Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2435)
З потоку життя (5529)
Душі криниця (3143)
Українці мої... (1402)
Резонанс (1390)
Урок української (980)
"Білі плями" історії (1590)
Крим - наш дім (528)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (232)
Бути чи не бути? (69)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (829)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤ЙСЬКИХ СУДД╤В, ЯК╤ П╤ДТРИМАЛИ АНЕКС╤Ю КРИМУ, НЕ ПУСТИЛИ НА СВ╤ТОВИЙ ФОРУМ
Голову Конституц╕йного суду Рос╕╖ Валер╕я Зорьк╕на не допустили на Четвертий Конгрес Св╕тово╖...


РАДА ╢С ЩЕ НА П╤ВРОКУ ПРОДОВЖИЛА САНКЦ╤╥ ПРОТИ РОС╤╥
Таке р╕шення остаточно ухвалила у четвер Рада ╢С


ПУТ╤Н ПОГОДИВСЯ ╤З РОЗМ╤ЩЕННЯМ МИРОТВОРЦ╤В НА ВС╤Й ТЕРИТОР╤╥ ДОНБАСУ
У МЗС п╕дкреслили, що Пут╕н сво╓ю заявою хоче спотворити ╕дею миротворчо╖ м╕с╕╖ ╕ представити...


╤З ПЕРЕЛ╤КУ ПРЕДМЕТ╤В ЗНО ВИКЛЮЧИЛИ РОС╤ЙСЬКУ МОВУ
Оновлений перел╕к предмет╕в затверджено наказом М╕н╕стерства осв╕ти та науки.


╢С НЕ ВИЗНА╢ ТАК ЗВАН╤ «ВИБОРИ» В АНЕКСОВАНОМУ КРИМУ
Про це йдеться у передан╕й власному кореспонденту «Укр╕нформу» у Брюссел╕ заяв╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 14.07.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 14.07.2017
ПОРОШЕНКО ХОЧЕ НОВОГО ЗВ╤ТУ ПРО СПРАВУ ШЕРЕМЕТА

Президент Петро Порошенко вважа╓, що правоохоронн╕ органи повинн╕ найближчим часом провести публ╕чний зв╕т щодо результат╕в сл╕дства убивства журнал╕ста Павла Шеремета.
Про це в╕н заявив п╕д час зустр╕ч╕ з родиною Шеремета ╕ представниками м╕жнародно╖ орган╕зац╕╖ Ком╕тет захисту журнал╕ст╕в, про що пов╕домля╓ прес-служба Порошенка.
В╕н наголосив, що зац╕кавлений у прозорому розсл╕дуванн╕ вбивства Шеремета ╕ готовий зробити все в╕д нього залежне для повного розсл╕дування.
Як в╕домо, Павла Шеремета убили 20 липня 2016 року в центр╕ Ки╓ва, п╕дклавши вибух╕вку п╕д автомоб╕ль, яким в╕н користувався.
Правоохоронц╕ квал╕ф╕кували загибель журнал╕ста як умисне вбивство. До цього часу орган╕затори та виконавц╕ убивства Шеремета не назван╕. Сл╕дч╕ схиляються до верс╕╖ про профес╕йн╕ мотиви злочину.
10 травня 2017 року журнал╕сти "Сл╕дство.╤нфо" разом з представниками м╕жнародно╖ мереж╕ OCCRP презентували у Ки╓в╕ документальний ф╕льм "Убивство Павла" про загибель Шеремета.
Серед ╕ншого, автори ф╕льму-розсл╕дування ╕дентиф╕кували авто, яке стояло в н╕ч перед вибухом п╕д домом Шеремета, та поговорили з вод╕╓м, екс-прац╕вником СБУ – чого не зробили правоохоронц╕. 
Також журнал╕сти за в╕деозаписами виявили, що п╕дозрюван╕ в закладенн╕ вибух╕вки чолов╕к ╕ ж╕нка були поблизу вибуху вранц╕ 20 липня.
За мотивами ф╕льму пол╕ц╕я допитала екс-сп╕вроб╕тника СБУ ╤горя Устименка. А ╕нформац╕ю про те, що прац╕вники Служби безпеки Укра╖ни видалили частину в╕део з камер спостереження поблизу вибуху авто, в СБУ заперечили.
Зг╕дно ╕з останньою ╕нформац╕╓ю, генеральний прокурор Юр╕й Луценко у червн╕ 2017 року заявив про в╕дсутн╕сть серйозного прогресу в розсл╕дуванн╕ справи про вбивство Шеремета.
На початку червня президент Петро Порошенко закликав правоохоронн╕ органи публ╕чно прозв╕тувати щодо розсл╕дування вбивства Павла Шеремета.
Павло Шеремет – б╕лоруський, рос╕йський та укра╖нський журнал╕ст телебачення, рад╕о ╕ пер╕одичних видань, у 1990-х – 2000-х роках працював на рос╕йському телебаченн╕, а останн╕ 5 рок╕в прожив у Ки╓в╕, працював в "Укра╖нськ╕й правд╕" ╕ заснував Школу журнал╕стики УП, а також був ведучим на рад╕о "Вести".
«Укра╖нська правда»

КОМ╤ТЕТ ЗАХИСТУ ЖУРНАЛ╤СТ╤В: СПРАВА ШЕРЕМЕТА ЗАМОРОЖЕНА

Ком╕тет захисту журнал╕ст╕в вважа╓, що розсл╕дування вбивства журнал╕ста Павла Шеремета в Укра╖н╕ забуксувало.
Св╕й зв╕т "В╕дмова в╕д правосуддя: розсл╕дування вбивства Павла Шеремета в Укра╖н╕ не дало результат╕в" його представники презентували в Укра╖нському кризовому мед╕а-центр╕.   
Журнал╕ст Кр╕стофер М╕ллер, який писав зв╕т, зазначив: "Я почав роботу над зв╕том у с╕чн╕, коли минуло вже понад 6 м╕сяц╕в в╕дтод╕, як Павла було вбито".
"Справа була заморожена. Мотиви не були п╕дтверджен╕, велику к╕льк╕сть часу ╕ зусиль витратили на розшук сл╕д╕в злочину – ╕ це не дало жодних ниточок. Натом╕сть ознакам убивства дуже мало уваги прид╕лили", – констатував в╕н.  
"Убивц╕, яких видно на камерах спостереження, коли вони п╕дкладають бомбу, не були визначен╕ – вже не кажучи про затримання. Лише завдяки зусиллям журнал╕ст╕в ми побачили ╖х на в╕део", – сказав М╕ллер.
В╕н нагадав про те, що Служба безпеки Укра╖ни видалила в╕део з деяких камер спостерження ╕ сл╕дч╕ органи заважали один одному.
"Потенц╕йн╕ св╕дки ╕ колеги Шеремета кажуть, що ╖х не викликали на ретельний допит. С╕м’я Павла, друз╕ та журнал╕сти, з якими я говорив, звинувачували владу в нездатност╕ до роботи, недбалост╕ ╕ саботаж╕", – додав М╕ллер.  
"Що у нас зараз ╓, – це неповне розсл╕дування, яке дало дуже мало результат╕в", – констатував в╕н.
У свою чергу, координатор програми КЗЖ у ╢вроп╕ та Аз╕╖ Н╕на Огнянова заявила, що у зв╕т╕ м╕ститься два основних блоки рекомендац╕й – укра╖нськ╕й влад╕ ╕ м╕жнародн╕й сп╕льнот╕.
"КЗЖ заклика╓ оф╕ц╕йн╕ особи пожвавити розсл╕дування, зосередитися на робот╕ Шеремета в Укра╖н╕ як на можливому мотив╕ злочину ╕ п╕дтримувати будь-яке паралельне незалежне розсл╕дування, а ЗМ╤ пост╕йно допов╕дати про результати", – сказала вона.
"Ми також заклика╓мо президента Порошенка засудити погрози ╕ напади на журнал╕ст╕в в Укра╖н╕ ╕ запевнити, що вони будуть ретельно розсл╕дувати", – заявила Огнянова.
"Ми також заклика╓мо його публ╕чно п╕дтвердити критичну роль незалежно╖ преси в Укра╖н╕", – додала вона.
Огнянова зазначила: "Ми також заклика╓мо рос╕йський та б╕лоруський уряд повн╕стю сп╕впрацювати у розсл╕дуванн╕ убивства Шеремета та полегшувати доступ розсл╕дувачам, щоб вони розглянули будь-як╕ ознаки справи, як╕ б могли привести до результат╕в".
КЗЖ також оч╕ку╓ активност╕ в╕д ╢вросоюзу ╕ Ради ╢вропи ╕ наполяга╓, щоб ╓вропейськ╕ делегати брали участь у зустр╕чах сам╕ту ╢С–Укра╖на у Ки╓в╕.
www.pravda.com.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 14.07.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18789

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков