Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2588)
З потоку життя (5673)
Душі криниця (3192)
Українці мої... (1409)
Резонанс (1417)
Урок української (981)
"Білі плями" історії (1611)
Крим - наш дім (528)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (69)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (829)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧИНОВНИЦЯ ДМС, ЯКУ «ПРОВОКУВАВ НА ХАБАР» АГЕНТ НАБУ, МЕШКА╢ У КВАРТИР╤ ЗА 3 М╤ЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ
Про це йдеться у журнал╕стському розсл╕дуванн╕ «Наших грошей».


МУСТАФА ДЖЕМ╤Л╢В: В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ МОЖУТЬ СПРОБУВАТИ СТВОРИТИ ФЕЙКОВИЙ МЕДЖЛ╤С
Мустафа Джем╕л╓в заявля╓, що за 3,5 роки анекс╕╖ Криму Рос╕я завезли на п╕востр╕в в╕д п╕вм╕льйона...


У ПОЛЬЩ╤ В╤ДПОВ╤ЛИ НА СЛОВА ПУТ╤НА ПРО СМОЛЕНСЬКУ КАТАСТРОФУ
Рос╕я прихову╓ ключових св╕дк╕в Смоленсько╖ катастрофи ╕ не в╕дда╓ Польщ╕ уламки Ту-154М.


Т╤ЛЛЕРСОН ЗВИНУВАТИВ КРЕМЛЬ У ВТОРГНЕНН╤ В УКРА╥НУ
Рос╕я не просто стала на б╕к сепаратист╕в у конфл╕кт╕ на Донбас╕, а зд╕йснила вторгнення на...


СУД ЗОБОВ'ЯЗАВ ГПУ В╤ДНОВИТИ РОЗСЛ╤ДУВАННЯ СПРАВИ ПАШИНСЬКОГО ЩОДО СТР╤ЛЯНИНИ
Зазнача╓ться, що суд визнав незаконною ╕ скасував постанову сл╕дчого Генпрокуратури про закриття...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 16.06.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 16.06.2017
«ПРОЩАЙ, НЕМЫТАЯ РОССИЯ, СТРАНА РАБОВ, СТРАНА ГОСПОД»

«ПРОЩАЙ, НЕМЫТАЯ РОССИЯ, СТРАНА РАБОВ, СТРАНА ГОСПОД» –
Президент про запровадження для Укра╖ни безв╕зового режиму з ╢С

Президент Петро Порошенко 11 червня прив╕тав укра╖нц╕в ╕з запровадженням безв╕зового режиму з ╢С та звернувся до присутн╕х на урочистому заход╕ - концерт╕ на ╢вропейськ╕й площ╕: «От нам, браття-укра╖нц╕, й усм╕хнулась доля, про яку мр╕яло ╕ боролося не одне покол╕ння наших предк╕в».
Глава держави зазначив, що сьогодн╕ укра╖нц╕ з╕бралися, щоб разом виконати справжню «оду радост╕» з нагоди отримання законного та реального права ╕ можливост╕ безв╕зових подорожей укра╖нц╕в до ╢вропейського Союзу.
«Навколо нас чудове л╕то, а в╕дчуття - неначе дивне ╕ передновор╕чне. Менше чотирьох годин залишилося до того моменту, як годинник проб'╓ дванадцяту, ╕ омр╕яний безв╕зовий режим для укра╖нц╕в до ╢вропейського Союзу – старту╓», - сказав в╕н.
Президент п╕дкреслив, що насправд╕ це набагато б╕льше, н╕ж початок нового року. «Бо ми з вами, укра╖нський народ ╕ вся Укра╖на, вступа╓мо в ╕ншу ╕сторичну епоху. ╤ ця под╕я знамену╓ остаточний розрив нашо╖ держави з Рос╕йською ╕мпер╕╓ю, а укра╖нського демократичного св╕ту – з авторитарним «русским миром», - наголосив в╕н.
Глава держави процитував рядки поез╕╖ рос╕йського поета Михайла Лермонтова: «Прощай, немытая Россия, страна рабов, страна господ. И вы, мундиры голубые, и ты, им преданный народ». В╕н окремо звернувся до тих рос╕ян, як╕ в умовах жорстко╖ ╕мперсько╖ диктатури знаходять в соб╕ мужн╕сть засуджувати рос╕йську агрес╕ю проти Укра╖ни, знаходять мужн╕сть вимагати демократичних прав ╕ свобод та нагадав слова ╕ншого поета Олександра Пушк╕на: «Товарищь, верь, взойдет она, звезда пленительного счастья, Россия вспрянет ото сна, ╕ на обломках самовластья напишут ваши имена».
Президент також зауважив, що наше остаточне ╕ безповоротне розставання з Москвою в╕дбудеться напередодн╕ 12 червня, головного державного свята Рос╕╖ - дня проголошення ╖╖ суверен╕тету. «╤ в цьому, до реч╕, ╓ певний символ╕зм. Ми нарешт╕ незалежн╕ один в╕д одного – пол╕тично, економ╕чно, газово-енергетично, ╕ нав╕ть духовно, нарешт╕, ми в╕льн╕ в╕д ╖хн╕х «скреп», - п╕дкреслив Петро Порошенко.
«╢дине, дорог╕ друз╕, що засмучу╓ – це надвисока ц╕на, це той кривавий рахунок, який нам, укра╖нцям, виставив Кремль за наше природне право самим будувати сво╓ життя», - наголосив в╕н.
«Ми з╕бралися на ╢вропейськ╕й площ╕ в центр╕ нашо╖ давньо╖ столиц╕. Вдихаючи аромати кв╕т╕в та зелен╕, в яких в ц╕ дн╕ буквально потопа╓ Ки╖в, кожен з нас в╕дчува╓ смак свободи – тако╖ свободи, б╕льшо╖ за яку ми ще не знали», - сказав Петро Порошенко.
Глава держави зауважив, що розум╕╓ ╕ зна╓, про що говорить. «Я належу до того покол╕ння, яке, щоб по╖хати за кордон, ще мусило отримувати ви╖зну в╕зу. Так, хтось вже забув, а хтось ╕ вперше чу╓: до того, як подати документи на в’╖зд в заруб╕жну кра╖ну, треба було спитати ще й спец╕ального дозволу в╕длучитися з Радянського Союзу», - додав в╕н.
«╤ ми ма╓мо особливо ц╕нувати свою свободу. Тому я особливо хочу звернутися до молод╕ - ц╕нуйте цю свободу. Тим б╕льше, що ╖╖ прямо зараз охороняють з╕ збро╓ю в руках найкращ╕ з нас, укра╖нц╕в», - п╕дкреслив Президент.
***
Президент Укра╖ни Петро Порошенко п╕д час церемон╕╖ з нагоди безв╕зу в╕дкрив символ╕чн╕ двер╕ до ╢С на укра╖нсько-словацькому кордон╕.
Церемон╕я проходила на пропускному пункт╕ «Ужгород». Порошенко в╕дкрив символ╕чн╕ двер╕ в ╢С ключем, а з ╕ншого боку назустр╕ч вийшов президент Словаччини Андрей К╕ска.
«Насправд╕ ми цього дуже довго чекали, ╕ це ╕сторична мить, коли ми руйну╓мо паперову зав╕су, яка в╕дд╕ляла Укра╖ну в╕д ╢вропи. Це означа╓, що Укра╖на зробила величезн╕ реформи. Ми разом сп╕льними зусиллями зм╕нили кра╖ну, а наш╕ партнери з ╢вропи дотримались свого слова ╕ двер╕ ╢вропейського Союзу, двер╕ наших друз╕в ╕ партнер╕в в╕дкрит╕ для нашо╖ велико╖, 45-м╕льйонно╖ нац╕╖, для укра╖нського народу. Я вас вс╕х в╕таю», - заявив Порошенко.
***
З початку д╕╖ безв╕зового режиму м╕ж Укра╖ною ╕ ╢вропейським Союзом, кордони кра╖н ╢С перетнули 195 тис громадян Укра╖ни, з них майже 4,5 тис - в рамках безв╕зового режиму. Такими ╓ дан╕ станом на на 6.00 середи, 14 червня, пов╕домля╓ прес-служба Державно╖ прикордонно╖ служби Укра╖ни.
"77% з них, а це 3470 громадян, перетинали кордон на зах╕дн╕й д╕лянц╕ в автомоб╕льних ╕ зал╕зничних пунктах пропуску, решта 23% користувалися послугами ав╕ац╕йних порт╕в", - в╕дзначають в пов╕домленн╕ прес-служби в╕домства, переда╓ ╤нтерфакс.
Зг╕дно з пов╕домленням, 7 громадянам, з початку д╕╖ безв╕зового режиму, було в╕дмовлено у в'╖зд╕ на територ╕ю ╢С. У 4 випадках в╕дмова пов'язана з порушенням м╕грац╕йного законодавства ╢С, в 3 - з в╕дсутн╕стю зворотних квитк╕в та недостатн╕стю ф╕нансового забезпечення по╖здки.
day.kyiv.ua

ПУТ╤Н В╤ДПОВ╤В ПОРОШЕНКУ НА «НЕМЫТУЮ РОССИЮ»

Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н каже, що не бачив виступу глави укра╖нсько╖ держави Петра Порошенка, коли в╕н цитував Лермонтова, але порадив йому бути "насторож╕" з "блакитними мундирами" ╢вропейського союзу. Про це в╕н заявив 15 червня п╕д час "Прямо╖ л╕н╕╖ з президентом Рос╕╖", в╕дпов╕даючи на - як було заявлено - "запитання з мереж╕ ВКонтакте".
"Я не бачив цього виступу, але мен╕ вчора про це сказали. Це говорить про те, що в╕н зна╓ рос╕йську класику, ц╕кавиться рос╕йською л╕тературою. За це похвалю", – сказав президент РФ. При цьому Пут╕н зазначив, що Порошенко цитував Лермонтова не в повному обсяз╕, ╕ прочитав другу строфу:
Быть может, за стеной Кавказа
Сокроюсь от твоих пашей,
От их всевидящего глаза,
От их всеслышащих ушей.
"Лермонтов - якщо це був в╕н - написав ц╕ в╕рш╕ в 1841 або 42 роц╕ приблизно, коли ╖хав на Кавказ... У цей момент област╕, як╕ зараз вважаються Укра╖ни, були областями Рос╕╖. Так що тут особливо н╕с нема╓ чого задирати", - заявив Пут╕н.
"В╕н просто пере╖жджав в ╕ншу частину Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖, н╕куди не ви╖жджав. Може, Петро Олекс╕йович таким чином пода╓ нам сигнал, що в╕н теж н╕куди не збира╓ться. Просто робить це тонко, з оглядкою на ура-патр╕от╕в або справжн╕х нац╕онал╕ст╕в-придурк╕в..." , - продовжив знущання президент РФ.
За словами Пут╕на, "швидше за все Порошенко хот╕в показати сво╖м виборцям, що викону╓ дан╕ об╕цянки, робить цив╕л╕зац╕йний виб╕р, веде кра╖ну до ╢вропи", але зазначив, що "блакитних мундир╕в" у ╢вроп╕ б╕льше, н╕ж в Рос╕╖ ".
Президент РФ порадив укра╖нському президенту "не розслаблятися ╕ поглядати по сторонах".
На думку Пут╕на, "у багатьох людей в Укра╖н╕ можуть виникнути питання г╕г╕╓н╕чного характеру".
Рос╕йський президент заявив, що "не буде жорстко в╕дпов╕дати Порошенко з поваги до укра╖нського народу, загально╖ ╕стор╕╖", проте процитував Тараса Шевченка:
"Доборолась Укра╖на до самого краю ╕ г╕рше лях╕в розпинають ╖╖ власн╕ д╕ти".
Президент РФ також порадив Порошенко "закрити рахунки в офшорних зонах, перш н╕ж ставати ╓вропейцем" ╕ побажав Укра╖н╕, "щоб складний пер╕од ╖╖ ╕стор╕╖ скор╕ше зак╕нчився".
Як в╕домо, зг╕дно з розсл╕дуванням, яке опубл╕кував М╕жнародний консорц╕ум журнал╕стських розсл╕дувань (ICIJ) 3 кв╕тня 2017 року, з президентом РФ Володимиром Пут╕ним можуть бути пов'язан╕ офшори, об╕г по банк╕вських рахунках яких перевищу╓ 2 м╕льярди долар╕в.
Валентина РОМАНЕНКО
«Укра╖нська правда»

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 16.06.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18693

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков