Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2761)
З потоку життя (5872)
Душі криниця (3302)
Українці мої... (1427)
Резонанс (1444)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1623)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Андр╕й Балашов, СБУ: ДЕРИПАСКА Ц╤ЛЕСПРЯМОВАНО ДОВОДИВ ДО БАНКРУТСТВА СТРАТЕГ╤ЧНЕ УКРА╥НСЬКЕ П╤ДПРИ╢МСТВО
Тор╕к про створення власно╖ системи захисту об’╓кт╕в критично╖ ╕нфраструктури заговорили ╕...


ПОРОШЕНКО В╤ДКЛИКАВ СКАНДАЛЬНИЙ ЗАКОН ПРО ПОЗБАВЛЕННЯ КРИМЧАН ГРОМАДЯНСТВА ЗА УЧАСТЬ У «ВИБОРАХ ПУТ╤НА»
В╕дпов╕дна ╕нформац╕я також заф╕ксована на сайт╕ Верховно╖ Ради. Станом на 16 травня,...


КРИМСЬК╤ ТАТАРИ, ПОПРИ ДЕПОРТАЦ╤Ю, НЕ СТАЛИ ПОЛ╤ТИЧНОЮ МЕНШ╤СТЮ В КРИМУ
Ключове завдання для Укра╖ни - продемонструвати в╕дношення до кримських татар - не як до...


ЗА ВИБОРИ ПУТ╤НА В КРИМУ РАДА ╢С ВВЕЛА САНКЦ╤╥ ДЛЯ 5 ОС╤Б
Загалом у санкц╕йному списку тих, хто п╕дрива╓ територ╕альну ц╕л╕сн╕сть та суверен╕тет Укра╖ни,...


РЕФАТ ЧУБАРОВ: ВС╤ КАТИ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ ПОВИНН╤ ПОСТАТИ ПЕРЕД СУДОМ
Глава Меджл╕су кримськотатарського народу, народний депутат Укра╖ни Рефат Чубаров опубл╕кував...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 19.05.2017
ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ ДО УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ У ЗВ'ЯЗКУ З ДНЕМ БОРОТЬБИ ЗА ПРАВА КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

Шановн╕ сп╕вв╕тчизники!
Аз╕з ватан-дашлар!
Сьогодн╕ Укра╖на вшанову╓ пам’ять десятк╕в тисяч невинно загублених жител╕в Кримського п╕вострова. 73 роки тому комун╕стичний режим брутально вигнав ╕з р╕дно╖ земл╕ кримських татар та представник╕в ╕нших етнос╕в. Ус╕х ╖х, як ╕ багато ╕нших народ╕в радянсько╖ ╕мпер╕╖, було кинуто на кривавий жертовник тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖.
Для Укра╖нського народу це незаго╓на рана, що особливо болить п╕сля анекс╕╖ Криму Рос╕йською Федерац╕╓ю.
Цин╕чно ╕гноруючи м╕жнародне право, кремл╕вськ╕ опричники нин╕ масовими репрес╕ями тероризують кримських татар, ╖х Меджл╕с, громадськ╕ та рел╕г╕йн╕ орган╕зац╕╖. Арештами й обшуками, залякуваннями та утисками, шантажем ╕ п╕дкупом агресор намага╓ться ╖х упокорити та асим╕лювати або розпорошити ╕ витиснути з р╕дно╖ земл╕. Але нескорений кримськотатарський народ г╕дно цьому протисто╖ть ╕ в доступний йому спос╕б чинить оп╕р свав╕ллю окупант╕в. Його незламним духом ╕ в╕рою у торжество справедливост╕ сьогодн╕ захоплю╓ться св╕т.
Укра╖на й надал╕ з допомогою сол╕дарно╖ м╕жнародно╖ сп╕льноти посл╕довно захищатиме права ╕ свободи ус╕х укра╖нських патр╕от╕в, п╕дтримуватиме спротив загарбникам та ╖х найманцям.
Два роки тому Верховна Рада Укра╖ни визнала депортац╕ю з Криму кримських татар у 1944 роц╕ геноцидом кримськотатарського народу.
У протистоянн╕ з ворогом, що перетворю╓ кв╕тучу кримську землю на г╕гантську в╕йськову базу, наша держава залишатиметься на позиц╕ях, як╕ спов╕ду╓ усе цив╕л╕зоване людство, та забезпечуватиме збереження миру, свободи й демократ╕╖. Ми сповнен╕ р╕шучост╕ пол╕тико-дипломатичним шляхом повернути окупований Крим, який, беззаперечно, був ╕ залиша╓ться нев╕д’╓мною частиною Укра╖ни.
Рос╕йську анекс╕ю Криму категорично не сприймають пров╕дн╕ демократичн╕ кра╖ни св╕ту. Ми високо ц╕ну╓мо ╖хню незм╕нну ч╕тку та посл╕довну п╕дтримку суверен╕тету, незалежност╕ ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в умовах тривало╖ рос╕йсько╖ агрес╕╖, а також особливу увагу до дол╕ кримських татар, ус╕х укра╖нських патр╕от╕в в окупован╕й автоном╕╖.
Ми вдячн╕ св╕тов╕ за всеб╕чне сприяння поверненню Криму шляхом м╕жнародного тиску на окупанта, через санкц╕╖, судов╕ процеси. Ма╓мо юридичну оц╕нку М╕жнародного Суду ООН д╕й агресора - Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
Ми вдячн╕ Ком╕тету м╕н╕стр╕в Ради ╢вропи за нещодавно ухвалене у Страсбурз╕ р╕шення щодо ситуац╕╖ в Криму, у якому висунуто низку вимог до Рос╕╖. Зокрема, вимоги в╕дновити д╕яльн╕сть Меджл╕су кримськотатарського народу ╕ забезпечити допуск до Криму його л╕дер╕в, яким окупантами нин╕ заборонено в’╖зд на п╕востр╕в.
До того ж прийняте Радою ╢С р╕шення про схвалення законодавчо╖ пропозиц╕╖ щодо запровадження безв╕зового режиму для громадян Укра╖ни в╕дкрива╓ нов╕ можливост╕ для пол╕тики деокупац╕╖ Криму та повернення його у кордони нашо╖ держави.
Спод╕ваюся також, що наш парламент зробить усе можливе в питанн╕ визначення ╕ законодавчого закр╕плення формату кримськотатарсько╖ автоном╕╖ у Криму. П╕сля внесення пропозиц╕й Конституц╕йною ком╕с╕╓ю я готовий виступити з в╕дпов╕дною законодавчою ╕н╕ц╕ативою.
Нас чека╓ непростий шлях, ╕ його треба пройти разом, з упевнен╕стю у сво╖й правот╕ та з в╕рою у перемогу.
Слава Укра╖н╕!
Петро ПОРОШЕНКО

ВИСТУП ПРЕЗИДЕНТА У РЕКВ╤╢М╤ НА ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТ╤ ЖЕРТВ ДЕПОРТАЦ╤╥ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

Шановн╕ пан╕ та панове!
Сьогодн╕ ми в╕дзнача╓мо c╕мдесят трет╕ роковини в╕д початку депортац╕╖ кримських татар з ╖хньо╖ ╕сторично╖ батьк╕вщини – Криму. Згаду╓мо з╕ сп╕вчуттям ╕ про ╕нш╕ етноси Криму, на долю яких випало це випробування: н╕мц╕в, грек╕в, в╕рмен, болгар, кара╖м╕в та ╕нших.
Примусове виселення стало одн╕╓ю ╕з найб╕льш злочинних ╕ ганебних спецоперац╕й тотал╕тарного комун╕стичного режиму Радянського союзу.
Верховна Рада Укра╖ни ц╕лком об╜рунтовано визнала депортац╕ю 1944 року геноцидом ╕ проголосила 18 травня Днем пам'ят╕ жертв геноциду кримськотатарського народу.
Депортац╕я – злочин без строку давност╕, а злочинц╕, як╕ холоднокровно спланували акц╕ю геноциду – не мають права на прощення.
Моторошн╕ спогади очевидц╕в про депортац╕ю та подальше життя в тих жахливих умовах, як╕ п╕дготувала ╖м радянська влада, н╕кого не можуть залишити байдужим, ск╕льки б часу не сплило. «Спогади терзають душу, мучать серце, - влучно сказала Фат╕ме-Шерф╓ Сейтхал╕лова, яка юною д╕вчиною була депортована з Криму. - Кожен божий день був наповнений трагед╕╓ю окремо взято╖ людини, будь то дитина, ж╕нка чи старий».
Волелюбний народ повернувся-таки до р╕дного Криму. ╤ разом ми вс╕ будували незалежну Укра╖ну. Тепер вс╕м зрозум╕ло, що наповнення, так би мовити, автоном╕╖ Криму винятково рос╕йським зм╕стом, було великою помилкою. А ц╕на такого прорахунку виявилася надто високою.
В 2014-му, незадовго до с╕мдесятих роковин депортац╕╖, вже пострадянська, але так само авторитарна Рос╕я анексувала укра╖нський Крим. Тисяч╕ кримських татар поневол╕ змушен╕ знову покидати р╕дн╕ дом╕вки. Окупанти роблять усе, аби й дал╕ витискати волелюбний народ ╕з сво╓╖ р╕дно╖ земл╕.
Що це як не нова неоголошена, п╕дло прихована депортац╕я?   
Заборона на д╕яльн╕сть Меджл╕су в Криму, яку засудив М╕жнародний Суд ООН, арешти й катування, утиски етн╕чних укра╖нц╕в ╕ кримських татар, безсл╕дне зникнення людей – лише окрем╕ штрихи до портрету тимчасово╖ злочинно╖ самопроголошено╖ так звано╖ кримсько╖ «влади».
Священне право кримських татар в╕льно жити на р╕дн╕й земл╕ буде в╕дновлено – остаточно ╕ безповоротно. За допомогою ус╕х можливих засоб╕в ╕ механ╕зм╕в, прийнятних у цив╕л╕зованому св╕т╕.
Тиждень тому Конституц╕йна ком╕с╕я, за мо╖м дорученням, прийняла р╕шення про створення робочо╖ групи з напрацювання пропозиц╕й зм╕н та доповнень до Конституц╕╖ Укра╖ни щодо Автономно╖ Республ╕ки Крим.
В╕дтак, ми робимо перш╕ кроки у питанн╕ створення у Криму нац╕онально╖ автоном╕╖ кримських татар. Безумовно, ця автоном╕я повн╕стю враху╓ р╕вн╕ права ╕ свободи укра╖нц╕в, етн╕чних рос╕ян та представник╕в ус╕х ╕нших етнос╕в, що проживають на п╕востров╕.
Крим – це Укра╖на, а Укра╖на – це ╢вропа. Частина цив╕л╕зованого св╕ту, де ц╕ну╓ться людська г╕дн╕сть ╕ суверенн╕ права народ╕в.
Я впевнений у деокупац╕╖ Криму. Я впевнений у покаранн╕ злочинц╕в. Кра╖ну-злод╕я буде примушено повернути вкрадене.
Укра╖на нин╕ остаточно порива╓ з пострадянським минулим, ста╓ частиною ╓диного ╓вропейського цив╕л╕зац╕йного простору. Вчора у Страсбурз╕ ми остаточно завершили процес отримання громадянами Укра╖ни права на безв╕зов╕ подорож╕ до кра╖н ╢вросоюзу. Безв╕з зараз ╓ укра╖нським ╕ належить укра╖нському народу. ╤ н╕ч проти 11 червня стане початком ново╖ епохи.
Переконаний, наш ╓вропейський поступ, в усп╕ху якого я не сумн╕ваюся, на в╕дм╕ну в╕д пол╕тикан╕в ╕ попул╕ст╕в, стане ще одним вагомим чинником повернення п╕д  укра╖нський суверен╕тет окупованих територ╕й.
╤ впевнен╕сть ця ╜рунту╓ться, у першу чергу, на в╕р╕ в Укра╖ну та оч╕куваннях кримських татар, укра╖нц╕в, та вс╕х ╕нших етнос╕в – громадян Укра╖ни, як╕ проживають в окупованому Криму. Вона базу╓ться на наш╕й сп╕льн╕й позиц╕╖, що Крим – це Укра╖на, та на п╕дтримц╕ ц╕╓╖ ╕стини вс╕м м╕жнародним сп╕втовариством. Жодна кра╖на цив╕л╕зованого св╕ту не визнала незаконну анекс╕ю кримського п╕вострова.
В╕днедавна ма╓мо не просто цю пол╕тичну позиц╕ю, не просто пол╕тичну позиц╕ю ООН та окремих держав, але й попередню юридичну оц╕нку М╕жнародного Суду ООН. Це Укра╖на п╕дготувала цей позов. Цей позов був прийнятий М╕жнародним судом ООН ╕ вже нав╕ть зроблен╕ попереджувальн╕ заходи.
Шановн╕ пан╕ та панове!
К╕лька дн╕в тому в Ки╓в╕ фантастично в╕дбулося «╢вробачення». Надзвичайно велика к╕льк╕сть людей долучилася до його проведення, але саму можлив╕сть цього фе╓ричного свята нам подарувала Джамала, народна артистка Укра╖ни. А п╕сня «1944» розворушила душу вс╕╓╖ ╢вропи. Велике спасиб╕, Джамало! Саме такою ма╓ ╢вропа ╕ св╕т бачити Укра╖ну.
╤ ще про одну ╕стор╕ю хот╕в би нагадати сьогодн╕, так само як зробив це ще у вересн╕ 2014 року, промовляючи в Конгрес╕ США. Це ╕стор╕я  Решата Аметова, батька трьох д╕тей, який п╕шов ╕з життя в 39 рок╕в – заради Укра╖ни ╕ заради укра╖нського Криму.
В╕н см╕ливо виходив на акц╕╖ протесту проти «зелених чолов╕чк╕в». Група злочинц╕в викрала його на очах у десятк╕в людей та перед телекамерами. Через два тижн╕ його було знайдено закатованим. В╕н не здався! Лише думка про останн╕ хвилини Решата у кожно╖ нормально╖ людини виклика╓ жах ╕ б╕ль. А його см╕лив╕сть виклика╓ велику шану ╕ повагу. Тому я прийняв р╕шення про присво╓ння йому звання Героя Укра╖ни.
Слава нескореному кримськотатарському народу!
Слава Укра╖н╕!
18 травня 2017 року, м. Ки╖в
http://www.president.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18577

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков