Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 26.05.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 26.05.2017
ЦЕ В╤ЙНА ДОБРА З╤ ЗЛОМ

Нещодавно видавництво «Дом╕нант» випустило в св╕т у сер╕╖ «Азовськ╕ спогади» автоб╕ограф╕чну опов╕дь «Жадання фронту». Це ╕стор╕я добровольця на псевдо Вир╕й. В╕н родом ╕з Кривого Рогу, оселився в м╕ст╕ Жовт╕ Води. В╕йна для нього розпочалася на Майдан╕ у 2013 роц╕. Юнак орган╕зував сотню самооборони, дбав про декомун╕зац╕ю у Жовтих Водах. Планував боротися проти наркоман╕╖, але агрес╕я Рос╕╖ на сход╕ змусила його п╕ти в п╕дрозд╕л «Азов».
Вир╕й характеризу╓ сво╖х побратим╕в: «Неймов╕рне враження на мене склали люди, як╕ мали вогонь в очах, щастя на обличчях ╕ автомати за спинами. Ус╕ метушились, освоювали зброю, жили… Вони просто випром╕нювали життя. Там ╕ був ╕стинний осередок життя, його джерело. Самотужки броньован╕ цив╕льн╕ автомоб╕л╕ ╕ раритетна зен╕тна установка прямо у двор╕ вкуп╕ з розставленими тут ╕ там ящиками бо╓комплекту захоплювали мене. Хтось прагнув зд╕йснити чин героя, ╕нш╕ – випробувати себе, поглянувши в оч╕ смертельн╕й небезпец╕, а дехто просто не м╕г вчинити ╕накше, окр╕м як робити найб╕льш важливу ╕ актуальну на той час роботу – збройно знищувати ворог╕в. Над кожним ╕з нас нависала ╕мов╕рн╕сть залишитись кал╕кою чи бути вбитим, та ми спод╕вались на себе ╕ на власну щасливу вдачу. Наша видатна сп╕льнота ув╕брала в себе найяскрав╕ших представник╕в пас╕онарних радикальних суб’╓кт╕в. В жилах цих хлопц╕в текла не кров, а лава. Б╕льш╕сть ╕з тих, кого я зустр╕в на початку свого перебування серед азовц╕в, можна в повн╕й м╕р╕ назвати видатними людьми. Кожен ╕з них зд╕йснив бодай невеликий, але д╕йсний подвиг у масштабах свого життя. Серед нас були ╕ б╕знесмени, як╕ полишили усп╕шн╕ справи, ╕ студенти, як╕ не парили соб╕ м╕зки «оформленням» свого в╕д'╖зду, а просто по╖хали воювати, бо це було вкрай необх╕дним. Вони в╕дчували в соб╕ наснагу робити це. Б╕льшост╕ таких студент╕в викладач╕ ╕ адм╕н╕страц╕я ╖хн╕х навчальних заклад╕в п╕шла назустр╕ч ╕ ╖хня в╕дсутн╕сть на парах п╕д час бо╖в на сх╕дних фронтах не принесла ╖м ан╕ проблем ╕з сес╕╓ю, ан╕ будь-якого осуду за невиконання навчального плану ╕ недотримання академ╕чно╖ дисципл╕ни. В нашому св╕т╕ абсолютн╕ реч╕ зустр╕чаються вкрай р╕дко. Добровольц╕ переважно не ангели з мечами, що праведно рубають нечисть, а в╕дчайдушн╕ хлопц╕, що прагнуть реал╕зац╕╖ сво╖х найкращих рис у найг╕рших ситуац╕ях. Волонтери – це не вт╕лення альтру╖зму, а люди з конструктивним мисленням. Проте у кожного з нас ╓ принаймн╕ одна визначна особлив╕сть: хтось в╕дважний наст╕льки, що це зда╓ться безглуздям, хтось - фанатичний любитель авантюр, хтось – втрача╓ дах в╕д несправедливост╕ ╕ нехту╓ будь-якими негативними насл╕дками для себе, аби в╕дновити справедлив╕сть. Дехто, усв╕домлюючи важлив╕сть служби на користь нац╕╖, просто сумл╕нно ╕ невтомно працю╓ на загальне благо. Та разом ми склада╓мо сп╕льноту, яка п╕дтриму╓ ╕ захища╓ життя всього укра╖нського сусп╕льства».
Жител╕ Криму теж захищають Укра╖ну на Донбас╕: «Саме у медслужб╕ я познайомився ╕з кримчанином Маугл╕, який став для мене уособленням втрати, яко╖ ми зазнали п╕сля анекс╕╖ Криму Москов╕╓ю. Веселий ╕ житт╓рад╕сний, Маугл╕ завжди видавав себе, не вм╕ючи приховати ледь вловиму емоц╕ю печал╕ в╕д втрати свого дому. В╕н ╕ ще тро╓ кримчан, з якими мен╕ довелось товаришувати: Сармат ╕з РДЧ, Еспандер з╕ штабу ╕ хлопець з ориг╕нальним позивним Крим ╕з РТС, який п╕сля створення танкового п╕дрозд╕лу став командиром танка – ус╕ вони залишились не т╕льки без дому, який перетворився на вороже л╕гво, але й без можливост╕ повернутись туди, де народились ╕ де залишили сво╖х р╕дних.
Крим – укра╖нська земля не тому, що його повернули до складу Укра╖ни у радянськ╕ часи, а тому, що це житт╓вий прост╕р, який у нас в╕д╕брали силою. Це виклик, на який готов╕ в╕дпов╕сти ╕стинн╕ во╖ни-нац╕онал╕сти, та, окр╕м московитських ворог╕в, у нас ╓ ще б╕льша ╕ загальн╕ша проблема – чужинц╕, що генерують правила, за якими ми змушен╕ жити. Саме з ╖хньо╖ мовчазно╖ згоди в╕дбува╓ться кап╕туляц╕я перед  ворогом ╕ в╕н бере р╕вно ст╕льки, ск╕льки захоче ╕ ск╕льки здатн╕ здати представники антинац╕онального режиму, який д╕йсно ма╓ м╕сце в наш╕й кра╖н╕. Крим – це те, на що ми ма╓мо повне ╕сторичне право (див. книгу Данила Коваля «╤стор╕я Укра╖нського Криму») ╕ що ма╓ стати нашою святинею, метою ╕ житт╓вою ц╕ллю, яку необх╕дно здобути передус╕м для того, щоб довести соб╕ ╕ св╕тов╕ право на життя ╕ наявн╕сть сил боротись, адже життя ╓ т╕льки в боротьб╕, а боротьба – це ╕ ╓ життя».
Якось Вир╕ю на моб╕льник зателефонував Монах ╕з «народно╖ м╕л╕ц╕╖ ДНР» ╕ пробуханим голосом допов╕в, що центром Донецька ╖здять «укропи» на «жигулях». Вир╕й розпов╕да╓: «Тод╕ я оперативно зловив вай-фай ╕ скачав програму-диктофон для запису виклик╕в. Наступний п╕дозр╕лий дзв╕нок над╕йшов уже ввечер╕. Невпевнений в╕д розпуки голос розпов╕дав про ополченця, чорного як мавпа, вочевидь чеченсько╖ етн╕чно╖ належност╕, який вискочив ╕з кущ╕в за тридцять-сорок метр╕в п╕сля ополченського блокпоста. В╕н розмахував автоматом ╕ змусив опов╕дача вийти з╕ свого Mitsubishi Outlander, витягти усе з кишень ╕ лягти на землю, заклавши руки за голову. Чолов╕к слухняно виконав наказане ╕ за хвилину, п╕дв╕вши голову, спостер╕гав, як його автомоб╕ль ╖де вглиб Донецька.
Мене вразило щире обурення пана Миколи Шевцова (як в╕н представився) тим, що «Ето же наш блокпост, денееровск╕й. Что ето за беспредел?» Очевидно, мужик нав╕ть не здогадувався, що так╕ випадки були численними. Кожен ╕з тих, про як╕ мен╕ розпов╕дали, як диспетчеру штабу «народно╖ м╕л╕ц╕╖», я записував на диктофон ╕ передавав служб╕ зовн╕шньо╖ розв╕дки, яка вже давала цьому раду».
Разом з укра╖нцями воювало к╕лька ╕ноземц╕в. Наприклад, швед Лео. «Ми запросили його до нас у к╕мнату ╕ довго розмовляли про його ╕ наше життя. Я перекладав питання Яра ╕ Скел╕ та в╕дпов╕д╕ Лео. В╕н говорив прекрасною англ╕йською. Лео стверджував, що ця в╕йна йому не чужа. Б╕льше того, це його в╕йна, оск╕льки в╕н разом з нами захища╓ тут ╓вропейську цив╕л╕зац╕ю в╕д дикого сходу. Наш╕ св╕тогляди виявились ╕дентичними».
Взимку Лео загинув, коли ╖хав до пол╕гону на «нив╕» ╕з лисими покришками. В╕д удару об дерево кермо розчавило йому грудну кл╕тку.
Вир╕й розм╕ркову╓: «Ми вою╓мо не проти кремл╕вського карлика, який очолю╓ та ╕нсп╕ру╓ цю в╕йну, а за можлив╕сть безпечно ╕ г╕дно жити на власн╕й земл╕, чого так не хоче не т╕льки карлик Вова з талантом винятково╖ п╕дступност╕, а й кожен представник «русского м╕ра». В Укра╖н╕ в╕дбува╓ться св╕това в╕йна. В максимально абстрагованому вигляд╕ – це в╕йна добра з╕ злом. Добро – це ми, ╕ ми оточен╕ злом зв╕дус╕ль».
А ще Вир╕й знайшов прекрасн╕ слова про коханих: «По╖хавши в╕д сво╖х при╓мних ╕ прекрасних д╕вчат, кожен ╕з нас перетворив свою кохану на янгола, на символ присвяти сво╖х г╕дних вчинк╕в. Ми чули ╖хн╕ голоси п╕сля важких робочих дн╕в во╓нно╖ рутини ╕ р╕дк╕сних бойових свят та набиралися сили на наступн╕ дн╕. Ми зустр╕чали ╖х на вокзалах, переповнен╕ життям ╕ бажанням розчинитись у н╕жност╕ ╖хн╕х об╕йм╕в. Моя кохана народжувала в мен╕ силу тяж╕ння, що торувала м╕й шлях мегатонною потужн╕стю».

Анатол╕й Зборовський
м. ╤рп╕нь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 26.05.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18620

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков