Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 31.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 31.03.2017
КРОС╤ВКАМИ ПО АМБРАЗУР╤

Опозиц╕онер Навальний зум╕в п╕дняти в Рос╕╖ нову хвилю протест╕в - наск╕льки це серйозно

26 березня в Рос╕╖ в╕дбулися акц╕╖ протесту, не схож╕ на жоден под╕бний «зах╕д», що проходив у ц╕й кра╖н╕ за роки пут╕нського режиму. По-перше, вони охопили разом сотню м╕ст, а не т╕льки Москву та Санкт-Петербург. По-друге, головною д╕ючою силою стала молодь в╕д 18 до 25 рок╕в. Схоже, для рос╕йсько╖ влади це стало сюрпризом. Але головне - чи буде продовження, ╕ яким воно буде?
МАХ╤НАЦ╤╥ П╤Д ПРИКРИТТЯМ БЛАГОД╤ЙНОСТ╤
Отже, 26 березня, за даними орган╕затора акц╕╖ - Фонду боротьби з корупц╕╓ю (ФБК), заснованого опозиц╕онером Олекс╕╓м Навальним, на вулиц╕ рос╕йських м╕ст вийшли близько 150 тисяч протестувальник╕в. Головне гасло - «Геть злод╕╖в, геть корупц╕ю!» - знайоме укра╖нцям до болю. А ось б╕льш конкретн╕ гасла, наприклад, «В╕н нам не Д╕мон!», «Зв╕дки грош╕ на Тоскану?» вимагають пояснення.
2 березня ФБК представив громадськост╕ - зрозум╕ло, ╕нтернет-громадськост╕, яка зна╓, на яких сайтах шукати ╕нформац╕ю, - св╕й новий ф╕льм-розсл╕дування п╕д назвою «В╕н вам не Д╕мон». Ф╕льм докладно розпов╕да╓ про корупц╕йну схему з к╕лькох благод╕йних фонд╕в, п╕д прикриттям яких насолоджу╓ться життям прем'╓р-м╕н╕стр Рос╕╖ Дмитро Медвед╓в - власник будинк╕в, а скор╕ше, палац╕в, найбагатших зам╕ських ма╓тк╕в, виноградник╕в (один з яких знаходиться в ╕тал╕йськ╕й Тоскан╕) ╕ яхт. Управляють фондами родич╕ та дов╕рен╕ особи пана Медвед╓ва. Н╕кому, кр╕м с╕м'╖ самого Медвед╓ва, ц╕ орган╕зац╕╖ не допомагають. Зг╕дно з твердженням ФБК, на фонди були переведен╕ як м╕н╕мум 70 м╕льярд╕в рубл╕в грошима ╕ майном. Розкрилася ж ця гранд╕озна корупц╕йна д╕яльн╕сть завдяки малесеньк╕й зач╕пц╕: яскравим, пом╕тним крос╕вкам, купленим прем'╓ром к╕лька рок╕в тому через ╕нтернет, що стало в╕домо тод╕ ж, к╕лька рок╕в тому, п╕сля злому його електронно╖ пошти. Розсл╕дувач╕ сп╕вставили замовлення - фотограф╕╖ Медвед╓ва - пр╕звища людей, як╕ отримували ц╕ см╕шн╕, по сут╕, замовлення - ╕ колесо закрутилося!
На сьогодн╕ розсл╕дування «В╕н вам не Д╕мон» подивилися в мереж╕ б╕льше 13 м╕льйон╕в чолов╕к. Жодно╖ реакц╕╖ влади на «кинуту рукавичку» не було. У соцмережах кип╕ло обговорення, розгорялися емоц╕╖ - люди хот╕ли, щоб прем'╓р, президент дали хоч як╕сь в╕дпов╕д╕, коментар╕, але влада продовжувала мовчати. ╤ тод╕ 14 березня Навальний виступив ╕з закликом вийти 26-го на вулиц╕ на акц╕╖ протесту. В╕дгукнулися 95 м╕ст Рос╕╖. Лише у 24 з них акц╕╖ вдалося оф╕ц╕йно узгодити. В ╕нших, у тому числ╕, Москв╕ та Санкт-Петербурз╕, люди вийшли на вулиц╕ несанкц╕оновано, тобто знали, що ризикують бути схопленими та заарештованими. Однак вийшли.
«ЗДРАСТУЙ, ПЛЕМ'Я МОЛОДЕ, НЕЗНАЙОМЕ»
Загалом, на протестних м╕тингах ╕ ходах у Москв╕ бува╓ ╕ 15, ╕ 40 тисяч ос╕б. Чимало. Але таке в╕дчуття, що зна╓ш вс╕х. Обов'язково зустр╕ча╓ш знайомих. Л╕дери на чол╕ колон одн╕ й т╕ сам╕. Вт╕м, справа нав╕ть не в цьому. Узагальнений образ учасника протесту в Москв╕ (та й у Рос╕╖) давно склався - це людина немолода, у вс╕лякому раз╕, зр╕ла, ╕нтел╕гент з почуттям провини за не проведен╕ у 90-х реформи, як╕ могли б д╕йсно зм╕нити життя кра╖ни, ╕ за безсилля що-небудь зм╕нити тепер. ╢ щось об'╓днуюче - бекграунд. Ти репл╕ку почина╓ш - а сус╕д по колон╕ ╖╖ в╕дразу п╕дхоплю╓. Може, зв╕дси в╕дчуття знайомства вс╕х з ус╕ма.
Вперше за останн╕ роки воно не з'явилося 26 березня. На обличчях «бувалих» московських опозиц╕онер╕в в╕дкрито читалося питання: «А хто це?!..» ╤ рад╕сть. Адже в акц╕╖ вперше брала участь така к╕льк╕сть новачк╕в, до того ж не просто молодих, а юних, в╕д 18 до 24 рок╕в.
Вони енерг╕чно пересувалися Тверською, залазили на огорож╕, л╕хтар╕, закидали на дроти зв'язки р╕знокольорових крос╕вок, а д╕ставшись до «намоленного» м╕сця протестувальник╕в - Пушк╕нсько╖ площ╕, скандували «Рос╕я без Пут╕на!» з такою силою, що, здавалося, пам'ятник «Сонця рос╕йсько╖ поез╕╖», що сто╖ть на площ╕ свого ╕мен╕, ось-ось почне п╕дстрибувати. Постамент пам'ятника став сво╓р╕дною Пальм╕рою: спочатку протестувальники - п╕д крики «Ура!» - спритно обклеювали його лист╕вками та плакатами, пот╕м пол╕цейськ╕ десанти - п╕д вигуки «Ганьба! Ви захища╓те корупц╕ю!» - розпихали натовп, продиралися до «Пушк╕на» ╕ намагалися очистити його в╕д прокламац╕й. Але буквально через хвилину все повторювалося - постамент знову покривався плакатами...
Молодь стала найб╕льшою сенсац╕╓ю минулого акц╕╖. Бо прийшла! Зв╕дки взялася? Вже й мовлять телеканали, вже й педагоги у школах на нив╕ патр╕отизму к╕стьми лягли, вже й головна парт╕я кра╖ни «╢дина Рос╕я» з╕ шк╕ри геть л╕зе, заманю╓ до себе молодих - а ╖м все одно.
Щодо телев╕зора, який знищив багато колись св╕тлих гол╕в, - ц╕кава думка пол╕толога Катерини Шульман. «Не можна сказати, що молодь зовс╕м не дивиться телепередач╕. Дивиться. Але не все п╕дряд, а виб╕рково - ╕ через ╕нтернет. А пропагандистськ╕ програми, нав╕ть якщо вони ╖х чують, ними банально не сприймаються, проходять повз вуха», - вважа╓ Шульман. Р╕ч у тому, що рос╕йська пропаганда в основн╕й сво╖й мас╕ твориться радянськими людьми для радянських людей, вона побудована на радянськ╕й образност╕. А молодь не реагу╓ на цю образн╕сть, вона для них чужа.
З патр╕отичним вихованням у школ╕ та поза нею все просто - там дуже багато фальш╕, переб╕р. А юн╕ в╕дчувають це гостр╕ше ╕ переживають болюч╕ше, н╕ж т╕, хто ╖х «вихову╓».
Кр╕м того, у молодих ╓ визнаний л╕дер - Олекс╕й Навальний. Харизматичний, розумний, який заявив про нам╕р брати участь у президентських виборах 2018 року. Вони розум╕ють його, сприймають ╕ гаряче п╕дтримують. Саме молодь становить б╕льш╕сть прихильник╕в Навального у соцмережах. А на акц╕ю 26 березня закликав вийти Навальний. Що тут додати? Н╕чого. Х╕ба т╕льки Пушк╕на процитувати, що став разом з крос╕вками символом ц╕╓╖ акц╕╖: «Здрастуй, плем'я молоде, незнайоме!»
СМЕРТЬ ЯНДЕКСА ╤ Ко
Не сумн╕ваюся, молодь запам'ята╓ те, як в╕дреагували на акц╕ю ╕ масов╕ затримання, якими вона завершилася, федеральн╕ засоби масово╖ ╕нформац╕╖ Рос╕╖, особливо телебачення, яке склало про себе високу думку вершителя ум╕в.
Але насамперед - про ситуац╕ю ╕з затриманням. Р╕ч у тому, що к╕льк╕сть затриманих у процес╕ ц╕╓╖ акц╕╖ стала рекордною для Рос╕╖ останн╕х десятил╕ть - майже п╕втори тисяч╕ ос╕б. Як стали жартувати у рос╕йських блогах п╕сля 26 березня: тепер у Рос╕╖ посаджених за боротьбу з корупц╕╓ю значно б╕льше, н╕ж посаджених за корупц╕ю!
В одн╕й т╕льки Москв╕ взяли 1030 ос╕б. Кажучи просто, «мели» ус╕х, нав╕ть випадкових перехожих, причому с╕м'ями - тягли д╕тей, за ними б╕гли батьки, ╕ навпаки. В результат╕ до автозак╕в попадали разом, що не може не наводити на сумн╕ аналог╕╖ з 30-ми роками. Заламували руки, лупили кийками. Особливо дико ╕ жахливо виглядали затримання 14-15-р╕чних пацан╕в, явних школяр╕в. Ут╕м, деяк╕ кол╕з╕╖, далеко не гумористичн╕, згодом ставали приводами для класних жарт╕в. Наприклад, зн╕мок, на якому затриману Ольгу Лоз╕ну, довгокосу красуню в б╕лому плащ╕, тягнуть за руки-ноги м╕цн╕ пол╕цейськ╕, митт╓во облет╕в соцмереж╕ ╕ породив безл╕ч мем╕в: Сусанна ╕ старц╕, Зняття з хреста ╕ так дал╕. До реч╕, Ольга 26-го на Тверськ╕й саме гуляла, разом з мат╕р'ю та сестрою, взяли вс╕х трьох.
Але це мереж╕. А що ж федеральн╕ ЗМ╤ - агентства новин, телеканали? А н╕чого. Тиша. Повна, мертвецька. Вдень, коли телеканал «Дождь» б╕льше трьох годин посп╕ль в╕в в ╤нтернет╕ пряму трансляц╕ю з м╕сця под╕╖, з центру Москви (з включеннями з ╕нших м╕ст), ╕нш╕ мовчали. «Перший канал» демонстрував сер╕ал «Романови», «Рос╕я» - документальний ф╕льм, «Москва 24» - ток-шоу. ТАРС лише ближче до вечора пов╕домив про затримання на несанкц╕онован╕й акц╕╖. «Яндекс» не розродився взагал╕ н╕чим. Тобто, акц╕я в центр╕ столиц╕, в як╕й взяли участь 15-20 тисяч ос╕б, ╕нтересу у прац╕вник╕в засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ Рос╕╖ не викликала! П╕дсумков╕ нед╕льн╕ програми розписували вбивство Вороненкова, сумували за вмираючою Укра╖ною, розпов╕дали, як загина╓ться Зах╕д - але под╕╖ в десятках м╕ст Рос╕╖ не удосто╖лися нав╕ть дек╕лькох секунд згадки. Н╕, це безумовно треба запам'ятати, нав╕ть для Рос╕╖ це «досягнення»!
Перше розгорнуте слово про протести дав пан Соловйов - вже в н╕ч на 27-е березня у ф╕нал╕ сво╓╖ програми «Нед╕льний веч╕р з Володимиром Соловйовим». За словами телеведучого, в╕н думав над тим, чи не пустити цю под╕ю в обговорення у нед╕льному еф╕р╕, але вир╕шив поки в╕дкласти, так як «обговорення буде гарячим, але не по сут╕». Говорячи про орган╕затор╕в акц╕╖, Соловйов зауважив, що вони не борються з корупц╕╓ю, а намагаються в╕дпрацювати грош╕, як╕ приходять до них, ╕ знищити кра╖ну. Завершився ж цей монолог, зрозум╕ло, згадкою революц╕╖ в Укра╖н╕ та закликом до громадян: «бор╕ться з корупц╕╓ю, але розр╕зняйте справжн╕х борц╕в ╕ проплачених провокатор╕в».
Надал╕ по тра╓ктор╕╖, задано╖ Соловйовим, покотилися ╕нш╕: вдень 27-го березня у т╕й же тональност╕, скупо, без деталей, стали висловлюватися ус╕ - пов╕домляли, хто з кер╕вник╕в ФБК на ск╕льки дн╕в заарештований. Навальний - на 15 д╕б, Волков - на 10, Ляск╕н - на 25. Нар╕кали на провокац╕╖ п'ято╖ колони. Хвалили злагоджену, чудову роботу пол╕ц╕╖. Все.
А ЧИ БУВ ХЛОПЧИК?
Акц╕я 26 березня викликала р╕зн╕ почуття у присутн╕х на н╕й дорослих. Кр╕м радост╕ в╕д неспод╕вано велико╖ к╕лькост╕ юних прихильник╕в, назвемо страх через цю саму молодь, розгублен╕сть - в╕д неможливост╕ захистити ╖╖, сором за те, що вести ╖╖, власне, н╕куди, мети нема╓.
Пам'ятаю трансляц╕ю «Дождя» - включення з Санкт-Петербурга. «Ми йдемо Невським проспектом! Коли були на Палацов╕й площ╕, хтось крикнув «А п╕шли на Невський!» ╤ ми п╕шли! - пов╕домляла симпатична натхненна кореспондентка. - Куди йдемо, я не знаю! Н╕хто не зна╓!» Незабаром там, на Невському, ╖х зустр╕в потужний пол╕цейський кордон - ╕ багатьох взяли. Загальна к╕льк╕сть затриманих у Санкт-Петербурз╕ - 131 людина.
╤ московський ф╕нал акц╕╖ був аналог╕чним. П╕сля того, як пол╕ц╕я стала силою вит╕сняти людей з Пушк╕нсько╖ площ╕, багато хто, переважно, молодь, вирушили на Манежну, а будучи вит╕сненими зв╕дти, розбрелися вздовж готелю «Москва», явно не знаючи ╕ не розум╕ючи, що робити дал╕. Пол╕ц╕я хапала вс╕х, на кого око впаде. Хлопц╕в сортували по групах ╕ в╕дправляли в автозаки. Опору вони не чинили. Про подальш╕ каральн╕ заходи д╕зна╓мося з допов╕дей правозахисник╕в. Покарання будуть, можна не сумн╕ватися.
Кр╕м того, напевно, що рос╕йськ╕ ╕деологи негайно потурбуються про посилення патр╕отичного пресингу - в╕д ясел до вуз╕в. ╤, безсумн╕вно, найближчим часом ми почу╓мо про в╕дпов╕дн╕ акц╕╖ пропут╕нсько╖ молод╕ на Поклонн╕й гор╕ або десь неподал╕к в╕д Красно╖ площ╕ - традиц╕йний х╕д, вже звикли.
Але чи будуть зроблен╕ висновки л╕дерами рос╕йсько╖ опозиц╕╖ - ╕ як╕ висновки? Чи зможуть вони розумно, правильно скористатися величезним потенц╕алом п╕д назвою «молодь», вдихнути нов╕ сили в св╕й рух? На жаль, упевненост╕ в цьому нема╓.
Опозиц╕я, як ╕ ран╕ше, роз'╓днана. Найсильн╕ший гравець на цьому пол╕ - безумовно, Навальний, але нав╕ть у нього, судячи з усього, нема╓ ч╕тко╖ програми подальших д╕й. Це стосу╓ться ╕ роботи з молодими та вза╓мод╕╖ з ╕ншими опозиц╕йними блоками, ╕ якогось подальшого облаштування рос╕йського життя... Вт╕м, це вже зовс╕м захмарна далеч╕нь! Як справедливо вважа╓ авторитетний опозиц╕йний журнал╕ст ╤гор Яковенко, Навальний робить ставку на боротьбу з корупц╕╓ю, але це класична «помилкова ц╕ль», цього замало. «Для досягнення справедливого сусп╕льного устрою необх╕дний повний злам режиму ╕ перезаснування кра╖ни на принципово ╕нших засадах. Н╕чого схожого на план такого перезаснування у Навального ╕ його оточення нема╓», - пише Яковенко. На думку журнал╕ста, рос╕йським опозиц╕йним пол╕тикам варто було б задуматися про об'╓днання протестних поток╕в молод╕, ╕нтел╕генц╕╖, далекоб╕йник╕в, фермер╕в - ось тод╕ можливий хоч якийсь результат. ╤накше т╕льки й залишиться питати один одного «А чи був хлопчик?».
Так що ж сталося в Рос╕╖ 26 березня? Щось значне? Чи буря в склянц╕ води? Не будемо посп╕шати з висновками. Кому, як не нам, укра╖нцям, знати: саме молодь, так чи ╕накше, ста╓ катал╕затором багатьох ╕сторичних звершень. Адже саме з розправи над сп╕ваючими студентами почалася наша Революц╕я Г╕дност╕...
До реч╕, пам'ятник Пушк╕ну в Москв╕ заходилися терм╕ново реставрувати - ще вчора прийняли р╕шення ╕ перегородили Пушк╕нську площу парканами. З висоти укра╖нського досв╕ду - як╕сь дитсадков╕ гри. Але - як знати - а раптом у Рос╕╖ щось таки почина╓ться? Треба ж з чогось починати.

Рита Болотська
https://www.ukrinform.ua

ТИМ ЧАСОМ…
«ВИ Л╤БЕРАЛИ-ФАШИСТИ ╤ ЗРАДНИКИ!»:
вчитель рос╕йсько╖ г╕мназ╕╖ в╕дчитав д╕тей за участь у м╕тингах

Сайт томсько╖ телекомпан╕╖ ТВ2 опубл╕кував в╕део, на якому вчитель в╕дчиту╓ школяр╕в за участь в опозиц╕йному м╕тингу 26 березня. Як стверджу╓ учень, який передав запис в редакц╕ю ТВ2, на в╕део знято урок ОБЖ (Основи безпеки житт╓д╕яльност╕) в рос╕йськ╕й г╕мназ╕╖ №2, вчитель також виклада╓ в школ╕ ╕стор╕ю. На сайт╕ г╕мназ╕╖ ╓ ╕нформац╕я про те, що викладачем цих предмет╕в ╓ В╕тал╕й Петрович Хованський. За словами учня, вчитель стверджував, що повинен провести "лекц╕ю з протид╕╖ екстрем╕зму" за розпорядженням директора. На ц╕й "лекц╕╖" учитель назвав учн╕в "холопами англосакс╕в" ╕ "л╕бералами-фашистами".
Як пов╕домля╓ ТВ2, п'ять учн╕в цього класу ходили на м╕тинг "В╕н нам не Д╕мон" 26 березня. Директор г╕мназ╕╖ Св╕тлана Ярославцева у розмов╕ з журнал╕стом ТВ2 заявила, що на жодн╕ лекц╕╖ не давала розпорядження ╕ об╕цяла "все з'ясувати". Учень, який передав у редакц╕ю ТВ2 запис, стверджу╓, що в╕дразу п╕сля уроку в╕н з однокласниками поскаржився директору на повед╕нку викладача, та у в╕дпов╕дь "об╕цяла з ним поговорити".
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 31.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18349

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков