Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 12.05.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 12.05.2017
КРИМ ╤ ВТРАЧЕНЕ ТУРИСТИЧНЕ МАЙБУТН╢

Майже 50% населення Криму мали додатковий зароб╕ток в╕д курортного сезону — хтось працював у санатор╕╖ чи готел╕, а хтось працював вл╕тку, обслуговуючи турист╕в. Тому ран╕ше в╕д туризму до м╕сцевого бюджету Криму йшла велика частина доход╕в. Зараз цього нема╓…

Ейфор╕я в╕д «кримнашу» майже зак╕нчилася, тому цього року туристичний сезон у Криму буде нав╕ть г╕ршим, н╕ж у минулому та позаминулому роках. Не беручи до уваги туристичну статистику на п╕востров╕ в╕д окупац╕йно╖ влади, як людина, яка вже 20 рок╕в профес╕йно займа╓ться анал╕зом, в тому числ╕, кримського туризму, можу запевнити, що тор╕к в Криму було до двох м╕льйон╕в турист╕в, в 2015-му — ще менше, а в 2014-му — майже н╕кого не було. А якщо поглянути в р╕зний час на набережну Ялти, ╢впатор╕╖ та Алушти – м╕ст, як╕ дають майже 80% туристичного потоку Криму, цифри, як╕ нада╓ окупац╕йний уряд Криму, можна д╕лити на два, а, може, й три. Це не дивно, з огляду на к╕лька важливих чинник╕в. Так, ╕ Пут╕н, ╕ Медвед╓в вл╕тку минулого року п╕д час телев╕з╕йних еф╕р╕в займалися антирекламою Криму як курорту й казали, що Криму нав╕ть до Рос╕╖ ще 20 рок╕в рости. По-перше, це — неправда. А, по-друге, це сигнал рос╕янам — «не ╖дьте!». Бо треба ╖хати до Соч╕, адже там до Ол╕мп╕ади збудували 40 тисяч нових додаткових готельних номер╕в в╕д трьох з╕рок ╕ б╕льше, ╕ ╖х потр╕бно кимось заповнювати.
Вт╕м, також цього року спрацьову╓ чинник Туреччини, яка знову в╕дкрилася для рос╕йських турист╕в. Ще один чинник – незручна лог╕стика. Адже добратися до Криму рос╕яни можуть т╕льки поромом. Спрацьову╓ також чинник в╕йськово╖ бази. Я не пам’ятаю такого, щоб у розпал курортного сезону вл╕тку в Криму на пол╕гон╕ Опук, що на Керченському п╕востров╕ (а це всього за дек╕лька к╕лометр╕в в╕д головного автошляху, який зараз ╕де в╕д керченсько╖ поромно╖ переправи), проводилися навчання з бойовими стр╕льбами, бомбометання та ракетн╕ пуски з л╕так╕в. Ран╕ше у Криму з 1 травня закривалися нав╕ть ус╕ буд╕вельн╕ майданчики, щоб н╕хто не заважав людям в╕дпочивати!
За нашими п╕драхунками, майже 50% населення Криму мали додатковий зароб╕ток в╕д курортного сезону — хтось працював у санатор╕╖ чи готел╕, а хтось працював вл╕тку, обслуговуючи турист╕в. Тому ран╕ше в╕д туризму до м╕сцевого бюджету Криму йшла велика частина доход╕в. Зараз цього нема╓, але це н╕кого не турбу╓, бо Крим отриму╓ майже 70% дотац╕й ╕з бюджету РФ (це без урахування тих кошт╕в, як╕ надходять за державною програмою, наприклад, оборонного сектору). Найг╕рше буде туристичним моном╕стам: Ялт╕, Алушт╕ та ╢впатор╕╖. Там майже нема╓ ╕ншого б╕знесу, окр╕м курортного. Х╕ба що — трохи виноробства в Ялт╕ та Алушт╕. Тож ц╕ м╕ста приречен╕ бути дотац╕йними. ╤ншими словами, зараз в Криму можна працювати т╕льки в бюджетн╕й сфер╕ та в оборонн╕й промисловост╕, яка там бурхливо розвива╓ться. Нав╕ть буд╕вництво не ряту╓, тому що велика к╕льк╕сть буд╕вельних роб╕т викону╓ться рос╕йськими ф╕рмами. Наприклад, над тим же мостом працюють буд╕вельники з ус╕╓╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
З ╕ншого боку, зрозум╕ло, що для в╕йськово╖ бази, в яку перетворю╓ться Крим, м╕льйони турист╕в не потр╕бн╕. Ба б╕льше, нав╕ть два з половиною м╕льйони населення, враховуючи м╕сто Севастополь, для п╕вострова, головна функц╕я якого — бути в╕йськовою базою та тримати цехи оборонних п╕дпри╓мств Рос╕╖, це забагато. Тому, думаю, у кримського туризму в окупованому Криму нема╓ майбутнього.

Андр╕й КЛИМЕНКО,
директор Кримського департаменту Фонду «Майдан закордонних справ», головний редактор сайту BlackSeaNews
https://www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 12.05.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18513

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков