Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2798)
З потоку життя (5924)
Душі криниця (3319)
Українці мої... (1432)
Резонанс (1445)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1631)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧОМУ КРИМ МОЖЕ БУТИ Т╤ЛЬКИ КРИМОМ, А НЕ ТАВРИДОЮ АБО ТАРТАР╤╢Ю
Слова "Кирим" ╕ "киримли" – однокоренев╕ ╕ говорять сам╕ за себе – чий насправд╕...


КОНЦТАБ╤Р ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В: ЯК ВОНИ ВИЖИВАЛИ, БУНТУВАЛИ Й В╤РИЛИ
Виставка – це групи великих як╕сно зроблених арх╕вних чорно-б╕лих фото на стендах й...


╤СТОР╤Я ФЕОДОС╤ЙСЬКО╥ «ПРОСВ╤ТИ» (1989-2012)
В 1994 роц╕ головою Феодос╕йсько╖ "Просв╕ти" обрали З. М. Багатову.


БЕЛЬГ╤Я В СТЕПАХ УКРА╥НИ
Перш╕ бельг╕йськ╕ п╕дпри╓мства з’явилися на територ╕╖ Укра╖ни у 1880-т╕ роки.


СМОЛЕНСЬКА КАТАСТРОФА: ПОЛЬСЬКА КОМ╤С╤Я ЗНАЙШЛА СЛ╤ДИ ВИБУХ╤ВКИ
За ╕нформац╕╓ю п╕дком╕с╕╖, завершено вивчення доказ╕в, що стосуються виявлення вибухових...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2017 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 19.05.2017
М╤Ф ПРО РОС╤ЙСЬКИЙ КРИМ ПОЧАЛИ СТВОРЮВАТИ ЩЕ У 1944-му

М╕ф про рос╕йський Крим, який ╕сну╓ ╕ нин╕, почали конструювати в СРСР в╕дразу п╕сля депортац╕╖ кримськотатарського народу ╕, попри в╕йну, вливали в нього величезн╕ кошти. 
Про це св╕дчать документи парт╕йних орган╕в ╕ НКВС, що довг╕ роки залишалися п╕д грифом "абсолютно та╓мно", пов╕домила ╕сторик, кандидат пол╕тичних наук Гульнара Бек╕рова п╕д час дискус╕╖, присвячено╖ пам'ят╕ жертв депортац╕╖ кримськотатарського народу 18 травня 1944 року. 
"Цей м╕ф почав напрацьовуватися, максимально забезпечуватися, у тому числ╕ ╕ ф╕нансовими вливаннями, в 1944 роц╕, буквально через 2-3 м╕сяц╕ п╕сля депортац╕╖ кримськотатарського народу. У парт╕йних документах проголошувалося, що Крим ма╓ стати новим, рос╕йським Кримом з╕ сво╖м рос╕йським вкладом. Уяв╕ть соб╕ - йде в╕йна, ╕ величезн╕ кошти вливаються в те, щоб тут же, в 1944 роц╕, перейменувати топон╕м╕ю. Т╕льки вигнан╕ кримськ╕ татари, греки, в╕рмени, болгари - п╕востр╕в порожн╕й. Про це теж пишеться в документах. ╤ йде масоване переселення людей, як╕ н╕коли в Криму не жили. Тих рос╕йських людей, нащадки яких в 2014 роц╕, по сут╕, здали Крим", - сказала Бек╕рова. 
Вона зазначила, що ця страшна пропаганда, на яку було кинуто грош╕, розпаленим зал╕зом забивалася в голови радянських громадян, ╕ нав╕ть дуже багато укра╖нц╕в дотепер живуть з цим комплексом - про рос╕йський Крим. Це особливо страшно, тому що якби на момент анекс╕╖ п╕вострова було розум╕ння, що Крим - укра╖нський, н╕чого б цього не трапилося, вважа╓ ╕сторик. 
За словами Бек╕рово╖, багато стор╕нок ╕стор╕╖ поки що, на жаль, не вивчено, оск╕льки арх╕ви були закрит╕, була установка влади на масштабн╕ фальсиф╕кац╕╖. ╤сторик закликала активн╕ше зайнятися  ╕стор╕╓ю сп╕льно╖ боротьби укра╖нц╕в ╕ кримських татар за право на свою батьк╕вщину.
"Це дуже важливо - в╕дновити нашу сп╕льну ╕стор╕ю, тому що ╕снували ц╕ контакти. Цього року - 100-р╕ччя Укра╖нсько╖ революц╕╖ ╕ 100-р╕ччя Курултаю кримськотатарського народу. Тод╕, в 1917-му, ми були разом, л╕дер кримських татар Номан Челеб╕дж╕хан ╕ л╕дери Укра╖нсько╖ революц╕╖ сп╕вроб╕тничали, сп╕лкувалися", - п╕дкреслила Бек╕рова. 
П╕д час дискус╕╖ мова йшла, зокрема, про те, що у момент початку окупац╕╖ в Перевальному  стояли укра╖нськ╕ частини, але вони там знаходилися, по сут╕, для боротьби з кримськими татарами. А до цього близько 20 рок╕в був пер╕од вза╓много нерозум╕ння м╕ж укра╖нською владою ╕ кримськими татарами, хоча меджл╕с завжди намагався знайти компром╕с з владою, яка частенько не дуже доброзичливо була налаштована до кримських татар. 
Л╕дер кримськотатарського народу Мустафа Джем╕л╓в нагадав, зокрема, що тривала стратег╕я, нав'язана через засоби ╕нформац╕╖ з "сус╕дньо╖ кра╖ни", - прис╕кати д╕╖ кримських татар, якщо вони "п╕дн╕муть голову ╕ будуть в╕дд╕лятися  ╕ при╓днаються до Туреччини".
"Коли проти ноч╕ з 26-го на 27 лютого Рада м╕н╕стр╕в ╕ Верховна Рада Крима були захоплен╕ "зеленими чолов╕чками", а насправд╕ сп╕вроб╕тниками ГРУ РФ, за 15 км в╕д С╕мферополя була "Альфа" чисельн╕стю 1,5 тисяч ос╕б, ╕ ними н╕чого не було зроблено. Коли Рефат Чубаров розмовляв з одним з командир╕в - чому вони н╕чого не зробили, той сказав, що, по-перше, не було команди, а по-друге, вони тут в основному для боротьби з кримськими татарами. Основна концепц╕я була, що кримськ╕ татари - головн╕ сепаратисти", - розпов╕в Джем╕л╓в. 
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2017 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18569

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков