на конституц╕йну скаргу. Суб'╓ктом права на конституц╕йну скаргу ╓ особа, яка вважа╓, що застосований в остаточному судовому р╕шенн╕ в ╖╖ справ╕ закон Укра╖ни (його окрем╕ положення) суперечить Конституц╕╖ Укра╖ни. Також визначено, що конституц╕йну скаргу може бути подано, якщо остаточне судове р╕шення у справ╕ особи набрало законно╖ сили не ран╕ше 30 вересня 2016 року.
Кр╕м того, законом вносяться зм╕ни до Кодексу Укра╖ни про адм╕н╕стративн╕ правопорушення. Зокрема передбачено, що неповага до Конституц╕йного суду Укра╖ни з боку перекладача, св╕дка, спец╕ал╕ста, експерта, ╕нших учасник╕в конституц╕йного провадження, залучених Конституц╕йним судом до участ╕ у справ╕, що виявилась у зл╕сному ухиленн╕ в╕д явки на зас╕дання, пленарне зас╕дання Сенату, Велико╖ палати Конституц╕йного суду Укра╖ни, або в неп╕дкоренн╕ цих та ╕нших ос╕б розпорядженню головуючого чи в порушенн╕ порядку п╕д час таких зас╕дань, а так само вчинення будь-ким д╕й, як╕ св╕дчать про явну зневагу до Конституц╕йного суду Укра╖ни, тягнуть за собою накладення штрафу в╕д двадцяти до ста неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян. У Прик╕нцевих положеннях зазнача╓ться, що цей закон набира╓ чинност╕ з дня, наступного за днем його опубл╕кування.
www.unian.ua

ТИМ ЧАСОМ…
У РАД╤ ХОЧУТЬ СКАСУВАТИ ЩОЙНО УХВАЛЕНИЙ ЗАКОН ПРО КОНСТИТУЦ╤ЙНИЙ СУД

У Рад╕ заре╓стровано проект постанови про скасування р╕шення парламенту  в╕д 13 липня про прийняття в ц╕лому як закону законопроекту про Конституц╕йний суд Укра╖ни №6427-д-П. Про це пов╕домля╓ться на сайт╕ парламенту.
«13 липня  2017  року на пленарному зас╕данн╕ Верховно╖ Ради Укра╖ни прийнято р╕шення щодо прийняття в ц╕лому як закону законопроекту Про Конституц╕йний Суд Укра╖ни (ре╓страц╕йний № 6427-д в╕д 07.06.2017). Вказане р╕шення прийняте з грубим порушенням вимог Конституц╕╖ та Регламенту Верховно╖ Ради Укра╖ни щодо процедури законотворчо╖  д╕яльност╕», - йдеться у пояснювальн╕й записц╕ до проекту постанови.
Зокрема, у пояснювальн╕й записц╕ вказу╓ться, що «в порушення пункту 1 частини 2 статт╕ 37 та статт╕ 47 Закону Про Регламент ВР процедурн╕ та остаточне р╕шення щодо законопроекту  №6427-д  приймалось шляхом так званого кнопкодавства». Також у документ╕ наголошу╓ться, що з грубим порушенням встановлено╖ Регламентом процедури зд╕йснювався розгляд та приймалися р╕шення щодо  поправок ╕ пропозиц╕й до вказаного законопроекту.
«Кр╕м того, в порушення вимог частини 4 статт╕ 45 Регламенту, головуючим на пленарному зас╕данн╕ ставилось на голосування  питання щодо прийняття р╕шень не окремо по кожн╕й поправц╕, а знову ж таки виб╕рково,  деяк╕ поправки ставились на голосування, а деяк╕ - н╕», - зазнача╓ться у документ╕.
Зг╕дно з Регламентом ВР, голова парламенту не може п╕дписати ухвалений закон, доки не буде розглянуто заре╓стрований проект постанови.
www.ukrinform.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 14.07.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18793

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков