Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИПУСК ЧАСОПИСУ "╥", ПРИСВЯЧЕНИЙ ╤СТОР╤╥ КРИМСЬКИХ ТАТАР
Джем╕л╓в високо оц╕нив зм╕ст часопису, але нар╕кнув, що наклад у тисячу прим╕рник╕в ╓ абсолютно...


СИЛА БОЖА
Неймов╕рну ╕стор╕ю розпов╕ли мен╕ мешканц╕ одного з с╕л на Терноп╕лл╕. Сталося це в радянському...


УКРА╥НА ВТРАТИЛА 3,9 МЛН НАСЕЛЕННЯ АБО 13% УКРА╥НЦ╤В П╤Д ЧАС ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОК╤В
24 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ПАМ’ЯТ╤ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ


В КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ СПОГАДИ ПРО МАЙДАН, ВИДАН╤ ДО 5-Р╤ЧЧЯ РЕВОЛЮЦ╤╥ Г╤ДНОСТ╤
Видання п╕дготовлено за проектом Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам'ят╕ «Майдан: усна...


Василь ╤льницький, ╕сторик, досл╕дник ОУН-УПА: НА ПУБЛ╤ЧНУ СТРАТУ УКРА╥НСЬКИХ П╤ДП╤ЛЬНИК╤В РАДЯНСЬК╤ СИЛОВИКИ ЗГАНЯЛИ СТАРШОКЛАСНИК╤В
знайомтесь: ╕нтел╕гентна, легка в сп╕лкуванн╕, симпатична ╕ розумна молода людина, яка глибоко...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 31.03.2017 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 31.03.2017
Феномен Укра╖ни

ЗНАТИ СВОЮ ПРА╤СТОР╤Ю

“Я Альфа ╕ Омега, говорить Господь Бог,
Той Хто ╓, Хто був, ╕ Хто ма╓ прийти,
Вседержитель”
Св. ╤ван Богослов 1:8

Минають роки, стол╕ття й тисячол╕ття, а улюбленець нашого народу - Святий Юр╕й все топче конем Зм╕я, разить його списом... А Зм╕й все живий... Бо ╕ Юр╕й, ╕ Зм╕й - це етнос, породжений Вседержителем, це ми - т╕, що були, що ╓, що мають прийти... Прост╕р нашого етн╕чного самовияву твориться як горизонталями наших сьогоденних ╕нтерес╕в, що розпластують нас по земл╕ зм╕ями, так ╕ вертикалями нашо╖ духовност╕, що п╕дносять нас над землею звитяжними зм╕╓борцями.
Феномен Укра╖ни - це прояв укра╖нсько╖ ╕де╖ у ф╕зичному план╕ планети Земля, який породжу╓ дедал╕ гучн╕ший в╕дгук св╕тово╖ оп╕н╕╖. Для декого це нагальна потреба силою припинити феномен, бо “украинского народа нет, не было и быть не может”. Декому зда╓ться, що утвердження незалежно╖ Укра╖ни спричинить дестаб╕л╕зац╕ю. Для декого це неспод╕ванка, в╕дкриття... Для багатостраждально╖ укра╖нсько╖ нац╕╖ це нелегке завдання повстати з багнюки, в яку ╖╖ загнала ╤мпер╕я Зла, “вбити в соб╕ раба”, очиститись в╕д колон╕ально╖ скверни ╕ пос╕сти належне ╖й м╕сце серед народ╕в ╢вропи ╕ всього св╕ту.
Що ж воно за диво таке, феномен Укра╖ни? В╕дпов╕дь на це запитання я знайшла в книз╕ Олекс╕я Братко-Кутинського “Феномен Укра╖ни”. Це остання ф╕лософсько-╕сторична праця автора, над якою в╕н працював до останнього подиху, яку вважав п╕дсумком свого житт╓вого шляху, заради яко╖ в╕н прийшов на цю землю.
Олекс╕й Братко-Кутинський - в╕домий вчений психолог, яскравий публ╕цист, автор багатьох статей ╕ монограф╕й, назви яких ч╕тко окреслюють спектр його наукових ╕нтерес╕в: “Психолог╕я ╕ к╕бернетика”, “╤нформац╕я ╕ псих╕ка”, “Що керу╓ зорями?”, “Нащадки свято╖ тр╕йц╕”.
Книга “Феномен Укра╖ни” була вперше опубл╕кована в газет╕ “Веч╕рн╕й Ки╖в” в 1995 роц╕, ╕ здобула широкий резонанс. Ми, св╕дом╕ укра╖нц╕, так мало знали тод╕ про те, хто ми, укра╖нц╕, зв╕дки ми, де наш╕ корен╕, яка наша справжня ╕стор╕я, яка була заборонена, здавалось, нав╕ки, пануючою в СРСР ╓диною парт╕╓ю. ╤ як найдорожчий скарб ми передавали один одному так╕ газети, журнали, книги, як╕ давали в╕дпов╕д╕ на ц╕ питання.
Книгу “Феномен Укра╖ни” я отримала як найц╕нн╕ший подарунок прямо на Ки╖вському вокзал╕ в╕д вченого, ки╖вського родича нашого кримського укра╖нця. Дякуючи ц╕й книз╕, ми отримали в╕дпов╕д╕ на багато наших запитань
╤ ось наш╕й Незалежност╕ вже 25 рок╕в, та все гучн╕ше кричать наш╕ запекл╕ брати-сус╕ди, що нас не було, нема ╕ не буде, що ╕ мови тако╖, якою я говорю, користуюсь ╕ люблю вже 80 рок╕в, нема, що це - суржик великого ╕ могутнього язика...
А що ж ми? Та н╕чого. ╤ дал╕ звучить на вс╕х укра╖нських каналах “великий” ╕ “могутн╕й”, бо ми так звикли, ╕ н╕хто не скаже сус╕дов╕ правди, хто з нас старший, та в╕н ╖╖ ╕ не почу╓, бо не вм╕╓ слухати - ментальн╕сть не да╓... Та “нам сво╓ робить”, як казав колись Павло Тичина, тому будемо нагадувати людям про нашу незвичайн╕сть, ун╕кальн╕сть земл╕, на як╕й розташована наша держава, ╖╖ м╕сце у космос╕, а отже ╕ ун╕кальн╕сть укра╖нського етносу, породженого ц╕╓ю землею.

Середовище етнотворення
Книга “Феномен Укра╖ни” да╓ широку ╕ глибоку картину того, як╕ фактори спричинилися до формування етнос╕в взагал╕, ╕ укра╖нського етносу особливо, бо саме походження, формування нашого етносу ц╕кавить нас найб╕льше. Виявля╓ться, що до цього явища причетн╕ ╕ так╕ н╕бито далек╕ реч╕, як св╕тобудова, тобто астроном╕я, причому такий ╖╖ розд╕л, який ми, вихован╕ марксистсько-лен╕нською наукою, вважали шарлатанством. Це - астролог╕я, тобто наука, яка вивча╓ вплив Всесв╕ту: з╕рок, суз╕р’╖в, планет, Сонця на долю кожно╖ людини, етносу, кра╖ни чи ╖╖ ╕стор╕╖.
Я вперше почула про вплив з╕рок на формування характеру чи дол╕ людини в дорослому в╕ц╕, рок╕в в 25, вже працюючи в школ╕ роб╕тничо╖ молод╕ в селищ╕ ГРЕС в Севастопол╕. Хтось з учител╕в забрав в учня листочки, як╕ той читав на уроц╕, не звертаючи н╕яко╖ уваги на пояснення вчителем матер╕алу уроку. Ми, молод╕ вчител╕, теж дуже зац╕кавились цими листочками, ╕ з них д╕знались, як╕ якост╕ ма╓ кожен, ╕ про як╕ можна д╕знатись, коли зна╓ш, п╕д яким знаком Зод╕аку ти народився. В╕дпов╕д╕ на так╕ питання давала астролог╕я, яку тод╕ в СРСР вважали лженаукою (як ╕ генетику чи к╕бернетику) ╕ нав╕ть шуткували, що астроном╕я не винна, що в не╖ ╓ така нерозумна дочка - астролог╕я. Нам, вчителям, заборонялось читати чи говорити про щось под╕бне...
А насправд╕ з╕рки, суз╕р’я, космос, Всесв╕т ╕ д╕йсно впливають на р╕зн╕ процеси, як╕ в╕дбуваються на наш╕й крих╕тн╕й частинц╕ Всесв╕ту - планет╕ Земля.
Спостер╕гаючи за зоряним небом, ми бачимо м╕р╕ади з╕рок, як╕ далек╕ в╕д нас, ╕ хоч ми можемо пом╕тити, що вони зм╕нюють сво╓ положення в простор╕ (бо ж ми руха╓мося в простор╕ разом з Землею, яка оберта╓ться навколо Сонця), та все ж вс╕ об’╓кти космосу зв’язан╕ м╕ж собою певними законами, ╕ людство намага╓ться п╕знавати ц╕ закони, використовувати ╖х (по можливост╕) для сво╖х потреб.
Вже давно установлено, що в будов╕ Всесв╕ту ╕сну╓ цикл╕чно-пер╕одична законом╕рн╕сть, яка визнача╓ спос╕б ╕снування будь-якого об’╓кта чи явища, включаючи й так╕, як людина та етнос. Найб╕льш знайом╕ нам цикли -добовий, м╕сячний, р╕чний, 12-р╕чний , 28-р╕чний, або Сонячний.
Для етносу значущими ╓ цикли, сп╕вм╕рн╕ з тривал╕стю його ╕снування, тобто цикли в десятки ╕ сотн╕ тисяч рок╕в. Ц╕ цикли пов’язан╕ з обертанням Сонячно╖ системи довкола центру нашо╖ Галактики та обертанням Галактики довкола м╕жгалактичного центру. Перший цикл виявля╓ себе у “зсуванн╕” суз╕р’╖в Зод╕аку та в зм╕н╕ косм╕чних вплив╕в на людську псих╕ку ╕ зветься Великим сидеричним (або зоряним) роком. Явище “зсування” суз╕р’╖в Зод╕аку пов’язане з тим, що Сонце, “обб╕гаючи” за р╕к 12 суз╕р’╖в, не встига╓ зробити повного кола ╕ щороку “в╕дста╓” на 50,2 секунди, Таке щор╕чне “зсування” на 50,2 секунди веде до того, що обрана нами для спостереження точка р╕чного циклу (наприклад, точка весняного р╕внодення) поступово “переповза╓” з суз╕р’я на суз╕р’я, аж поки знову не накладеться на ту ж саму точку, в╕д яко╖ ми почали в╕дл╕к. Це й буде завершенням циклу з 12 етап╕в. Тривал╕сть всього циклу 25868 сонячних рок╕в (або приблизно 25,5 тисяч рок╕в).
Кожне суз╕р’я ма╓ специф╕чн╕ косм╕чн╕ в╕брац╕╖ ╕ наклада╓ певну характеристику на енергетику Земл╕. Зм╕на косм╕чних вплив╕в на поле Земл╕, отже, ╕ на людськ╕ б╕ополя та б╕ополе етносу залежить, кр╕м того, в╕д зм╕ни енергетичного впливу внутр╕шньогалактичного простору, який перетина╓ Земля внасл╕док пересування Сонячно╖ системи в галактичному середовищ╕. Протягом визначеного вище циклу (25,5 тисяч╕ рок╕в) Сонячна система (разом з енергетичним полем Земл╕) входить спочатку в енергетичний прост╕р, що ма╓ тонк╕ в╕брац╕╖, як╕ сприяють духовному поступу людства ╕ актив╕зують найшляхетн╕ш╕ прояви людсько╖ псих╕ки. За тим в╕брац╕╖ простору починають огрублятися, ╕ на к╕нець циклу досягають тако╖ грубо╖ форми, що гальмують духовний поступ ╕ актив╕зують найнижч╕ прояви людсько╖ псих╕ки - насильство, жорсток╕сть, зрадлив╕сть тощо.
За зм╕нами впливу косм╕чно╖ енергетики на людську псих╕ку стародавня мудр╕сть под╕ля╓ цикли на 4 пер╕оди. За елл╕нською терм╕нолог╕╓ю, перший (найсприятлив╕ший) пер╕од зветься “золотий в╕к”, другий - “ср╕бний”, трет╕й - “м╕дний” ╕ четвертий (найтяжчий) - ”зал╕зний в╕к”. Така ж терм╕нолог╕я ╕ пер╕одизац╕я була прийнята ╕ в середньов╕чн╕й Укра╖н╕. Однак у прадавн╕ часи в Укра╖н╕ панувала, най╕мов╕рн╕ше, ╕нша терм╕нолог╕я, а саме та, яка збереглась на санскрит╕ в ╤нд╕╖, але не менш зм╕стовно звучить ╕ в укра╖нському вар╕ант╕: найважчий ╕ найкоротший пер╕од (зал╕зний в╕к), можливо, називався “Каленим” (Кал╕ Юга); наступний, найсприятлив╕ший ╕ найдовший пер╕од, очевидно, називався “Сутт╓вим” (на санскрит╕ - “Сатья Юга”); трет╕й - “Трет╕м” (“Трета Юга”) ╕ четвертий - “Двопарним” (“Двопара Юга”).
Сутт╓вий в╕к найсприятлив╕ший для започаткування будь-яких космоворчих, отже, ╕ етнотворчих процес╕в. Най╕мов╕рн╕ше, укра╖нський етнос також започаткувався на цьому етап╕ циклу. Однак, не очевидно - в якому цикл╕: минулому, позаминулому чи ще давн╕шому. Очевидно лише, що не в нин╕шньому, який розпочався 10892 роки тому, оск╕льки сл╕ди прояв╕в феномену Укра╖ни сягають у минуле дал╕, н╕ж 11 тисяч рок╕в. Не очевидно також п╕д яким саме суз╕р’ям це сталось ╕ на якому в╕дтинку Маха Юги. Шукати в╕дов╕д╕ на ц╕ запитання потр╕бно в археолог╕╖ ╕, як не дивно, в астролог╕╖, бо, як виявля╓ться, ця “лженаука” (якою ╖╖ вважали стал╕нськ╕ лжеучен╕) вивча╓ типи живих ╕нформац╕йних систем та вза╓мозв’язки цих тип╕в м╕ж собою ╕ з суз╕р’ями. Встановивши ╕нформац╕йну характеристику укра╖нського етносу ╕ сформовано╖ ним нац╕╖, можна встановити й суз╕р’я, яке ╖х сформувало.
Перш╕ сроби археолог╕в та астролог╕в визначити час виникнення укра╖нського етносу, на жаль, поки що не дали над╕йних результат╕в.
Кр╕м часу виникнення етносу (тобто, кр╕м психоенергетично╖ характеристики, пов’язано╖ з м╕сцем етносу в косм╕чному цикл╕), дом╕нуюче значення щодо формування етн╕чно╖ сво╓р╕дност╕ ма╓ психоенергетична характеристика, накладена на етнос його м╕сцем у простор╕ планети. Досл╕джуючи протягом багатьох рок╕в прояви нашо╖ геоенергетики, Братко-Кутинський виявив с╕м чудес-загадок, фактор╕в, як╕ пояснюють феномен Укра╖ни.
Про це я постараюсь розпов╕сти в наступних числах нашо╖ газети.

Алла Осадча
м. Феодос╕я

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 31.03.2017 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18346

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков