Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 28.04.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 28.04.2017
ПОРУКА ДЛЯ МАРТИНЕНКА: РАДА БУЛА ЗА КРОК ДО КРИЗИ?

Обличчя влади
 
Альтернативою «масов╕й поруц╕» за Миколу Мартиненка могла стати в╕дмова фракц╕╖ НФ в╕д голосувань 

Солом'янський райсуд Ки╓ва розчарував багатьох, в╕дпустивши екс-нардепа Миколу Мартиненка на поруки 15-ти народних депутат╕в з фракц╕╖ «Народний фронт» та аж 3-х м╕н╕стр╕в. «…застосувати до Миколи Мартиненка запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ особисто╖ поруки народних депутат╕в та м╕н╕стр╕в», - таке р╕шення ухвалив суддя Олекс╕й Бобровник. Cпец╕ал╕зована антикорупц╕йна прокуратура просила суд взяти Миколу Мартиненка п╕д варту строком на 60 д╕б з альтернативою застави у 300 м╕льйон╕в гривень.
Поручителями у «справ╕ Мартиненка» виступили м╕н╕стри й депутати з лав «Народного фронту» (усього 21): м╕н╕стри Л╕л╕я Гриневич, Володимир Омелян, ╤гор Жданов, заступник голови ЦВК Андр╕й Магера, а також нардепи - Леон╕д ╢мець, Георг╕й Логвинський, Андр╕й Тетерук, Микола Княжицький, Максим Поляков, В╕ктор ╢ленський, Олена Ледовських, Олена Масор╕на, Павло Пинзеник, Геннад╕й Кривошея, В╕тал╕й Сташук, Хв╕ча Мепар╕шв╕л╕, В╕ктор Кривенко, В╕тал╕й Корчик, Олена Бойко, Вадим П╕дберезняк, Фед╕р Бендюженко.
Що й казати, така згуртована реакц╕я народних депутат╕в та член╕в Уряду, як╕ стали поручителями, стала неспод╕ванкою - це безпрецедентний випадок в укра╖нськ╕й судов╕й практиц╕. Але це ще не все: все було значно серйозн╕ше, бо йшлося не ст╕льки про авторитетних поручител╕в, ск╕льки про насл╕дки ╕ншого вар╕анту розвитку под╕й.
З власних джерел нам стало в╕домо деяк╕ детал╕ – як депутати стали поручителями в суд╕ у «справ╕ Мартиненка». В оф╕с╕ парт╕╖ «Народний фронт» проходила нарада з ╕ншого приводу, коли на не╖ прийшов представник Мартиненка ╕ попросив однопарт╕йц╕в екс-нардепа дати поруку в суд╕ у його справ╕.  Також була в╕домо, що Мартиненко за будь яких умов в╕дмовився би дати завдаток з принципових м╕ркувань, оск╕льки не вважа╓ себе винним.
╢ чутки ╕ про те, що альтернативою взяття на поруки м╕г стати г╕рший вар╕ант – щоб «Народний фронт» п╕шов на демарш у Верховн╕й Рад╕ ╕ перестав голосувати. Оск╕льки фракц╕я НФ, зазвичай, голосу╓ дуже орган╕зовано, це могло б привести до неможливост╕ прийняття коал╕ц╕╓ю будь-якого р╕шення у парламент╕в, а в╕дтак - до постановки питання про перевибори. Мабуть, було враховано ╕ те, що коли восени 2015 року проти Мартиненка були висунут╕ перш╕ звинувачення, в╕н добров╕льно склав депутатськ╕ повноваження, давши сл╕дчим можлив╕сть без перешкод виконувати свою роботу. Скор╕ше за все, спираючись на все вищезгадане, присутн╕ на зборах ╕ вир╕шили, що порука – це  найкращий вих╕д з ситуац╕╖. 
«Укр╕нформ» також зац╕кавився й тим, що ж це таке - взяття на поруки ╕ яку в╕дпов╕дальн╕сть понесуть поручител╕ у раз╕, прим╕ром, втеч╕ п╕дозрюваного за кордон? З цим питанням ми звернулися до в╕домого правника Валентини Теличенко, яка вела справу Георг╕я Гонгадзе, представляла ╕нтереси Юл╕╖ Тимошенко, Юр╕я Луценка, Над╕╖ Савченко у ╢вропейському суд╕ з прав людини тощо.
В. Теличенко: «Порука – це об╕цянка людей, як╕ ╖╖ дають, що вони сво╖м моральним впливом гарантують, що п╕дозрюваний н╕куди не втече, не уникатиме крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕. Якщо особа, яку взяли на поруки вт╕ка╓ чи якось ╕накше перешкоджа╓ крим╕нальному процесов╕, то передбачений максимальний штраф для поручителя – 50 прожиткових м╕н╕мум╕в для працездатних ос╕б (на кв╕тень 2017, це 1600 гривень, а з 1 травня – 1684 гривн╕) Фактично поручителям б╕льше н╕чого не загрожу╓ в правов╕й площин╕».
«Але у Миколи Мартиненка ситуац╕я особлива, бо в його поручителях – «Народний фронт», – продовжу╓ Валентина Теличенко. – Якщо Мартиненко раптом виявиться за кордоном, недоступний для укра╖нського правосуддя, то його поручител╕ платитимуть насамперед пол╕тичну ц╕ну. На наступних виборах ╖м пригадають те, що вони допомогли Мартиненку уникнути в╕дпов╕дальност╕».
Також Валентина Теличенко вважа╓, що так╕ обставини навколо «справи Мартиненка» протестують ефективн╕сть укра╖нського правосуддя: «Через те, що Мартиненко лишився на поруках в Укра╖н╕, ми отримали прекрасну можлив╕сть спостер╕гати за тим, як працю╓ правосуддя в наш╕й кра╖н╕, як спрацю╓ НАБУ ╕ побачимо результати ╖хньо╖ роботи. Хоча з того, що мен╕ в╕домо про публ╕чну п╕дозру, яку вручили Мартиненку, я б дуже обережно щось прогнозувала, оск╕льки, на мою думку, п╕дозра об╜рунтована дуже погано».
Насамк╕нець, пан╕ Теличенко додала, що вона не може пригадати таких випадк╕в, щоб людина, яку брали на поруки, вт╕кала за меж╕ кра╖ни, а р╕шення про запоб╕жний зах╕д Микол╕ Мартиненку, на ╖╖ думку, ц╕лком законне.  
Отже, якщо раптом Микола Мартиненко, прим╕ром, втече за кордон, то кожен з його поручител╕в заплатить по 80 000 гривень, а загальна сума штрафу з ус╕х поручител╕в складатиме 1 м╕льйон 680 тисяч гривень. Пор╕вняно з 300-ми м╕льйонами гривень - крапля в криниц╕. Але ж Микола Мартиненко, принаймн╕, не роз╕грував спектакль про нем╕чного, як нещодавно це робив Роман Нас╕ров, чим дещо п╕дняв реноме укра╖нського пол╕тичного класу в очах тих, хто за ним спостер╕га╓. Зв╕сно, вих╕д Миколи Мартиненка з С╤ЗО на поруки розчарував тих, хто вважа╓ людей винними уже за фактом приналежност╕ до певного прошарку, ╕ ╓ прихильником розправи – швидко╖ та безкомпром╕сно╖.
Ут╕м побачимо, що буде дал╕...
Юл╕я Горбань

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 28.04.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18465

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков