Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 12.05.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 12.05.2017
МАКРОН, ЗВИЧАЙНО, КРАСЕНЬ, АЛЕ...

Президентськ╕ вибори у Франц╕╖ не т╕льки п╕двели певну риску у ╓вропейськ╕й пол╕тиц╕, а й в╕дкрили нов╕ л╕н╕╖ нового протистояння

Отже, що ма╓мо констатувати з величезним задоволенням: Еммануель Макрон, якому 39 рок╕в ╕ якого в якост╕ президента Франц╕╖ ще р╕к тому н╕хто (насм╕лимося стверджувати ╕ в╕н сам - теж) не уявляв, отримав блискучу перемогу у другому тур╕ голосування ╕з 66,06% голос╕в виборц╕в, що дор╕вню╓ 20,7 м╕льйона голос╕в громадян Франц╕╖. Його суперниця у другому тур╕ Мар╕н Ле Пен отримала 34,94%, та б╕льше 10 м╕льйон╕в бюлетен╕в.

Акс╕оматична перемога
Що важливо у цих цифрах? По-перше, Макрон згуртував французьке сусп╕льство та зм╕г отримати 2/3 голос╕в виборц╕в,тобто вс╕ розмови про страшний розкол виявилися переб╕льшенням. Ба б╕льше, результат Макрона значно переконлив╕ший, н╕ж йому об╕цяли соц╕олог╕чн╕ досл╕дження перед 7 травня. ╤ цей факт - св╕дчення початку нового важливого етапу не т╕льки у французьк╕й, а й у ╓вропейськ╕й пол╕тиц╕. Обережно його можна охарактеризувати як одужання ╢вросоюзу та появу нових сил для розвитку ц╕╓╖ м╕ждержавно╖ ╕нституц╕╖. Адже зайвим буде говорити, що саме Франц╕я як один ╕з локомотив╕в ╢С пережила справжню кризу - як з м╕грантами, так ╕ з тероризом. Виб╕р Макрона - це теж реакц╕я, але це реакц╕я т╕╓╖ Франц╕╖, що ма╓ сили не т╕льки для спротиву, але й для розвитку, для встановлення нових стандарт╕в та вир╕шення нових завдань. Тобто, це - перемога оптим╕ст╕в, тих, хто дивиться у майбутн╓. Звичайно, в╕дсоток Ле Пен – б╕льше третини виборц╕в - не др╕бничка, але те, що вона залишилася далеко в╕д важливо╖ психологично╖ планки у 40%, доводить, що побоювання реально╖ загрози нац╕онал╕стичного реваншу виявилися значно переб╕льшеними. Все ж таки ця частина виборц╕в, хоч ╕ структурована, але надто вже ╕деолог╕чно обмежена. До того ж, певну частку (десь 5-7%), Ле Пен додали деяк╕ з приб╕чник╕в Ф╕йона та Меланшона, що вир╕шили у другому тур╕ голосувати проти системи взагал╕. Таких важко в╕днести до приб╕чник╕в Ле Пен. В╕дтак, ма╓мо нав╕ть трохи менше 30 в╕дсотк╕в.
Друга важлива р╕ч. Перемога Макрона здобута виключно пол╕тичними методами. Вже говорилося про стратег╕чний ген╕й Франсуа Олланда, який ф╕л╕гранно прорахував ситуац╕ю та зробив усе для того, щоб п’ять рок╕в його правл╕ння не були перекреслен╕ наступником. Виборча кампан╕я Макрона не будувалася на чорному п╕ар╕, нереальних об╕цянках або залякуванн╕. Обраний президент Франц╕╖ достатньо ч╕тко сказав сп╕вгромадянам: для кращого життя нам потр╕бно працювати разом, не дивлячись на кол╕р шк╕ри чи рел╕г╕ю, адже це наш д╕м, де ╓ м╕сце вс╕м. Це на противагу "а ну п╕шли ус╕ геть, ми тут люди першого гатунку" - в╕д Ле Пен.
Ну ╕ трет╓, власне, дуже важливе для Укра╖ни. Макрон навряд чи буде зм╕нювати пол╕тику Парижа по в╕дношенню до Москви, тому нормандськ╕й формат залишиться тим же, в якому Пут╕ну дуже некомфортно, де в╕н у меншост╕. Тобто, Укра╖на може розраховувати на п╕дтримку. Нав╕ть той факт, що Макрон ма╓ у минулому досв╕д роботи в банк╕вськ╕й ╕мпер╕╖ Ротшильд╕в гра╓ на нас: все ж таки президент Порошенко управл╕ння сво╖ми активами передав саме ц╕й банк╕вськ╕й груп╕. А так╕ зв'язки можуть зробити набагато б╕льше, н╕ж сп╕льн╕ пол╕тичн╕ заяви.
Так, дуже хочеться передати на московськ╕ рад╕останц╕╖ в╕дому п╕сеньку про "лалала" та замовити ╕╖ для конкретних жител╕в Кремля та Смоленсько╖ площ╕. Адже ус╕ розрахунки, масштабне ф╕нансування Ле Пен та п╕дтримка Франсуа Ф╕йона, розкачування ситуац╕╖ ззовн╕ дали протилежний результат. Ще взимку мав би бути другий тур Ле Пен - Ф╕йон з перемогою останнього, готового визнати анекс╕ю Криму та скасувати санкц╕╖. А вийшов отакий показовий програш Рос╕╖. А чому? А тому, що ╕з сво╖м статутом, як зв╕сно... Ну, не працюють рос╕йськ╕ технолог╕╖ у демократичних кра╖нах, це якщо коротко. Але це - вже тема для окремого анал╕зу.

Диявол у систем╕
Проте, у певному дисонанс╕ з переможними реляц╕ями, п╕сля 7 травня приходить 8-ме та 9-те... У Макрона ╓ серйозн╕ проблеми. Саме те диво, що Макрон з'явився н╕бито з порожнеч╕ – це фактор, що у п╕дсумку, гра╓ не на його користь. Де його команда, хто ма╓ реал╕зувати все те, що в╕н проголосив? Це в Укра╖н╕ до переможця президентських вибор╕в б╕жать суц╕льним потоком, незважаючи на парт╕йну приналежн╕сть ╕ попередн╕ клятви. А у Франц╕╖ поки що поряд з Макроном - дек╕лька в╕домих соц╕ал╕ст╕в на кшталт Мануеля Вальса чи Сеголен Руаяль, але - це команда ╕ншо╖ парт╕╖, хай для Макрона ╕ р╕дно╖ у минулому.
Уже у червн╕ у Франц╕╖ знову будуть вибори - парламентськ╕. ╤ саме нова б╕льш╕сть у парламент╕ буде формувати уряд. Част╕ше за все, п╕сля перемоги певного кандидата в президенти його парт╕я теж перемага╓ на виборах, тобто французи дають шанс глав╕ держави та виконавчий влад╕ проводити ╓дину пол╕тику. Але рух Макрона "Вперед!", створений лише р╕к тому, це поки що, скор╕ше, утворення для досягнення конкретно╖ мети, яко╖ вже досягнуто. А дал╕?
Французька система вибор╕в у Нац╕ональн╕ збори - виключно мажоритарна та двотурова. Власне, саме тому вже багато рок╕в там н╕як не з’явиться фракц╕я парт╕╖ Ле Пен: ╕╖ кандидати програють чи то соц╕ал╕стам, чи то республ╕канцям у другому тур╕ (нав╕ть, якщо вони до нього проходять) приблизно ╕з такою ж пропорц╕╓ю як зараз Ле Пен - Макрону. Тобто, система прос╕ювання кандидат╕в у Франц╕╖ розрахована дуже ретельно. Що ж буде зараз?
Якщо оц╕нювати тверезо, то рух "Вперед!" реально зможе отримати десь близько сотн╕ мандат╕в. ╤ поста╓ питання - хто додасть голоси для утворення б╕льшост╕? Питання не просте. Адже ╓ соц╕ал╕сти, що мають сильних мажоритарник╕в (т╕ ж Вальс, Руаяль та чимало ╕нших), хай в них ╕ криза, але сво╖ сто, а може й б╕льше мандат╕в вони також мають отримати. ╤ все вир╕шать, насправд╕, результати малих центристських та правоцентристських проект╕в, де кожен може взяти сво╖ 10-15 м╕сць. Може, нарешт╕, настане з╕рковий час в╕чного центриста Франсуа Байра, який зараз також ╕з Макроном, але ма╓ власну парт╕ю. А ╕нший вар╕ант - це коал╕ц╕я ╕з правими республ╕канцями, що може звести нан╕вець перемогу Макрона та перетворити майбутн╓ пол╕тичне життя у Франц╕╖, зв╕сно, не на щось схоже на Укра╖ну пер╕оду свари Ющенка-Тимошенко, але у Польщу протистояння Качинського-Туска – ц╕лком реально.
У Макрона багато роботи для забезпечення стаб╕льност╕ сво╓╖ влади, тим б╕льше, що на к╕н поставлено дуже велику ц╕ну. Окр╕м близьких парламентських вибор╕в (до реч╕, скор╕ш за все, пом╕тн╕ фракц╕╖ тепер отримають ╕ ультраправа парт╕я Ле Пен, ╕ ультрал╕ва - Меланшона), перед молодим керманичем стоять дв╕ проблеми суто особистого плану. Це комплекси Наполеона та Обами. Перший - суто французьке явище, коли кер╕вник вол╕╓ бути нац╕ональним геро╓м та особисто орган╕затором ус╕х перемог. На це перехвор╕ли ледве не вс╕ президенти Франц╕╖ за останн╕ п╕встол╕ття - ╕ де Голль, ╕ М╕ттеран, ╕ Ширак, ╕ Саркоз╕ - кожен, зв╕сно, з╕ сво╖м результатом та в╕дпов╕дно зд╕бностям ╕ ситуац╕╖. Але це, повторю╓мо, для Франц╕╖ - традиц╕я. Другий комплекс - Обами – небезпечн╕ший: це комплекс пол╕тика, що прийшов до влади молодим та на хвил╕ чималих спод╕вань ╕ не виправдав ╖х. Чи то забагато в╕д нього хот╕ли, чи то - не треба багато об╕цяти… Результат один, точн╕ше, два – сусп╕льне розчарування ╕ який-небудь «Ковбой Трамп» у якост╕ наступника.
В╕дтак, Еммануелю Макрону буде не просто в ╢лисейському палац╕. Треба не лише побажати йому усп╕ху, а передус╕м – сил. Тому що висок╕ ╕де╖ та вишукан╕ манери у сучасному св╕т╕ пол╕тики, на жаль, сприймаються як слабк╕сть. А перемогу беруть – не тим…

В╕ктор Чопа
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 12.05.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18515

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков