Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2766)
З потоку життя (5885)
Душі криниця (3307)
Українці мої... (1427)
Резонанс (1445)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1625)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
США СХИЛЯЮТЬ ╢ВРОПУ ДО ВВЕДЕННЯ НОВИХ САНКЦ╤Й ПРОТИ РОС╤╥
Адм╕н╕страц╕я президента США Дональда Трампа чинить тиск на ╓вропейських союзник╕в, щоб схилити...


СВ╤ТОВИЙ КОНГРЕС УКРА╥НЦ╤В ЗАКЛИКА╢ НАПРАВИТИ СПОСТЕР╤ГАЧ╤В ОБС╢ ДО КРИМУ
Про це у День пам'ят╕ жертв депортац╕╖ кримських татар заявив президент Св╕тового конгресу...


ВОЛОДИМИР БАЛУХ, ЯКИЙ ПОНАД ДВА М╤СЯЦ╤ ГОЛОДУ╢ В С╤МФЕРОПОЛЬСЬКОМУ С╤ЗО, БАЛАНСУ╢ М╤Ж ЖИТТЯМ ╤ СМЕРТЮ
ТИМ ЧАСОМ, РОС╤ЙСЬКА ОМБУДСМЕН ВВАЖА╢, ЩО «ВИГЛЯДА╢ В╤Н НЕПОГАНО»…


ПОРОШЕНКО АНОНСУВАВ КРИМСЬКУ АВТОНОМ╤Ю ╤ ПРАВО ПРЕЗИДЕНТА ВТРУЧАТИСЯ В ПОД╤╥ НА П╤ВОСТРОВ╤
За словами Порошенка, Укра╖ною зад╕ян╕ ус╕ пол╕тико-правов╕ дипломатичн╕ механ╕зми, щоб повернути...


В УКРА╥Н╤ В╤ДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПАМ'ЯТ╤ ЖЕРТВ ПОЛ╤ТИЧНИХ РЕПРЕС╤Й
Моя м╕с╕я, в як╕й я в╕дчуваю п╕дтримку б╕льшост╕ укра╖нського сусп╕льства – зробити так,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 16.06.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 16.06.2017
НАВАЛЬНИЙ ╤ КО: АТАКУЮТЬ МЕДВЕД╢ВА, ПОПАДАЮТЬ ╤ В ПУТ╤НА

Ситуац╕я в Рос╕╖ застигла в точц╕ б╕фуркац╕╖. Вир╕шальними можуть стати найближч╕ м╕сяц╕

З тривогою спостер╕гаю за тим, як в Укра╖н╕ склалася як гарний тон дивна, на м╕й погляд, тональн╕сть обговорення рос╕йських протест╕в ╕ проблем рос╕йсько╖ опозиц╕╖ взагал╕. Протести 12 червня в 200 м╕стах РФ ╕ затримання – хороший прив╕д роз╕братися в цьому ╕ згадати «принцип Н╓мцова»: «Стежте за реакц╕╓ю Кремля. ╤ роб╕ть навпаки».

ГАРНИЙ ПРИВ╤Д ДЛЯ «ГЛИБОКО╥ ЗАКЛОПОТАНОСТ╤»
Цього дня, який в РФ ╓ державним святом ╕ вих╕дним, у багатьох м╕стах кра╖ни (близько 200) пройшли акц╕╖ протесту, як дозволен╕, так ╕ не дозволен╕. Було «в╕нтилово» р╕зного ступеня жорсткост╕. ╤ яка ж реакц╕я, точн╕ше, реакц╕╖, поширен╕ в Укра╖н╕? Чи не найпоширен╕ша – просто камлання: "У них н╕чого не вийде!", "Вони боягузи!", "Та вони вс╕ сволоч╕ ╕ все роблять неправильно".
Вибачте, але в конкретн╕й ситуац╕╖, коли на Тверськ╕й п'ять омон╕вц╕в гвинтять Машу Баронову (глава московського в╕дд╕лення "В╕дкрито╖ Рос╕╖" Ходорковського, п╕дтримувала анекс╕ю Криму, 12.06.2017 була жорстко затримана силовиками на протестн╕й акц╕╖), я на боц╕ Бароново╖, а не проти не╖. По-перше, через причини гуман╕тарн╕ (до ноч╕ прийшли новини про затриманих, вивезених з ОВС до л╕карн╕ – хтось з в╕дбитими нирками, хтось п╕сля застосування електрошокера). Адже ми, Укра╖на – демократичне сусп╕льство, яке взяло курс на те, щоб стати повноц╕нною кра╖ною зах╕дно╖ демократ╕╖. А раз так, то гуман╕тарн╕ питання до дорогого п╕вн╕чного сус╕да для нас за визначенням не ╓ чужими.
Не кажучи вже про те, що так╕ питання, звернен╕ до кра╖ни-агресора в ун╕сон з нашими зах╕дними союзниками, ╓ нормальним елементом пол╕тичного та економ╕чного тиску. Як приклад – лист╕вка, принесена до рос╕йських дипустанов у Н╕меччин╕, кра╖н╕-учасниц╕ Нормандського формату. Розклею╓ться н╕мецькими актив╕стами б╕ля дипустанов РФ в Н╕меччин╕.
Так-так, вони нам – сво╓ занепоко╓ння захистом прав рос╕йських ╕ рос╕йськомовних на Донбас╕. А ми ╖м – нашу глибоку стурбован╕сть дотриманням фундаментальних прав людини в кра╖н╕, де прожива╓ така велика укра╖нська д╕аспора (непогане доповнення, що робить б╕льш вагомим наше обурення з приводу численних порушень в окупованому Криму).
«По-друге» буде теж прагматичним, тому що Маша Баронова ╕ т╕, хто стоять за нею, – наш опонент в значно меншому ступен╕, н╕ж т╕ п'ять омон╕вц╕в ╕ т╕, хто стоять за ними. Те саме в╕дноситься й до ╕нших рос╕йських опозиц╕онер╕в, тих, кого у нас часто називають «так зван╕ опозиц╕онери», «так зван╕ рос╕йськ╕ демократи». Ми висува╓мо до них так╕ вимоги, н╕би вони наш╕ сп╕вгромадяни ╕ мають перед нами як╕сь зобов'язання. Н╕ – не сп╕вгромадяни, н╕ – не мають.
Якщо серед рос╕йсько╖ опозиц╕╖ в╕дсоток тих, хто повн╕стю п╕дтриму╓ нашу позиц╕ю по тем╕ «Крим-Донбас», недостатньо високий, то це не значить, що цю опозиц╕ю потр╕бно ╕гнорувати, стверджуючи, н╕би ми не бачимо р╕зниц╕ м╕ж нею ╕ Пут╕ним. Р╕зниця ╓, ╕ вона апр╕ор╕ очевидна. Т╕, хто говорять зворотне, або лукавлять, або перебувають у сильному роздратуванн╕, що затуманю╓ ╖м з╕р.
Якщо у рос╕йсько╖ опозиц╕╖ найближчим часом нема╓ можливост╕ на швидк╕, ефективн╕ зм╕ни, на революц╕ю, оксамитову або наждачну, то це не значить, що наявн╕ в даний момент протести в Рос╕╖, потр╕бно ╕гнорувати або зловт╕шатися ╕ п╕ддавати пост╕йному осм╕янню: «Хто ж так майдан робить, туди його в качель».

ПОПУЛЯРИЗАЦ╤Я, А НЕ ЗАМОВЧУВАННЯ ПРОТЕСТ╤В В РФ
Пропоную в дан╕й ситуац╕╖ пам'ятати «принцип Н╓мцова»: «Стежте за реакц╕╓ю Кремля. ╤ роб╕ть навпаки». Якщо Кремль намага╓ться запевнити вс╕х, що протесту в Рос╕╖ практично нема╓, ╕ в╕н ╓ долею купки марг╕нал╕в, не потр╕бно, як м╕н╕мум, говорити те саме. Наше завдання протилежне – цей протест пом╕чати ╕ популяризувати. При цьому чудово усв╕домлюючи вс╕ його недол╕ки та розб╕жност╕ з нашими поглядами. Нехай протестувальники роблять все, що можуть, для розгойдування ситуац╕╖ в кра╖н╕-агресора. Не треба ╖м у цьому заважати. А краще, наск╕льки можливо, допомагати.
Ще б╕льш дивною вигляда╓ позиц╕я жорстко╖ критики з Укра╖ни нин╕шньо╖ хвил╕ протесту, яка почалася в РФ 26 березня. А це акцентована атака на Дмитра Медвед╓ва, розпочата Навальним ╕ його ФБК. Наш╕ теоретики правильних революц╕й ╕ тут ус╕м незадоволен╕: «Ха-ха, ╕м╕татор. В╕дтопту╓ться на мар╕онетц╕, зам╕сть того, щоб в╕дразу замахнутися на головного Карабаса-Барабаса».
Пол╕тика – мистецтво можливого. Розкручування теми корупц╕╖ на приклад╕ Медвед╓ва – х╕д розумний ╕ сильний. Той, граючи роль Хрущова-лайт при Стал╕н╕-лайт, трохи перегнув палицю. ╤ дуже часто виглядав дуже нерозумно, драт╕вливо для населення. Та й Пут╕н, з одного боку, дов╕ря╓ Медвед╓ву, оск╕льки той, посид╕вши на трон╕, повернув його в зазначений терм╕н. А з ╕ншого боку – сам же його з деякою пер╕одичн╕стю висм╕ю╓. Тому що оксамитовому диктатору Пут╕ну в даний момент потр╕бен саме такий заступник-наступник. Бурат╕но, клоун, чий рейтинг трима╓ться на його, Пут╕на, прихильност╕.
╤ саме така ф╕гура була ╕деальною для атаки в так╕й пол╕тично пасивн╕й кра╖н╕, як сьогодн╕шня Рос╕я. Це ж кра╖на з ╕мперськими комплексами, з традиц╕ями сакрал╕зац╕╖ влади. А Медвед╓в, формально друга людина, кронпринц, з описаних вище причин, ╕ так вже десакрал╕зований. Знаходитися п╕д його владою принизливо нав╕ть (а, можливо, саме) у посткримнаш╕вськ╕й Рос╕╖. У так╕й кра╖н╕ нападати на Д╕мона Прев╓дМедв╓да не так страшно – нав╕ть з урахуванням того, що його буде захищати Росгвард╕я.
При цьому абсолютно безп╕дставними ╓ твердження, н╕би для Верховного Правителя Рос╕╖ (так у ЛДПР запропонували перейменувати посаду президента РФ) атаки на Медвед╓ва, розкрутка антикорупц╕йно╖ теми абсолютно нешк╕длив╕. Мовляв, здасть його, як деяких губернатор╕в ╕ м╕н╕стр╕в, ╕ спок╕йно п╕де дал╕. Н╕! Принцип Пут╕на, добре в╕домий ╕ давно декларований, в тому, що в╕н не да╓ в╕дставку п╕д зовн╕шн╕м тиском.
Зна╓те, чому в рос╕йськ╕й мов╕ так багато синон╕м╕в до слова «ведм╕дь». У народ╕ його побоювалися, ╕ щоб не принаджувати, щоб обдурити долю, не називали справжн╕м ╕м'ям, придумуючи синон╕ми за принципами зовс╕м не очевидними (на в╕дм╕ну в╕д рудо╖ лисиц╕, с╕рого вовка та с╕ренького зайчика). Клишоногий, Потапич, Мишко.

З'ЯВИВСЯ ДРУГИЙ ШАНС
У сучасн╕й ╕стор╕╖ у Навального все точно так, т╕льки навпаки. Щоб не говорити «Пут╕н», в╕н ╕ його соратники кажуть «Медвед╓в». ╤ атака на Медвед╓ва – одночасно атака на Пут╕на, тому що не холопська це справа вир╕шувати, хто у пана в приказчиках. А т╕, хто беруться за цю справу, вже не зовс╕м холопи. Ще трохи – ╕ будуть вже зовс╕м не холопами.
Саме з ц╕╓╖ причини Пут╕н не може так просто здати Медвед╓ва. Така здача означала б визнання ефективност╕ д╕й опозиц╕╖ ╕... негайне висування нею нових вимог. Але, не здаючи Медвед╓ва, в╕н вигляда╓ як великий захисний щит, що сто╖ть за маленькою м╕шенню. Т╕, хто стр╕ляють в м╕шень, потрапляють ╕ в нього.
А якщо згадати ╕стор╕ю стол╕тньо╖ давност╕. Лютнева революц╕я почалася тому, що не п╕двезли вчасно хл╕ба (точн╕ше, зг╕дно з деякими даними, хл╕б був, але не дуже як╕сний, а народ у кра╖н╕, де бурхливо розвива╓ться кап╕тал╕зм, звик до гарного). Такий др╕бний перший поштовх, а чим зак╕нчилося – зна╓мо. Або приклад ближче. З чого починалося повалення Януковича: акт перший – протест з приводу неп╕дписання ╢вропейсько╖ асоц╕ац╕╖, акт другий – побиття студент╕в ╢вромайдану, що розходиться. З чого почалася Арабська весна – з самоспалення торговця фруктами в Тун╕с╕. Ф╕нали у вс╕х цих випадках в╕дом╕.
Прив╕д для розпалювання невдоволення, великоб м╕рою, взагал╕ не важливий. Важлива в╕русна пол╕тизац╕я сусп╕льства та цейтнотн╕, а пот╕м цугцвангов╕ (як м╕г би сказати Гарр╕ Каспаров) помилки влади.
Однак поки протест у Рос╕╖, незважаючи на його поширення в рег╕они (акц╕╖ у 200 м╕стах – це багато), не став по-справжньому в╕русним. Як╕сного стрибка – на порядок – к╕лькост╕ протестуючих не сталося. Але й спаду не було! Ситуац╕я застигла в точц╕ нест╕йко╖ р╕вноваги, точц╕ б╕фуркац╕╖. Вир╕шальними можуть стати найближч╕ в╕дпускн╕ л╕тн╕ м╕сяц╕ (у тому числ╕ традиц╕йно переломний для Рос╕╖ останн╕х десятил╕ть серпень).
Таке дзеркальне в╕дображення шансу на зм╕ни, втраченого рос╕йською опозиц╕╓ю на новор╕чно-р╕здвян╕ кан╕кули 2011-2012 р. р. Кремль спод╕ва╓ться за цей час нейтрал╕зувати протест, локал╕зувати, залякати його ╕ вивести з гри Навального. Вдасться це? Можливо. Вигра╓ той, як казали у таких випадках радянськ╕ телекоментатори, хто зробить менше помилок.
Ситуац╕я у Навального зараз, п╕сля 12 червня, теж не проста. Ситуативн╕ союзники, ем╕грант Михайло Ходорковський, пол╕тик Дмитро Гудков, правозахисник Лев Пономарьов уже заявили, що даремно Навальний не погодився на погоджений, але беззвучний м╕тинг 12 червня на проспект╕ Академ╕ка Сахарова, а покликав народ «погуляти» Тверською. Об'╓ктивно вони цим ллють масло на розбурхане море, заспокоюючи, «умаслюючи» невеликий шторм, що почався.
╤ ще одна важлива деталь. 15 червня буде "пряма л╕н╕я" Пут╕на. В╕н ╖╖ переносив к╕лька раз╕в. ╤ вибрав ось таку дату, ймов╕рно, вважаючи ╖╖ оптимальною – на трет╕й день п╕сля Дня Рос╕╖ ╕ акц╕й протесту, про як╕ було в╕домо заздалег╕дь. Ц╕каво, що це буде за пряма л╕н╕я – традиц╕йна, рутинна чи «доленосна», установча, ╕з проголошенням курсу на закручування гайок?
У будь-якому випадку, те, що в╕дбува╓ться зараз у Рос╕╖ не можна н╕ переоц╕нювати, н╕ недооц╕нювати. Цей сус╕д нависа╓ над нами з п╕вн╕чного сходу ╕ говорити, що в╕дбува╓ться там нам а) нец╕каво ╕ б) маловажливо, тому що ми в╕д них в╕дгородилися – щонайменше, неконструктивно.
Знову з'явля╓ться шанс, що кр╕зь авторитаризм в РФ почне пробиватися щось, схоже на реальну, а не ╕м╕тац╕йну пол╕тику. Це живий процес, за яким потр╕бно спостер╕гати у розвитку. ╤ у м╕ру сил, використовувати, ╕нструментал╕зувати.

Олег Кудр╕н, Рига
«Укр╕нформ»

КРЕМЛЬ ПРОКОМЕНТУВАВ ЗАКЛИК Б╤ЛОГО ДОМУ В╤ДПУСТИТИ ЗАТРИМАНИХ ДЕМОНСТРАНТ╤В

У Кремл╕ заявили, що не мають нам╕ру прислухатися до заяви Адм╕н╕страц╕╖ президента США Дональда Трампа про масов╕ затримання демонстрант╕в в РФ, бо пол╕ц╕я д╕яла за рос╕йським законом. Як переда╓ власний кореспондент УН╤АН в РФ, про це журнал╕стам сказав прес-секретар президента РФ Дмитро П╓сков.
«Ми не згодн╕ з такою постановкою питання. Це не т╕ заклики, до яких ми можемо прислухатися», - сказав П╓сков, коментуючи заяву Б╕лого Дому ╕з закликом в╕дпустити мирних демонстрант╕в ╕ як це вплине на в╕дносини з адм╕н╕страц╕╓ю Дональда Трампа, яка ран╕ше не робила таких жорстких заяв щодо прав людини в РФ.
В╕дпов╕даючи на питання, як в╕н ставиться до висновк╕в зах╕дних ЗМ╤ про те, що протестн╕ акц╕╖ становлять реальну небезпеку для Кремля, П╓сков сказав: «Проведення под╕бних заход╕в у погодженому режим╕, як це пропону╓ться законом, н╕ для кого жодно╖ небезпеки не становить. Десь людей приходить б╕льше, десь людей приходить менше, це нормальний процес, коли люди займають громадянську позиц╕ю ». «Небезпечними ╓ провокац╕йн╕ прояви - так, це д╕йсно небезпечно, це становить небезпеку для людей. А вчора в Москв╕, коли десятки тисяч людей в╕дзначали нац╕ональне день нашо╖ кра╖ни, ось ця група провокатор╕в, вони, ну, власне, ╖х д╕╖ несли небезпеку для громадян. Це небезпечно, ╕ щодо таких ос╕б, таких провокатор╕в, звичайно ж, органи правопорядку вживають необх╕дних д╕й», - наголосив П╓сков.
В╕н зазначив, що в багатьох м╕стах Рос╕╖ були р╕зн╕ акц╕╖. «Там, де вони проходили в╕дпов╕дно до правил в узгоджених м╕сцях ╕ в узгоджений час, вони пройшли довол╕ орган╕зовано, мирно, без будь-яких проблем. У дек╕лькох м╕стах, як ви зна╓те, зокрема й в Москв╕, на жаль, все-таки в╕дбулися провокац╕╖, як ╕ попереджувала, власне, м╕ська влада», - сказав П╓сков. Зокрема, в╕н зазначив, що узгоджений м╕тинг протесту на проспект╕ Академ╕ка Сахарова, який в╕дбувся 12 червня, «в╕дбувся абсолютно без проблем». «Були ╕ провокац╕йн╕ д╕╖. В даному випадку представники орган╕в правопорядку зробили все, що в╕д них вимагав закон для забезпечення цього самого правопорядку», - наголосив в╕н.

ЕКС-КОМАНДИР КИ╥ВСЬКОГО «БЕРКУТА» ВЖЕ РОЗГАНЯ╢ М╤ТИНГИ У МОСКВ╤

Скандально в╕домий колишн╕й начальник ки╖вського "Беркута", полковник Серг╕й Кусюк, якого розшукують за п╕дозрою в причетност╕ до масових вбивств актив╕ст╕в п╕д час ╢вромайдану, сплив на антикорупц╕йному м╕тингу у Москв╕. Фото з ут╕качем на демонстрац╕╖ оприлюднив "Дождь", переда╓ ТСН. Як видно на св╕тлин╕, Кусюк у форм╕ рос╕йських правоохоронних орган╕в, на руц╕ у нього нашивка п╕дрозд╕лу спец╕ального призначення МВС Рос╕╖.
Як пов╕домляв УН╤АН, 12 червня, на День РФ, пройшли десятки масових м╕тинг╕в через обурення рос╕ян корупц╕йними схемами чинно╖ влади. Правоохоронц╕ затримали понад 1,5 тис. людей. В╕домо, що двом затриманим ╕нкрим╕нують побиття прац╕вник╕в Росгвард╕╖, ╖м загрожу╓ до 10 рок╕в ув'язнення.
www.unian.ua

ДВО╢ АКТИВ╤СТ╤В НАВАЛЬНОГО ПОПРОСИЛИ ПОЛ╤ТИЧНОГО ПРИТУЛКУ В УКРА╥Н╤

15 червня в одному з пункт╕в пропуску на кордон╕ з Рос╕╓ю до представник╕в Держприкордонслужби Укра╖ни звернулися дво╓ громадян РФ та попросили пол╕тичного притулку на територ╕╖ Укра╖ни. Про це пов╕домля╓ прес-служба ДПСУ.
Рос╕яни заявили, що перебувають в одному з опозиц╕йних до нин╕шньо╖ рос╕йсько╖ влади пол╕тичному блоку та попросили пол╕тичного притулку на територ╕╖ Укра╖ни.
Чолов╕ки прибули в пункт пропуску та, пред’явивши для контролю закордонн╕ паспорта громадян Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, в╕дразу висловили нам╕р отримати захист на територ╕╖ Укра╖ни у зв’язку ╕з ╖х пол╕тичним пересл╕дуванням на територ╕╖ Рос╕╖.
П╕д час ф╕льтрац╕йних заход╕в, як╕ проводилися сп╕льно з╕ сп╕вроб╕тниками СБУ, було встановлено, що дан╕ громадяни в╕дносяться до опозиц╕йного блоку Олекс╕я Навального та за пол╕тичну д╕яльн╕сть п╕ддаються пересл╕дуванню.
Нараз╕ обох чолов╕к╕в пропущено через кордон встановленим порядком та направлено до м╕грац╕йно╖ служби.
http://zik.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 16.06.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18683

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков