Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 31.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 31.03.2017
Роман Цимбалюк, кореспондент агентства УН╤АН у Москв╕: ЗАВДАННЯ РОС╤ЙСЬКОГО ТЕЛЕВ╤ЗОРА - ПОЯСНИТИ, ЧОМУ МОЖНА ╤ ТРЕБА ВБИВАТИ ГРОМАДЯН УКРА╥НИ

Укра╖нського журнал╕ста Романа Цимбалюка на к╕лька годин було затримано у Москв╕. Справу н╕бито вичерпано. Вт╕м, ми вир╕шили поговорити про буття укра╖нського журнал╕ста в столиц╕ ворожо╖ держави. Ц╕каво, що Романа до Москви колись в╕дправив саме нин╕шн╕й менеджмент агентства «Укр╕нформ». 
Сьогодн╕ Роман Цимбалюк – один ╕з найвп╕знаван╕ших журнал╕ст╕в рос╕йсько-укра╖нського фронту. 
╤сторично багато хто з журнал╕ст╕в «Укр╕нформу» ╓ йому ╕ гарним приятелем, ╕ колегою. Роман Цимбалюк в╕дв╕ду╓ у Москв╕ судов╕ зас╕дання ╕ншого Романа, Сущенка, з яким був знайомий ще до в╕йни. 
- Романе, коли тебе затримали ╕ ти ╖хав у пол╕ц╕ю, у тебе не завмирало серце?
- Н╕, ц╕й ╕стор╕╖ дуже багато уваги прид╕ля╓ться. Розголос був, але побоювання безп╕дставн╕. З ╕ншого боку, коли тебе садять у пол╕цейську машину, будь-який журнал╕ст зобов'язаний пов╕домити редакц╕ю, в будь-якому випадку. В мо╓му випадку все було зрозум╕ло. Пам'ята╓ш, як у п╕сн╕ «Ленинград» слова: «Это наезд или просто спросили?». 
- Пам'ятаю. «И кто тут слабый, а кто тут сильный? Всё под сомнением, и всё относительно!»
- Це вони «просто спросили». Це просто «перегиби на м╕сцях». Побачили камеру, побачили прапор укра╖нський, викликали пол╕ц╕ю. Ти розум╕╓ш, наск╕льки вони чокнут╕. Якщо пара людей, один з яких журнал╕ст, розгортають прапор на камеру – це що – п╕дстава викликати пол╕ц╕ю? ╤ чи п╕дстава для пол╕ц╕╖, яка перев╕ря╓ документи у вс╕х ╕ бачить, що дво╓ журнал╕сти – дзвонити старшому по в╕дд╕лу. ╤ пот╕м при╖жджа╓ старший в╕дд╕лу ╕ каже: зараз ми ма╓мо перев╕рити, чи законн╕ зйомки. ╤ сама розум╕╓ш, лексика св╕дчить про те, що це не на╓зд, тому що тут спецслужб╕сти дуже грамотн╕. Але факт залиша╓ться фактом. Вони кажуть: це у вас громадянська в╕йна, ми тут н╕ до чого. Тод╕ чого ж ви так реагу╓те на все укра╖нське?
Таких-от приклад╕в багато: це ж ╕ прапор цього студента Захара Сарапулова, побила пол╕ц╕я за наш прапор, нас затримала. ╤ виника╓ запитання: якщо ви, як ви кажете, що не берете участ╕ на Донбас╕, чому ж ви поводитеся, як учасники? Зараз у них, п╕сля Сир╕╖, затишшя, тож у них повн╕стю повернувся укра╖нський порядок денний, ╕ вони нон-стоп мовлять про нас. ╤ викривлюють ситуац╕ю наст╕льки, що це просто дуже дивно. Наведу приклад з пол╕цейського в╕дд╕лу, ми ж там провели три години, ╕ був час посп╕лкуватись: там стояли б╕ля нас два сержанти, молод╕ люди  - трошки старш╕ 20, одна ж╕ночка Тетяна, ╕ ми почина╓мо говорити. Вони починають розпитувати мене: ви з Укра╖ни, у мене там родич╕. Що я з'ясовую для себе: у громадськ╕й св╕домост╕ спочатку була трагед╕я в Одес╕, пот╕м рос╕яни були вимушен╕ захопити Крим, а пот╕м почалась, цитую: «У вас же гражданская война, война на Донбассе».
- Вся хронолог╕я з к╕нця.
- Я думаю, що це пов'язано з тим, щоб якимось чином сво╖ злочини приховати. Щоб пояснити, чому вони п╕шли на так╕ д╕╖. Трагед╕я 2 травня 2014 року – страшенна для Укра╖ни, вона завжди буде чорними л╕терами вписана в ╕стор╕ю нашу, але я намагаюсь пояснити: ви розум╕╓те, що було трошечки навпаки, ╕ оця ваша д╕яльн╕сть, типу «руск╕й м╕р», Новорос╕я, ця вся маячня, це все призвело до Одеси, ситуац╕ю в як╕й спровокували не ми. ╤ укра╖нц╕ постали перед вибором: або вони ╕снуватимуть, або н╕. ╤ якщо хтось думав, що можна буде вбивати громадян Укра╖ни за укра╖нськ╕ прапори, то так вже не буде. Завдання ж рос╕йського телев╕зора – пояснити, чому можна ╕ треба вбивати громадян Укра╖ни, от ╕ все. 
- Недавно, коли з'явився ф╕льм Навального «Он вам не Димон», виникла дискус╕я: одн╕ казали, що Навальний - це рештки опозиц╕╖, дехто казав, що Навальному все злила рос╕йська розв╕дка, ╕ напевно не просто так, що його таки готують типу наступником. А ти що дума╓ш?
- Як на мене, припущення, що Навального готують на наступника – абсолютно необгрунтоване. В╕н умовно засуджений, в╕н не може брати участь у виборах, на наступн╕ вибори у 2018 роц╕ готують незм╕нного Володимира Володимировича. ╤ припустити, що спецслужби рос╕йськ╕ готують його на якийсь час наперед, з терм╕ном 7 рок╕в, це занадто по-мо╓му, тому що н╕хто не може передбачити так╕ реч╕ – що буде через с╕м рок╕в. Тому я б не робив висновк╕в. Але нам треба дивитися на це з укра╖нських пагорб╕в, з нашо╖ точки зору. ╤ я не думаю, що Навальний буде кращим президентом для кра╖ни, н╕ж нин╕шн╕й. Тут так все влаштовано, особливо зараз громадська думка наст╕льки сформована, що вчинки по в╕дношенню до Укра╖ни - вони несуть пол╕тичн╕ ризики для тих, хто це говорить. От я наведу такий приклад. ╢ такий речник МЗС Мар╕я Захарова, ╕ коли нас повезли у в╕дд╕лок, так вона написала такий пост, типу, що нас не дадуть образити.
В чому ╕нтерес? Зазвичай, якщо у не╖ пости набирають к╕лька тисяч лайк╕в - завжди ╕ кожен, то цей – набагато менше, ╕ коментар╕ до цього посту –фактично на захист укра╖нського журнал╕ста, вони, м'яко кажучи, не на ╖╖ користь.
Виходить так, що вони в╕дкрили скриньку Пандори ╕ сам╕ не знають, що з нею зробити. ╤ оця лють ╕ ненависть - вона може переключитися в будь-яку секунду в будь-якому напрямку, не обов'язково це буде Укра╖на. Це так╕ суб'╓ктивн╕ погляди.
- Наше з тобою покол╕ння з рос╕янами товаришувати не буде. Але ти в╕риш, що можливий ╖╖ демократичний шлях, що можливе якесь в╕дновлення сп╕лкування м╕ж наступними покол╕ннями? Ми н╕куди не д╕немося в╕д сус╕да, з яким майже 2 тисяч╕ к╕лометр╕в кордону. 
- ╢ дуже багато приклад╕в в ╕стор╕╖, коли сус╕дн╕ кра╖ни ворогують стол╕ттями. Наприклад, ╤нд╕я ╕ Пакистан, Палестинська частина й ╤зра╖ль. У нас буде щось на кшталт цього. Пов╕р мен╕, на сьогодн╕ рос╕яни не мають нам╕ру якимось чином ф╕ксувати такий статус-кво, що Укра╖на залиша╓ться як незалежна держава. Треба розум╕ти вс╕м. Вони з нас не зл╕зуть н╕коли. В такому режим╕ доведеться жити пост╕йно. Але Укра╖на ╓, була ╕ буде. ╤ сам х╕д ╕стор╕╖ говорить про це. Зрозум╕ло, що вони там частину територ╕╖ у нас заграбастали, але вони не розум╕ють: територ╕╖ у нас стало менше, але, як це не дивно, Укра╖на з пол╕тично╖ точки зору стала б╕льш стаб╕льною та б╕льш... однор╕дною. Тому що вони витягнули з пол╕тичного простору Укра╖ни, забрали разом з окупованою територ╕╓ю весь електорат, який тягнув всю державу у б╕к Рос╕╖. ╤ мен╕ дуже дивно, що н╕хто про це не говорить ╕ не дума╓. ╤ це, м╕ж ╕ншим, знову ж таки причина того, що вони вже не велика держава. Ран╕ше вони хот╕ли ╕ були здатн╕ впливати на всю Укра╖ну. А зараз вони тулять ц╕ абрев╕атурки типу «ЛДНР» скр╕зь, де можна, хочуть показати, що це як╕сь там процв╕таюч╕ анклави. Вчора по телев╕зору показували, як вони там в╕дкрили сво╖ посольства в ╤тал╕╖. Ну це ж см╕шно. 
- «Посли» притон╕в, як╕ не потребують агреман╕в.
- ╤ вони кажуть, що вони по вс╕й ╢вроп╕ в╕дкривають таке. Це говорить про те, що м╕сцев╕ ╕тал╕йц╕ знайшли дуже хороший зароб╕ток за рахунок рос╕йського платника податк╕в. Це говорить про те, що вони не збираються ан╕ йти з Укра╖ни, ан╕ миритися. 
- А що рос╕йськ╕ ж╕нки? ╥м нормально труни отримувати? Невже таки прямо рабство?
- Насправд╕, тут дуже ц╕кава технолог╕я. Вони ж робили так зван╕ зведен╕ п╕дрозд╕ли. Ну, умовно кажучи, там ╓ 100 частин на територ╕╖ Рос╕╖, ╕ з кожно╖ частини беруть по 10 чолов╕к. ╤ таким чином створюють нову в╕йськову частину, яка проходить злагодження, як╕сь там навчання ╕ в╕дправля╓ться на Донбас. Люди гинуть там, а на в╕йн╕ гинуть вс╕ в╕йськов╕, не т╕льки укра╖нськ╕, в тому числ╕, рос╕йськ╕. То цей «груз 200» по велик╕й рос╕йськ╕й держав╕ роз'╖жджа╓ться в р╕зн╕ м╕сця. Тобто, нема╓ такого, щоб в одному м╕сц╕ було дуже багато загиблих.
Якось з експертом була така розмова. Я у нього запитав – ск╕льки треба рос╕ян убити, щоб вони нас залишили в споко╖. А в╕н так каже – не менше 15 тисяч, це сп╕вставно ╕з втратами в Афган╕стан╕. ╤ р╕зниця ще в тому, що туди не в╕дправляють строковик╕в, хлопц╕в 18 рок╕в. Все ж таки тут проведена реформа збройних сил, ╕ одна справа, коли людину змушують ╖хати воювати, ╕нша справа, коли в╕н контрактник ╕ ╖де добров╕льно. У нього ╓ можлив╕сть в╕дмовитися. У строковик╕в нема╓. Плюс в╕йна ж г╕бридна. Там дуже багато р╕зних нюанс╕в. Люд, який туди по╖хав, можна под╕лити на три частини. Це кадров╕ в╕йськов╕. На сьогодн╕ вони - меншою м╕рою, тому що вони намагаються м╕сцевих залучати, особливо, коли мова йде про рядовий склад. Друга частина – це рос╕йськ╕ божев╕льн╕, типу бойовики, «русск╕й м╕р», «русская ╕д╓я» ╕ вся ця ╕мперська кремл╕вська ╓ресь. Третя частина – це крим╕нальний елемент, який при╖жджа╓ туди, бере автомат ╕ ста╓ сам соб╕ ╕ пол╕цейським, ╕ суддею, ╕ робить все, що хочеш. ╢ така книжка Костянтина Симонова «Живые и мёртвые» про в╕йськового кореспондента: так от там ╓ так╕ слова, що «немцы смертны, и когда их убивают, они останавливаются». Тут насправд╕ цю ситуац╕ю можна на нашу сторону так само використовувати… 
- Сьогодн╕ якраз напевно розгорнеться ╕стерика, що ми не пустили Юл╕ю Самойлову на ╢вробачення. Я вважала, що ╖╖ треба було пустити. Православн╕ отц╕ кажуть: ублажай дитину та кал╕ку. Але СБУ п╕шло оф╕ц╕йним шляхом, вир╕шили не пускати ╕ оф╕ц╕йно по закону були прав╕. Вони мають рац╕ю в цьому? 
- В Рос╕╖ у влад╕ працюють розумн╕ люди, ╕ вони цю ситуац╕ю змоделювали навмисно. Вони створили ситуац╕ю, коли будь-яке р╕шення для Укра╖ни несе негатив: пуска╓ш, значить, погоджу╓шся. Дозв╕л для Юл╕╖ було б подано так, що насправд╕ вони визнають, що Крим рос╕йський, що можна тиснути на цих укра╖нц╕в. Якщо ти не пуска╓ш, то вони «карател╕, вони хунта, вони знищують нав╕ть виконавц╕в з особливими потребами». У будь-якому ключ╕ про Укра╖ну говорили б г╕рше й г╕рше. Не треба думати, що якимось чином ми можемо ╖х задобрити, щоб ситуац╕я зм╕нилася. ╥м все одно, вони як танк. Вони будь-який ╕нформац╕йний прив╕д використовують ╕ будуть використовувати на свою користь. Тому взагал╕ – як вони сприйматимуть це в Рос╕╖, що вони п╕сля цього робитимуть – не ма╓ значення. Треба робити сво╓ ╕ виходити ч╕тко з╕ сво╖х ╕нтерес╕в. Але в даному випадку, я вважаю, що це, тим не менш, найкращий вих╕д.  Якщо б вона при╖хала, уяви, чим би це зак╕нчилося. При╖хав би рос╕йський десант журнал╕ст╕в. Вони б ходили, розказували яка тут хунта, когось побили б за рос╕йський прапорець, ╕ знову це розкручували б. А так, з точки зору ╕нформац╕йно╖ в╕йни, от зараз буде хвиля, що укра╖нц╕ так╕ поган╕. ╤ пот╕м тема ця п╕де вниз. А так навпаки – вона розкручувалася й розкручувалася б. Ця ситуац╕я була загрозлива тим, що вони використовують будь-як╕ методи. Якщо б ╖м треба було, щоб жертвою укра╖нсько╖ хунти став би ╕нвал╕д, то будь-ласка – от вони це ╕ роблять. 
- Ромо, Китай нам не допоможе? Там 4 м╕льйони китайц╕в вже. 
- Може, ╕ допоможе, але до моменту встановлення укра╖нсько-китайського кордону, якщо в╕н буде, пройде багато часу.  ╤ треба виходити з того, що б╕ля нас – страшний, потужний, безпринципний ╕ сильний сус╕д, який готовий стр╕ляти ╕ стр╕ля╓. Нам не варто чекати, що Китай нам поможе, марс╕ани, п╕нгв╕ни з Антарктиди чи хтось ╕нший. Бо т╕льки готовн╕сть протистояти сильному противнику може врятувати Укра╖ну. 
- Ти в Москв╕ майже десять рок╕в. Ти в╕дчува╓ш зм╕ни пол╕тичн╕ та атмосферн╕, чи зм╕нилася взагал╕ ситуац╕я в Москв╕?
- За останн╕ три роки Рос╕я стала вже зовс╕м ╕ншою кра╖ною. Якщо ми говоримо про протестн╕ рухи, то опозиц╕╖ в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ не залишилось. На мене ображаються деяк╕ представники прогресивно╖ громадськост╕, але за останн╕й р╕к була проведена ╓дина акц╕я, б╕льш-менш велика, з приводу незадоволення пол╕тикою Рос╕╖ по в╕дношенню до Укра╖ни ╕ хода з нагоди р╕чниц╕ загибел╕ Н╓мцова. Все, б╕льше вони н╕чого не роблять, вони кажуть, що тут не вс╕ п╕дтримують Пут╕на, не вс╕ п╕дтримують в╕йну з Укра╖ною, але по факту н╕хто н╕чого не робить. Щодо так званих л╕берал╕в, ц╕ люди роблять колосальну помилку, коли намагаються вл╕зти в пол╕тичний дискурс Рос╕╖ з тезою, що може Крим ╕ не повн╕стю наш, але в╕н наш, ╕ якимось чином прилаштовуються до тако╖-от ситуац╕╖. ╤ тому представникам парт╕й типу «Яблоко», ╕ншим, хто кричить «Крым – исконно русская земля», ╖х дуже багато, хочеться сказати: «Господа, ця поляна вже зайнята Пут╕ним». Якщо ж говорити про зм╕ни в сусп╕льств╕ по в╕дношенню до Укра╖ни, ╓ два вар╕анти: або ти той, хто п╕дтриму╓ Пут╕на, Донбас, Крим-наш, ╓диний народ - ╓дина страна. Або ти фашист, ти бандера, ти нацист, зрадник руського м╕ра – все, що завгодно. ╤ цей розпод╕л, в╕н зараз дуже ч╕ткий. У мене питають: ╓ ще хоч хтось у Москв╕, хто може сказати про укра╖нську позиц╕ю, я кажу – по-мо╓му, нема╓. Частина про це не говорить, тому що громадянин Рос╕╖, це просто фактично для них тема, яка призводить до проблем на робот╕, а решта були вимушен╕ по╖хати або втекли. Найкращий вар╕ант – це б╕бл╕отека укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕, вона тут не так далеко в╕д м╕сця, де я знаходжусь, вже б╕льше року, вже п╕втора року п╕д домашн╕м арештом сидить директор, ж╕нка, Натал╕я Григор╕вна Шар╕на, громадянка Рос╕╖, я ╖╖ особисто знаю, вона, зда╓ться, б╕льше не б╕бл╕отекар, а юрист по сво╓му складу, просто педант – зрозум╕ло, що вона з цими книжками д╕╓ ч╕тко в╕дпов╕дно до рос╕йського законодавства. У не╖ кейс ╕з сайту М╕нюсту РФ, вони пост╕йно оновлювали: якщо суд якийсь визнав книжку екстрем╕стською, вони одразу подивилися, ╕ якщо вона раптом там була в баз╕, цю книжку з поличок забирають. Вона громадянка Рос╕╖, не займа╓ проукра╖нську позиц╕ю, ╕ люди, з якими я сп╕лкуюсь серед громадян Рос╕╖, вони займають таку позиц╕ю, що «не может же она сидеть просто так». Тобто за ╖хньо╖ лог╕кою: раз вона була пов'язана з Укра╖ною, значить вона ворог.
- Ромо, слухай – як там наш Роман Сущенко? Я завжди рада бачити тебе б╕ля нього. Як тоб╕ зда╓ться – в╕н у форм╕? 
- Мен╕ зда╓ться, що так. Я ж Рому знаю давно, ми багато раз╕в зустр╕чалися, ╕ я пам'ятаю – в╕н при╖жджав до ╤горя Солов'я ще рок╕в з 5 тому. Ми разом випивали на квартир╕ тод╕ укр╕нформ╕вського кореспондента в Москв╕. Причому, я так розум╕ю, що в╕н при╖жджав до тих самих родич╕в, до яких в╕н при╖хав й останнього разу. Роман по складу характеру флегмат, ╕ таке враження, коли його бачиш в ц╕й кл╕тц╕ в судов╕й зал╕, зда╓ться, що в╕н абсолютно нормальний. Що у нього на серц╕, на душ╕ – можна т╕льки здогадуватися. Зда╓ться, що в╕н дуже спок╕йний ╕ все розум╕╓, н╕ на що не реагу╓, чека╓ обм╕ну. ╤ от ми, коли зн╕мали його, коли було продовження арешту: камера якраз зн╕мала обличчя, ╕ коли суддя сказав, що в╕н залиша╓ його п╕д вартою, то я пом╕тив, як у нього ледь здригнулися губи. Зрозум╕ло було, що людина завжди до останнього моменту спод╕ва╓ться на чудо. 
- Дякую. Останн╓. Ти ходиш там до церкви, ти в╕риш м╕сцевим священикам? 
- Н╕, я не ходжу тут до церкви. Я малого хрестив у Ки╓в╕. Спец╕ально в╕з маленьку дитину в Ки╖в, хрестив у Михайл╕вському собор╕. Я не в╕рю попам, як╕ благословляють сво╖х громадян на вбивство громадян Укра╖ни. Ти мен╕ вибач, я вважаю, що це не церква. 

Лана Самохвалова
ukrinform.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 31.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18360

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков