Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ВИГРАНА БИТВА ЗА ЛЕГ╤ТИМН╤СТЬ
20 травня 2019 року оф╕ц╕йно стартувала п’ятир╕чна каденц╕я Володимира Зеленського на...


НАЦИЗМ В╤ДРОДИВСЯ. Т╤ЛЬКИ З НОВИМ МАРКУВАННЯМ: «СДЕЛАНО В РОССИИ».
Звернення Президента Укра╖ни з нагоди Дня пам'ят╕ та перемоги над нацизмом у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕.


САМ╤Т У ШВЕЙЦАР╤╥ - ПЕРШИЙ РЕАЛЬНИЙ ШАНС РОЗПОЧАТИ В╤ДНОВЛЕННЯ СПРАВЕДЛИВОГО МИРУ
Лише глобальна сила здатна примусити Рос╕ю до миру, саме тому Укра╖на працю╓, щоб залучити...


НАШ╤ ВО╥НИ ВМ╤ЮТЬ ПЕРЕМАГАТИ, АЛЕ ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ВАШО╥ ДОСТАТНЬО╥ ТА СВО╢ЧАСНО╥ П╤ДТРИМКИ
Звернення Президента до учасник╕в зас╕дання у формат╕ «Рамштайн».


«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 30.06.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 30.06.2017
ДОНАЛЬД ТРАМП НЕ ДАВАВ ПОРАДИ, А ЗАПИТУВАВ, ЧИМ ДОПОМОГТИ

Президент Укра╖ни про зустр╕ч з Президентом США

П╕д час зустр╕ч╕ у Б╕лому дом╕ з Президентом Укра╖ни Петром Порошенком Президент Сполучених Штат╕в Америки Дональд Трамп п╕дтвердив позиц╕ю справжнього стратег╕чного партнера. Про це Глава Укра╖нсько╖ держави заявив в ╕нтерв’ю укра╖нським телеканалам.
«Якщо говорити про головн╕ мо╖ враження в╕д в╕зиту в США ╕ в╕д зустр╕ч╕ з Президентом Трампом – ключова його позиц╕я була не давати поради, а в╕н ч╕тко запитував: «Петро, чим тоб╕ допомогти?». Це позиц╕я справжнього партнера, справжнього друга Укра╖ни», - п╕дкреслив Президент.
«Стосовно рукостискання – це було рукостискання партнер╕в. ╤ загальна атмосфера, яка почина╓ться з рукостискання, була дуже дружня, дуже партнерська, дуже над╕йна, ╕ я себе в╕дчував дуже комфортно», - додав в╕н.
Петро Порошенко п╕дкреслив, що одним з основних завдань його в╕зиту до Вашингтона було по╕нформувати стратег╕чних партнер╕в Укра╖ни – США, нову Адм╕н╕страц╕ю та Президента Дональда Трампа про ситуац╕ю в Укра╖н╕ та на ╖╖ окупованих територ╕ях.
«Завдання перед нами стояли надзвичайно важлив╕. Хочу одразу ж зняти будь-як╕ ╕нсинуац╕╖ про те, що в╕зит drop-in - т╕льки сфотографуватися. Нам це було не потр╕бно», - зауважив Петро Порошенко.
«Це не просто перша зустр╕ч, знайомство л╕дера Сполучених Штат╕в Америки ╕ вашого пок╕рного слуги, а ми мали дуже важливе завдання, щоб обм╕нятися думками ╕ озбро╖ти аргументами напередодн╕ тих багатосторонн╕х ╕ двосторонн╕х зустр╕чей, як╕ в╕дбудуться у Гамбурз╕ у формат╕ Велико╖ двадцятки», - заявив Глава держави.
На переконання Петра Порошенка укра╖нськ╕й делегац╕╖ вдалося це завдання виконати. «Були надан╕ не просто аргументи, а матер╕али, докази – фотокартки, карти, документи, шеврони ╕ багато ╕нших речей, як╕ ч╕тко доводять рос╕йську присутн╕сть на Донбас╕», - наголосив Президент.
«Мо╓ю метою, як Президента, метою сп╕льно╖ св╕тово╖ коал╕ц╕╖ ╓ принести мир на укра╖нську землю. ╤ ч╕тк╕сть пр╕оритет╕в, плани - що ╕ коли будемо робити, координац╕я зусиль, починаючи з Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й ╕ зак╕нчуючи НАТО ╕ трансатлантичним сп╕вроб╕тництвом – це все вдалося реально обговорити», - також сказав в╕н.
«Ми фактично досягли дуже важливо╖ мети. Якщо ран╕ше, п╕д час мого першого в╕зиту в США, кра╖на продемонструвала потужну двопарт╕йну п╕дтримку не просто Укра╖ни, а укра╖нського народу, укра╖нсько╖ влади, то на сьогодн╕шн╕й день ми можемо говорити, що це не просто конгресова ╕ сенатська п╕дтримка, а це вже п╕дтримка виконавчо╖ влади. Де-факто можна говорити, що Укра╖на об’╓днала всю Америку. ╤ сьогодн╕, я думаю, що це було абсолютно ч╕тко видно ╕ я дуже задоволений п╕дсумками цього в╕зиту», - п╕дкреслив Петро Порошенко.

УКРА╥НА ЗБ╤ЛЬШУ╢ ЧАСТКУ ПОСТАВОК ЯДЕРНОГО ПАЛИВА З╤ США

З метою зм╕цнення енергетично╖ безпеки Укра╖на зб╕льшить частку поставок американського ядерного палива, заявив Президент Петро Порошенко в ╕нтерв’ю укра╖нським телеканалам.
«Енергетична безпека також поляга╓ ╕ в ядерн╕й енергетиц╕. ╤ тут ми зб╕льшу╓мо значно, як я ╕ наголосив два тижн╕ тому, долю американських постачальник╕в ядерного палива «Westinghouse» в Укра╖н╕. Я спод╕ваюся, що нам вдасться це зробити до 55%», - сказав Глава держави.
Кр╕м того, зауважив в╕н, продовжу╓ться буд╕вництво заводу з переробки в╕дпрацьованого ядерного палива. «Це також ми зл╕за╓мо з гачка,  на якому на сьогодн╕шн╕й день дума╓, що нас трима╓ Рос╕йська Федерац╕я», - наголосив Петро Порошенко ╕ додав - «Цього не буде».
За словами Президента, також ╓ домовлен╕сть про постачання в Укра╖ну американського вуг╕лля. «Ми будемо мати гарантоване постачання м╕н╕мум двох м╕льйон╕в тон вуг╕лля. Для цього створено вс╕ умови», - сказав в╕н зауваживши, що у цьому питанн╕ ╓ абсолютна п╕дтримка М╕н╕стерства торг╕вл╕, М╕н╕стерства енергетики, ново╖ Адм╕н╕страц╕╖ ╕ Конгресу Сполучених Штат╕в. Петро Порошенко також п╕дкреслив, що вуг╕лля з Пенсильван╕╖ постачатиметься за конкурентними ц╕нами.
Важливим у сп╕впрац╕ з М╕н╕стерством енергетики США Президент назвав ╕ домовлен╕сть про в╕зит М╕н╕стра Р╕ка Перр╕ в Укра╖ну у серпн╕. За його ╕нформац╕╓ю на порядку денному питання участ╕ американських компан╕й у приватизац╕╖ енергетичних компан╕й, як енергозбуту, так ╕ енергогенерац╕╖. «╢ б╕льше 20 компан╕й, як╕ на сьогодн╕шн╕й день зац╕кавлен╕ в Укра╖н╕. Ми вийшли на абсолютно конкретн╕, прям╕ результати. ╤ це лише одне м╕н╕стерство», - констатував Глава держави.

США ТА ╢ВРОСОЮЗ ПРОДЕМОНСТРУВАЛИ ╢ДН╤СТЬ У ПИТАНН╤ САНКЦ╤Й ПРОТИ РОС╤╥

Президент Петро Порошенко наголошу╓, що Сполучен╕ Штати Америки та ╢вропейський Союз показали ╓дину позиц╕ю у питанн╕ продовження та розширення санкц╕й проти кра╖ни-агресора Рос╕╖ ╕ Укра╖на ц╕ну╓ таку сол╕дарн╕сть.
«Це те, чого ми чека╓мо в╕д наших партнер╕в. Ми чека╓мо ╓дност╕ - ╕ це в╕дбулося. Ми чека╓мо сол╕дарност╕ з Укра╖ною - ╕ це теж в╕дбулося», - сказав Петро Порошенко в ╕нтерв'ю укра╖нським телеканалам.
При цьому Глава держави не погодився ╕з думкою, яку висловлюють у деяких ЗМ╤, що незважаючи на те, що Сенат узаконив санкц╕╖ проти Рос╕╖, Палата представник╕в Конгресу США трохи ╖х загальмувала ╕ не виключено, що вони можуть бути пом'якшен╕.
«Я хот╕в би категорично спростувати цю позиц╕ю. Ми мали дуже грунтовну розмову ╕ з╕ Сп╕кером Палати представник╕в Конгресу США Полом Райаном, ╕ з л╕дером демократично╖ меншост╕ пан╕ Пелес╕ стосовно того, що в Конгрес╕ ╕сну╓ повна п╕дтримка санкц╕й. ╤ дискус╕╖ ведуться виключно про повноваження Президента США щодо того чи ма╓ Президент одноос╕бно скасовувати санкц╕╖, чи буде потр╕бно певне обговорення у Сенат╕», - наголосив Петро Порошенко.
Президент також п╕дкреслив, що не бачить дискус╕╖ щодо зм╕стовно╖ частини санкц╕й  ╕ висловив думку, що вони будуть обговорен╕ п╕д час в╕зиту Президента США до ╢вропи. «Але у р╕шенн╕ щодо ч╕тких санкц╕й за невиконання М╕нських угод ╕сну╓ абсолютно повний консенсус», - зазначив Президент.
Глава держави зауважив, що це в тому числ╕ ╓ результатом нашо╖ ефективно╖ сп╕впрац╕ з партнерами з╕ США.
«Кр╕м того, США повинн╕ в╕д╕гравати ту саму роль л╕дера щодо координац╕╖ ╕ об'╓днання трансатлантично╖ сп╕впрац╕, координац╕╖ санкц╕й в межах «Велико╖ с╕мки», та разом з ╢вропейським Союзом. В ╕ншому випадку ц╕ санкц╕╖ були б неефективними» - переконаний Петро Порошенко.
В контекст╕ продовження санкц╕й щодо кра╖ни-агресора – Рос╕╖ та запровадження нових Глава держави особливо акцентував увагу на питання обмежень, пов'язаних ╕з проектом «П╕вн╕чний поток-2».
«Це надзвичайно серйозна загроза для Укра╖ни, яку форму╓ Рос╕йська Федерац╕я. Головна мета яко╖ аж н╕як не економ╕чна чи енергетична, мета – позбавити Укра╖ну 2 м╕льярд╕в долар╕в, як╕ вона отриму╓ за транзит. Це помста за Стокгольм, це помста за р╕шуч╕ антикорупц╕йн╕ реформи в енергетичн╕й сфер╕. ╤ США продемонстрували нам повну п╕дтримку, яка була закладена в р╕шенн╕, яке було прийнято в тому числ╕ п╕д час перебування укра╖нсько╖ делегац╕╖», - зазначив Президент.
В╕н також зауважив, що одразу ж п╕сля Вашингтона прилет╕в до Брюселя, де взяв участь у сам╕т╕ ╢вропейсько╖ народно╖ парт╕╖, якому передувало р╕шення Ради ╢вроопейського Союзу про продовження санкц╕й.
Глава держави п╕дкреслив: «Я дуже дякую вс╕м л╕дерам 28 кра╖н-член╕в ╢вропейського Союзу за потужне ╕ одноголосне р╕шення про продовження санкц╕й проти Рос╕йсько╕ Федерац╕╖ в зв'язку з невиконанням М╕нських угод».

УКРА╥НА ТА США НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ П╤ДПИШУТЬ УГОДИ ПРО ОБОРОННУ СП╤ВПРАЦЮ

Президент Петро Порошенко пов╕домив, що впродовж найближчих м╕сяц╕в оч╕ку╓ться в╕зит до Укра╖ни М╕н╕стра оброни США Джеймса Метт╕са ╕ п╕дписання низки угод про сп╕впрацю у оборонн╕й сфер╕.
«Щодо оборонних угод ми сьогодн╕ фактично ма╓мо погоджений текст. Можу сказати, що найближчим часом, протягом двох-трьох м╕сяц╕в ми чека╓мо в╕зит М╕н╕стра оброни США до Укра╖ни ╕ п╕д час цього в╕зиту ми спод╕ва╓мось, що угоди будуть п╕дписан╕», - сказав Петро Порошенко в ╕нтерв'ю укра╖нським телеканалам.
Президент також п╕дкреслив, що активно просува╓ться ╕ процес надання Укра╖н╕ оборонно╖ збро╖. За його словами, було досягнуто домовленост╕ про завершення п╕дготовки угоди про постачання оборонно╖ збро╖, угоди про в╕йськово-техн╕чну сп╕впрацю, сп╕впрацю у науково-досл╕дних розробках та багато ╕нших напрямк╕в. При цьому в╕н п╕дкреслив, що без нин╕шнього в╕зиту до Сполучених Штат╕в укладання цих угод в╕дкладалося б на довший пер╕од.
«Це абсолютно ч╕тк╕ ╕ конкретн╕ угоди, безпрецедентн╕, як╕ Укра╖на н╕коли не мала у наших в╕дносинах з╕ США», - п╕дкреслив Петро Порошенко.
Глава держави окремо наголосив на зустр╕ч╕ з оч╕льником Пентагону. В╕н додав, що ця зустр╕ч з М╕н╕стром оборони США Джеймсом Метт╕сом  справила враження нав╕ть емоц╕йно - коли на сходах буд╕вл╕ оборонного в╕домства США звучав г╕мн Укра╖нсько╖ держави, майор╕в прапор нашо╖ держави ╕ у почесн╕й варт╕ були представники вс╕х род╕в в╕йськ США.
«Ми почули надихаюч╕ слова М╕н╕стра оборони США. В╕н сказав дек╕лька важливих речей. Перше - ми дуже добре про╕нформован╕ про стан справ у Збройних Силах Укра╖ни, ми пиша╓мось тим, що вам вдалось зробити ╕ ми пиша╓мось вашими Збройними Силами», - розпов╕в Президент. За його словами, М╕н╕стр оборони США також позитивно в╕дгукнувся про д╕яльн╕сть Начальника Генерального штабу ЗСУ В╕ктора Муженка.
Джеймс Метт╕с також сказав, що це сп╕льна думка радник╕в та експерт╕в, як╕ зараз сп╕впрацюють з╕ Збройними Силами Укра╖ни. Генерал Метт╕с також запевнив у тому, що буде робити все можливе для розширення оборонно╖ сп╕впрац╕, забезпечення вир╕шення питання про надання Укра╖н╕ оборонно╖ збро╖.
Важливою деталлю, на яку Глава держави звернув увагу ще п╕д час перемовин у США: в каб╕нет╕ М╕н╕стра оборони у Пентагон╕ ╓ годинники з восьми чи десяти точок св╕ту. У центр╕ розм╕щено годинник, який вказу╓ час за Ки╓вом. На переконання Петра Порошенка це ╓ важливою характеристикою того пр╕оритету, яким ╓ Укра╖на, в тому числ╕ в оборонн╕й пол╕тиц╕ США.

ВЛ╤ТКУ ОЧ╤КУ╢ТЬСЯ НИЗКА ВАЖЛИВИХ В╤ЗИТ╤В ПРЕДСТАВНИК╤В АДМ╤Н╤СТРАЦ╤╥ США ТА ОЧ╤ЛЬНИК╤В НАТО ╤ ООН ДО КИ╢ВА

Найближчим часом Укра╖ну з в╕зитами в╕дв╕да╓ низка л╕дер╕в м╕жнародних орган╕зац╕й та урядовц╕в США, пов╕домив Президент Петро Порошенко в ╕нтерв’ю укра╖нським телеканалам.
«Ми чека╓мо вже в липн╕ в╕зит Державного секретаря США Рекса Т╕ллерсона у Ки╖в, де також будуть продовжен╕ наш╕ напрацювання у Вашингтон╕. Ми чека╓мо в╕зит Генерального секретаря ООН Антон╕о Гуттереша, ми чека╓мо в╕зит Генерального секретаря НАТО ╢нса Столтенберга, який також в╕дбудеться в липн╕», - сказав Глава держави.
Також у липн╕ в столиц╕ нашо╖ держави в╕дбудеться Самм╕т «Укра╖на-╢С» за участ╕ кер╕вництва ╢вросоюзу, додав Петро Порошенко.
«В липн╕ процедуру ратиф╕кац╕╖ (Угоди про асоц╕ац╕ю Укра╖на-╢С - ред.) буде вже завершено. Не залишилось вже жодних пол╕тичних р╕шень. ╤ на Сам╕т╕ «Укра╖на-╢С», який в╕дбудеться в липн╕, ми будемо святкувати завершення ратиф╕кац╕╖ ╕ з 1 вересня ця надзвичайно важлива стратег╕чна Угода з ╢С вступить в д╕ю», - констатував в╕н.
Кр╕м того, досягнуто домовленост╕ про в╕зит в Укра╖ну у серпн╕ М╕н╕стра енергетики США Р╕ка Перр╕, а у найближч╕ м╕сяц╕ оч╕ку╓ться в╕зит М╕н╕стра оброни США Джеймса Метт╕са.
Загалом, констатував Президент, Укра╖на останн╕м часом ма╓ дуже високу дипломатичну активн╕сть. Лише цього тижня в╕н в╕дв╕дав США та Брюссель, а вже у понед╕лок в╕дв╕да╓ Франц╕ю, де в╕дбудуться дуже важлив╕ переговори з Президентом Еммануелем Макроном.
«Ця активн╕сть ╓ надзвичайно велика ╕ це дозволя╓ нам ╕ тримати сол╕дарн╕сть, ╕ забезпечувати економ╕чну сп╕впрацю, п╕дтримку реформ ╕ покращення ╕нвестиц╕йного кл╕мату», - констатував Петро Порошенко.
В╕н також п╕дкреслив, що п╕д час в╕зиту до Брюсселя,  кер╕вництво ╢вросоюзу продемонструвало, що не просто вивча╓ укра╖нську мову, а дуже добре нею волод╕╓. «Це, можливо, вперше, коли Укра╖на почала в╕д╕гравати дуже важливу роль у порядку денному ╢С. Це яскраве п╕дтвердження, що багато рок╕в п╕сля того, як кра╖на була об’╓ктом зовн╕шньо╖ пол╕тики, Укра╖на д╕йсно вплива╓ на ключов╕ зовн╕шньопол╕тичн╕ р╕шення св╕ту», - резюмував Глава держави.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 30.06.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18737

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков