Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2736)
З потоку життя (5825)
Душі криниця (3286)
Українці мої... (1425)
Резонанс (1439)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1620)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДЕРЖДЕП П╤ДТВЕРДИВ П╤ДГОТОВКУ НОВИХ САНКЦ╤Й ПРОТИ РОС╤╥
Нов╕ санкц╕╖ проти Рос╕╖ зараз перебувають на розгляд╕ в адм╕н╕страц╕╖ США та опрацьовуються на...


РАДА П╤ДТРИМАЛА ЗВЕРНЕННЯ ДО ВАРФОЛОМ╤Я ЩОДО СТВОРЕННЯ ПОМ╤СНО╥ ЦЕРКВИ В УКРА╥Н╤
за проект постанови № 8284 проголосували 268 народних депутат╕в ╕з 334, заре╓строваних у...


ЧИМ РОС╤Я ЗАХИЩА╢ СВОЮ ПРИСУТН╤СТЬ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
про це Турчинов пов╕домив п╕д час виступу на 11-му Ки╖вському безпековому форум╕.


СБУ: РФ ВОСЕНИ ПЛАНУ╢ СТВОРИТИ ПЕРЕДУМОВИ ДЛЯ ВВЕДЕННЯ В╤ЙСЬК В УКРА╥НУ
Про це сказав на бриф╕нгу в Ки╓в╕ заступник голови СБУ В╕ктор Кононенко


ПОРОШЕНКО ПРОКОМЕНТУВАВ ПРИЗУПИНЕННЯ ДОГОВОРУ ПРО ДРУЖБУ З РФ
Глава держави пов╕домив, що найближчим часом запропону╓ Верховн╕й Рад╕ цей п╕дх╕д та висловив...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 19.05.2017
ПРО ЩО ГОВОРИВ ПРЕЗИДЕНТ НА ПЕРШ╤Й ЗА МАЙЖЕ Р╤К ПРЕС-КОНФЕРЕНЦ╤╥

У нед╕лю, 14 травня, президент Петро Порошенко п╕сля майже р╕чно╖ перерви вир╕шив дати велику прес-конференц╕ю. Журнал╕сти запитували про справу Павла Шеремета, в╕йну на Донбас╕, про фото сина Порошенка з написом "Russia", пл╕вки Онищенка та ╕нше. Ми з╕брали ключов╕ тези. 
Про справу Шеремета
Ряд журнал╕ст╕в прийшли на прес-конференц╕ю у футболках з написом "Хто вбив Павла?" При цьому в буд╕влю АП не хот╕ли пускати журнал╕ста Рад╕о Свободи Михайла Ткача, що мав на соб╕ таку футболку. П╕сля к╕лькох дзв╕нк╕в йому вдалося пройти. Порошенко пот╕м перепросив за цей ╕нцидент.
"Я бачу футболки "Хто вбив Павла?", я також хочу висловитися з цього приводу", - сказав Порошенко.
"На жаль, я чекав кращого результату. ╤ незадоволений, що дос╕ в нас нема╓ вбивц╕, ╕ в╕н не притягнутий до в╕дпов╕дальност╕", - сказав в╕н.
"Голова Служби безпеки Укра╖ни допов╕в мен╕, що пан Устименко, який був згаданий у розсл╕дуванн╕ – зв╕льнився з СБУ у кв╕тн╕ 2014 року разом з 2 тисячами прац╕вник╕в СБУ п╕сля Революц╕╖ Г╕дност╕. Я маю ту саму ╕нформац╕ю", - сказав президент.
"Мене про╕нформували, що на понед╕лок (15 травня – УП) пан Устименко викликаний на допит ╕ буде допитаний. Те, що можна буде знати ЗМ╤, ви будете про це знати"
"Якщо представники ЗМ╤, в тому числ╕ ╕ Ви, пан Михайло (Ткач – УП), ╕ Ви, пан Дмитро (Гнап – УП), якщо ╓ щось поговорити по Павлу (Шеремету - УП), будь ласка, я вас запрошую до себе, ми спок╕йно це обговоримо", - сказав Порошенко.
"Це стосу╓ться ╕ доказ╕в у резонансних справах. Не варто чекати, доки добре зрежисована програма вийде в еф╕р. Можливо, ран╕ше ця ╕нформац╕я була б потр╕бна. Якщо ви ма╓те труднощ╕ з зустр╕ччю з головою СБУ паном Грицаком, м╕н╕стром внутр╕шн╕х справ паном Аваковим, з генеральним прокурором паном Луценком… Я думаю, що ви не ма╓те труднощ╕в, але якщо…, я запрошую до себе".
Щодо ╕нформац╕йних записок, як╕ св╕дчать про прослуховування журнал╕ст╕в "Укра╖нсько╖ правди", Порошенко сказав, що треба "дочекатися результат╕в сл╕дства".
"Давайте разом почека╓мо результат╕в розсл╕дування. Зараз я не можу це коментувати. Якщо ви вважа╓те, що президент Укра╖ни ма╓ п╕дм╕нити Нац╕ональну пол╕ц╕ю, яка проводить сл╕дство у справ╕ Шеремета, я маю створити окремий сл╕дчий п╕дрозд╕л, який буде робити окрем╕ сл╕дч╕ д╕╖, моя в╕дпов╕дь дуже проста – це незаконно ╕ неконституц╕йно", - сказав в╕н.
"Ск╕льки раз я зустр╕чався з╕ сл╕дчою групою, - 6 раз╕в. Були ╕ кер╕вник сл╕дства, ╕ Княз╓в, тод╕ ще була Хат╕я (Декано╕дзе – ред.), були представники СБУ, був перший заступник генпрокурора", - сказав в╕н.
Порошенко додав, що ма╓ забезпечити "прозор╕сть сл╕дства" ╕ вважа╓, що "неправильно, коли в Адм╕н╕страц╕╖ президента будуть дублювати сл╕дство".
Порошенко ще раз пригадав, що запросив ╕ноземц╕в для прозорого розсл╕дування. В╕н також звернувся до журнал╕ст╕в:
"Якщо ви оч╕ку╓те, що як╕сь мо╖ кроки, р╕шення, д╕╖ призведуть до прискорення цього процесу (розсл╕дування – ред.), я вас запрошую", - сказав Порошенко.
У свою чергу журнал╕ст Дмитро Гнап пов╕домив, що укра╖нськ╕ правоохоронн╕ органи залучали представник╕в ФБР лише до анал╕зу вибухового пристрою на м╕сц╕ под╕╖. За словами Гнапа, представник╕в ФБР не було залучено до оперативно-розшукових заход╕в та анал╕зу в╕део з камер в╕деоспостереження, оск╕льки ╖х просто не допускали до цього процесу. 
"Вже п╕сля того, як ус╕ важлив╕ докази на м╕сц╕ под╕╖ було знищено - через 5 годин п╕сля вибуху авт╕вки, у як╕й перебував Шеремет, пол╕цейськ╕ разом з комунальними службами помили м╕сце под╕╖", - заявив Гнап. 
Порошенко зазначив: ╕нформац╕я, "коли, що ╕ чому змили на м╕сц╕ загибел╕ журнал╕ста, також може бути предметом розсл╕дування".
"Але це було не "мили", а гасили машину, яка гор╕ла. Мене по╕нформували так. Якщо ма╓те ╕ншу ╕нформац╕ю, прошу, готовий ╖╖ отримати", - зазначив Порошенко.
Про свободу слова ╕ пересл╕дування
"Такий р╕вень свободи, який ╓ зараз, в тому числ╕ щодо громадянського сусп╕льства, ╓ безпрецедентним. Н╕коли за всю ╕стор╕ю Укра╖на не мала такого р╕вня свободи ╕ щодо журнал╕ст╕в, ╕ щодо громадянського сусп╕льства", - заявив Порошенко.
В╕н зазначив, що СБУ зараз ма╓ надзвичайн╕ завдання у зв’язку ╕з г╕бридною в╕йною, що ведеться Рос╕╓ю проти Укра╖ни.
Порошенко похвалив СБУ. "По к╕лькост╕ терористичних атак, як╕ зупинила СБУ, перевищу╓ найкращ╕ показники ╓вропейських кра╖н", - сказав президент.
Про пл╕вки Онищенка
Президент Петро Порошенко вважа╓, що якщо депутат Олександр Онищенко ма╓ компрометуюч╕ записи, в╕н ма╓ надати ╖х сл╕дству й суду.
Сам╕ пл╕вки президент не чув.
"Якщо ╓ будь-що пов╕домити в пана Онищенка, в╕н мав прийти до сл╕дчих орган╕в, прийти до суду – дати пояснення ╕ в суд╕ захищатися. Якщо в╕н ма╓ щось додатково передати до сл╕дчих орган╕в, як в╕н казав – до НАБУ, до прокуратури, до американц╕в чи будь-кого ╕ншого, – я вважаю, що це абсолютно правильний шлях".
"Я раджу порадити його друзям при╖хати в Укра╖ну, дати в╕дпов╕дн╕ св╕дчення, докази, ╕ таким чином сприяти притягненню вс╕х до в╕дпов╕дальност╕: хто давав, кому давав, за що давав, що просили, як╕ обласн╕ ради, як╕ народн╕ депутати, як╕ пол╕тичн╕ сили, що там вони голосували", – додав Порошенко.
Про безв╕зовий режим з ╢С
"Безв╕з" - це подолання насл╕дк╕в Переяславсько╖ Ради. Це ще глибше залучення Укра╖ни до сп╕льного ╓вропейського цив╕л╕зац╕йного простору".
"Тепер х╕ба що божев╕льн╕ можуть вважати Укра╖ну частиною "русского м╕ра".
Порошенко процитував Миколу Хвильового: "Геть в╕д Москви, дайош ╢вропу".
Мешканц╕ окуповано╖ частини Донбасу зможуть в╕дчути переваги безв╕зу, "коли Крим ╕ Донбас будуть повернут╕ Укра╖н╕. Зараз цими перевагами зможуть користуватися тимчасово перем╕щен╕ особи п╕сля проведення в╕дпов╕дно╖ процедури".
"Курс на ╓вропейську та ╓вроатлантичну ╕нтеграц╕ю незм╕нний", - наголосив в╕н. "Детал╕ (подальшо╖ ╕нтеграц╕╖) хочу об╜рунтувати у вересн╕ в посланн╕ до Верховно╖ Ради", - п╕дкреслив президент.
Про Трампа ╕ США
Порошенко мав дек╕лька телефонних розмов ╕з президентом Трампом.
"Дуже блискучих. Розмовляв ╕з в╕це-президентом Пенсом. Я мав дуже детальну розмову з держсекретарем Т╕ллерсоном. Ми достатньо ефективно сп╕впрацю╓мо з Конгресом", – сказав президент.
Сполучен╕ Штати Америки об╕цяють призначити особу, в╕дпов╕дальну за сп╕впрацю з Укра╖ною.
Про скандальну футболку сина з написом Russia
"Це фотокартка з private Instagram, вона стосу╓ться ноч╕ на Хеллоу╕н – ╕ це був вертеп. Вертепна природа: хтось малювався чортом, хтось од╕в цю футболку. Там зображен╕ 14-15-р╕чн╕ хлопц╕, як╕ на Хеллоу╕н вир╕шили, що можлива така повед╕нка. Вони не ╓ пол╕тиками", – наголосив Порошенко.
"Я розц╕нюю – нав╕ть у вертеп╕, нав╕ть на Хеллоу╕н – таку повед╕нку абсолютно неприйнятною. З цього приводу в мене була розмова з мо╖м 15-р╕чним сином. Я вас запевняю, я знайшов правильн╕ слова для того, щоб в╕н все зрозум╕в", – заявив президент.
Про програму дружини на канал╕ Ахметова
"У нас дуже демократичн╕ в╕дносини в родин╕. Вона (Марина – ред.) веде активну громадську д╕яльн╕сть, ╕ щодо того, що вона збира╓ться зн╕мати цикл передач, не пол╕тичних абсолютно, вона з╕ мною не радилась. Я подивився анонс – мен╕ сподобалось", - сказав в╕н.
Про США ╕ Нормандський формат
Порошенко наголосив, що Укра╖на п╕дтвердила свою зац╕кавлен╕сть у продовженн╕ Нормандського формату. За його словами, США у ньому "залучен╕ ╕ будуть залучен╕".
В╕н зазначив, що ╓диною кра╖ною, яка в╕дмовля╓ться виконувати сво╖ м╕жнародн╕ обов’язки, ╓ Рос╕я.
Про Сущенка ╕ розмову з Пут╕ним
Порошенко просив Пут╕на зв╕льнити укра╖нських пол╕тв’язн╕в, зокрема журнал╕ста Романа Сущенка.
"Моя остання телефонна розмова з Пут╕ним стосувалася т╕льки заручник╕в, у тому числ╕ ми обговорили мо╓ прохання негайно зв╕льнити Сущенка з рос╕йсько╖ в’язниц╕", - сказав глава держави.
За його словами, насл╕дком цих переговор╕в була орган╕зац╕я зустр╕ч╕ Романа з родиною.
Про кримськотатарську автоном╕ю
"Я готовий внести дек╕лька зм╕н до Конституц╕╖, у тому числ╕ щодо кримськотатарсько╖ автоном╕╖. Яким буде формат ц╕╓╖ автоном╕╖ - мен╕ мають запропонувати члени ком╕с╕╖, у як╕й беруть участь представники Меджл╕су кримських татар. Щойно вони завершать свою роботу, буде можлив╕сть про це по╕нформувати", - зауважив Порошенко.
"Думаю, це ма╓ бути зроблено найближчим часом, тягнути з цього приводу не треба. Затримка - не за президентом, в╕н готовий внести запропонований вар╕ант", - зазначив Порошенко.
Про громадянство Артеменка ╕ ╕нших чиновник╕в
Порошенко п╕дтвердив, що п╕дписав указ про позбавлення громадянства сотень ос╕б.
"Я буду д╕яти в межах компетенц╕╖ ╕ Конституц╕╖ ╕ свого конституц╕йного права припинення укра╖нського громадянства, у першу чергу, м╕н╕стр╕в, депутат╕в ╕ високопосадовц╕в", - додав Порошенко.
Щодо позбавлення громадянства нардепа Андр╕я Артеменка, в╕н сказав, що ╕н╕ц╕ювала це питання Генеральна прокуратура.
"Бо на допит╕ в ГПУ пан Артеменко засв╕дчив, що в╕н ма╓ ╕нше громадянство, яке в╕н добров╕льно прийняв. Генпрокуратура зробила клопотання в м╕грац╕йну службу. М╕грац╕йна служба, перев╕ривши цю ╕нформац╕ю, внесла пропозиц╕ю в ком╕с╕ю з питань громадянства, де представлен╕ вс╕ в╕домства. ╤ ком╕с╕я одноголосно проголосувала внести президенту на п╕дпис проект указу про припинення громадянства", - сказав в╕н.
Про нового голову НБУ 
Порошенко заявив, що новий голова Нац╕онального банку Укра╖ни може бути призначений ще до л╕тн╕х кан╕кул парламенту.
"Я маю дек╕лька кандидат╕в, але без того, щоб я ╖х не обговорив з представниками Верховно╖ Ради, я вважаю буде некоректно оприлюднювати ╖х пр╕звища. Але я виходжу з критер╕ю профес╕онал╕зму та патр╕отизму. Впевнений, що в Укра╖н╕ достатньо таких кандидат╕в", - сказав президент.
Про Одеський припортовий завод
"Уряд не допустить банкрутства. В тому числ╕ ╕ переговори та судов╕ процеси ╕ за межами кра╖ни. ╢диний вих╕д з ц╕╓╖ ситуац╕╖, ╕ це стосу╓ться не лише ОПЗ – ╓ приватизац╕я. Приватизац╕я – як л╕кв╕дац╕я потенц╕йного джерела корупц╕╖", - зазначив в╕н.
За словами президента, восени цього року стане зрозум╕ло, коли може в╕дбутися приватизац╕я ОПЗ.
Про ╢вробачення ╕ пранкера, який зняв штани на сцен╕
"Завжди знайдеться хтось, хто вискочить ╕ продемонстру╓, вважаючи, що це ╓ свобода. Десятки тисяч людей, включаючи волонтер╕в, зробили надзусилля, щоб не просто зробити це свято, а показати Укра╖ну св╕ту, ╕ тут вилазить одна, вибачте на слов╕, дупа, яка дума╓, що це саме те, що св╕т ма╓ бачити з Укра╖ни. Я цим випадком дуже розчарований", - додав в╕н.
Про Пут╕на ╕ М╕нськ
"Ми не можемо досягти миру т╕льки через те, що Пут╕н не хоче виконувати М╕нськ╕ угоди. Вони дозволяють йти до суду ╕ притягувати злочинця до суду".
"Зна╓те, чим наша ситуац╕я в╕др╕зня╓ться в╕д Осет╕╖, в╕д Придн╕стров’я, в╕д Сир╕╖ – п╕д М╕нськими угодами ╓ п╕дпис Пут╕на. Це да╓ можлив╕сть притягнути Рос╕ю ╕ Пут╕на до в╕дпов╕дальност╕".
Про другий строк президентства
"Думаю, на сьогодн╕шн╕й день зарано говорити про склад кандидат╕в у президенти", - сказав Порошенко. "Ще ╓ два роки президентських повноважень. ╢ ще багато чого, що треба зробити... У вересн╕ у сво╖й допов╕д╕ у Верховн╕й Рад╕ я представлю сво╓ бачення розвитку кра╖ни на цей та наступний роки".
"Багато чого зроблено. Але чи задоволений я? Н╕. ╢ ╕ певн╕ кадров╕ прорахунки, затримка в позиц╕ях реформ", - сказав Порошенко.
Про АТО ╕ обм╕н
"Н╕яко╖ примусово╖ евакуац╕╖ (з зони АТО – УП) не буде. Лише добров╕льно", – наголосив Порошенко.
"Якщо ми т╕ка╓мо в╕д обстр╕л╕в, то дальн╕сть обстр╕л╕в, як╕ мають на озбро╓нн╕ рос╕йськ╕ в╕йська на сьогодн╕шн╕й день… в систем залпового вогню перевищують 130 ╕ 140 к╕лометр╕в (СЗВ "Торнадо"). Куди ж евакуювати? Я вважаю, ми ма╓мо д╕яти з точн╕стю до навпаки: зупинити вогонь".
За його словами, ус╕ вериф╕кован╕ засуджен╕ чи п╕дозрюван╕ в Укра╖н╕ особи, як╕ ф╕гурують у списках бойовик╕в на зв╕льнення, в╕дмовилися повертатися на окуповану частину Донбасу.
"100% з тих, кого Укра╖на надала можлив╕сть перев╕рити щодо бажання повернутися в окупован╕ Донецьк ╕ Луганськ, 100% п╕дтвердили сво╓ небажання. Уяв╕ть соб╕: людина готова залишитися в укра╖нськ╕й в’язниц╕, аби не ╖хати на окуповану територ╕ю", – пов╕домив президент.
"Вони (опоненти – ред.) розгубилися, пропали – ╕ дал╕ ми чека╓мо зас╕дання тристоронньо╖ контактно╖ групи. Пост╕йна модиф╕кац╕я позиц╕╖ рос╕йсько╖ сторони св╕дчить про кардинальне небажання зв╕льняти укра╖нських заручник╕в, незважаючи на ч╕тк╕ зобов’язання, як╕ Рос╕я взяла на себе в М╕нських угодах", – заявив Порошенко.
Про прибутки свого банку
Порошенко пояснив, як його банк зб╕льшив прибуток на 278%.
"Чому так сталося, я також нав╕в справки. Тому що минулого року п╕д час перев╕рки Нац╕ональним банком, а тут вс╕ були р╕вн╕, були нарахован╕ резерви, ╕ банк спрямував прибуток на формування резерв╕в, виконуючи вимоги НБУ. Зараз, коли резерви сформован╕, в╕н показав прибуток".
http://www.pravda.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18554

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков