Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2766)
З потоку життя (5885)
Душі криниця (3307)
Українці мої... (1427)
Резонанс (1445)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1625)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БОЛ╤СН╤ КОРЕН╤ ПРОБЛЕМИ: ЯК ╥Х ВИТЯГТИ?
Ш╕стдесят восьмий день голодування Володимира Балуха, дванадцятий – Олега Сенцова…...


РОЗДУМИ НА ТЕМАТ ДЕПОРТАЦ╤╥ ╤ НАШИХ КРИМСЬКИХ ПЕРСПЕКТИВ
Сьогодн╕, в день пам’ят╕ жертв депортац╕╖ 1944 року, ми згаду╓мо те пекло, у яке...


ВИКУВАТИ ГОЛКУ ДЛЯ КОЩ╤Я
перше, що ма╓мо зробити – це в╕дновити дов╕ру до влади.


ПРО ДУРНОГО ЯСЬКА, МИРШАВИХ КРИМСЬКИХ ОВЕЦЬ ╤ КРЕЙСЕР «УКРА╥НА»
Туп-туп, туп-туп, туп-туп – ╕де товариство. Дол╕ шука╓. Омр╕яно╖. Щастям в╕нчано╖. Тихою...


ХТО В╤ДСТОЮ╢ УКРА╥НСЬКИЙ КРИМ
А що ж моя влада? Спершу, застосувавши сумнов╕домий ще з Майдану лозунг «Стояти ╕ не...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














Гостям Севастополя



FaceBook

Twitter









оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 07.04.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 07.04.2017
ШАТУНИ

На початку цього тижня на «Р╤А Крим» з’явилося пов╕домлення депутата Держдуми Руслана Бальбека про те, що до Криму, начебто, надходять числен╕ «сигнали» в╕д укра╖нських пол╕тик╕в ╕ п╕дпри╓мц╕в про ╖х непереборне бажання в╕дв╕дати Крим. ╤мена зац╕кавлених, з огляду на ╖хню безпеку, Руслан ╤сма╖лович, зв╕сно ж, не розголошував. Натом╕сть, нагадав, що в двадцятих числах минулого м╕сяця Крим вже приймав групу «укра╖нських пол╕тик╕в». Того разу жодних ╕мен також не називали, та було схоже, що мовилось тод╕ про захарченк╕в-плотницьких та ╖х свиту.
До чого це все? А ось до чого. Пан депутат заявив, що готовий виступити ╕н╕ц╕атором в╕зиту до Криму укра╖нських колег, яким не терпиться побачити, як зм╕нився Крим за останн╕ роки.
– Впевнений, що укра╖нськ╕ пол╕тики вже давно в╕дв╕дували б Крим, якби не загроза репрес╕й на ╖х батьк╕вщин╕, – п╕дкреслив пан Бальбек.
– Яка дурня! – скаже хтось. – Хто пов╕рить тому пустомел╕?
Справд╕ н╕хто? Мова ж, власне, не про правдив╕сть чи облудн╕сть вчорашнього члена забороненого тепер Меджл╕су, а нин╕ думця Руслана Бальбека. Мова про як╕сть наших з вами владц╕в – тих з «ки╖всько╖ хунти», як╕, зас╕даючи поки що на Печерських пагорбах, думками вже десь в Охотному Ряду.
Як ваше в╕дчуття, м╕й читачу – справд╕ не ма╓мо таких серед нашо╖ влади? Тод╕ пан Бальбек, ясна р╕ч, не мав жодних п╕дстав для под╕бно╖ заяви, а нам нема╓ чого хвилюватися. Тут головне впевнен╕сть, чи не так?
Щодо в╕зит╕в марг╕нальних ╓вропейських пол╕тик╕в на п╕востр╕в, то «КС» не раз висловлювала свою думку про те, що з боку Кремля вони ╓ досить в╕дверто зрежисованим спектаклем. Такою соб╕ спробою переконати св╕т в тому, що санкц╕╖, накладен╕ на Крим та Москов╕ю, ╓ не б╕льше н╕ж пол╕тично умотивованим тиском злого обам╕вського Держдепу та правого крила неадекватно╖ «ки╖всько╖ хунти»» на фон╕ неймов╕рно╖ зац╕кавленост╕ д╕лових людей, пол╕тик╕в, науковц╕в контактами з просв╕тленим п╕востровом, який п╕сля «понев╕рянь» в Укра╖н╕ нарешт╕ повернувся до «р╕дно╖ гаван╕».
В реал╕ях не все так просто. Попри те, що практично вс╕ ╓вропейськ╕ парламентар╕, як╕ останн╕м часом зачастили до Криму, ╕ справд╕ ╓ представниками досить од╕озних парт╕й, як правило, правого ╕ право-радикального спрямування (та ж Парт╕я Свободи Австр╕╖, той же Нац╕ональний фронт Франц╕╖, тепер ще й Парт╕я Незалежност╕ Об’╓днаного Корол╕вства), ми не мусимо мати жодних ╕люз╕й на темат того, чи зац╕кавлен╕ д╕лов╕ кола ╢вропи (╕ далеко не одн╕╓╖ лише ╢вропи!) в знятт╕ санкц╕й з Москов╕╖. Таке зац╕кавлення, безперечно, ╓. Величезний ненасичений ринок для найр╕зноман╕тн╕ших товар╕в, для перспективних ╕нвестиц╕й – ринок з╕ сво╓р╕дними, але д╕╓вими законами, як╕ забезпечують прийнятну стаб╕льн╕сть ф╕нансово╖ системи, над╕йн╕сть банк╕в, права ╕нвестор╕в, багатющий ринок сировини, в першу чергу, енергонос╕╖в, дешево╖ робочо╖ сили – все те не може залишати байдужим н╕ людей б╕знесу, н╕, в╕дтак, ╕ пол╕тик╕в.
Але ж х╕ба той самий магн╕т не притягу╓ ╕ укра╖нських п╕дпри╓мц╕в та пол╕тик╕в, тим б╕льше, що в нашому Краю це дуже часто одн╕ й т╕ сам╕ особи? Х╕ба мало укра╖нського кап╕талу – п╕дпри╓мств, банк╕в, найр╕зноман╕тн╕ших компан╕й – працювало донедавна в Криму? Чи вс╕ вони захоплен╕ окупантами? Чи ╓ так╕, що й дос╕, зм╕нивши вив╕ски, тихенько працюють на сво╖х власник╕в? Не гиду╓ ж укра╖нський б╕знес працювати на територ╕╖ нашого п╕вн╕чно-сх╕дного сус╕ди! Призупинений лише на третьому роц╕ в╕йни липецький б╕знес нашого Гаранта чи не найяскрав╕ший доказ тому.
Ц╕лком зрозум╕ло, що власники укра╖нського б╕знесу, який так чи ╕накше пов’язаний з Москов╕╓ю, бажали б, щоб в╕н, попри все, працював ╕ дал╕, щоб ╕ дал╕ приносив прибутки. В якост╕ аргумент╕в тут висувають добряче вже затерт╕ за чверть стол╕ття посилання на замкнут╕сть цикл╕в, на вза╓мо╕нтегрован╕сть економ╕к обох кра╖н, роз╕рвати яку смерт╕ под╕бно ╕ таке ╕нше.
Ось так невинне, начебто, бажання зберегти налагоджену справу ╕ дал╕, попри все, отримувати в╕д не╖ прибутки, стало причиною безпрецедентного оголошення Криму в╕льною економ╕чною зоною в 2014 роц╕. Але ж саме це розкрило оч╕ нав╕ть далеких в╕д пол╕тики, на╖вних людей на справжню сутн╕сть нашо╖ влади, яка зам╕сть того, щоб визнати нав’язану нам в╕йну в╕йною, вчинити вс╕ необх╕дн╕, приписан╕ Конституц╕╓ю ╕ законами д╕╖ задля належно╖ в╕дс╕ч╕ ворогу, зробила натом╕сть все, аби продовжити (╕ пожвавити!) торг╕влю з безславно зданим Кримом, незважаючи на те, що та торг╕вля була прямою п╕дтримкою окупац╕йного режиму, власне, колаборац╕ю з ворогом п╕д прикриттям закону. Х╕ть наживи була такою великою, що торг╕вля та велася щодал╕ зростаючими темпами упродовж ц╕лого року, аж доки з ╕н╕ц╕ативи Меджл╕су кримськотатарського народу не була заблокована.
А х╕ба не така сама крим╕нальна торг╕вля велася до останнього часу з окупованими рег╕онами Донеччини та Луганщини? Х╕ба не були ми св╕дками запеклого намагання щур╕в з найвищих к╕л влади розправитися з тими, хто став на шляху того гендлю на кров╕? Лише п╕дтримка блокувальник╕в з боку народу змусила владу в╕дступитися. Принаймн╕, оголосити про припинення свого безсоромного б╕знесу. Не варто й говорити, що робилось те з великою неохотою. Не варто й говорити про почуття нашо╖ влади до тих, хто заважа╓ реал╕зац╕╖ ╖╖ неаф╕шованих ╕нтерес╕в, розкрива╓ ╖╖ безсоромн╕ оборудки з ворогом п╕д час в╕йни – вс╕ от╕ кримсько-титанов╕, нафто-газов╕, бурштинов╕, детек╕всько-роттердамськ╕, тед╕с-донецьк╕ схеми, в як╕ т╕сно уплутан╕ ф╕скальна, митна, антимонопольна служби, прокуратура, служба безпеки, пол╕ц╕я, к╕нц╕ в╕д яких тягнуться до т╕ньових та явних кардинал╕в укра╖нсько╖ влади, ╖х ставленик╕в в парламент╕, уряд╕ та АП.
Тож дуже може так статися, що говорячи про зац╕кавлених укра╖нських пол╕тик╕в, Руслан Бальбек мав на уваз╕ не лише од╕озну верх╕вку недоношено╖ «новорос╕╖». Справд╕, х╕ба не зна╓мо тих в Укра╖н╕, хто сьогодн╕ безоплатно поставля╓ на окупован╕ територ╕╖ Донеччини та Луганщини воду та електрику, хто аргументу╓ необх╕дн╕сть торг╕вл╕ з ними великими податками, що до останнього часу надходили, н╕бито, до укра╖нського бюджету? Щоправда, при тому замовчують, що податки т╕ ╓ лише невеликим в╕дсотком в╕д прибутку, який достатньо серйозно забезпечував якщо й не в╕йськов╕ потреби ворога, то його життед╕яльн╕сть. Доказом зац╕кавленост╕ Кремля в т╕й колаборац╕╖ була вельми красномовна його реакц╕я на блокаду.
Кажуть, ворон ворону око не виклю╓. Нема╓ сумн╕ву, що за нин╕шн╕х умов правлячий режим Москов╕╖ захоплено в╕тав би в╕дновлення функц╕онування ╕ «в╕льно╖ економ╕чно╖ зони Крим», ╕ повномасштабно╖ торг╕вл╕ з окупованим Донбасом. Для нього тут, насправд╕, не так важлив╕ товари, якими дурн╕ хохли спонсорували б ном╕нально сво╖, але фактично неп╕дконтрольн╕ ╖м територ╕╖, як те, що так╕ стосунки ╓ вагомим аргументом для св╕тово╖ сп╕льноти – красномовним св╕дченням того, що, попри димову зав╕су дипломат╕╖, Укра╖на насправд╕ визна╓ право Москов╕╖ як на вже захоплен╕ територ╕╖, так ╕ на т╕, як╕ ще чекають сво╓╖ черги.
Саме для поширення «правди» про те купують недешевих ╓вродепутат╕в – когось за грош╕, за перспективи, за можливост╕, ╕нших за амб╕ц╕╖ (трапляються, щоправда, й ╕дейн╕ приб╕чники режиму), влаштовують ╖м тури по потьомк╕нських м╕сцях п╕вострова, забезпечують сп╕лкування з╕ щасливими в лон╕ «в╕днайдено╖ род╕ни» мешканцями. Сам факт таких в╕дв╕дин вс╕ляко аф╕шу╓ться засобами масово╖ ╕нформац╕╖. Для них в╕ддають передовиц╕ газет, влаштовують телемости з Москвою, про них ненав’язливо нагадують чи не в кожному випуску новин, не забувають згадати в ток-шоу ╕ дал╕, ╕ б╕льше. Така тактика, попри те, що в╕зити т╕ легко порахувати на пальцях одн╕╓╖ руки, створю╓ для патр╕от╕в нового от╓ч╓ства враження, що якби не клят╕ хохли з ╖х наполяганням на санкц╕ях, то ╢вропа давно була б вже наплювала на обридл╕ Мадейри-╤б╕ци-Р╕в’╓ри ╕ стр╕мголов ринула б до благословенного Криму потоками турист╕в та ╕нвестиц╕й. Н╕хто при тому наче й не пом╕ча╓, що ЖОДНОГО серйозного пол╕тика, який поважа╓ сво╖ ╕ чуж╕ закони, серед то╖ публ╕ки днем з вогнем не знайти.
Закони… Яке значення мають вони, коли нове от╓чество вс╕ма сво╖ми д╕ями, кожним сво╖м кроком, порухом, в╕ддихом стверджу╓, що ╕снують лише т╕ закони, як╕ утверджу╓ воно, а все ╕нше не б╕льше н╕ж мотлох для слабак╕в!
╤н╕ц╕атива пана Бальбека ╕з запрошенням до Криму зац╕кавлених укра╖нських пол╕тик╕в, попри всю ╖╖ поз╕рну фантастичн╕сть, не схожа, проте, на пл╕д на╖вних марень кримського депутата. Скор╕ше, вона нагаду╓ такий соб╕ пробний кам╕нь з технолог╕чних майстерень Луб’янки. Не ╕деал╕зуючи той заклад, зазначимо все ж, що на аматорство з ╖х боку навряд чи варто розраховувати. В цьому сенс╕ чи й випадково, що на останньому телемост╕ дружбою з сьогодн╕шн╕ми укра╖нськими пол╕тиками нахвалялись, принаймн╕, дво╓ «╓вропарламентар╕в» – пол╕тик╕в, за виразом чесько╖ газети Lidovе noviny, «…з╕ зниженим порогом пол╕тично╖ г╕г╕╓ни», – представник парт╕╖ «Свобода ╕ пряма демократ╕я» Палати депутат╕в Чесько╖ республ╕ки Ярослав Голик та депутат Народно╖ скупщини Серб╕╖ М╕лован Бо╖ч.
Прикметно, що останн╕й, згадуючи п╕д час телемосту той факт, що Укра╖на (на в╕дм╕ну в╕д Москов╕╖ - ВБ) не визнала в╕д’╓днання в╕д Серб╕╖ Косово, тим не менш, не змигнувши оком, заявив, що вважа╓ загарбання Москов╕╓ю Криму ц╕лком лег╕тимним, бо це, мовляв, «зовс╕м ╕нша справа». Право, лог╕ка, порядн╕сть, як бачимо, ╕ поряд не стояли…
Власне, те стосу╓ться под╕бних шоу на загал. Ось ╕ в цьому, нев╕домо чи то через прикру помилку, яка часом трапля╓ться в напружен╕й тлумацьк╕й справ╕, чи то й не зовс╕м випадково, д╕вчинка-тлумач, передаючи слова голови в╕дд╕лення марг╕нально╖ нац╕онал╕стично╖ Парт╕йки Незалежност╕ в╕д район╕в Великого Лондона Енф╕лд та Гар╕нг╕ Найджела Зюссмана, кардинально перекрутила (як не дивно, в «потр╕бному» напрямку) досить сутт╓вий момент. Аби переконатися в тому, варто пор╕вняти ухильну в╕дпов╕дь пана Зюссмана «Я зовс╕м не юрист-м╕жнародник»(18:07) ╕ ╖╖ переклад: «Я, як я ╓ юристом…» (19:07). Зверн╕ть увагу при тому на явно здивований погляд колеги-сербки зл╕ва ╕ ц╕лком спок╕йну реакц╕ю чолов╕ка справа – куратора, чи що, бо в подальшому ми бачимо, як в╕н робить пан╕ тлумачц╕ зауваження за непрофес╕йний переклад виразу «liftsanctions».
https://russian.rt.com/russia/article/370508-krym-deputety-vizit?utm_source=smi2
Повертаючись до анонсовано╖ паном Бальбеком готовност╕ запросити непо╕менованих, але явно не без╕менних ╕ вже точно не ╕люзорних укра╖нських пол╕тик╕в до Криму, можемо достатньо впевнено стверджувати, що за тепер╕шн╕х обставин н╕хто з того панства (що н╕як не може визначитись, кому ж належить Крим, хто веде з нами в╕йну на Донбас╕) не ризикне в╕дгукнутися на под╕бний заклик. Але ж ╕ вони, як частина чинно╖ влади, визначають наше сьогодення…
Те, що не все так просто в укра╖нськ╕й пол╕тиц╕, видно не лише нам. Пом╕чають те ╕ наш╕ зах╕дн╕ партнери. Все част╕ш╕ пригальмовування з вид╕ленням чергового траншу кредит╕в в╕д МВФ, таке довге затягування з наданням безв╕зового режиму (було проголосоване в ╢вропарламент╕ лише вчора), ненадання вельми необх╕дно╖ нам допомоги в озбро╓нн╕ – все те ╓ очевидними доказами не надто велико╖ дов╕ри ╢вропи до сьогодн╕шньо╖ укра╖нсько╖ влади.
На жаль, ма╓мо констатувати, що п╕дстав для тако╖ недов╕ри задосить. Особливо ж коли пустопорожн╕ми балачками про в╕ддан╕сть демократичним ц╕нностям прикриваються антиконституц╕йн╕ намагання пана президента сконцентрувати в сво╖х руках всю повноту влади, коли зам╕сть енерг╕йного впровадження таких необх╕дних реформ, на ╖х шляху наша влада вибудову╓ все нов╕ й нов╕ барикади, коли зам╕сть боротьби з корупц╕╓ю вона, натом╕сть, оскажен╕ло бореться з антикорупц╕онерами, коли зам╕сть активно╖ реан╕мац╕╖ економ╕ки, ф╕нансово╖ сфери б╕знес обкладають новими поборами, населення - неп╕дйомними тарифами, сам╕ ж, не дов╕ряючи банк╕вськ╕й систем╕, не вм╕ючи зад╕яти нацарьован╕ м╕льйони чи хоч би якось притомно пояснити ╖х походження, тримають ╖х в банках з-п╕д ог╕рк╕в, в матрацах, гальмують роботу п╕дконтрольно╖ НАЗК.
Не дивно ж, що за тако╖ пол╕тики, коли економ╕ка в кра╖н╕ ледь диха╓, коли за даними м╕н╕стра соц╕ально╖ пол╕тики 56,2 % населення Укра╖ни у в╕ц╕ в╕д 15 до 70 рок╕в не мають роботи, коли в св╕тах працю╓ до семи, а в Москов╕╖, яка веде проти нас неоголошену в╕йну, б╕льше трьох м╕льйон╕в укра╖нц╕в, Зах╕д ма╓ певн╕ побоювання масового напливу укра╖нських гастарбайтер╕в.
Як же вир╕шу╓ наша влада цю непросту проблему? Якщо коротко – виходячи з╕ сво╖х знань, ум╕нь ╕ бачень перспектив. Так, минуло╖ осен╕ у першому читанн╕ було ухвалено закон «Про Осв╕ту», в якому московська мова протягу╓ться як мова навчання, в тому числ╕ й у вишах. У зв’язку з цим виника╓ питання – це бачення влади мовних перспектив завтрашньо╖ Укра╖ни, чи елементарне забезпечення коштом укра╖нц╕в потреби у фах╕вцях для Москов╕╖? Адже не секрет, що б╕льш╕сть випускник╕в укра╖нських виш╕в не можуть знайти роботи в Кра╖. Б╕да, коли кра╖на не зна╓, що ╖й робити з ╕нтелектом нац╕╖…
Ось ╕ минуло╖ нед╕л╕ перший в╕це-прем’╓р у сво╓му щотижневому рад╕омонолоз╕ пов╕дав, що грош╕ тепер спрямовуватимуть на навчання тракторист╕в-машин╕ст╕в та сантехн╕к╕в. Спец╕альност╕, назван╕ ним, безперечно, потр╕бн╕. А що ж з судновод╕ями, ╕нженерами, корабле-, ав╕а-, ракетобуд╕вниками? Вони нам вже не потр╕бн╕? А як з наукою, яка тихо вмира╓ на майже стерильному субстрат╕ державних асигнувань? Хтось десь на якомусь м╕жсобойчику, виходячи з р╕вня свого, з дозволу сказати, ╕нтелекту, вир╕шив, що Укра╖на без старшого брата здатна лише на те, аби бути еколог╕чною грядкою ╢вропи чи поставляти д╕вчат до бордел╕в в╕д Варшави до Тр╕пол╕?
Щодо останнього б╕знесу, то дехто з наших депутат╕в та «усп╕шних менеджер╕в» ма╓ в ньому чималий досв╕д. Досить згадати хоча б Олександра Онищенка (Кадирова) чи Вал╕да Арфуша з ╖х «конкурсами краси» (див.: http://argumentua.com/stati/%C2%ABtorgovtsy-myasom%C2%BB-valid-arfush-i-aleksandr-onishchenko-kadyrov-postavlyali-prostitutok-synu-k#.T0fCZWiuyzg.facebook). Щоправда, колишн╕й рекетир-бригадир банди «Киселя»-б╕знесмен-тусовщик-народний депутат Онищенко сьогодн╕ не п╕д куполом ВР, а Вал╕д Арфуш не в кр╕сл╕ в╕це-президента Нац╕онально╖ телерад╕окомпан╕╖ Укра╖ни, але ж ск╕льки ще там таких онищенк╕в, ск╕льки вузьколобих «патр╕от╕в», як╕ визначають наше з вами завтра, виходячи з╕ свого, обмеженого нав╕ть для ╖х курячих м╕зк╕в, св╕тогляду…
Чи ма╓мо шанс з такими оч╕льниками п╕дняти оту з╕гнуту калину, про яку сп╕ва╓ться в п╕сн╕? Чи можемо спод╕ватись виграти з такими в╕йну, в╕дновити суверен╕тет над окупованими територ╕ями, зробити Край процв╕таючим, а себе усп╕шними в цьому непростому св╕т╕? Навряд чи. Бо сво╖ми нездарними, а чи й зловмисними д╕ями (одне в╕д одного недалеко) вони захарастили нам шлях до усп╕ху, до процв╕тання. Ось, наостанок, ╕люстрац╕я лише одн╕╓╖ тако╖ недолугост╕:
Два роки тому, досягши з╕ сво╓ю пов╕стю “ESCAPE” редакторсько╖ полиц╕ Harper&Collins(https://www.facebook.com/396044557271113/photos/a.396114403930795.1073741828.396044557271113/441834972692071/?type=3&theater ), отримавши реценз╕ю в╕д цього шановного видавництва та надихаюч╕ огляди в╕д колег з багатьох кра╖н св╕ту, мав спокусу опубл╕кувати свою книжку на Amazon, отримати в╕д сво╓╖ письменницько╖ прац╕ як╕сь кошти. На жаль, в процес╕ публ╕кац╕╖ виявилось, що Amazon не працю╓ з жодним укра╖нським банком, ан╕ нав╕ть з жодним з ╖х закордонних представник╕в.
Минуло╖ нед╕л╕, блукаючи Мережею, б╕льш-менш випадково натрапив на в╕доме американське видавництво, яке не лише радо бралося за публ╕кац╕ю, але й було готове перераховувати гонорар через чи не найпоширен╕шу м╕жнародну плат╕жну мережу PayPal. На жаль, моя рад╕сть була короткою. PayPal ма╓ можлив╕сть лише приймати платеж╕ в╕д громадян Укра╖ни, а от можлив╕сть отримувати грош╕ на сво╖ рахунки для них заблокована.
– Дискрим╕нац╕я! – скаже м╕й читач.
Так ╕ ╓. Але не з боку PayPal, як багато хто дума╓, бо ж не один я – тисяч╕ в╕льних списоносц╕в-фр╕лансер╕в з Укра╖ни наштовхнулися на т╕ зачинен╕ двер╕. Ось цитата з листа в╕д PayPal, який поясню╓ чому вони не можуть переказувати грош╕ на картки укра╖нц╕в: «Дорогий Валентине,
Дяку╓мо за Ваш нам╕р отримувати кошти за публ╕кац╕ю Вашо╖ книги через PayPal. Мене звуть Люцина, ╕ я зроблю все можливе, щоб вир╕шити ваш запит ще сьогодн╕. По-перше, я шкодую про незручност╕, з якими Ви з╕ткнулись. Я перев╕рила сайт видавництва ╕ бачу, що вони працюють з PayPal. Однак, оск╕льки Ваш аккаунт заре╓стрований в Укра╖н╕, у Вас нема╓ можливост╕ отримувати платеж╕ на св╕й рахунок PayPal. На жаль, через складн╕сть банк╕вських правил та ту банк╕вську л╕ценз╕ю, яка була надана PayPal вашим урядом, власники укра╖нських рахунк╕в можуть лише в╕дправляти грош╕ через св╕й рахунок PayPal».
Коментар╕, зда╓ться, зайв╕. Але зовс╕м не зайве м╕ркувати ╕ робити висновки. Поки ще ма╓мо час, поки наш╕ «шатуни» не завалили кра╖ну зовс╕м, не здали ╖╖ «собирателю земель», як вже здали Крим. Але часу залиша╓ться не так багато. Он вже й Руслан ╤сма╖лович те розум╕╓…

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 07.04.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18389

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков