Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 30.06.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 30.06.2017
НАЦ╤ОНАЛЬНИЙ ФЛОТ ПОПОВНИВСЯ МОЛОДИМИ СПЕЦ╤АЛ╤СТАМИ

Напевно, нема╓ жодно╖ людини в кра╖н╕, яка б не чула про севастопольських курсант╕в Академ╕╖ в╕йськово-морських сил ╕м. П. С. Нах╕мова, що у березн╕ 2014 року засп╕вали перед окупантами г╕мн Укра╖ни, коли останн╕ п╕дн╕мали на флагштоц╕ вишу рос╕йський прапор. ╥х глушили за допомогою оркестру, однак хлопц╕ досп╕вали до к╕нця, п╕сля чого покинули плац. ╤, як виявилося, це був не пафос. Нещодавно вони отримали оф╕церськ╕ погони, поповнили ек╕паж бойового корабля та довели свою готовн╕сть дал╕ захищати морськ╕ рубеж╕ держави.
Лейтенант Володимир Горбенко навчався на механ╕ка. Спостер╕гаючи, як по морю б╕ля Севастополя ходять корабл╕, юнак уявляв, що дуже скоро ╕ в╕н стане морським оф╕цером. Як виявилося, ще будучи курсантом в╕н мав б╕льше права називатися оф╕цером, н╕ж деяк╕ наставники, бо п╕д час кримських под╕й не зрадив ╕ не продався.
- Тод╕ я вперше сп╕вав г╕мн ╕ в╕дчував, що по т╕лу проб╕гають мурашки. Мен╕ зда╓ться, саме у т╕ хвилини ми до к╕нця усв╕домили, що у нас ╓ держава. Все в╕дбувалося дуже швидко, надзвичайно важко ╕ боляче, але я щасливий, що мо╖ ще зовс╕м юн╕ друз╕ виявилися справжн╕ми чолов╕ками. З╕знаюсь, що важко було покидати такий вже р╕дний Севастополь, але я знаю, що ще повернусь.
П╕сля зак╕нчення ╕нституту ВМС НУ "ОМА" лейтенант став начальником вим╕рювально╖ лаборатор╕╖ СР "Балта".
- Судно розмагн╕чування призначено для проведення спец╕альних заход╕в з метою зменшення власних магн╕тних пол╕в бойових корабл╕в та суден, як╕ ╓ на озбро╓нн╕ в╕йськового флоту. В╕домо, що кожен корабель ма╓ властив╕сть намагн╕чуватись, а це може призвести до того, що датчики, пристро╖ ╕ техн╕ка вийдуть ╕з ладу. Зокрема, намагн╕чена зброя не зможе влучно стр╕ляти. Наше судно вир╕шу╓ ц╕ проблеми, а саме за допомогою р╕зних спец╕альних прилад╕в розмагн╕чу╓ ╕нш╕ корабл╕, - д╕литься особлив╕стю роботи Володимир.
- П╕сля зак╕нчення вишу з╕ткнувся з новими завданнями, тому що по мо╖й спец╕альност╕ м╕сця не було, а я дуже хот╕в служити на корабл╕. Зараз намагаюся якомога краще вивчити свою матер╕альну частину, багато читаю, вчуся, розбираюся з пристроями та документац╕╓ю.
За дек╕лька м╕сяц╕в служби на "Балт╕" лейтенант виходив у море, стояв черговим низ╕в та вахтовим оф╕цером.
- Що став в╕йськовим моряком - не жалкую. До реч╕, саме виб╕р профес╕╖ познайомив нас з майбутньою дружиною. Як вона любить розпов╕дати, спочатку ╖╖ погляд зачарувала морська форма, а т╕льки пот╕м вже я.
Буду докладати максимум зусиль, щоб стати над╕йною опорою сво╖й с╕м’╖ та кра╖н╕.
В родин╕ лейтенанта Кирила Москаленка моряк╕в, а тим паче в╕йськових, не було. Але хлопець змалечку захоплювався романами Жюля Верна, як╕ перечитував по дек╕лька раз╕в. По-юнацьки заздрячи героям книжкових пригод, в╕н ╕ сам мр╕яв стати “морським вовком”. Тож коли вступив до Академ╕╖ в╕йськово-морських сил ╕м. П. С. Нах╕мова, його щастю просто не було меж. Серед наставник╕в були оф╕цери, схож╕ на справжн╕х моряк╕в, оф╕цер╕в з велико╖ букви, на яких хот╕лося бути схожим, брати приклад. Було бажання стати таким, як вони. Та скоро юнак зрозум╕в, що ╕деали виявилися пустушками, коли слово потр╕бно було п╕дтвердити справою. Коли т╕, хто навчали, що присягу дв╕ч╕ не дають, ╕ той, хто зрадить Батьк╕вщину, не ма╓ права називатися оф╕цером – зрадили.
- Здавалося, що впав ц╕лий св╕т, але водночас, я в╕дчув, що сп╕ваючи г╕мн Укра╖ни, ми з хлопцями подоросл╕шали на роки в одну мить. Уявляю, ким себе в т╕ хвилини в╕дчували т╕, хто називали себе оф╕церами, якщо це поняття для них хоч щось означало.
А пот╕м була Одеса, де Кирило зак╕нчив В╕йськово-Морський ╤нститут НУ «ОМА» за спец╕альн╕стю судновод╕ння. При розпод╕ленн╕ потрапив на судно розмагн╕чування «Балта» командиром штурмансько╖ бойово╖ частини. На берез╕ довго сид╕ти не довелося. Як т╕льки оф╕цер прибув на корабель, "Балта" вийшла у море на ходов╕ випробування п╕сля ремонту, п╕д час який перев╕ряли роботу двигун╕в. Кирило виконував обов'язки штурмана.
- Звичайно, було не просто, бо не вистачало досв╕ду роботи на корабл╕, але задачу я виконав, - говорить Кирило.
- В ╕нститут╕ В╕йськово-Морських Сил я отримав велику теоретичну базу знань. Але, все ж, практики не вистача╓. Як виявилося, можна бути в╕дм╕нником в ╕нститут╕, але це не означа╓, що ти зможеш так само добре проявити себе безпосередньо у мор╕. В червн╕ заплановано ще два виходи судна розмагн╕чування у море, то ж я з нетерп╕нням чекаю цього, щоб набути ще б╕льшого досв╕ду управл╕ння кораблем.
Курсант Дам╕р Аул╕н по сво╖й спец╕альност╕ у рейтингу був першим. Тож дуже бажав потрапити на корабельну посаду.
- М╕й шлях до омр╕яних погон╕в почався ще у дитинств╕. Пам'ятаю, як в╕дв╕дував Севастополь з с╕м'╓ю, як мене зачаровувало син╓ море. Але найб╕льше приваблювали корабл╕ та морська форма. Тому для себе я твердо вир╕шив, що у подальшому присвячу сво╓ життя в╕йськов╕й служб╕, - розпов╕да╓ Дам╕р.
Юнак родом ╕з Кропивницького, п╕сля дев'ятого класу, не зраджуючи сво╖й мр╕╖, вступив до В╕йськово-морського л╕цею, усп╕шно його зак╕нчив та продовжив здобувати осв╕ту в Академ╕╖ ВМС ╕м. П. С. Нах╕мова у Севастопол╕. Але у зв'язку з анекс╕╓ю Криму навчальний заклад був передислокований до Одеси.
– Я добре розум╕в, що в╕дбува╓ться на п╕востров╕. Коли я побачив, як мо╖, здавалось, друз╕, з легковажн╕стю продавали честь мундира за дешев╕ об╕цянки, то мо╓ бажання захищати Укра╖ну стало ще сильн╕шим. Ми пере╖хали до Одеси, де продовжили освоювати профес╕ю в╕йськового моряка.
П╕сля випуску я потрапив служити на судно розмагн╕чування "Балта" командиром артилер╕йсько╖ бойово╖ частини, - говорить лейтенант Аул╕н.
Нараз╕ юнак викону╓ обов'язки пом╕чника командира корабля. Б╕льша частина особового складу "Балти" - люди, старш╕ в╕д Дам╕ра за в╕ком, та, за його словами, це не створю╓ жодних проблем у сп╕лкуванн╕. Вс╕ ставляться з повагою та розум╕нням.
– Сьогодн╕ не вистача╓ особового складу на кораблях. Але легко на флот╕ н╕коли не було, ╕ хтось опуска╓ руки, а хтось, не зупиняючись, руха╓ться вперед. Я просто маю над╕ю, що ми част╕ше виходитимемо в море. З нетерп╕нням чекаю походу "Балти", аби наплавати необх╕дну к╕льк╕сть д╕б для допуску до здавання курсово╖ задач╕ К-2 (д╕й корабля у мор╕ за призначенням). А ще маю мр╕ю повернутися вже в укра╖нський Крим та подивитися в оч╕ сво╖м колишн╕м друзям ╕ запитати: «Як воно, жити з тавром зрадника Батьк╕вщини?»

Оксана КАРПЕНКО,
спец╕альний кореспондент редакц╕╖ В╕йськово-Морських Сил
м. Одеса

На фото: лейтенанти Володимир Горбенко, Кирило Москаленко та Дам╕р Аул╕н

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 30.06.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18741

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков