Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2761)
З потоку життя (5872)
Душі криниця (3302)
Українці мої... (1427)
Резонанс (1444)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1623)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У «СУД╤» КРИМУ ДОПИТАЛИ СВ╤ДК╤В У «СПРАВ╤ БАЛУХА». ВОЛОДИМИР БАЛУХ НАПИСАВ ЛИСТА ДО УКРА╥НЦ╤В
Зазнача╓ться, що Балух, який понад 55 дн╕в тому оголосив голодування, був присутн╕й на зас╕данн╕....


ВАСИЛЬ ЛОМАЧЕНКО СТАВ ЧЕМП╤ОНОМ СВ╤ТУ У ЛЕГК╤Й ВАЗ╤
Укра╖нець Василь Ломаченко перем╕г у Нью-Йорку венесуельця Хорхе Л╕нареса, нокаутувавши його в...


СУД У ХЕРСОН╤ АРЕШТУВАВ КЕР╤ВНИКА «РИА НОВОСТИ УКРАИНА» ВИШИНСЬКОГО БЕЗ ПРАВА ВНЕСЕННЯ ЗАСТАВИ
Таким чином, суд задовольнив клопотання прокуратури, яка наполягала на цьому запоб╕жному заход╕.


╢ВРОБАЧЕННЯ-2018: ПЕРЕМ╤Г ╤ЗРА╥ЛЬ
У португальськ╕й столиц╕ Л╕сабон╕ минуло╖ суботи у ф╕нальному етап╕ м╕жнародного п╕сенного...


КРИМСЬК╤ ТАТАРИ П╤ДНЯЛИСЯ НА ЧАТИР-ДАГ У ПАМ'ЯТЬ ПРО ЖЕРТВ ДЕПОРТАЦ╤╥
Про це пов╕домля╓ кримськотатарська газета "Авдет".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 16.06.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 16.06.2017
КРОК ДО ЧЕМП╤ОНАТУ З В╤РОЮ В КОМАНДУ

У Тампере в╕зу на ЧС-2018 не оформили, але крок до цього зробили

Перемогам у спорт╕ не потр╕бно рад╕ти занадто довго. Але якщо вже вони трапилися, то чому ж не в╕дзначити, як сл╕д. Настр╕й нам не з╕псували нав╕ть не найкращ╕ результати решти матч╕в у наш╕й груп╕ (╕сландц╕ виграли у хорват╕в, а турки – у косовар╕в).
Як пройшов цей день «футбольного безв╕зу», 11 червня, для укра╖нсько╖ зб╕рно╖ та ╖╖ вбол╕вальник╕в.
«В╤РН╤ ЗБ╤РН╤Й»
Поява орган╕зац╕╖ «В╕рн╕ зб╕рн╕й», що займа╓ться фановським рухом ╕ допомага╓ ╖м на ви╖зд╕, – явище дуже позитивне. Люди не залишаються наодинц╕. ╢ в╕дчуття л╕ктя, ╓ ц╕кава програма.
Але ось, наприклад, матч укра╖нських ╕ ф╕нських фанат╕в. В╕н проходив на маленькому затишному, добре облаштованому стад╕ончику в центр╕ Тампере. (Судячи по розм╕тц╕, тут також грають в американський футбол). Гра була добре орган╕зована. Сертиф╕кована судд╕вська бригада, роздягальн╕, душов╕. Це було аматорством, але не виглядало самод╕яльн╕стю.
У першому тайм╕ грали на р╕вних. Ф╕ни виявилися б╕льш орган╕зованими, в╕дчувалося, що вони часто разом тренуються. У наших же було краще з фантаз╕╓ю. Рахунок першо╖ половини гри – 1:1.
А у другому тайм╕ фанськ╕ ф╕ни (або ф╕нськ╕ фани) п╕днатиснули. ╤ наш╕ хлопц╕ вже не встигли закривати вс╕ проломи в оборон╕ ╕ програли. Але це, очевидно, було законом╕рно. Все ж позначилася довга дорога – адже б╕льш╕сть тих, хто брали участь у гр╕, ╖хали з Укра╖ни автобусом.
Був у такому результат╕ ще один момент – як у народних в╕руваннях, щоб обдурити лихо, треба все робити навпаки. Ось фани програли. Так нац╕ональна зб╕рна тепер просто не може не виграти. Старий закон – якщо потр╕бна хороша прикмета, то вона завжди з'явиться.
А кр╕м ус╕ляких результат╕в ще важливо те, що на зам╕ну в наш╕й команд╕ виходили учасники проекту «Переможц╕».
Ф╤НСЬКА СПАДКО╢МИЦЯ ШЕВЧЕНКА
Була на цьому матч╕ ╕ ще одна ц╕кава новина: на товариський матч фан╕в прийшла представниця родини Шевченка. Не Андр╕я Миколайовича, а Тараса Григоровича. У великого поета, як в╕домо, д╕тей не було. А ось у його сестер були. Катерина Григор╕вна Красицька-Шевченко змогла виростити чотирьох. Ан╕та де Кото (д╕воче пр╕звище – Шевченко), яка живе в Тампере, – ╖╖ спадко╓миця по прям╕й л╕н╕╖.
Вона народилася у Петербурз╕ (на той час м╕сто називалося Лен╕нград, але Ан╕та назива╓ м╕сце свого народження виключно по-шевченк╕вськи – Петербург). Мама Ан╕ти – ф╕нка. Тому коли д╕вчинц╕ виповнилося два роки, родина пере╖хала до Ф╕нлянд╕╖. Ан╕та вчилася на сп╕вачку в Лондон╕. ╥╖ спец╕ал╕зац╕я – португальська фаду-музика. ╤ в цьому сенс╕ вона ун╕кальний для Ф╕нлянд╕╖ виконавець. Лише нещодавно у не╖ з'явилася «конкурентка».
У дитинств╕ Ан╕та розмовляла укра╖нською, але пот╕м через в╕дсутн╕сть практики призабула мову. Зараз дуже хот╕ла б ╖╖ в╕дновити. Тим б╕льше, що у не╖ залишилися родич╕ в Укра╖н╕: Кам'янц╕-Под╕льському, Ки╓в╕ та Одес╕.
При цьому вона гостро в╕дчува╓ себе укра╖нкою. Коли почала розвертатися в╕йна на сход╕ кра╖ни, Ан╕та брала участь у благод╕йних концертах на допомогу Укра╖н╕.
П╕сля сп╕лкування з ц╕╓ю ж╕нкою подумалося: як символ╕чно виходить. Зустр╕лися, познайомилися ╕ посп╕лкувалися з Ан╕тою де Кото (Шевченко) в день, коли розпочався ╓вропейський безв╕з Укра╖ни. ╤ ось правнучата плем╕нниця Тараса Григоровича ма╓ (по чолов╕ков╕) французьке пр╕звище, викону╓ португальську музику п╕сля п'яти рок╕в навчання у британськ╕й столиц╕ ╕ живе у ф╕нському м╕ст╕, оск╕льки й сама наполовину ф╕нка.
Просто гасло «Укра╖на – це ╢вропа», яке ожило.
PASSION НАШИХ ФАН╤В
П╕сля гри фанат╕в ус╕ п╕шли в пивний бар Passion. Або, як його дотепно назвали орган╕затори - Фан-посольство укра╖нських убол╕вальник╕в в Тампере. Але ви помилитеся, якщо вир╕шите, що це було якесь несерйозне посольство.
Справжн╕с╕ньке. Тому що сюди при╖хав посол Укра╖ни у Ф╕нлянд╕╖ Андр╕й Олеф╕ров. Разом з популярною телеведучою Солом╕╓ю В╕тв╕цькою вони представили сп╕льний проект журналу Viva ╕ ТСН «Переможц╕». Нагадаю, хто забув – це справжня модельна зйомка во╖н╕в АТО, як╕ втратили к╕нц╕вки.
До Тампере при╖хали четверо Переможц╕в. В╕ктор Кардаш, який брав участь у перш╕й частин╕ проекту (ми з ним познайомилися ще наприк╕нц╕ минулого року, коли в╕н брав участь у в╕дкритт╕ виставки «Переможц╕» у Латв╕йському в╕йськовому музе╖).
╤ тро╓ новачк╕в, учасник╕в друго╖ частини проекту. Це Вадим Мазн╕ченко (Черкаси) з Черкаського 14-го батальйону, гранатометник. Олександр Бабченко (Суми) з окремо╖ розв╕дроти 92-╖ бригади розпов╕в, що у госп╕тал╕ в╕н лежав у сус╕дн╕х палатах з учасником першо╖ частини проекту Сашею Чалапч╕╓м. ╤ Дмитро Блох╕н (Ки╖в) з 30-╖ Окремо╖ мотобригади, в╕йськова спец╕альн╕сть - нав╕дник-оператор, заступник командира БМП, а також сан╕нструктор роти.
Сп╕лкування з цими людьми залишило дивне враження – вони були внутр╕шньо в╕льн╕, в╕дкрит╕, рад╕сн╕. А коли зал Passion, забитий укра╖нцями до в╕дмови, разом виконував г╕мн Укра╖ни, це було вражаюче.
Так, до реч╕, до к╕нця вечора бармени закладу слова «дякую» ╕ «будь ласка» говорили вже дуже впевнено. Ще одне ц╕каве знайомство в Passion – завмузикою – укра╖нський д╕-джей Юр╕й Гурж╕. Сам в╕н родом з Харкова, але вже досить давно працю╓ в столиц╕ не т╕льки Н╕меччин╕, але й сучасно╖ електронно╖ музики – Берл╕н╕.
ЧОМУ УКРА╥НСЬКА ЗБ╤РНА КРАЩА ЗА ПОРТУГАЛЬСЬКУ
Що стосу╓ться переможно╖, з рахунком 2:1, гри Укра╖ни в Тампере – посмакувати ╖╖ кращ╕ еп╕зоди можна в текстовому онлайн╕ з елементами фоторепортажу та оперативному анал╕з╕ матчу.
Мен╕ ж хот╕лося б в╕дзначити дек╕лька деталей, вже вибачте, не скандальних, а зовс╕м нав╕ть навпаки – позитивних.
На матч╕ у Риз╕, коли Португал╕я об╕грала господар╕в 3:0, п╕сля зак╕нчення матчу я, який сид╕в поруч ╕з сектором португальських убол╕вальник╕в, приготувався фотографувати прих╕д команди з прив╕танням сво╖м фанам. Але не дочекався.
По зак╕нченн╕ матчу в Тампере укра╖нськ╕ футбол╕сти дружно поб╕гли до свого сектору, довго перегукувалися з ним. Причому п╕сля цього половина команди повернулася без футболок. Це не др╕бниц╕, це невелика, але важлива позитивна деталь.
╤ щось под╕бне за настро╓м сталося на прес-конференц╕╖ Андр╕я Шевченка. В╕н не займався трол╕нгом журнал╕ст╕в, що люблять робити багато, не в╕дпов╕дав односкладово («що б сказати, щоб н╕чого не сказати»). Коуч чесно вслухався в питання ╕ намагався чесно в╕дпов╕сти. При цьому, боронь боже, в╕н ╕ не запоб╕гав перед журнал╕стами. Коли хтось натякнув на «побутов╕ проблеми Селезньова, на думку Шевченка необ╜рунтовано, в╕н в╕дпов╕в досить жорстко та р╕шуче.
А по зак╕нченн╕ прес-конференц╕╖ Андр╕й Миколайович потиснув руки журнал╕стам, з вдячн╕стю за роботу. Зроблено це було просто ╕ щиро, по-партнерськи: кожен робить свою роботу ╕ кожен намага╓ться зробити ╖╖ добре.
Словом, як кажуть (╕ кричать) фанати: «В╕римо в команду». ╤ тому хочеться в╕рити, тому що вона (при вс╕х сво╖х недол╕ках) зараз цього заслугову╓.
Олег Кудр╕н, Тампере
«Укр╕нформ»
***
Перед вир╕шальними ос╕нн╕ми матчами квал╕ф╕кац╕╖ боротьба за пут╕вки на чемп╕онат св╕ту максимально загострилася. Приблизно р╕вн╕ шанси на вих╕д до ф╕нально╖ частини ЧС-2018 збер╕гають 4 команди.
Очолюють турн╕рну таблицю Хорват╕я та ╤сланд╕я, як╕ мають по 13 очок. Укра╖на та Туреччина набрали по 11 пункт╕в. Проте турки п╕сля 6-го туру випередили укра╖нц╕в завдяки кращ╕й р╕зниц╕ забитих та пропущених м'яч╕в та в╕дсунули нас на 4-е м╕сце.
Саме р╕зниця м'яч╕в буде вир╕шальною при визначенн╕ п╕дсумкового становища у груп╕. Пот╕м до уваги буде братися к╕льк╕сть забитих гол╕в, ╕ лише наостанок – результати особистих зустр╕чей.
Напряму до на чемп╕онат св╕ту в╕д ╢вропи потраплять переможц╕ груп, а команди, як╕ ф╕н╕шували другими, роз╕грають ще 4 пут╕вки до ф╕нально╖ частини у стикових матчах.
У груп╕ I склалося наст╕льки заплутана турн╕рна ситуац╕я, яка не залиша╓ жодному з чотирьох претендент╕в на вих╕д на чемп╕онат св╕ту права на помилку. Особливо це стосу╓ться зб╕рних Укра╖ни та Туреччини, як╕ трохи в╕дстають в╕д конкурент╕в та можуть виявити "четвертого зайвого" уже у наступн╕й зустр╕ч╕ м╕ж собою, яка в╕дбудеться 2 вересня у Харков╕.
У цьому матч╕ обом командам необх╕дна лише перемога, оск╕льки нав╕ть у раз╕ н╕чи╓╖ ╤сланд╕я та Хорват╕я отримають шанс п╕ти у в╕дрив, адже вони у 7-му тур╕ зустр╕нуться з аутсайдерами. ╤сландц╕ з╕грають у гостях з ф╕нами, а хорвати прийматимуть косовар╕в.
Остаточно ж перспективи команди Шевченка стануть зрозум╕лими 5 вересня, коли вона з╕гра╓ у гостях з ╤сланд╕╓ю. 6 жовтня на Укра╖ну чека╓ гостьова зустр╕ч в Косово, а завершить груповий раунд наша нац╕ональна зб╕рна 9 жовтня домашньою грою з Хорват╕╓ю.
Чотири перемоги без вар╕ант╕в виведуть укра╖нц╕в до ф╕нально╖ частини чемп╕онату св╕ту. Проте, якщо об'╓ктивно дивитися на реч╕, то сл╕д констатувати, що  здобути ╖х буде надзвичайно складно, особливо зважаючи на нин╕шн╕й р╕вень гри команди Шевченка. Тому все вир╕шуватиме не те що кожна здобуте очко, а кожен забитий м'яч.
Букмекери вважають головним претендентом на перше м╕сце у груп╕ I зб╕рну Хорват╕╖. Коеф╕ц╕╓нт на те що команда Анте Чач╕ча здобуте пряму перепустку на чемп╕онат св╕ту склада╓ 2.10.
Укра╖ну з показником 3.75 вважають фаворитом у боротьб╕ за друге м╕сце. Дещо скромн╕ше оц╕нюються шанси ╤сланд╕╖ – 4.50, а роль невдахи в╕дводять Туреччин╕ – 6.00.
espreso.tv

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 16.06.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18680

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков