Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 19.05.2017
СК╤ЛЬКИ НАС М╤ЛЬЙОН╤В? КРАЩЕ НЕ ЗНАТИ…

Укра╖на уже давно керу╓ться м╕фом про «нас 42 м╕льйони». Чому й надал╕ «рев╕з╕я народу» в╕дклада╓ться?

Вперше ╕ востанн╓ в незалежн╕й Укра╖н╕ перепис населення проводили понад 15 рок╕в тому. Ск╕льки зараз люду прожива╓ на наших теренах  – достеменно не в╕домо. ╤ тому скласти повну картину процес╕в, що в╕дбуваються в кра╖н╕, вирахувати коректн╕ цифри для складення держбюджету -  неможливо. А, в╕дпов╕дно, ╕ спланувати стратег╕ю розвитку – теж. Тим б╕льше, коли в кра╖н╕ в╕дбулися наст╕льки сутт╓в╕ сусп╕льно-пол╕тичн╕ катакл╕зми, з’явилися окупован╕ територ╕╖, переселенц╕ та ╕нше. Укра╖на вперше в сво╖й ╕стор╕╖ з╕ткнулася з под╕бними проблемами. Однак, до сих п╕р розрахунки державних доход╕в та витрат, к╕льк╕сть нужденних та обсяги допомоги ╖м, масштаби м╕грац╕╖ та етн╕чний склад, тощо, оц╕нюються в╕д «фонаря». Через те, що нема╓ даних перепису населення Укра╖ни, в╕тчизняним ╕нформац╕йним полем «гуляють» цифри на будь-який «смак» в╕д 42 млн до 35 млн ос╕б. За таких обставин н╕ одна поважна м╕жнародна ф╕нансова контора, н╕ один ╕нвестор не може визначити, то ж з якою кра╖ною вони мають д╕ло?

«Викинути» 1 млрд. грн. – серйозне пол╕тичне р╕шення
Зг╕дно рекомендац╕й ООН переписи проводяться один раз на 10 рок╕в у роки, як╕ зак╕нчуються на “0”, “1” або “9”. Цьому правилу сл╕дують б╕льш╕сть кра╖н. Але не Укра╖на. Через нестачу ф╕нанс╕в (а швидше за все – через св╕доме небажання) проведення перепису хоч ╕ призначалося, але пост╕йно переносилося – з 2010-го на 2013-й, пот╕м на 2016-й, а в╕дтод╕ на 2020-й. Нараз╕ питання про проведення «переобл╕ку» населення вийшло в розряд пол╕тичних  р╕шень. В╕дкладати нема куди, бо вже соромно цив╕л╕зованому св╕ту й в оч╕ дивитися.
«Це повинно бути серйозне пол╕тичне р╕шення, оск╕льки перепис населення кошту╓ близько 1 млрд. грн.», - заявив в╕це-прем'╓р-м╕н╕стр Павло Розенко. При цьому в╕н зазначив, що робоча група хот╕ла  б орган╕зувати перепис в 2018 роц╕. «Т╕льки перепис населення да╓ повну картину тих процес╕в, як╕ в╕дбуваються в кра╖н╕. ╤ йдеться не лише про демограф╕чну ситуац╕ю, а про значно ширше коло соц╕ально-економ╕чних показник╕в», - вважа╓ пан Розенко. 
Д╕йсно, ми вже ма╓мо безл╕ч ре╓стр╕в, а звести ╖х до купи неможливо. Наприклад, до Дня перемоги держава вид╕лила понад 1 млрд грн одноразово╖ допомоги ветеранам, яких, за даними М╕нсоцпол╕тики, нал╕чу╓ться понад 1,2 м╕льйони ос╕б. А ск╕льки серед них насправд╕ ветеран╕в? Хтось взагал╕ рахував? Або хтось може сказати точно, який обсяг пенс╕йних виплат чи субсид╕й знадобиться наступного бюджетного року? ╤ таких питань,  ледве не щодня, виника╓ безл╕ч.

Ск╕льки укра╖нц╕в ╓ – комусь краще не знати
За словами анал╕тик╕в, основн╕ причини затягування з переписом  - в╕дом╕. Це нестача кошт╕в, орган╕зац╕йна неготовн╕сть, а також небажання ╕деолог╕чних загострень, що можуть супроводжувати результати перепису. Особливо напередодн╕ будь-яких вибор╕в. По-перше, може виникнути конфл╕ктна ситуац╕я щодо даних ре╓стру виборц╕в, якщо в них виявляться «мертв╕ душ╕» (нав╕ть не сумн╕ва╓мось, що так ╕ станеться – Авт.). По-друге, в зовн╕шньопол╕тичних стосунках може спекулятивно використовуватись результати зм╕ни мовного ╕ етн╕чного складу населення. Наприклад, у 2001 роц╕ йшли дуже гостр╕ дискус╕╖ щодо даних перепису, який засв╕дчив про зменшення к╕лькост╕ етн╕чних рос╕ян в Укра╖н╕. Як╕ т╕льки заяви тод╕ не робилися – ╕ те, що знищують етн╕чних рос╕ян, що ╕де штучна та примусова укра╖н╕зац╕я та ╕н. ╤ ми не помилимось, констатуючи, що в╕йна на Сход╕ Укра╖ни, - це, до певно╖ м╕ри, пл╕д ╕ тих «дискус╕й».
«Абсурдн╕сть ситуац╕╖ поляга╓ у пост╕йному в╕дсуванн╕ теми перепису на невизначений час. Те, що нараз╕ це питання зависло, пов’язане з в╕йною, Кримом ╕ Донбасом. Нам пост╕йно твердять, що нема грошей. Хоча в пор╕внянн╕ з деякими ╕ншими державними витратами, той м╕льярд гривень, що необх╕дний для проведення перепису, вже давно можна було б знайти», - переконаний кер╕вник центру прикладних пол╕тичних досл╕джень «Пента» Володимир Фесенко. ╤, за його словами, чим дал╕ - тим актуальн╕сть нового перепису зроста╓.
«Взагал╕, перепис - один з показник╕в цив╕л╕зованост╕ бюрократично╖ машини держави, основа будь-яких соц╕ально-економ╕чних розрахунк╕в. Без проведення перепису - це не держава, - зазнача╓ пол╕толог, директор соц╕олог╕чно╖ служби «Укра╖нський барометр» В╕ктор Небоженко. - ╤нша справа, що тут ╓ певна пол╕тика, яка поляга╓ в тому, що результати можуть виявитися дуже неспод╕ваними в той або ╕нший б╕к. Або у нас населення набагато менше, н╕ж ми соб╕ думали, або набагато б╕льше».
На думку пана Небоженка, поява точних даних про к╕льк╕сть ╕ характеристики населення може викликати дуже серйозну рев╕з╕ю вс╕х матер╕ал╕в державно╖ статистики та соц╕ально-економ╕чних матер╕ал╕в, якими оперують ╕ як╕ надають державн╕ органи. Кр╕м статистики, перепис, за його словами, ма╓ в╕дпов╕сти на фундаментальне запитання: з кого ╕ як брати податки? Це дасть можлив╕сть, нарешт╕ точно оц╕нити масштаб т╕ньово╖ економ╕ки та визначити м╕ру зусиль на боротьбу з явищем.
Олександр Гладун, заступник директора ╤нституту демограф╕╖ Укра╖ни, зав╕дувач в╕дд╕лу демограф╕чного моделювання та прогнозування п╕дтвердив Укр╕нформу, що на нарад╕ у в╕це-прем’╓ра Розенка розглядалось питання проведення перепису у 2018 роц╕. Але для орган╕зац╕╖ всеукра╖нського перепису населення – це занадто стисл╕ строки, каже експерт. «По-перше, для вид╕лення кошт╕в потр╕бно переглядати нин╕шн╕й бюджет, по-друге, прискорювати саму процедуру п╕дготовки до його проведення. Адже обл╕к переселенц╕в потребу╓ особливого п╕дходу, додаткових грошей та часу. Перепис населення, взагал╕, найскладн╕ша процедура в орган╕зац╕╖ державного управл╕ння. Для його проведення необх╕дно залучити 300–400 тисяч людей, яких потр╕бно додатково навчити», - зазнача╓ Олександр Гладун.  
В Департамент╕ статистики населення та рег╕онально╖ статистики Держстату, куди пан Гладун в╕дправив нас ╕з питаннями про х╕д п╕дготовки до перепису, на наш╕ дзв╕нки перестали в╕дпов╕дати, як т╕льки почули слово «журнал╕ст».
От ц╕каво, чим ми так налякали наших статистик╕в?

Оксана Пол╕шук
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18547

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков