Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
30 ВО╢ННИХ ╤СТОР╤Й УКРА╥НСЬКОГО ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА
Фотовиставка в╕добража╓ щоденне життя волонтер╕в, як╕ завжди готов╕ прийти на допомогу, знаючи,...


ВИ╥ЗД ЗА КОРДОН З 18 ТРАВНЯ:
Ш╕сть категор╕й в╕йськовозобов'язаних повинн╕ мати обл╕ков╕ документи…


ПОСЛИ ╢С СХВАЛИЛИ НАДАННЯ УКРА╥Н╤ НАДПРИБУТК╤В В╤Д ЗАМОРОЖЕНИХ АКТИВ╤В РФ
Кошти п╕дуть на п╕дтримку в╕дбудови та в╕йськово╖ оборони Укра╖ни в умовах рос╕йсько╖ агрес╕╖…


ЗАКОН США ПРО КОНФ╤СКАЦ╤Ю АКТИВ╤В РОС╤╥: ЯКОГО РОЗВИТКУ ЧЕКАТИ ДАЛ╤?
Америка ма╓ стати правовим «локомотивом» у складному юридичному процес╕ вилучення...


20 Ж╤НОЧИХ ╤СТОР╤Й РОС╤ЙСЬКО-УКРА╥НСЬКО╥ В╤ЙНИ
“Рос╕яни вбивають людей. Дуже багато. Вони не просто в╕двойовують територ╕╖ — вони...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 14.04.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 14.04.2017
В╤ДКРИТИЙ ЛИСТ м╕н╕стру культури Укра╖ни ╢вгенов╕ Нищуку

В╤ДКРИТИЙ ЛИСТ
м╕н╕стру культури Укра╖ни ╢вгенов╕ Нищуку
***
Сьогодн╕ п'ятий день, в╕дколи м╕н╕стру культури Нищуку в╕дправлено лист про в╕дсутн╕сть нац╕онального зм╕сту в д╕яльност╕ М╕нкульту. ╤гнорування м╕н╕стерством сво╖х зобов'язань, заф╕ксованих у в╕дпов╕дному документ╕ М╕н'юсту, в проведенн╕ М╕жнародного конкурсу з укра╖нсько╖ мови ╕мен╕ П. Яцика - промовисте тому п╕дтвердження. Н╕мотствування м╕н╕стра на мою ╕нвективу - св╕дчення або його елементарно╖ нев╕дпов╕дност╕ посад╕, котру в╕н об╕йма╓, або ж свято╖ переконаност╕ в тому, що в╕н ╕ його "команда" можуть поводитися як ╖м заманеться, а голос громадськост╕ - то ж не б╕й барабан╕в на Майдан╕...
***
Шановний пане М╕н╕стре!
Мене вкрай здивувала ╕ збентежила в╕дмова М╕н╕стерства вид╕лити кошти для оплати оренди театру ╕мен╕ ╤вана Франка при врочистостях з приводу закриття XVI╤ М╕жнародного конкурсу з укра╖нсько╖ мови ╕м. П. Яцика 16 травня. У Положенн╕ про М╕жнародний конкурс з укра╖нсько╖ мови ╕м. П. Яцика, заре╓строваному в М╕н╕стерств╕ юстиц╕╖ Укра╖ни 15 липня 2008 року за №643/15334, зазначено, що «Орган╕заторами Конкурсу ╓ М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки Укра╖ни та Л╕га укра╖нських меценат╕в. До участ╕ в орган╕зац╕╖ та проведенн╕ Конкурсу залучаються М╕н╕стерство культури ╕ туризму Укра╖ни, М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни, М╕н╕стерство оборони Укра╖ни, Нац╕ональна академ╕я наук Укра╖ни, представники творчих сп╕лок, громадських та осв╕тянських орган╕зац╕й, св╕тово╖ укра╖нсько╖ д╕аспори».
М╕н╕стерство виконувало св╕й обов'язок, сплачуючи оренду театру для цього заходу, в якому неоднораз брали участь президенти держави, голови Верховно╖ Ради та ╕нш╕ високопосадовц╕. Нав╕ть у часи президентства В╕ктора Януковича ми мали в╕д М╕н╕стерства п╕дтримку нашого проекту.
До Вашого в╕дома даю таку дов╕дку. М╕жнародний конкурс з укра╖нсько╖ мови ╕м. П. Яцика – найб╕льший ╕ найрезонансн╕ший проект в Укра╖н╕ ╕ д╕аспор╕ за вс╕ роки нашо╖ незалежност╕. В ньому беруть участь м╕льйони школяр╕в, студент╕в, учн╕в профтехучилищ та курсант╕в навчальних заклад╕в М╕н╕стерства оборони, св╕това укра╖нська д╕аспора. Не випадково на сцен╕ театру поряд ╕з прапорами Укра╖ни стоять прапори к╕лькадесяти держав (тих, де також в╕дбува╓ться наш мовний марафон). Вашим експертам, як╕ вир╕шують, котр╕ проекти проф╕нансувати, а котр╕ з╕гнорувати, також корисно б це знати. Бо в мене виника╓ питання, де вони живуть, що вони знають про проблеми нац╕онального буд╕вництва ╕ катастроф╕чний стан державно╖ мови в Укра╖нськ╕й держав╕ ╕ чи може д╕йти до ╖хнього розум╕ння те, що наш проект спрямований на п╕днесення соц╕ального престижу державно╖ мови в Укра╖нськ╕й держав╕, а, отже, й на виховання патр╕отизму. Ви, вибачте, як неоф╕т на м╕н╕стерськ╕й посад╕, можете цього не розум╕ти, але Вам мали б п╕дказати Ваш╕ дорадники, що з державного бюджету М╕н╕стерству вид╕ляють ц╕льово кошти «на п╕дтримку укра╖нсько╖ мови». Куди д╕ва╓ ╖х М╕н╕стерство? Не хочеться так думати, але ловлю себе на п╕дозр╕, що у Вашому М╕н╕стерств╕ владарю╓ ╖╖ величн╕сть корупц╕я, бо у Вас ╓ «сво╖» ╕ «не сво╖». ╤ до «не сво╖х» в╕днесено нас ╕з нашим нац╕╓творчим проектом. Сприймаю ╕гнорування М╕н╕стерством нашого патр╕отичного проекту як тривожний симптом: у М╕н╕стерств╕ культури нема╓ жодного натяку на як╕сь нац╕ональн╕ сентименти, ╕ при цьому хочу запитати, чи це справд╕ М╕н╕стерство культури Укра╖ни ╕ чи Ви д╕йсно укра╖нський м╕н╕стр? Чи, як актор, т╕льки гра╓те його роль?

З повагою,
Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ,
виконавчий директор
Л╕ги укра╖нських меценат╕в,
голова Координац╕йно╖ ради
М╕жнародного конкурсу
з укра╖нсько╖ мови ╕м. П. Яцика,
лауреат Нац╕онально╖ прем╕╖ ╕м. Т. Шевченка

На фото:  2005 р╕к, кримськ╕ журнал╕сти беруть ╕нтерв'ю у Михайла Слабошпицького, який прибув на урочисте в╕дкриття VI М╕жнародного конкурсу з укра╖нсько╖ мови ╕мен╕ Петра Яцика в Укра╖нськ╕й школ╕-г╕мназ╕╖ С╕мферополя; М. Слабошпицький з кримським вчителем-укра╖н╕стом Василем Латанським

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 14.04.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18408

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков