Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 14.04.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 14.04.2017
ТОМАГАВКИ ДЛЯ ПУТ╤НА…

Ракетний удар США по сир╕йськ╕й ав╕абаз╕ Шайрат протверезив Кремль, нагадавши ╕ ╤рак, ╕ Югослав╕ю, ╕ Л╕в╕ю. А також те, що сталося ╕з диктаторами цих кра╖н п╕сля прямого втручання арм╕╖ США ╕ НАТО, незважаючи на рос╕йську зброю, рос╕йськ╕ ╕стер╕╖ в ООН, рос╕йськ╕ сопл╕ та верески кремл╕вського зомбобачення. Укра╖на висловила свою позиц╕ю - п╕дтримка р╕шення про удар по найкращому другов╕ Кремля - Асаду.

АДЕКВАТНА РЕАКЦ╤Я
Напередодн╕ пост╕йний представник Укра╖ни при Рад╕ ╢вропи Дмитро Кулеба заявив, що ракетний удар США, який був нанесений 7 кв╕тня по Сир╕╖, посилю╓ позиц╕╖ Укра╖ни у протистоянн╕ з Рос╕╓ю.
«Готовн╕сть Трампа до р╕зких д╕й означа╓ для нас ц╕лий спектр нових можливостей та в╕дпов╕дальност╕. Переконаний, що США залишаться прихильними до М╕нських угод, але тепер шанси на п╕двищення р╕вня допомоги Укра╖н╕ в сектор╕ безпеки ╕стотно зростають», - заявив Кулеба.
Кулеба також зауважив, що под╕я в Сир╕╖ ма╓ створити передумови для висновк╕в кер╕вництва Укра╖ни в ситуац╕╖, яка склалася.
«Держава, яка п╕сля рок╕в миролюбно╖ пол╕тики Барака Обами, може легким порухом запустити бойов╕ «Томагавки», не буде обтяжена сентиментами у раз╕ необх╕дност╕ застосування б╕льш м'яко╖, але не менш впливово╖ сили у будь-як╕й точц╕ св╕ту, якщо щось п╕де не так. А це вже безпосередн╕й сигнал нашим пол╕тикам ╕ неформальним вершителям доль укра╖нц╕в», - вважа╓ дипломат.
Що мав на уваз╕ Кулеба? Те, що час ╕гор минув, ╕ диктаторськ╕ режими, як╕ йдуть на розв'язання в╕йн, знищення населення ╕ плюють на м╕жнародн╕ закони, повинн╕ бути готов╕ до того, що у вир╕шення конфл╕кту будуть втручатися не т╕льки ОБС╢ з ╖хн╕ми блокнотами, але й м╕жнародн╕ в╕йська з ц╕лком реальною летальною збро╓ю.
Чому п╕сля удару по сир╕йськ╕й ав╕абаз╕ б╕льше вс╕х у св╕т╕ занепоко╖лася Рос╕я? Тому що, зг╕дно з рос╕йською старою приказкою, - на злод╕╓в╕ шапка горить.
Щодо позиц╕╖ Укра╖ни по тому, що сталося - секретар Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни Олександр Турчинов назвав ракетн╕ удари США по ав╕абаз╕ в Сир╕╖ «сво╓часною ╕ адекватною реакц╕╓ю».

ПОВАЛЕН╤ ДРУЗ╤ ПУТ╤НА
Коли диктатор, який дов╕в кра╖ну до в╕йни, не впоравшись з ситуац╕╓ю, почина╓ застосовувати зброю масового знищення, Америка може втрутитися без особливого церемон╕алу. Тому що може соб╕ це дозволити.
Хусейн п╕сля «Бур╕ в пустел╕» 91 року думав, що забравшись з Кувейту ╕ визнавши вс╕ резолюц╕╖ ООН, в╕н убезпечив себе ╕ може що завгодно творити всередин╕ сво╓╖ кра╖ни. Але н╕. Хусейн, який не заспоко╖вся та чинив перешкоди м╕жнародним ком╕с╕ям з контролю за процесом утил╕зац╕╖ збро╖ масового ураження, «попав» на другу операц╕ю НАТО вже у 2003 роц╕. На остаточну операц╕ю, де головною вимогою було вже не зв╕льнення Кувейту, а зв╕льнення ╤раку в╕д самого режиму Хусейна.
«Колега» Хусейна по диктатур╕ - Каддаф╕, який спод╕вався на «широк╕ м╕жнародн╕ зв'язки» ╕ нагороду за те, що у 2008 роц╕ в╕н жив у намет╕ б╕ля Кремля в Москв╕, також, як ╕ Хусейн, не розрахував сво╓╖ велич╕.
Каддаф╕, який став причиною громадянсько╖ в╕йни у Л╕в╕╖, у 2011 роц╕ нав╕ть не дожив до м╕жнародного суду ╕ був страчений л╕в╕йцями при спроб╕ втеч╕ прямо б╕ля свого автомоб╕ля на дороз╕.
Можна також згадати ╕ втручання США у конфл╕кт в Югослав╕╖, коли у 1999 роц╕, незважаючи на вето Рос╕╖ в ООН, США почали операц╕ю «Союзна сила», що носила в американському сектор╕ назву «Благодатне ковадло».
Результатом силового втручання у югославський конфл╕кт стало припинення в╕йни на Балканах. Дорогою ц╕ною. Але набагато меншою, н╕ж вона могла б бути, якби м╕жнародне сп╕втовариство залишилося на позиц╕╖ спостер╕гача.

Диктаторськ╕ режими, повален╕ НАТО, як би замикають коло навколо Кремля. Хусейн, М╕лошевич, Каддаф╕, Асад. Ус╕ вони - колишн╕ друз╕ Кремля.
╤ вс╕ ц╕ диктатори минулого повторювали головну, вир╕шальну помилку - вони не визнавали м╕жнародних норм ╕ дуже розраховували на Рос╕ю (так само, як зараз терористи, в т.зв. ЛДНР). Тим не менш, як показу╓ ╕стор╕я, ╖м не допомогли н╕ рос╕йськ╕ в╕йськов╕ ╕нструктори, н╕ рос╕йська зброя - н╕ в ╤раку, н╕ в Югослав╕╖, н╕ в Л╕в╕╖. Не допомогли вони ╕ в Сир╕╖.

СКАЛЬПЕЛЬ ПЕНТАГОНУ
«Рос╕йськ╕ С-300 закрили небо Сир╕╖ в╕д американських крилатих ракет» - такими заголовками рясн╕ли рос╕йськ╕ мед╕а ще у жовтн╕ минулого року.
«С-300 там з'явилися п╕сля того, як п╕шли витоки в╕д близьких до ╕стебл╕шменту США експерт╕в, як╕, напевно, мали п╕д собою п╕дстави, про те, що можуть бомбити крилатими ракетами сир╕йськ╕ аеродроми», - заявила оф╕ц╕йний представник МЗС РФ Мар╕я Захарова.
Тобто, ще п╕вроку тому рос╕ян заспокоювали, що, мовляв, «мирне небо» «СестриМо╓╖Сир╕╖» захищене над╕йно рос╕йськими зен╕тно-ракетними комплексами. Днями американц╕ продемонстрували ц╕ну рос╕йським ППО.
Ракетн╕ удари США по ав╕абаз╕ в Сир╕╖ - це ще одна демонстрац╕я можливостей точково╖ атаки американських збройних сил, коли, на в╕дм╕ну в╕д бомбардувань сир╕йських м╕ст ав╕ац╕╓ю Рос╕╖, знищуються не мирн╕ м╕ста, а в╕йськов╕ об'╓кти.
У результат╕ удару «Томагавками» був знищений лише склад матер╕ально-техн╕чного майна, навчальний корпус, ╖дальня, ш╕сть л╕так╕в М╕г-23, як╕ знаходилися в ремонтних ангарах, а також рад╕олокац╕йна станц╕я» - це заявили, до реч╕, рос╕йськ╕ в╕йськов╕.
Весь св╕т облет╕ли кадри радянських винищувач╕в ВПС Сир╕╖, згор╕лих у захищених ангарах. Сам╕ ангари залишилися ц╕лими.
У результат╕ удару загинули лише 10 сир╕йських в╕йськовослужбовц╕в, як╕ перебували на об'╓ктах, що обстр╕лювалися. ╤ це результат «роботи» 59 крилатих ракет «Томагавк», випущених з американських корабл╕в у Середземному мор╕.
Майор збройних сил США, сп╕вроб╕тник Пентагону Дев╕д Джюберг, пов╕домля╓ на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook:
«Прим╕тно, що за пов╕домленнями телеканалу АВС News з посиланням на очевидця, перед ракетним ударом США на ав╕абаз╕ Шайрат сир╕йськ╕ в╕йськов╕ в пров╕нц╕╖ Хомс евакуювали персонал.
Тобто, люди були попереджен╕ про атаку заздалег╕дь для м╕н╕м╕зац╕╖ жертв, головною метою атаки була техн╕ка та озбро╓ння, що б╕льш н╕ж гуманно, враховуючи, що асадити напередодн╕ завдали х╕м╕чно╖ атаки по мирним жителям Хан Шейхун», - пише Джюберг.
М╕н╕м╕зац╕я втрат серед людей при максимальному знищенн╕ техн╕ки, озбро╓ння та матер╕альних об'╓кт╕в - це вже звична тактика НАТО при нанесенн╕ «витверезних» удар╕в по режимам останн╕х св╕тових диктатор╕в.
На в╕дм╕ну в╕д бомбардувань ВКЗ Рос╕╖ сир╕йського Алеппо восени минулого року.

ОБЛУДНА ╤СТЕРИКА КРЕМЛЯ
У результат╕ д╕й очолювано╖ США в╕йськово╖ коал╕ц╕╖, до т╕╓╖ ж осен╕ минулого року, з вересня 2014-го, в Сир╕╖ загинули близько 900 ос╕б. Жертвами рос╕йських ав╕аудар╕в т╕льки за перший р╕к участ╕ Рос╕╖ у в╕йн╕ стали 3600 мирних жител╕в. Масштаб жертв серед мирного населення у результат╕ д╕й Рос╕╖ ╓ значно б╕льшим, н╕ж у результат╕ удар╕в коал╕ц╕╖ п╕д час вс╕х операц╕й в Сир╕╖.
Рос╕йська арм╕я н╕коли не рахувала втрат. Н╕ чужих, н╕ сво╖х. Тактика Кремля - спалити, знищити ╕ залякати. Не зупинити в╕йну, а знищити ворога разом з населенням. Так воювали в Чечн╕, так вони воюють на Донбас╕.
╤ вже нав╕ть не виклика╓ подиву реакц╕я Кремля, який оголосив ракетний удар по сир╕йськ╕й ав╕абаз╕ «актом агрес╕╖». По т╕й сам╕й в╕йськов╕й ав╕абаз╕, на як╕й збер╕галася х╕м╕чна зброя, застосована проти сир╕йц╕в 4 кв╕тня.
Абхаз╕я, Придн╕стров'я, Чечня, Груз╕я, Укра╖на - все, в чому звинувачу╓ Рос╕ю останн╕ми роками св╕тове сп╕втовариство, Кремль «забув». А знищення склад╕в заборонено╖ х╕м╕чно╖ збро╖ - «акт агрес╕╖».
У Кремл╕ правильно зрозум╕ли «посилку» Трампа у вигляд╕ «Томагавк╕в». Вони не т╕льки для Асада, але й припасен╕ для вс╕х його «друз╕в», як╕ плюють на м╕жнародне сп╕втовариство ╕ знищують людей.
Якщо атака на ав╕абазу в Сир╕╖ ╕ ╓ «актом агрес╕╖», то цей акт спрямований на тих, хто вбива╓ людей т╕льки за те, що вони не згодн╕ з правлячим режимом.
Кремль задумався. ╤ як╕ б ╕стер╕╖ в╕н зараз не п╕дн╕мав, ц╕на ╖м - ламаний гр╕ш. Н╕хто не буде слухати злод╕я ╕ вбивцю, коли той почне скаржитися на те, що його друга (теж злод╕я ╕ вбивцю) в╕длупцювали.

ДУБИНА ДЛЯ КРЕМЛ╤ВСЬКОГО ГОПНИКА
Стосовно правових засад ракетного удару США. Уяв╕ть соб╕ таку ситуац╕ю: знахабн╕лий гопник б'╓ ж╕нок ╕ д╕тей. Якими будуть ваш╕ д╕╖? Можна викликати пол╕ц╕ю, почекати ╖╖, зголоситися бути св╕дком... Але де гарант╕я того, що злочинець за цей час не доведе справу до вбивства?
Так, ╓ певн╕ правила. Але ╓ й ╕нш╕ закони - в╕дпов╕дальн╕сть за ненадання допомоги особ╕, коли ╖╖ життя та здоров'я наражаються на небезпеку.
У США ╓ сили ╕ «дубина» для того, щоб «настукати» по голов╕ в╕йськам Асада. А заодно ╕ показати ╕ншому гопнику, що може бути з ним. Нехай нав╕ть цей гопник вважа╓ себе наст╕льки крутим, що його братва може захоплювати чуж╕ земл╕, влаштовувати в╕йни, вбивати людей, знущально в╕дпов╕даючи: «А ╖х там нема╓».
Удар США був не т╕льки по Сир╕╖. Основний удар припав на Кремль. Ракети, пропаганда, ╓диний останн╕й радянський ав╕аносний крейсер, який чадить на все Середземне море та пост╕йно лама╓ться, з якого падають л╕таки, - все це виявилося п╕сля удару «Томагавк╕в» лише шк╕льною самод╕яльн╕стю, здатною вразити х╕ба що деяких рос╕ян з опухлими в╕д локшини вухами.
США продемонстрували реальну розстановку сил. ╤ Рос╕я в ц╕й демонстрац╕╖ виявилася десь на р╕вн╕ збройних сил Саддама Хусейна. Разом з «чудовими» рос╕йськими протипов╕тряними комплексами С-300 ╕ С-400, нездатними протид╕яти американським крилатим ракетам.
Св╕т зм╕нився, незважаючи на те, що Кремль намага╓ться повернути час назад - у роки «холодно╖ в╕йни», ре╕нкарнуючи СРСР. «Генерали завжди готуються до минуло╖ в╕йни» - це приказка про радянськ╕, а нин╕ ╕ про рос╕йськ╕ збройн╕ сили.
До початку Друго╖ св╕тово╖ Червона арм╕я ще намагалася атакувати к╕ннотою Будьонного н╕мецьк╕ танки, а до часу появи протитанкових ракет - радянська арм╕я посилено клепала танки.
«В╕йськово-косм╕чн╕ сили» Рос╕╖ - це лише красива назва. Не допомогли ц╕ сили пут╕нському другу Асаду.
╤ коли у рос╕йських кремлеЗМ╤ кричать про «св╕тового жандарма» в особ╕ США, вони повинн╕ розум╕ти, що якщо ╕сну╓ «св╕товий жандарм», отже, наявний ╕ той, кого цей «жандарм» покликаний знешкоджувати - «св╕тов╕ гопники». ╤ це - реальн╕сть, починаючи з 1991 року, з т╕╓╖ само╖ «Бур╕ в пустел╕».

«ТОМОГАВКИ» ДЛЯ ДИКТАТОРА
Корейська в╕йна, В'╓тнам, Афган╕стан - в╕йни, як╕ п╕шли в ╕стор╕ю. Сучасна в╕йна - це не «введення в╕йськ», як звикла д╕яти Рос╕я. Це точков╕ удари по ╕нфраструктур╕, доведення до божев╕лля в╕д страху солдат╕в противника та, як насл╕док, перемога у в╕йн╕ сухопутними силами в той час, коли наземний оп╕р, фактично, знищено.
Звичайно, Рос╕я - це не ╤рак, не Югослав╕я, не Л╕в╕я ╕ не Сир╕я. Тому, власне, ╕ не прилет╕ли поки що «Томагавки» на ╖╖ територ╕ю. Н╕хто не хоче починати в╕йну з кра╖ною, яка волод╕╓ ядерною збро╓ю. Нехай це ╕ радянськ╕ ракети, як╕ старанно зачищаються в╕д ╕рж╕, строк д╕╖ яких, закладений виробником, давно пройшов, але був продовжений пол╕тиками.
Удар по сир╕йськ╕й ав╕абаз╕ показав, що «м╕цн╕» глинян╕ ноги Кремля - це фантомн╕ бол╕ за совком, не б╕льше. В реальност╕ Рос╕╖ н╕чого протиставити НАТО, якщо, звичайно, ви не в╕рите в казки арм╕╖ кремл╕вських драматург╕в в╕д зомбобачення.
Укра╖на зробила св╕й виб╕р - разом з цив╕л╕зованим св╕том. А цив╕л╕зований св╕т продемонстрував, що в╕н може робити з тими, хто все ще живе у феодал╕зм╕ та вважа╓, що людськ╕ життя - це усього лише «кр╕пацьк╕ душ╕». Рос╕я опинилася по ╕ншу сторону вив╕ски «Цив╕л╕зац╕я».
╤ зараз в Кремл╕ гарячково думають, як, по-перше, розпов╕сти сво╓му населенню про «Томагавки», та так, щоб не пригадали вождю постановку на чергування З-300 в Сир╕╖ минулого року, а по-друге - що робити, якщо чудод╕йне вето в ООН в╕д╕гра╓ для НАТО лише ╕нформативний характер.
Що робити Кремлю, якщо в╕йська НАТО розташуються в Укра╖н╕? Що робити Кремлю, якщо «Томагавки» прилетять в розташування рос╕йських «в╕дпускник╕в» на Донбас╕? Тим б╕льше, що рос╕йськ╕ в╕йськов╕ на Донбас╕ перебувають у тому самому статус╕: «╖хтамнема╓».
Адже корабл╕ НАТО вже причалюють в Одес╕ не перший р╕к, ╕ разом з укра╖нськими ВМС проводять сп╕льн╕ навчання.
Укра╖на входить у св╕тове цив╕л╕зоване сп╕втовариство, де, незважаючи на ООН та Раду безпеки, ╓ так╕ хлопц╕, як╕ можуть запустити к╕лька десятк╕в ракет, варт╕стю в п╕втора м╕льйони долар╕в кожна, т╕льки через те, що на ╕ншому к╕нц╕ св╕ту скажений диктатор, який заручився п╕дтримкою Кремля, почав тру╖ти людей збро╓ю масового ураження, забороненою м╕жнародним законодавством.
Асад розраховував на Пут╕на, схоже, б╕льше, н╕ж сам Пут╕н. ЛДНРовськ╕ терористи моляться на Пут╕на так само, як ╕ Асад. Можливо, вони тепер задумаються перед тим, як стр╕ляти з систем залпового вогню по мирним м╕стам з населенням. Хоча, звичайно, не варто переоц╕нювати ╕нтелект донбаських терорист╕в. Вони будуть молитися на Пут╕на нав╕ть тод╕, коли до них у кватирку загляне «Томагавк».
А ось що тод╕ робитиме Пут╕н? Ховатиметися в погреб╕? Намагатиметися ви╖хати з визволено╖ Москви на машин╕?
П╕сля ракетного удару по баз╕ в Сир╕╖ св╕т знову зм╕нився. Знову пов╕яло «холодною в╕йною», коли СРСР розпалював конфл╕кти по всьому св╕ту п╕д ег╕дою «перемоги св╕тового комун╕зму». Та╓мно, як у В'╓тнам╕, чи явно, як в Афган╕стан╕.
Ус╕ ми добре пам'ята╓мо, що сталося з СРСР п╕сля його спроб позмагатися з НАТО. Шкода, що про це не хочуть згадувати в Москв╕.
Збитий малайз╕йський «Бо╖нг» повинен був винести в╕йну на Донбас╕ на м╕жнародний р╕вень. ╤ вин╕с. Але Зах╕д в╕н такий - пов╕льний, як для нас. Принаймн╕ був, до приходу Трампа.
Тому зараз, якщо Кремль не перегляне свою зовн╕шню та внутр╕шню пол╕тику, можливо, рос╕йським в╕йськовим час починати вивчати досв╕д ╕раксько╖ арм╕╖ час╕в операц╕╖ «Свобода ╤раку» 2003 року, коли американськ╕ морп╕хи знаходили п╕сля арм╕╖ Хусейна, яка т╕кала, закопан╕ в пустел╕ радянськ╕ л╕таки.

Дмитро Флор╕н
м. Одеса
https://www.ukrinform.ua/

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 14.04.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18420

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков