Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤РП╤НЬ ДВА РОКИ ТОМУ: «НАВКОЛО БУЛИ РУ╥НИ, ТЕМНИЙ ДИМ ТА БАГАТО РОЗСТР╤ЛЯНИХ АВТОМОБ╤Л╤В»
Розпов╕дь кримського татарина, який брав участь у визволенн╕ Ки╖вщини…


РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 23.06.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 23.06.2017
КРИМ. ПРИВИДИ КРЕМЛ╤ВСЬКО╥ ГАВАН╤

З чим асоц╕ю╓ться у вас Крим, м╕й читачу? Для переважно╖ б╕льшост╕ - це ласкаве тепле море, з золотими пляжами, лев╕туючий у л╕тньому марев╕, просякнутий запахами чебрецю, полину та дикого часнику степ, це блакитн╕ кра╓види Кримських г╕р, де бистр╕ потоки, зриваючись з╕ скель, розсипаються струменями д╕амантових водогра╖в, це напо╓н╕ ароматами екзотичних кв╕т╕в т╕нист╕ але╖ Н╕к╕тського ботан╕чного саду чи Воронцовського парку, це м╕стичний св╕т його багаток╕лометрових печер. Комусь запам’яталось гарцювання на «бананах», польоти на «бетменах», неймов╕рн╕ в╕дчуття в╕д ширяння над блакиттю моря на параплан╕, ╕ншим – захоплюючий пол╕т п╕д б╕лими в╕трилами серед сп╕нених хвиль, з лискучими спинами дельф╕н╕в обаб╕ч, купання в прозор╕й, пронизан╕й сонячними променями б╕рюзов╕й безодн╕ в╕дкритого моря, коли берег – лише смужка на горизонт╕.
Хтось ╕ сьогодн╕ сприйма╓ м╕й Крим саме так. Туристи з Москов╕╖ (а дехто ще й з Укра╖ни) з настанням чергового курортного сезону, наче н╕чого й не сталося, линуть до Криму, аби засмакувати його неперес╕чних принад. Щоправда, останн╕ми роками, з «в╕дбуксируванням» п╕вострова в московську «гавань», тут багато чого зм╕нилося. ╤ далеко не в кращий б╕к. Найперше -  товарна блокада, запроваджена Укра╖ною, привела до зростання ц╕н та значного зниження якост╕ товар╕в. Разом з незм╕нно-совковою як╕стю надання послуг це стало першим шоком, особливо для тих, хто звик почуватися в укра╖нському Криму з╕ сво╖ми московськими зарплатами справжн╕ми панами. Ще б╕льш непри╓мним сюрпризом стало те, що через накладен╕ санкц╕╖ в Криму вже четвертий р╕к нема╓ жодного серйозного банку, не можна зад╕яти м╕жнародн╕ банк╕вськ╕ картки. А до всього того, настр╕й добряче псують ще й поганенький ╕нтернет та н╕кчемний моб╕льний зв’язок. Причина все та ж: н╕ МТС, н╕ Мегафон, н╕ ВимпелКом, не кажучи вже про Ки╖встар чи Life, з ╖х московським родоводом, не зважились п╕дставити себе п╕д удар санкц╕й. Тож на весь Крим ма╓мо лише фактично одного WIN╕вського оператора.
Все те пом╕тно розчарову╓ публ╕ку. Цьогор╕чний травневий тест-за╖зд, власне, як ╕ початок л╕тнього сезону проявили те розчарування з ус╕╓ю очевидн╕стю (https://www.youtube.com/watch?v=0iL3P1kHwHU). ╤ не допомагають тут н╕ звертання до патр╕отичних почутт╕в, н╕ чергов╕ об╕цянки кримсько╖ влади зробити в╕дпочинок приваблив╕шим, доступн╕шим. Бо ж якщо невеличкий сегмент туристичного б╕знесу, що знаходиться в державн╕й власност╕, ще можна змусити знизити ц╕ни до конкурентних, якщо ще можна пробувати якийсь час ╕ дал╕ годувати дов╕рливих турист╕в об╕цянками привести до ладу дороги, реконструювати розбит╕ набережн╕ П╕вденнобережжя, Микола╖вки, ╢впатор╕╖, якщо в╕двали битого кам╕нюччя, розсипи щебеню, винесен╕ морем на берег Ярилгацько╖ бухти внасл╕док варварського видобутку п╕ску рефулерами «Печора» та «Трофа», ще можна поховати п╕д шаром п╕ску, згр╕бши його бульдозером з усього пляжу (неважливо, що буде змитий в море п╕сля першого ж серйозного шторму), то куди под╕ти баражуюч╕ над пляжами в╕йськов╕ гел╕коптери, штурмовики, що з ревом проносяться над самою головою? Як по╓днати бажання туриста бодай на короткий строк поринути у н╕рвану, в╕дцуравшись вс╕х д╕ткливих проблем, з антитерористичним психозом, коли на пляжах вишукують м╕ф╕чних укра╖нських диверсант╕в, як то було минулор╕ч, чи влаштовують масштабн╕ (дв╕ тисяч╕ спецпризначенц╕в за участ╕ в╕йськово╖ ав╕ац╕╖ та Чорноморського флоту) десятиденн╕ антитерористичн╕ навчання, в тому числ╕ й на об’╓ктах санаторно-курортного комплексу http://crimea.ria.ru/society/20170603/1110643246.html? Не надихають, не додають в╕дчуття захищеност╕, спокою ╕ оголошення на автовокзалах про необх╕дн╕сть бути уважними для запоб╕гання терористичних атак. За таких умов тягатися з Туреччиною, яка цьогор╕ч знизила ц╕ни на тури подекуди на п’ятдесят в╕дсотк╕в, практично неможливо. ╢диним виходом тут може бути лише чергова заблукала в пов╕тряному простор╕ Туреччини СУшка, ╖╖ жертвенне збиття та запровадження суворо╖ заборони на тури до турк╕в до к╕нця сезону.
Жарти жартами, але 35 тисяч рубл╕в (попередн╓ бронювання за 3 м╕сяц╕; на сьогодн╕ 55 тисяч ╕ б╕льше) лише за перел╕т Москва-С╕мферополь-Москва для двох виглядають непом╕рною ц╕ною у пор╕внянн╕ з тим, що пропону╓ Туреччина. Так, один з найб╕льших туроператор╕в кра╖ни пропону╓ тижневий в╕дпочинок на Середземному мор╕ для двох менше н╕ж за 30 тисяч рубл╕в. До прикладу, перел╕т з Санкт-Петербурга + трансфер з аеропорту до готелю + медична страховка + тижневе проживання в готел╕ та харчування по систем╕ "за все сплачено" буде коштувати для двох лише 26 тисяч рубл╕в. ╤ це при в╕дм╕нн╕й якост╕ обслуги, без гуркоту штурмовик╕в над головою, без тарган╕в, щур╕в, без куп смердючого см╕ття, яке п╕сля приходу «русского мира» знову поверта╓ п╕востр╕в у часи совка.
На жаль, за лаштунками ╕ так не надто привабливого туристичного банеру КримНашу ховаються значно потворн╕ш╕ реч╕, н╕ж дивн╕ «м╕роточ╓н╕я» колишн╕х прокурор╕в чи дик╕ стал╕ноф╕льськ╕ уподобання трафлено╖ «ел╕ти». ╥х важко приховати нав╕ть призупиняючи на час курортного сезону маски-шоу з обшуками в помешканнях къырымлар, з ╖х затриманнями, ╕дентиф╕кац╕ями та арештами.
Так, чи не щодня п╕д ст╕нами верховного судилища Криму можна бачити гурт къырымлар – переважно л╕тн╕х чолов╕к╕в, ж╕нок, що приходять п╕дтримати Ахтема Чийгоза. Приходять попри те, що самого Ахтем-бея вже давно не приводять в судове зас╕дання, тримаючи за гратами в С╕мферопольському С╤ЗО. Тож, певн╕ше, це сво╓р╕дна моральна п╕дтримка для його адвоката – пана Миколи Полозова. А ще – св╕дчення розум╕ння з боку къырымлар того, що влада Москов╕╖ в особ╕ Ахтема Чийгоза намага╓ться зламати гордий дух ц╕лого народу. Чи можна опустити руки, здатися за тако╖ п╕дтримки! Але ж п╕сля арешту спливло вже майже два з половиною роки… Два з половиною роки у розлуц╕ з с╕м’╓ю, з р╕дними, друзями, з тяжко хворою мат╕р’ю. Останн╕м часом ракова хвороба, що перейшла в невил╕ковну стад╕ю, стала швидко прогресувати. Попрощатися з сином, побачити його востанн╓ – чи занадто багато хот╕ла Ал╕╓-Тата? Певно, що так, бо ж на прохання пана Полозова надати можлив╕сть Ахтемов╕ Чийгозу пров╕дати свою нетранспортабельну умираючу мат╕р суд в╕дпов╕в в╕дмовою. Натом╕сть, було запропоновано, аби вона сама пров╕дала його у С╤ЗО. На тому ж самому стояли ╕ московська та кримська «захисниц╕» прав людини п.п. Тетяна Москалькова та Людмила Луб╕на. Лише неймов╕рно активн╕й д╕яльност╕ шановного адвоката, який п╕дняв на ноги мляво ремигаюч╕ державн╕ органи Укра╖ни, найперше , М╕н╕стерство закордонних справ, укра╖нську омбудсвумен пан╕ Валер╕ю Лутк╕вську, голову Ради з прав людини Москов╕╖ пана Михайла Федотова, актив╕зував сво╖м закликом найширш╕ кола небайдужо╖ громадськост╕, завдячу╓мо тим, що зустр╕ч матер╕ з сином все ж в╕дбулася. Щира повага ╕ укл╕н, шановний пане Миколо!
Але ж процес над Ахтемом Чийгозом, попри явну вже вс╕м пол╕тичну його мотивован╕сть, попри беззаперечн╕ докази його безвинност╕, фахово доведен╕ адвокатом, трива╓. ╤ процес той не один. Знову взялися до пана ╤льм╕ Умерова, звинувачуючи його в закликах до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Москов╕╖, тягнеться така ж висмоктана з кадеб╕стського пальця справа пана Миколи Семени. Московська Фем╕да звинувачу╓ його у публ╕чних закликах до екстрем╕зму лише на п╕дстав╕ публ╕кац╕╖ його роздум╕в над доц╕льн╕стю запровадження блокади. Небезпечна дама та (бо ж окр╕м терез╕в трима╓ в руках ще й гострого меча), схоже, зовс╕м заплуталась, бо зам╕сть в╕дшукання справедливост╕, чим займалась у вс╕ часи, починаючи з римлян, взялася п╕дтанцьовувати метикуватим хлопцям з Луб’янки. ╤ тут пов’язка на очах дуже ╖й придалася, бо ж не пом╕ча╓, скаж╕мо, що ╕ у справ╕ пана Семени, ╕ у справ╕ пана Умерова зам╕сть належного експерта в галуз╕ л╕нгв╕стики, яких в С╕мферопол╕ н╕коли не бракувало, сторона звинувачення для анал╕зу доказ╕в звинувачення використову╓ (╕накше й не скажеш!) л╕нгв╕стично нап╕вграмотну, але правильно ор╕╓нтовану сп╕вроб╕тницю спецслужб, таку соб╕ пан╕ ╤ванову, яка, забувши про крим╕нальну в╕дпов╕дальн╕сть експерта, зам╕сть фахового, безстороннього анал╕зу наданих ╖й на експертизу матер╕ал╕в, буду╓ сво╖ висновки чи то на «внутр╕шньому переконанн╕» (!), а чи на завданн╕ свого службового начальника.
Як в╕дреагу╓ суд на чергове намагання московсько╖ влади, зокрема спецслужб, п╕дпорядкувати процесуальн╕ д╕╖ суду брудним пол╕тичним ц╕лям режиму, головна мета якого – зламавши дисидент╕в, залякати решту сусп╕льства, побачимо. Схоже, реакц╕я та прогнозована. Але ж х╕ба така його повед╕нка не означа╓, в к╕нцевому результат╕, вирок для режиму, якому в╕н, забувши про свою ╕стинну сутн╕сть, про сво╓ вище призначення, так безоглядно ╕ ганебно слугу╓?

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 23.06.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18711

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков