Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2788)
З потоку життя (5915)
Душі криниця (3315)
Українці мої... (1431)
Резонанс (1445)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1629)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧС-2018 НА К╤СТКАХ: У КИ╢В╤ АКТИВ╤СТИ ПРИЙШЛИ ДО ПОСОЛЬСТВА РФ З ЧЕРЕПАМИ
14 червня в Ки╓в╕ б╕ля посольства Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ влаштували акц╕ю ╕з закликом бойкотувати...


ТВОРЦЯМ УКРА╥НСЬКОГО Ф╤ЛЬМУ «ЗАХАР БЕРКУТ» ДОПОМОЖЕ ГОЛЛ╤ВУД
"Разом ╕з режисером Ахтемом Се╕табла╓вим як сп╕врежисер над стр╕чкою працюватиме Джон В╕нн....


«ПОДАРУНОК» У 90 К╤ЛОГРАМ╤В: УКРА╥НА ПОДА╢ ДО СУДУ ООН ДОКАЗИ ЩОДО ЗЛОЧИН╤В РФ У КРИМУ ТА НА ДОНБАС╤
Укра╖на пода╓ до М╕жнародного суду ООН меморандум, який м╕стить юридичне об╜рунтування позиц╕╖...


ПОБИТТЯ НАЙ╢МА: ПОТЕРП╤ЛИЙ ВИМАГАТИМЕ МАКСИМАЛЬНОГО ПОКАРАННЯ
Най╓м додав, що нараз╕ йому нев╕домо, яко╖ м╕ри покарання вимагатимуть прокурори.


ОКУПОВАНИЙ КРИМ ПОВН╤СТЮ ЗАСИХА╢
Анексований Рос╕╓ю Крим, який жив за рахунок води, що надходить з материково╖ Укра╖ни, повн╕стю...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 14.07.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 14.07.2017
Г╤РК╤Н ╤ НАВАЛЬНИЙ: ЯКЕ ╥ХАЛО, ТАКЕ Й ЗДИБАЛО

Кожен, хто хоче прорватися у Кремль через вибори – або на╖вна людина, або переконаний прихильник рос╕йсько╖ пол╕тично╖ системи…

Г╕рк╕н-Стр╓лков запропонував, а Навальний швидко погодився на публ╕чн╕ теледебати з ним. Десь на наступному тижн╕ об╕цяють провести.
Укра╖нська частина Мереж╕ одноголосно, а рос╕йська – частково, р╕шуче засудила Навального за готовн╕сть дебатувати з людиною, за яким Гаага плаче, вживши для цього в╕дпов╕дну лексику: «там нема з ким говорити», «може бути одна форма сп╕лкування: кайданки ╕ в суд», «знущання над пам’яттю 298 пасажир╕в рейсу МН 17», «парад виродк╕в», «помножить себе (╕ не т╕льки) на нуль», «це що таке взагал╕? Нав╕що??», тощо. «Слов не хватает», - п╕дсумувала укра╖нська журнал╕стка Соня Кошк╕на, признавшись, що не зна╓ як цензурно прокоментувати таке. Зв╕сно, д╕сталося не т╕льки Навальному, а вже звично ╕ ус╕м так званим «рос╕йським л╕бералам».
Все сказане – правда, без сенсац╕й, тож не поспереча╓шся. Але ось що виклика╓ здивування, так це емоц╕йний градус нашо╖ критики Навального. Н╕бито ж ми вс╕ все давно зрозум╕ли: Навальний для Укра╖ни абсолютно н╕чим не кращий за Пут╕на. Наш ╕ндикатор оц╕нки рос╕йського пол╕тика, та й просто рос╕йського громадянина – гранично простий ╕ виправданий: Крим – чий? ╓ агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни? Навальний на ц╕ питання давним-давно в╕дпов╕в, в╕дпов╕дно ╕ наше негативне ставлення до нього давним-давно склалося. Що до нього дода╓ згода Навального вести публ╕чн╕ дискус╕╖ з терористом Г╕рк╕ним, якого в╕н терористом не вважа╓? Н╕чого. Чому ж тод╕ ми знову ╕ знову «заводимося» на черговий ц╕лком прогнозований антиукра╖нський крок Навального?
Чому один ворог Укра╖ни не може на людях поговорити з ╕ншим ворогом Укра╖ни, щоб разом пом╕ркувати, як подолати свого сп╕льного ворога, тобто нас? Зв╕сно може, ╕ поговорять, вже домовилися, а наше завдання – мовчки послухати ╕ зробити для себе висновки, частину яких краще не озвучувати, щоб завчасно не сполохати г╕рк╕них ╕ навальних.
Наш╕ емоц╕╖ в╕д того, що ми все прагнемо розглед╕ти серед рос╕йських пол╕тик╕в, як╕ борються за владу в Кремл╕, таких, котр╕, здобувши владу, перетворять Рос╕ю з агресивного ворога на дружнього сус╕да Укра╖ни. Бажання природне, але б╕да в тому, що таких пол╕тик╕в там нема, н╕коли не було ╕ н╕коли не буде, допоки в Рос╕╖ не станеться справжньо╖ революц╕╖, тобто, д╕йства, яке зруйну╓ пол╕тичний лад, а не модерн╕зу╓ його, як це сталося у 1917 ╕ 1991 роках. У рос╕йську революц╕ю ми не в╕римо, а чека╓мо, коли там у них з’явиться ╖хн╕й «мес╕я». Тому у нас ╕ трапляються регулярн╕ розчарування, як╕ ми п╕дсв╕домо вилива╓мо р╕шучою лексикою. Ось, зда╓ться, знайшовся такий рос╕йський опозиц╕онер, в╕н гостро критику╓ чинну владу, Пут╕на ╕ нав╕ть засуджу╓ в╕йну проти Укра╖ни. Але мина╓ трохи часу, ╕ ми перекону╓мося: н╕, це не той, кого ми чека╓мо, в╕н, виявля╓ться, теж хоче бути нам «старшим братом», пропону╓ якийсь новий референдум по Криму ╕ не визна╓ наше право шанувати Бандеру ╕ Шухевича. Ми, зв╕сно, викреслю╓мо його з╕ скандалом з нашого списку над╕й ╕ вигляда╓мо нового. ╤ так сто раз╕в. То чому ми раз у раз помиля╓мося?
Як на мене, це через нашу традиц╕йну плутанину з пол╕тичними терм╕нами, коли ми говоримо про Рос╕ю, що ╓ насл╕дком нашого нерозум╕ння сут╕ рос╕йсько╖ пол╕тично╖ системи. Ми (заради справедливост╕ - не т╕льки ми – весь св╕т) назива╓мо Навального пол╕тичним опозиц╕онером, а в╕н таким не ╓. Не тому, що в╕н укра╖нофоб чи якийсь аморальний тип, а просто тому, що в Рос╕╖ нема пол╕тично╖ опозиц╕╖ у тому сенс╕, щоб вона прагнула зм╕нити пол╕тичну систему з феодально╖ на демократичну. Навальний, Касьянов, Яшин, Г╕рк╕н, Явл╕нський, Ходорковський, Пономарьов, Гудков - це учасники боротьби за ордери на проживання у Кремл╕. Вони сприймають той тип орган╕зац╕╖ функц╕онування влади, який традиц╕йно склався в Рос╕╖, ╕ не мають нам╕ру його докор╕нно зм╕нювати, готов╕ лише зм╕нювати оздоблення фасаду влади. Так, вони ╓ опонентами, а ╕нколи – особистими непримиренними ворогами тих, хто вже ма╓ кремл╕вський ордер, ╕ в цьому сенс╕ ╖х можна називати опозиц╕онерами до Пут╕на чи ╕ншого Медв╓д╓ва, але аж н╕як не пол╕тичною опозиц╕╓ю. Нав╕ть убитий режимом Борис Н╓мцов належав саме до таких традиц╕йних рос╕йських «опозиц╕онер╕в». Вони борються ╕нколи поодинц╕, а част╕ше – гуртом, збиваючись для цього у групи, як╕ для публ╕ки називають парт╕ями чи громадськими рухами, хоча, знову ж таки, це не парт╕╖ ╕ не рухи, т╕льки назви.
╢ ще в Рос╕╖ люди л╕берального св╕тогляду, котр╕ безпосередньо за м╕сце у влад╕ не змагаються. Для них критика влади («товар», який завжди у Рос╕╖ користувався ст╕йким попитом серед осв╕чено╖, а тому пор╕вняно заможно╖, рос╕йсько╖ публ╕ки) – спос╕б ╕снування, тобто - джерело здобуття свого кусня хл╕ба з маслом у житт╕. А серед них ╓ ╕ поодинок╕ винятки, на кшталт пок╕йно╖ Валер╕╖ Новодворсько╖, в’язня Бориса Стомах╕на чи ем╕гранта Аркад╕я Бабченка, котр╕ так щиро ненавидять (╕ розум╕ють) рос╕йську пол╕тичну систему, що не намагаються в╕д сво╓╖ особисто╖ боротьби з нею отримати масло ╕ нав╕ть хл╕б. Але то справд╕ винятки, ╕ про них варто говорити окремо.
Ще раз: у Рос╕╖ нема пол╕тично╖ опозиц╕╖, тому зм╕на пол╕тично╖ системи на виборах чи ╕ншими демократичними процедурами неможлива. ╤ тому кожен, хто хоче прорватися у Кремль через вибори – або на╖вна людина, або переконаний прихильник системи. Вона, система побудована, причому дуже м╕цно побудована, так, що не передбача╓ легально╖ орган╕зовано╖ опозиц╕╖ до себе. Можлива т╕льки нелегальна опозиц╕я, але й там не кожен «п╕дп╕льник» - принциповий ворог системи, там теж р╕шуче переважають опозиц╕онери зразка Навального, котрих - так нещасливо для них доля склалося - загнали у п╕дп╕лля, де вони сидять тихо, як миш╕. До реч╕, сам Навальний аж н╕як не гарантований в╕д такого вар╕анту.
Зв╕дси висновок: нам потр╕бно над╕ятися не на те, що хтось зм╕нить Рос╕ю, а на те, що Укра╖на зм╕ниться, тобто – зм╕цн╕╓, наст╕льки, що стане для Рос╕╖ недосяжною. Ось на таку реальну справу не жаль наших н╕ часу, н╕ зусиль, н╕ емоц╕й у Мереж╕.
Юр╕й Сандул
www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 14.07.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18776

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков