Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 09.06.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 09.06.2017
У КРИМУ РОЗПОЧАЛИСЯ СУДОВ╤ СЛУХАННЯ У СПРАВ╤ УМЕРОВА

КРИМОСУДДЯ

У окупац╕йному С╕мферопольському райсуд╕ Криму почалися судов╕ слухання у крим╕нальн╕й справ╕ стосовно колишнього голови Бахчисарайського району ╤льм╕ Умерова, якого звинувачують у закликах до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖.
Як пов╕домля╓ "Новая газета", за верс╕╓ю сторони обвинувачення, Умеров в березн╕ 2016 року, перебуваючи на територ╕╖ Укра╖ни, дав ╕нтерв'ю кримськотатарському телеканалу ATR, в якому заявив про необх╕дн╕сть посилення антирос╕йських санкц╕й ╕ повернення Криму п╕д юрисдикц╕ю Ки╓ва.
На першому зас╕данн╕ було оголошено обвинувальний висновок, а також допитан╕ п'ятеро св╕дк╕в звинувачення.
Вони вказали, що Умеров д╕йсно в березн╕ 2016 року ви╖жджав на територ╕ю Укра╖ни.
П╕д час досл╕дження в суд╕ матер╕ал╕в справи з'ясувалося, що в них в╕дсутня стенограма промови Умерова кримськотатарською мовою (╕нтерв'ю проводилося саме кримськотатарською), ╓ т╕льки рос╕йський переклад.
Одна з╕ св╕дк╕в звинувачення Ольга Черкашина на суд╕ заявила, що не розум╕╓ н╕чого кримськотатарською, а Умерова не зна╓ ╕ н╕коли не знала.
Адвокат Ем╕ль Курбед╕нов, який представля╓ ╕нтереси ╤льм╕ Умерова, ще до початку зас╕дання заявив, що на виправдувальний вирок не спод╕ва╓ться.
╤льм╕ Умеров з 2005 по 2014 роки очолював Бахчисарайську районну державну адм╕н╕страц╕ю.
П╕д час под╕й березня 2014 року в╕н ╓диний з кримських районних гол╕в закликав бойкотувати референдум про входження до складу РФ.
П╕сля при╓днання Криму до Рос╕╖ Умеров д╕йсно неодноразово заявляв, що не визна╓ п╕дсумк╕в голосування, при цьому в╕н п╕дкреслював, що не прагне порушувати територ╕альну ц╕л╕сн╕сть РФ, а навпаки - хот╕в би в╕дновити ╖╖ в визнаних св╕товою сп╕льнотою межах.
За ч.2 ст. 280.1 КК РФ Умерову загрожу╓ до 5 рок╕в позбавлення вол╕.
«Укра╖нська правда»

«СУД» КРИМУ НЕ ДА╢ ЧИЙГОЗУ ПОБАЧЕННЯ З НЕВИЛ╤КОВНО ХВОРОЮ МАТ╤Р’Ю

П╕дконтрольний Рос╕╖ суд в окупованому Криму не дозволив заступнику голови Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу попрощатися з хворою мат╕р'ю. Про це пов╕домив адвокат Микола Полозов в середу у в╕деозв╕т╕, розм╕щеному на стор╕нц╕ актив╕ста За╖ра Смедля╓ва.
"Ключовою под╕╓ю сьогодн╕шнього зас╕дання суду став тест на гуманн╕сть для рос╕йського суду ╕ рос╕йсько╖ влади в ц╕лому. Не так давно стало в╕домо, що мати Ахтема Чийгоза вкрай тяжко хвора на невил╕ковну хворобу, ╕ Ахтем Чийгоз, перебуваючи п╕д вартою вже 2,5 року, не мав можливост╕ з нею зустр╕тися", - п╕дкреслив Полозов.
За його словами, у зв'язку з "вкрай невт╕шним станом здоров'я" Ал╕╓ Абдура╖мовни Чийгоз захист звернувся до суду з проханням надати п╕дсудимому можлив╕сть побачитися з мат╕р’ю. Було заявлено два клопотання: перше - про можлив╕сть Чийгозу короткострокового ви╖зду п╕д конво╓м для того, щоб зустр╕тися з╕ сво╓ю мат╕р’ю, яка зараз не може пересуватися, - суд не задовольнив. П╕сля цього захист виступив з клопотанням про зм╕ну запоб╕жного Чийгозу заходу на домашн╕й, але ╕ воно було про╕гнороване.
"Таким чином, можна констатувати, що н╕ про жодну гуманн╕сть в цьому процес╕ мови йти не може ╕ фактично суд позбавля╓ можливост╕ Ахтема Чийгоза побачити свою мат╕р до моменту, коли може статися непоправне. У зв'язку з цим захист заявлятиме в╕дведення суду, оск╕льки принципи гуман╕зму, як╕ прописан╕ в рос╕йських законах, цин╕чно ╕ нахабно зневажаються людьми в мант╕ях", - заявив адвокат.
Як в╕домо, Ахтем Чийгоз був затриманий в с╕чн╕ 2015 року за участь в м╕тингу на п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни перед буд╕влею ВР АРК 26 лютого 2014 року. Суд розд╕лив "справу 26 лютого" на два окрем╕ провадження - в╕дносно заступника глави Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза ╕ в╕дносно двох ╕нших ф╕гурант╕в процесу - Ал╕ Асанова ╕ Мустафи Дегермендж╕, як╕ нин╕ в╕дпущен╕ з С╤ЗО п╕д п╕дписку про неви╖зд. Чийгоза обвинувачують в орган╕зац╕╖ масових безлад╕в, а Дегермендж╕ ╕ Асанова - в участ╕ в них.
«Укр╕нформ»

МЗС: ВИМАГА╢МО В╤Д РОС╤╥ ПРИПИНИТИ ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯ ЖУРНАЛ╤СТ╤В СУЩЕНКА ТА СЕМЕНУ

6 червня б╕ля Ки╖вського ун╕верситету ╕мен╕ Бориса Гр╕нченка М╕н╕стерство ╕нформац╕йно╖ пол╕тики разом ╕з викладачами ╤нституту журнал╕стики та студентами вишу провели акц╕ю на п╕дтримку укра╖нських журнал╕ст╕в Романа Сущенка та Миколи Семени. Про це у коментар╕ «Укр╕нформу» пов╕домила зав╕дувач сектору мед╕акомун╕кац╕й та зв'язк╕в з╕ ЗМ╤ М╕н╕стерства ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни Марина Соботюк.
"Акц╕я щойно зак╕нчилася. Участь в акц╕╖ взяли  близько 40-50 студент╕в ╕ викладач╕в. Ми обрали дв╕р ун╕верситету Гр╕нченка, де ╓ ╤нститут журнал╕стики. Багато викладач╕в зазначили, що вони зокрема ╖здили ╕ сп╕лкувалися з Сущенком, коли в╕н працював у Франц╕╖, д╕лилися сво╖ми поглядами ╕ спогадами", - розпов╕ла Соботюк. 
Вона зазначила, що викладач╕ та студенти утворили напис "Free" на п╕дтримку визволення наших журнал╕ст╕в та написали крейдою ╕мена ув'язнених журнал╕ст╕в. 
"М╕н╕стерство ╕нформац╕йно╖ пол╕тики провело вже не одну акц╕ю ╕ буде ще робити, залучаючи ╕ рег╕они, сп╕впрацюючи з осв╕тн╕ми закладами та студентами", - додала вона.
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни у День журнал╕ста вимага╓ в╕д Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ припинити пол╕тичн╕ пересл╕дування укра╖нських журнал╕ст╕в Романа Сущенка та Миколи Семени. Про це написала у Тwitter речник МЗС Мар'яна Беца.
"З╕ святом, дорог╕ журнал╕сти! Поки ви ╓ - працю╓ демократ╕я! Щиро вдячн╕ за гарну сп╕впрацю! ╤ саме в День журнал╕ста вкотре вимага╓мо в╕д РФ припинити пол╕тичне пересл╕дування журнал╕ст╕в Сущенка та Семени", - зазначила Беца.
«Укр╕нформ»

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 09.06.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18669

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков