Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2766)
З потоку життя (5885)
Душі криниця (3307)
Українці мої... (1427)
Резонанс (1445)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1625)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
США СХИЛЯЮТЬ ╢ВРОПУ ДО ВВЕДЕННЯ НОВИХ САНКЦ╤Й ПРОТИ РОС╤╥
Адм╕н╕страц╕я президента США Дональда Трампа чинить тиск на ╓вропейських союзник╕в, щоб схилити...


СВ╤ТОВИЙ КОНГРЕС УКРА╥НЦ╤В ЗАКЛИКА╢ НАПРАВИТИ СПОСТЕР╤ГАЧ╤В ОБС╢ ДО КРИМУ
Про це у День пам'ят╕ жертв депортац╕╖ кримських татар заявив президент Св╕тового конгресу...


ВОЛОДИМИР БАЛУХ, ЯКИЙ ПОНАД ДВА М╤СЯЦ╤ ГОЛОДУ╢ В С╤МФЕРОПОЛЬСЬКОМУ С╤ЗО, БАЛАНСУ╢ М╤Ж ЖИТТЯМ ╤ СМЕРТЮ
ТИМ ЧАСОМ, РОС╤ЙСЬКА ОМБУДСМЕН ВВАЖА╢, ЩО «ВИГЛЯДА╢ В╤Н НЕПОГАНО»…


ПОРОШЕНКО АНОНСУВАВ КРИМСЬКУ АВТОНОМ╤Ю ╤ ПРАВО ПРЕЗИДЕНТА ВТРУЧАТИСЯ В ПОД╤╥ НА П╤ВОСТРОВ╤
За словами Порошенка, Укра╖ною зад╕ян╕ ус╕ пол╕тико-правов╕ дипломатичн╕ механ╕зми, щоб повернути...


В УКРА╥Н╤ В╤ДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПАМ'ЯТ╤ ЖЕРТВ ПОЛ╤ТИЧНИХ РЕПРЕС╤Й
Моя м╕с╕я, в як╕й я в╕дчуваю п╕дтримку б╕льшост╕ укра╖нського сусп╕льства – зробити так,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 16.06.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 16.06.2017
«АТО» ЗАК╤НЧУ╢ТЬСЯ? ТЕПЕР БУДЕ «В╤ЙНА» ЧИ «В╤ЙСЬКОВИЙ КОНФЛ╤КТ»?

Секретар РНБО пропону╓ шукати новий формат захисту кра╖ни в╕д агрес╕╖ Рос╕╖. Нин╕шн╕й не допомага╓

13 червня секретар РНБО Укра╖ни Олександр Турчинов заявив, що Укра╖н╕ потр╕бно завершити антитерористичну операц╕ю ╕ перейти до нового формату захисту кра╖ни в╕д г╕бридно╖ в╕йни, яку веде проти нас РФ. Досл╕вно: «В╕йськов╕ д╕╖ тривають на сход╕ нашо╖ кра╖ни вже три роки ╕ переросли як за тривал╕стю, так ╕ за масштабами формат АТО (...) Настав час перейти до нового формату захисту кра╖ни». Виника╓ питання: як╕ саме зм╕ни ма╓ на уваз╕ секретар РНБО? ╤ чи пов’язан╕ вони з п╕дготовкою законопроекту «Про в╕дновлення державного суверен╕тету над тимчасово окупованими територ╕ями Донецько╖ ╕ Лугансько╖ областей», про який сьогодн╕ говорив Президент Петро Порошенко? «Укр╕нформу в╕дпов╕ли:

Олександр Бригинець, народний депутат, фракц╕я БПП, член ком╕тету з питань нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони:
"Рано говорити про зам╕ну формату АТО на в╕йськовий стан"
Загалом, вс╕ розум╕ють, що «м╕нський формат» ╕ ситуац╕я з АТО знаходяться в певному тупику. Концепц╕я Петра Порошенка на мирне врегулювання конфл╕кту ор╕╓нтувалася виключно на те, що Рос╕я буде ╖╖ дотримуватися, адже в Кремл╕ неодноразово заявляли, що п╕дтримують такий шлях. Ут╕м, вже очевидно, що це не так. Таким чином, заява Олександра Турчинова - це певною м╕рою план Б, з окресленим перел╕ком д╕й у раз╕ повномасштабного вторгнення Рос╕╖. На мою думку, рано говорити про введення в╕йськового стану, адже це дуже жорсткий вар╕ант, до якого укра╖нське сусп╕льство, попри теоретичн╕ заяви, практично не готове. Швидше за все, розгляда╓ться якийсь ╕нший вар╕ант, прим╕ром, визнання наявност╕ локального в╕йськового конфл╕кту. Вважаю, що для цього вже готу╓ться в╕дпов╕дний закон або нав╕ть низка закон╕в. Припускаю, що там пропишуть пояснення д╕й п╕д час г╕бридних загроз. Тому що терм╕н «повномасштабна г╕бридна в╕йна з елементами локального в╕йськового конфл╕кту» не впису╓ться в Закони Укра╖ни «Про правовий режим во╓нного стану» ╕ «Про тимчасов╕ заходи на пер╕од проведення антитерористично╖ операц╕╖».
Чи проголосу╓ парламент за згаданий закон до кан╕кул? Якщо це маленький уточнюючий закон, то, зв╕сно, ухвалити його до кан╕кул можна. Ут╕м, якщо це великий закон, ╕ в╕н уже написаний, у що я не дуже в╕рю, то в першому читанн╕ його можуть ухвалити зараз, а в другому читанн╕ - восени.
Юр╕й Радковець, в╕це-президент Незалежного анал╕тичного центру геопол╕тичних досл╕джень «Борисфен ╤нтел», кандидат в╕йськових наук, генерал-лейтенант запасу:
"Треба нарешт╕ усв╕домити, що н╕ США, н╕ ╢вропа за Укра╖ну, б╕льше того - зам╕сть Укра╖ни, воювати не будуть"
Думаю, п╕д новим форматом ма╓ться на уваз╕ введення в╕йськового стану (законодавчо це дозволя╓ться), але не по вс╕й кра╖н╕, бо це не доц╕льно, а лише на окупованих територ╕ях. Ут╕м, цьому повинне передувати законодавче визначення того, що частина Донецько╖ ╕ Лугансько╖ областей — окупован╕. Кр╕м того, вважаю, що в╕дбудуться зм╕ни ╕ в терм╕нолог╕╖. Перестанемо говорити про АТО, натом╕сть називатимемо реч╕ сво╖ми ╕менами: в╕йськова агрес╕я, в╕йськов╕ д╕╖ тощо. Гадаю, це розширить можливост╕ керування ус╕ма силовими структурами Верховним Головнокомандувачем, координац╕╖ м╕ж ними. Нав╕ть б╕льше, якщо вище кер╕вництво держави назве в╕йну - в╕йною, то не сумн╕ваюся, Парламентська Асамблея Ради ╢вропи (ПАС╢) ╕ чимало ╕нших м╕жнародних структур також визнають Рос╕ю агресором. Ц╕лком можливо, виникне питання стосовно можливост╕ перебування агресора у ╖х склад╕.
Заява секретаря РНБО правильна. Над╕юся, що все це не залишиться лише словами. Коли я розмовляю з ╕ноземними експертами, то вони часто запитують мене: як можна три роки вести антитерористичну операц╕ю ╕ топтатися на м╕сц╕? ╥м важливо почути конкретн╕ пропозиц╕╖, вони не розум╕ють, чи давати нам летальну зброю, чи допомагати дипломатично ╕ пол╕тично? Ми повинн╕ нарешт╕ усв╕домити, що це лише в наших ╕нтересах, бо н╕ США, н╕ ╢вропа за Укра╖ну, б╕льше того - зам╕сть Укра╖ни, воювати не будуть.

Юр╕й Бутусов, головний редактор Цензор.НЕТ:
"На окупованому Донбас╕ введуть в╕йськовий стан"
На мою думку, з усього сказаного Олександром Турчиновим найсутт╓в╕шим ╓ те, що нарешт╕ порушу╓ться питання щодо створення ╓дино╖ структури управл╕ння АТО. Тобто, ма╓ бути одна ч╕тка вертикаль управл╕ння, яка працю╓ на м╕сц╕. Тобто там, де в людей ╓ повноваження для ухвалення самост╕йних р╕шень. Це дуже важливо, адже треба зменшити к╕льк╕сть пром╕жних ланок в управл╕нн╕ ╕ зб╕льшити оперативн╕сть ухвалення р╕шень, тим самим, зменшивши час реакц╕╖ на под╕╖. Це абсолютно природне, розумне р╕шення, яке стратег╕чно необх╕дне Укра╖н╕, бо воно дозволить в╕дпрацювати модель управл╕ння кра╖ною у раз╕ вторгнення РФ.
Щодо зм╕ни формату АТО, то, вважаю, що на територ╕╖ окупованих областей потр╕бно ввести в╕йськовий стан. Адже зараз на передов╕й сто╖ть арм╕я з ус╕ма видами озбро╓ння, що не зовс╕м в╕дпов╕да╓ укра╖нському законодавству. Адже Збройн╕ Сили можуть лише забезпечувати певн╕ д╕╖, а основн╕ завдання повинн╕ виконувати СБУ ╕ МВС. У нас же, як завжди, все навпаки.

Олександр Кочетков, пол╕толог:
"Олександр Турчинов хоче узаконити застосування ЗС Укра╖ни на Донбас╕"
По-перше, абсолютно зрозум╕ло, - терм╕н «АТО» не в╕дпов╕да╓ тому, що в╕дбува╓ться на Донбас╕. Ми д╕яли у формат╕ нав’язано╖ нам г╕бридно╖ в╕йни, де реч╕ не називаються сво╖ми ╕менами. Так само ми змушен╕ були, зокрема, п╕д зовн╕шн╕м тиском називати в╕йну АТО, ╕ ми бачимо, що цей формат абсолютно вичерпаний, як ╕ «м╕нський». Зокрема, ця ситуац╕я фактично стаб╕л╕зу╓ невизначен╕сть на Донбас╕ - н╕ миру, н╕ в╕йни. До чого власне заклика╓ Олександр Турчинов? В╕н хоче наблизити юридичн╕ ╕ пол╕тичн╕ визначення того, що в╕дбува╓ться, до реальност╕. Якби його не називали – «кривавим пастором» ╕ таке ╕нше, але в╕н ╓ певним «яструбом». Однак лише у тому сенс╕, що хоче ч╕тк╕шо╖ визначеност╕. Я не думаю, що Турчинов, як розумна ╕ осв╕чена людина, абсолютно виключа╓ вар╕ант оголошення в╕йськового стану чи в╕йни з Рос╕╓ю, хоч розум╕╓ також, наск╕льки ми не готов╕ до повномасштабно╖ в╕йни. Зрештою, це повноваження Верховно╖ Ради, Президента, але аж н╕як секретаря РНБО. Ут╕м, введення в╕йськового стану на окремих територ╕ях Донецько╖ ╕ Лугансько╖ областей ц╕лком ймов╕рне, але т╕льки там де точаться реальн╕ бойов╕ д╕╖, що дозволить узаконити застосування ЗС Укра╖ни. Думаю, що це певним чином моб╕л╕зу╓ кра╖ну ╕ поглибить роз’╓днання Укра╖ни ╕ Рос╕╖.

Мирослав Л╤СКОВИЧ

ПОРОШЕНКО ПРОКОМЕНТУВАВ ╤ДЕЮ ТУРЧИНОВА СКАСУВАТИ АТО

Президент Петро Порошенко в╕дреагував на заяву секретаря РНБО Олександра Турчинова про скасування антитерористично╖ операц╕╖. «Якщо ми скасу╓мо АТО ╕ в той же час не надамо в╕йськовим права д╕яти адекватно в умовах агрес╕╖ - залишимо Укра╖ну беззахисною», - п╕дкреслив Петро Порошенко в ╕нтерв'ю журнал╕стам, в╕дпов╕даючи на запитання про можлив╕сть скасування АТО та запровадження во╓нного стану. Його слова наводить прес-служба.
Глава держави п╕дкреслив, що доручив розробити законопроект щодо ре╕нтеграц╕╖ Донбасу, який передбачатиме низку заход╕в ╕з повернення окупованих територ╕й Укра╖ни. «За мо╖м дорученням було розроблено проект законодавчого акту, який назива╓ться «Про ре╕нтеграц╕ю окупованих територ╕й Донбасу Укра╖ни». В╕н охоплю╓ ц╕лу низку заход╕в ╕ крок╕в, як╕ треба буде зд╕йснити для забезпечення ре╕нтеграц╕╖, для визначення правового режиму», - констатував Порошенко.
Президент п╕дкреслив, що ключовою позиц╕╓ю ╓ ре╕нтеграц╕я цих територ╕й. За його словами, у п╕дготовц╕ законопроекту беруть участь експерти, народн╕ депутати. Кр╕м того, законопроект базу╓ться на умовах, як╕ закр╕плен╕ у М╕нських домовленостях. Президент також наголосив на необх╕дност╕ продовження санкц╕й по в╕дношенню до кра╖ни-агресора.

НАСТУПНОГО ТИЖНЯ НА РОЗГЛЯД РАДИ МОЖУТЬ ПОДАТИ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ЗАВЕРШЕННЯ АТО

Наступного тижня на розгяд Верховно╖ Ради подадуть законопроект про завершення АТО та новий етап використання Збройних сил Укра╖ни. Про це заявив перший заступник голови депутатсько╖ фракц╕╖ "Народний фронт" Андр╕й Тетерук. "Оч╕ку╓ться, що наступного тижня у ВР буде внесено законопроект, який дасть можлив╕сть завершити етап АТО ╕ почати етап нового використання наших ЗСУ. Я не можу розкривати подробиц╕ (законопроекту, - ред.), давайте дочека╓мось тижня, коли в╕н буде поданий. Тод╕ ми будемо коментувати остаточно затверджений текст", - сказав Тетерук. У в╕дпов╕дь на запитання, хто працював над текстом, нардеп сказав, що ╓ група автор╕в, як╕ нараз╕ допрацьовують проект закону.
"АТО керу╓ться нашим антитерористичним центром зг╕дно з нормами закону про боротьбу з тероризмом ╕ очолю╓ться представниками СБУ. Ми ма╓мо на сьогодн╕ абсолютно ╕нш╕ завдання ╕ загрози, як╕ не вир╕шуються у формат╕ АТО. У цьому контекст╕ буде розширено можливост╕ застосування наших збройних сил. Оперативний штаб буде включати у себе вс╕ наш╕ в╕йськов╕ п╕дрозд╕ли, також центрально сюди будуть ╕нтегрован╕ наш╕ ВЦА, щоб у зон╕ проведення в╕йськового конфл╕кту ус╕ д╕╖ були ч╕тк╕ ╕ виконувалися у посл╕довному вар╕ант╕", - додав Тетерук. За його словами, нараз╕ антитерористична операц╕я виконала найголовн╕ш╕ покладен╕ на не╖ функц╕╖ - стаб╕л╕зувала ситуац╕ю в частин╕ Лугансько╖ ╕ Донецько╖ областей, дозволила провести в Укра╖н╕ вибори, за допомогою АТО повернули частину територ╕й. "Ц╕лком зрозум╕ло буде шукати в╕дпов╕д╕ на г╕бридну агрес╕ю, ми повинн╕ шукати сучасн╕ адекватн╕ в╕дпов╕д╕ на те, як повертати наш╕ територ╕╖, як вза╓мод╕яти", - сказав нардеп.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 16.06.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18674

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков