Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 02.04.2004 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 02.04.2004
БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ
КС

АРХАНГЕЛЬСЬКИЙ ГЛАС СПІВАЄМО ТОБІ, ЧИСТАЯ: "РАДУЙСЯ, БЛАГОДАТНА, ГОСПОДЬ З ТОБОЮ".

Після введення до Єрусалимського храму Пресвятая Діва залишилася там тривалий час під опікою священнослужителів, проводячи час за молитвами, читанням Святого Письма і рукоділлям.
 Так минали день за днем, рік за роком, а коли Святій Діві виповнилося п'ятнадцять літ (то був вік, коли за іудейськими звичаями дівчата виходили заміж), первосвященики оголосили їй, що Вона вже не може залишатися в храмі, але має обрати собі чоловіка.
 Пресвята Діва відповіла їм, що оскільки батьки Іоаким та Анна присвятили її Богу, то Вона бажає назавжди лишитись дівою. Тоді священики вирішили заручити Марію з благочестивим старцем з роду Давида, теслею на ймення Йосиф, який мав охороняти Її і мав тільки називатися Її чоловіком.
 У Назареті, в домі праведного Йосифа, Пресвята Діва також не міняла свого способу життя; Вона увесь свій час проводила в молитві, займалась рукоділлям і читала святі книги. Для Неї дім Йосифа був немов храм молитовний, з якого Вона нікуди не виходила і ні з ким не розмовляла, хіба що з дочками Йосифа.
 До галілейського міста Назарет, у дім Йосифа до святої Діви Марії шостого місяця по зачаттю Іоанна Хрестителя посланий був архангел Гавриїл. Увійшовши до Діви Марії, він промовив: "Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою, благословенна Ти в жонах!"
 Вона ж, побачивши небесного посланця, схвилювалася і стривожилась його словами і почала роздумувати, що б означало те привітання.
 Ангел промовив до неї: "Не бійся, бо Ти знайшла благодать у Бога. І ось зачнеш в утробі, і народиш Сина, і наречеш ім'я Йому Ісус. Він буде Великий і Сином Всевишнього наречеться, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, отця Його. І царюватиме у домі Якова повік, і царству Його не буде кінця".
 Марія озвалась до ангела: "Як же станеться це, коли Я мужа не знаю?.."
 І Ангел промовив у відповідь їй: "Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього осінить тебе, тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим. Ось і Єлисавета, родичка Твоя, і вона зачала сина в старості своїй, і це вже шостий місяць їй, хоча називають її неплідною, бо не буває безсилим у Бога ніяке слово". 
 А Марія промовила: "Я - раба Господня. Нехай буде мені за словом твоїм!"
(Лук. 1,28 - 38).
 І відійшов від Неї Ангел, а Свята Діва пішла на гостину до родички своєї Єлисавети, яка зустріла її такими словами: "Благословенна Ти в жонах, і благословен плід утроби Твоєї! І звідки це мені, що Мати Господа мого прийшла до мене" (Лук. 1,42).
 А Марія промовила: "Величає душа моя Господа, і зрадів дух Мій у Бозі, Спасі моїм, що зглянувся на смирення раби Своєї, ось-бо віднині ублажатимуть Мене всі роди. Бо вчинив Мені велич Всемогутній, і святе ім'я Його. І милість Його з роду в рід на тих, що бояться Його. Явив могутність руки Своєї, розсіяв гордовитих у помислах сердець їхніх; скинув сильних з престолів і підніс смиренних; голодних сповнив благами, а тих, що багатіють, відпустив ні з чим. Прийняв Ізраїля, отрока Свого, спом'янувши милість, як говорив отцям нашим, Авраамові і нащадкам його довіку" (Лук. 1,46 - 55).
 Святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці відбувалось від самого початку створення християнської Церкви. В Назареті, на тому самому місці, де архангел благовістив Діву Марію, побудовано храм на честь цієї вікопомної події.
 Святі отці Церкви у своїх писаннях пояснюють і те, чому Син Божий втілився в утробі Діви Марії саме в день 25 березня (7 квітня). Адже Бог сотворив чоловіка 25 березня (7 квітня), тому Отець Небесний і послав архангела Гавриїла цього дня благовістити Діву Марію.
 У V ст. Анатолій Константинопольський, у VII - Андрій Єрусалимський, у VIII - св. Дамаскин, у IX - Феофан та інші написали чимало хвалебних пісень на честь Благовіщення Богородиці, якими нині Церква прославляє цю священну подію.
 Шостий Вселенський Собор, який відбувся 691 року, 52-им правилом визначив, оскільки свято Благовіщення Пресвятої Богородиці випадає на дні Великого посту, коли у храмах служать літургію Ранішесвячених Дарів, саме цього дня, незважаючи на суворість посту, служити літургію повну: Іоанна Золотоустого чи Василія Великого - у ті дні, коли це визначено за уставом. Цим правилом підкреслюється величність цієї події.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 02.04.2004 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1877

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков